Jak se má stravovat kojící matka?

karotky
5. lis 2010

Poslední dobou zjišťuju,že ať se v jídle hlídám jak nejlíp můžu,stejně Matěje sem tam někdy něco nadme a pak se mi kvůli větrům budí ze spaní,ikdyž je na něm vidět,že by radši spal,než vřískal. ☹
Vařím jídlo bez přidání cibule,česneku,nekořením(se divím,že mi to manžel chce ještě jíst 😅)odbourala jsem luštěniny,nejím čestvé pečivo,...................co mám ještě vynechat?
Piju akorát kojící čaje nebo na klidné zažívání,neperlivé vody,vitakávu apd.

ivasad.
5. lis 2010

Ahoj, tak podle mě na tom až zas tak nesejde, co maminka jí, protože některá jí všechno a dítě je v pohodě, sice třeba prdí ale nemá u toho bolení. A některé dítě by mělo bolení i kdyby maminka byla o týden starém chlebu a vodě 😒 Jsou prostě děti co na nadýmání trpí, i když jsou třeba na UM... To jsem neporadila, co 😖 Jinak s jídlem myslím že to děláš správně, už mně taky nic speciálně nenapadá (zelí, květák, kedlubny, to jsou vyhlášené nadýmačky, ale to asi víš 😀 )

luthien.k
5. lis 2010

@karotky, zkus dát malému i sobě probiotika, prdíky se často dělají kvůli špatnému osídlení střevní mikroflóry, ne kvůli nadýmavému jídlu matky. Také to bolení ve spojitosti s větry (nebo dalšími příznaky jako je průjmovitá, hlenovitá stolička s nitkami krve) může být znakem alergie na něco ve Tvé stravě. Začala bych probiotiky oběma a myslím, že do čtrnácti dnů bys měla pozorovat zlepšení ´🙂

zvirka
5. lis 2010

Já musím říct, že nám nepomáhalo nic. Přestalo to samo asi ve 4 týdnech. A pozor - kojo čaj a fenyklový malému bolení zhoršoval, někdo to nesnáší.

kubaka
5. lis 2010

Chutně, zdravě, vydatně. Jinak bys za chvíli umřela hlady nebo na podvýživu.
Jinak souhlas s holkama..
.

k1000
5. lis 2010

Mohou to způsobovat i čaje pro kojící matky i fenyklový čaj!!!!Nám velice pomohly probiotické kapičky BIO GAIA.Hodně štěstí a trpělivosti!

mmmk
5. lis 2010

@karotky Za sebe rikam, ze ho nadyma vzduch, co polyka pri piti nez to, co jis. Ja od zacatku jim cesnek, cibuli, korenim a tak dva mesice uz jim normalne i lusteniny a maly nema problem. Zkus ho davat casteji na brisko, at se vyprdi nebo odrihne a bude to lepsi 😉

samson
5. lis 2010

ja tedy můžu říct, že jim také vše kromě luštěnin...a v pohodě 🙂

marinka
5. lis 2010

Leontýnce nevadilo nic, Aničce skoro všechno 😒 Zjistila jsem, že Aničce kromě běžných nadýmavých potravin vadila nejvíc čokoláda, když jsem vynechala všechno s kakaem, hodně se to zlepšilo 😉 Tak to zkus..

n20
5. lis 2010

Ahojky,tak já řeším stejný problém,ale začli jsme dávat také probiotické kapky Bio Gaia a pomohly nám.Jím staré pečivo,dušenou mrkvičku,lipánek,pribináček,šunku,sýr,vajíčka,rýži,těstoviny a kuřecí maso.Nic moc jiného si netroufnu dát 😒 ale mmk má pravdu s tím odříhnutím a pokládat na bříško,pomáhá to,ale zkus ty kapky,pokud je tedy už nemáš.

hojda
5. lis 2010

TAk stravování kojících je opravdu sranda, všude se člověk dočte, jak má být strava pestrá hodně ovoce a zeleniny, jenže když z toho vynecháte nadýmavé věci a přidáte možné alergeny jako např. citrusy, tak toho opravdu moc nezbyde, já si vypsala jídla na lednici, abych nemusela pořád něco vymýšlet, ale u druhého mimča, to asi tak striktně brát nebudu, no uvidíme....

kacafoj
5. lis 2010

Mě třeba hodně nadýmala čokoláda a dokonce i kakao. V porodnici jsem si dala bonboniéru a malý pak hrozně plakal. Jinak jsem dodržovala to, co popisuješ.

iluss
5. lis 2010

Ahoj, tak já první čtyři měsíce nemohla jíst papriky, rajčata, květák, brokolici, kedlubny, celer, zelí, cibuli a česnek.
Pak už malá na prdíky netrpěla a mohla jsem jíst téměř cokoliv.
Většinu miminek trápí prdíky první 3-4 měsíce a pak už je to v pohodě, tak ti poradím jen vydržet, ono se to samo zlepší 😉

dolda
5. lis 2010

Ahoj já jsem nejedla skoro nic a málá měla pořád bolení, už jsem z toho byla fakt neštastná, pila jsem jen vodu z kohoutku a čaje, nejedla pečivo atd. no děsný a pak jí to bolení samo přestalo, tak jsem začala jíst všechno a nakonec i zelí atd. a bylo to dobrý, to asi neovlivníš, pokud na ti dítě trpní, tak s tím nic neuděláš. 😉

lukza
5. lis 2010

u nás bylo boleníčko taky snad pořád ,ale co jsme pak zjistila krom toho co je známe tak u nás neprošla šlahačka takže veškerá jáísla ze smetanou,kynutý knedlík,cokoliv smažené na oleji,prostě nejlepší byla jen rýže a zelenina ale aji tak když spolikal vzduch tak stejnak měl bolení a k tomu samozřejmně jsme baštily kapečky

giselka
6. lis 2010

Ahoj, první dcera měla bolení skoro pořád, přešlo to, až začla jíst zeleninové příkrmy, to už jsem mohla jíst a pít všechno, i perlivé vody. Druhá je na tom o dost líp, jím skoro všechno a kořením taky normálně, zatím si netroufám na luštěniny, vajíčka a okurky, nechci riskovat 🙂 Asi vážně nezbyde než to přetrpět, kolem toho 4. měsíce by se to mělo zlepšit 😉

lu777
14. lis 2010

no moje obě děti měly takový potíže s bříškem, že bych nemohla jíst nic... u Bellí jsem udělala pokus, týden jsem jedla jen brambory, rýži a piškoty... zlepšení tak o 10 procent 😝 takže jsem se pak už tak nestresovala, viděla jsem, že to můžu něčím zhoršit ale zlepšit to moc nemůžu....
mimoto když má matka kojit, v noci se nevyspí a ve dne lítá okolo staršího dítěte, tak nevím kde by brala sílu, kdyby nejedla všechno to co jsem se někde dočetla... zpětně to hodnotím jako blbost (samo kromě fakt nadýmavých potravin jako květák, fazole apod.)

na bolení pomohlo dávat Sab před kojem, pak když kojo skončilo tak jedině Nutrilon Comfort a pořád nahřívat polštářkem s peckama (to teda nepomáhalo u staršího)... a mazat Flatulinem, nosit v šátku atd....
ale co OPRAVDU pomohlo bylo jedině když z toho děti vyrostly - tak ve 4 měsících se to podstatně zlepšilo ale starší měl potíže až do roka dost a u mladší to taky tak vidím

takže jsem taky toho názoru že pokud na to to dítě trpí tak se to moc nedá ovlivnit.... já si u koja vyčítala Co jsem proboha snědla?... pak na UM zas Co zkusit jinou značku? ... no teď se tomu směju 😅 😅

grenadinka
14. lis 2010

no ja uz sice par dne nekjojim, ale ja som nikdy nejedla pocas kojenia kapustu, fazulu no proste tie veci ktore naduvaju. a kazdy vecer po kupani som detom potierala brusko kremom na vetry u nas je pupik. a moje deti nikdy netrpeli naduvanim. skus ten kremik. len tak preventivne

andelka
14. lis 2010

My jsme si dlouho mysleli, že má malý problémy s bříškem, ale nakonec 50% pláče bylo z hladu (člověk si do prsa nevidí a jako prvorodičku mě nenapadlo, že pije málo a tudíž prostě musí pít častěji než se doporučuje). Zbylých 50% vyřešil teplý polštářek a poloha v klubíčku, cvičení s nožkama a hlavně čas. Na prdění pomáhal Sab Simplex nebo Infacol. Od 4,5 měsíce nedávám žádné kapky, sem tam když potíže má, tak klubíčkujem nebo masírujem bříško. První 2-3 měsíce jsem se dost hlídala, jedla jsem v podstatě jen brambory, těstoviny, rýži, jogurty, sýry, maso, starší pečivo a ze zeleniny mrkev s mrkví, ovoce jen jabka 😅 Postupně jsem začala zkoušet, trošku míchané zeleninky, cibulku do polívky, trochu čerstvého pečiva, citrusy...a dneska už se nehlídám skoro vůbec, jen nejím větší množství zelí, luštěniny, kořeněné...jinak všechno a bez problémů. 🙂