Jak se pozná, že má mamina řídké mléko?

hame
19. zář 2011

Prosím Vás, můžete mi někdo vysvětlit jak se pozná že má kojící mamina "řídké mléko" nebo co to vůbec "řídké mléko" je? Moje tchýně mě neustále bombarduje otázkami typu jestli nemám řídké mléko, protože malý si i ve 3. měsících říká co 2-3 hodiny.

vafle
19. zář 2011

myslí tím asi málo výživné mléko v dnešní době se to neposuzuje ve třech měsících má na tak časté kojení právo....být tebou tak bych se tím nezabývala pokud mimi nemá jiné problémy

daisynka
19. zář 2011

myslím si, že je to naprosto normální časový interval, také kojím každé 3hodiny, někdy i po 2,5 hod. Ty tchýně jsou rádoby přechytralé 🙂

apollo11
19. zář 2011

@hame Tchýni neposlouchej, nic takového jako řídké mléko neexistuje. Ve třech měsících mi kojení po 2-3h přijde úplně normální, dokonce může v období růstového spurtu chtít i častěji. Buď v klidu 😉

bisquitka
19. zář 2011

Opytaj sa svojej tchyne, ze ci jej z ciciek isla slahackova smotana 😀 Sunarova generacia povazovala za akoze riedke mlieko predne materske mlieko, ktore ma pri odsati priesvitnu farbu a ta generacia mala vtlkanu predstavu, ze to tak akoze nema byt... Netrap sa, tchynu jednym uchom dnu a druhym von, tvoj maly papa uplne normalne, moji v 3. mesiacoch pytali kazdu 1,5-2 hodiny a hladom rozhodne netrpeli 😉

maciik
19. zář 2011

Taky bych řekla, že kojení po třech hodinách je úplně normální, my jsme na UM a krmíme taky po třech hodinách... vždyť i dospělý mám v těchto intervalech jíst, tak proč by to mělo být divné u miminka, rady a dotazy tchýní jsou někdy opravdu šílené, máme něco podobného 😖 Ale s tím řídkým mlíkem nevím no, já už sice nekojím, ale zezačátku se malý napil, vydržel max 10 minut a řval znovu (a to si v té době podle váhy vytáhl dost na to, aby mu to mělo stačit) a znám další dvě maminy, co kojí, kojí a kojí a dítě řve a řve hlady 😕

hame
autor
19. zář 2011

Holky díky, ona má neustále pocit, že dítě má hlad když si žádá tak "často" a taky jí přijde divné, že starší synek, měl v tomhle věku už 6,6kg a mladší má jen 5,8kg. Já spíš nevím co jí na tyto otázky odpovídat. Jak to mám sakra poznat jestli je řídké, nebo jestli jí odstříkat aby si ho dala někam na rozbor 😝

ja.na81
19. zář 2011

@hame ahoj, ridke mleko neexistuje 🙂 Miminka nejsou stroje, aby fungovaly presne podle nejakych urcenych grafu a tabulek. Jedno vazi vice jine mene, jsou to prece lidi, ja taky vazim mene nez moje kamaradka a jsme stejne stare 😉 Boooze, ty tchyne, kdyby si ty reci radej nechaly pro sebe, ze jo? 😉 Ja jsem kojila plne 6 mesicu a reknu ti, porad to bylo pres den co dve hodiny, zcela vyjimecne se stalo, ze vydrzel 3 (kdyz jsme treba nekde byli a z premiry novych podnetu a zazitku usnul a spal a spal 😉 ). Hlavne pro ty prcky neni kojeni jenom o hladu/zizni, jim je proste u toho prsa dobre, citi teplo, hezky se pomazli, teple mlicko do briska, tak to proste vyzaduji casteji 🙂 A pak taky jsou ty ruzne rustove spurty, kdy proste najednou potrebuji vic mlicka - rostou, maji vetsi hlad a par dni to trva, nez se produkce mlicka zase zvysi - upravi na tu spravnou miru, co mimco potrebuje.. 🙂