Jak se krmí MM z láhve mimo domov?

garalela
20. únor 2018

Maminky, jdu si k vám pro radu, po porodu jsme odcházeli domů s nutrilonem, ale daří se mi odsávat a i když nám nejde přisátí, krmím MM z lahvičky. Uvědomila jsem si ale, že si nedovedu představit, jak se to pak dělá, když budu mimo domov, a také třeba v létě, co budu muset všechno zajistit ohledně krmení MM venku mimo domov. Odsávání mně stojí mnoho sil, nerada bych byla nepřipravená na to, že pak nezvládneme jít nikam tak, abychom za tři hodiny nebyli zpátky doma. Smí být mlíčko přihřáté a delší dobu v termosce nebo se musí nosit chlazené a vyskytovat se jen v civilizaci tam, kde mi jej ohřejí?

katka865
20. únor 2018

@garalela radeji bych doporucovala laktacni poradkyni. Mohla by poradit proc se miminko nechce prisat. MM bych radeji ohrate nikam nenosila - rychle se kazi.

evee24
20. únor 2018

Laktační poradkyni a zkusit kojit. Odsavacaka je pakarna.

sobist
20. únor 2018

Mě v porodnici říkali, že odsáté MM může být při pokojové teplotě vydrží 8hodin, v lednici pak vydrží 24. Každopádně bych taky zkusila zapracovat na tom kojení. 🙂

garalela
autor
20. únor 2018

No začalo to zabržděním kvůli narkóze pro zadrženou placentu, pak žloutenka miminka, neměl vůbec sil, domů jsme šli s nutrilonem. Z odsávání už mi hrabe, snažím se mazit, přisávat, pak odsávám, ale odsávám třeba hodinu, takže než se naděju, je tu po třech hodinách a celé znova a znova. Poradkyni už mám domluvený termín....

lucie01
20. únor 2018

Také bych doporučila poprosit o pomoc laktační poradkyni...odsávačka je cesta do pekel, také jsme odcházeli domů s dokrmem, pak začal prcek kojení odmítat úplně, tak jsem odsávala, odsávala a skončilo to tak, že je od 4 měsíce plně na UM ( a to jsem prvního syna kojila do roka a říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit 🙂

majdaptak
20. únor 2018

Ahoj, doporučuju také zkoušet se rozkojit a poradkyni. Protože s odsavackou je to fakt pakárna. Kojila jsem 2 měsíce, dcera mi prsa neustále rozžižlávala do krve, zkusila jsem všechno, nakonec došlo i na laktacni poradkyni. Byla bezvadná, ale nenašla na naší technice nic zavadneho, takže vlastně nepomohla. Poté jsem dalších 7 měsíců odsavala. Co se týče výletů - normalne jsem MM ohřála cca na 70 stupňů a dávala do termosky (měla jsem ale fakt super termosky, kde bylo horký i po 1,5 hod). Než měla malá hlad, zchladlo, případně jsem ho nechala ochladit/ohřát ve vodě či na vzduchu. Pak zase hned odsat pomoci rucni odsavacky - většinou nekde na WC v restauraci. Kdyz jsem byla u nekoho na návštěvě, brala jsem s sebou elektrickou. Ale pořád tahat ten arzenál s sebou - ruční, elektrickou, lahvicka, termoska, štětka na vymyti, pro jistotu i UM a vodu, kdyby nestačilo...jako bylo to šílený a pakárna děsná! Nicméně jsem takto zvládla "kojit" 9 mesicu cca z 85% a jsem za to ráda. Držím palce!

garalela
autor
20. únor 2018

@majdaptak a kolik jsi tak odsála a za jakou dobu? já odsaju max 120ml, ale tak za hodinu, což na wc někde dělat nepůjde. v letáku medela se píše za15minut i 80ml, což nedám ani náhodou

absintka19
Autor odpověď smazal
Zobraz
garalela
autor
20. únor 2018

@absintka19 to je něco jiného, ptám se na krmení odstříkaným mateřským mlékem venku

absintka19
Autor odpověď smazal
Zobraz
japerinka7
20. únor 2018

@garalela Já kojila přes kloboučky (mám HODNĚ velký prsa, takže, taky k ničemu... :-/ ), 9. den jsem dostala zánět do prsa, pak už jsem jen odsávala a dávala z lahvičky. Když jsme někam šli a nebylo kde tam ohřát MM, brala jsem s sebou UM a termosku s ohřátou vodou. Kolem 7. týdne jsem jen tak na zkoušku nabídla prso a ejhle, mlaďas už měl sílu a přisál se krásně sám 🙂 Od té doby v pohodě kojím 😉

karolly
20. únor 2018

Odstávala jsem 9 měsíců. Teď jsem těhotná podruhé a pokud se bude opakovat scénář, budu chytřejší a pozvu si domů laktační poradkyni. Odsávání je totální pakárna. Každopádně zkus odsávat častěji, tvorba mléka by se měla přizpůsobit poptávce. A opravdu bych se zkusila obrátit na tu laktační. Jinak pokud nebude jó teplo, MM by mělo pár hodin vydržet. Ve vedru bych se bála, že se zkazí...

garalela
autor
20. únor 2018

@karolly no já se snažím, ale cca 2x odsávání vynechám, protože potřebuji apoň ty 4 hodinky denně spát, a to jsou cca ta dvě odsávání, která vynechám, protože stimulace, krmení, šup do postele, to odsávání mi zabere dlouho, že už je další krmení, ale zatím to dávám dohromady, že dávku nachystanou mám

karolly
21. únor 2018

Ještě na podporu laktace jsou homeopatika, zkoušela jsi? A samozřejmě fakt dost pít.

majdaptak
21. únor 2018

@garalela Ty jo, hodina je strašně moc, chudák ty i prsa! No ty prvni 3 mesice po porodu mi to hrozně skákalo to množství mlika, do toho záněty a tak, pak se to víceméně usadilo. Odsavala jsem cca 10 min jedno prso, když bylo málo mlíka, tak i 20 min, ale víc ne. To radši častěji, než tak dlouho naráz. A přebytky doporučuju mrazit, já z toho měla stres, když se laktace snížila a nebylo "naskladněno" 🙂 Nevím, jak staré máš mimčo, moje ve 3 měs. vypila 110-120 ml.

garalela
autor
22. únor 2018

Máme 3 týdny, včera jsme byli na kontrole, a přibýváme málo. Takhle když si nebere samo z prsu se špatně odhaduje, kolik dávat do lahvičky, když jsem doktorce říkala minulý týden, že bych chtěla dávat víc, říkla, že má maličký žaludeček, včera už mluvila jinak. Od doktorky se snažím vážit sání, jestli se tomu dá věřit, snad se něco trochu zlomilo, mohlo by být více, ale v pátek už přijde laktační sestřička. Když jsem byla těhu, zdálo se mi, že nám kojení nešlo a pak se to zlomilo, tehdy jsem se probudila ubrečená,jak to bylo krásné kojení, myslela jsem na to a včera cca 70ml dvakrát po sobě vytáhnul.
Jinak mám kojo čaje, kojo olej na prsa, piju caro, meltu, slepičí vývary, ale spíš už nespím a moc nemám chuť k jídlu a čas si něco moc chystat, budu muset pořídit nějaká jídla na zobání bez velkých příprav
z toho, co jsem ještě nezkusila a vím, že se radí, zbývají homeopatika a řecké seno

astyna
22. únor 2018

ze své zkušenosti s prvním synem - můžeš zobat, pít a k tobě může chodit i svatý Petr, pokud ty nebudeš psychicky v pohodě, nepomůže nic. Já už kojící čaje nepiju, dřív jsem si ráno dělala shake na podporu, to už taky nedělám, kolikrát se i najím až večer, piju po skleničkách a malý roste skoro kilo za měsíc 🙂 Nechávám ho u prsu, jak dlouho chce, z kojení si dělám "naši chvilku", při kojení ho hladím, napojuju se na něj. To je nejvíce důležité, než laktačka nebo řecké seno 🙂 Na tohle hlavně nezapomínej...Nevím, kolik ti příbívá týdně, ale kojené přibívají skokem - někdy bylo taky 2 týdny stabilno - žádný přírůstek a pak hop a za 30 dní to bylo 990 gr. Neporovnávej, je to jen příklad. Záleží, jak se prcek projevuje, jak je vitální, jak spí, chová se…mě můj pediatr řekl, že by nejradši tu jejich váhu vyhodil, že jen deptá novorodičky, přitom je to jen údaj do statistiky.

garalela
autor
9. dub 2018

Holky tak musím zsklepat,kojim! Přibírání opravdu skokove,ale přibírá. Kojim tedy skoro v kuse,protože malý je kriklounek a nevydrží potichu ani když jdu na wc ale jsou okamžiky kdy mi stříká mlíčko přes oblečení.

astyna
9. dub 2018

@garalela

No vidíš, gratuluju 🙂