Jak se rozkojit?

sabina...
9. led 2011

Holky, chci se zeptat, těch které měly problémy s kojením ... Mám 3týdenní miminko, z porodnice jsme šli s dokrmem. Nyní se ho snažím odstranit. Celkem se mi to postupně daří ... 2 dny pije jen mé mlíčko. Ale jinak mám pocit, že většinu dne u prsu, občas usne, no prostě kojení nám zabere hodně času. 😅 Jinak pořád fňuká .. Jak docílit aby pilo po určité době? A jak si zvýšit množství mlíčka? Myslíte, že se ještě rozkojím tak, abych měla spokojené miminko? 😔 V okolí mi všichni říkají vydržet, ale je to těžké 😔 Jinak piju kojící čaje, Gravimilk, meltu, mám homeopatika a hodně piju vodu.

luciebx
9. led 2011

ahojky.. ja si osobne myslim ze se rozkojis.. pokud se ti mala prisaje a pije i kdyz jen chvilku tak si ty prsa navyknou a mlicko se tvorit bude vic a vic.. jinak co me bylo poradeno v porodce je ze jestli mi maly bude usinat ze zacatku.. tak ho mam pred kazdym kojenim vyslict treba jen do plinky aby mu jako nebylo teplicko kde je prijemne a kde se krasne spinka a musim rict ze to fungovalo.. sice to dalo zabrat.. treba sem i na chvilku rozbalila plinku aby se mimi proste probralo a proste u toho kojenicka neusnulo.. jj zaberete to hodne casu ale pokud to prekonas tak pak uz to bude jednoduche.. drzim palecky.. ja taky piju cajicky.. aji vitaminky pro kojici matky.. pila sem to od porodu.. i kdyz jednou denne davam malymu UM takze je od mala zvykly na lahev tak i na prso.. treba ted nektere maminky co jen koji maji problem ze jim mimi nechce jit na flasku a nechce z toho pit... diky bohu tento problem my nemame... pijeme z cehokoliv a cokoliv 😀 😀

fiallinka
9. led 2011

musíš jedině vydržet, malá se časem naučí pít rychleji a víc a bude to lepší... ale stejně třeba kojit po třech hodinách, to mi prostě nešlo, když děcko už moc brečí, tak stejně dávám prso... pokud ti bude mimčo přibírat dobře, tak prostě rozkojená jsi a zbytek chce jen vydržet... já se třeba pořád deptala s pocitem, že mlíka je málo, prsa mi připadaly vycuclé, neodstříkala jsem skoro nic, když už jsem to zkoušela - a malý přibral kilo za měsíc, takže problém byl jen v mojí hlavě...

margotg
9. led 2011

Do těch 6 týdnů je to náročné, asi to chce fakt vydržet, zatím máš první, takže času máš víc, než kdyby bylo ještě druhé dítě 🙂 Já měla intervaly taky hodně krátký asi 1,5 - 2 hodiny a dávala jsem jak chtěla. Jinak souhlasím s fialinkou, pokud přibývá, mlíčka je dost a pokud je malá plačtivá, tak jí trápí třeba bříško a to se pak dožadují prsa na uklidnění, přepíjí se a je z toho začarovanej kruh.

maxi.smile
9. led 2011

mně malá taky pořád plakala, kňučela..pár týdnů jsem nevylezla z postele a pořád a pořád přikládala...k jednomu, k druhému...no a vyplatilo se...máme 5 měsíců a kojíme stále...jen kojíme.Absolutně se nedalo říct, že by jsme kojili po 2 hodinách, nebo snad po 3...prostě byla přicucnutá stále...prsa úplně žužlavý...ale prostě to vyšlo..opravdu vydržet!!!!A hodně,hodně, hodně musí maminka pít!!! 😉

weri1
9. led 2011

já si myslím, že má spurt který je ve 3 týdnech a 6 týdnech a pak ve 3 měsících a v 6 měsících, trvá to týden a jediná rada...KOJIT co nejčastěji, třeba každou hodinu. My to taky měli a vydrželi jsme a vyplatilo se 😉

delapa
9. led 2011

Neboj se nic, taky jsme šli domů s dokrmem a měli ho do cca 3 týdnů, možná 4. A taky jsem měla pocit, že nedělám nic jiného než kojím. Ono se to upraví, ale dej tomu třeba celé šestinedělí. Miminko se pak srovná. Dávej jak často bude chtít, teď na to má ještě nárok. 🙂 Jen kdybys viděla, že Tě jen tak dudá, po chvilce prso vezmi. Ono časem všechno pochopí, to šestinedělí je naprd, člověk má co dělat se sebou a ještě to kojení do toho - někdy o nervy. Ale měla to tak každá z nás, vydrž vydrž za chvilku bude líp. 😉 Hodně pij, ať se má mlíčko z čeho tvořit. A na nějaký "intervaly" bych prděla, střídat prsa, nabízet a bude mlíčka haba kuk. 🙂

sussanah
9. led 2011

je hodne tezke poradit takhle na dalku bez vetsich detailu. Osobne bych poradila, koukni se do databaze otazek a odpovedi laktacni poradkyne J. Mrazkove http://www.kojeni.net/databaze.php Sice bude chvili trvat, nez se vsim prolouskas, ale najdes tam odpovedi myslim na vetsinu tvych otazek. Taky se zkus podivat po nejake laktacni poradkyni v okoli, kdyby rady pres net nepomohly. Ale hlavne pevne nervy, ono to nejak pujde. Taky mysli na to, ze rozkojit se s malinkym miminkem je relativne jednoduche, hormony jsou na tvoji strane, ja se znovu rozkojovala po operaci v maleho 3m a trvalo nam to dobre 14dni (mimochodem kojim stale). Ja myslim, ze ty jsi nanejlepsi ceste, pokud pijde 2dny tve mleko, jen je potreba doladit detaily 😉 Drzim palce 🙂

lucpet
9. led 2011

Ahojky, moje rada zni: stridat prsa - kojit kazde kojeni z obou, alespon prvni 2-3 dny, cim vice mleko jde ven, tim vice se tvori. Zase zadni mlicko je tucnejsi, takze nechat opravdu treba 15min u jednoho a pak vystridat. Dat pokazde, kdyz si mimi rekne. Ze zacatku to opravdu neni jednoduche, ale kdyz mimi kaka, vis, ze dost vypilo, to je to co me vzdycky uklidnovalo. Jestli budes mit silu a cas, muzes mezi kojenim zkusit odstrikavat a prip. pozdeji s timto dokrmovat. Preju hodne sily a radosti z miminka 🙂

ja.na81
9. led 2011

my jsme sice bohudik zadne problemy nemeli, ale chtela bych jen rict, ze prvni mesic jsem mela pocit, ze maleho mam u prsu taky cely den a celou noc 😉 Takze vydrz 🙂
I ted kojim pres den kazde dve hodiny, v noci diky bohu je to lepsi 🙂
Oni si ti prckove sami najdou svuj rytmus, s tim my nic neudelame 😉 Jo a zpocatku jsem taky kojila z obou prsou - vzdycky u piti usnul, tak jsem ho sla prebalit, probudil se a dostal druhe prso 😉

veruska007
9. led 2011

Ahoj, my přikrmovali od začátku, malý byl slabý a cucal malou silou. Kojil se skoro hodinu a pak jsem ho ještě půl hodiny dokrmovala sunarem, vydrželi jsme 11 měsíců, ale měli jsme toho plné zuby oba. Na mléko mi nejlíp pomohlo červené víno - cucla jsem si večer po kojení a ráno mi málem uplavala matrace 😉 . Lepší než pivo a všechny ostatní babské rady a čajíky. Ty mi teda nepomohly vůbec. ani homeopatika 😖 .

zuhur
9. led 2011

My jsme se dostali v době kdy byl Jindříškovi asi měsíc do velkých problémů a já jsem málem přišla o mlíko. Nakonec pomohlo kojit, kojit a kojit a během kojení vystřídat každé prso třeba i dvakrát. Během 14 dnů jsem měla mlíka pomalu pro dvě děti. Takže radím - vydržet 😉

katule01
9. led 2011

Ahojky,
tak my poslední den v porodnici dostali taky příkrmy, že prý moc nepříbíráme... ☹ Jenže já je nechtěla, takže jsem se snažila a povedlo se, kojím doteď... 😉 Dr. nás podporovala a říkala, na rozkojení, střídat prsa při jednom kojení, chvíli jedno chvíli druhý... a při kojení popíjet horký čajík, že mlíčko lépe teče... 😉 Takže přikládej, přikládej a přikládej... 😉 určitě se zadaří, když teď to 2 dny šlo... Já na záčátku taky měla furt pocit a strach že málo pije, že hned usne, že nemám mlíčko a vše bylo ok... 😉 Jak říkám a kojíme doteď.... Takže určitě to nevzdávej, přikládej, přikládej, přikládej a půjde to... Držím palce!

markytkaaa
9. led 2011

Ahojda,
důležité je ...

- často přikládat, ideálně vždy alespoň dvakrát vystřídat obě dvě prsa
- pokud sama cítíš, že mléka máš dost, ale mimčo to nevytáhne, tak se pokusit odsát ať už ručně nebo pomocí odsávačky
- sprchovat prsa teplejší a chladnější vodou - takové střiky, ale nepřehánět to s horkou ani s ledovou, prostě jen příjemné teploty, popř. masáže
- pít hodně vody, koj čaje, gravimilk, caro, melta, ředěný např. jablečný džus
- k tomu i správně a hlavně často jíst, vynechat kořeněná jídla, citrusy, košťálovou zeleninu

mkr
9. led 2011

my jsem měli to samé co je u vás, malou jsem kojila asi 1,5 h a pak po hodině znovu, už jsem sama nemohla, ale po 2 měsících se to srovnalo, když už jsem nemohla, hodně jsem odstříkávala a dokrmovala stříkačkou, hodně střídala prsa, pokud nemáš problémy s ragády, tak si na tom trochu líp, mně pomáhaly kloboučky, hodně pij, snaž se odpočívat, ale ono to moc nejde, když pořád kojíš, je to moc těžké, když jsem to chtěla vzdát, tak se zlepšilo a kojili jsme do 13 m, a hlavně ty sama musíš chtít, pokud si budeš říkat, že tam mléko není a že je slabé, tak to nemá cenu, věř si 🙂

binki
10. led 2011

spánek a odpočinek je základ, tohle jsem podcenila 🙄

hodně vody a mazlení taky dělá divy

katka0206
10. led 2011

ahoj vstopupim poprve do jakekoliv diskuze tak kdybych delala chyby moc se omlouvam.mam 3 kluky a kazdeho jsem kojila 2 roky.zaklad je opravdu hodne pit a prikladat kazde dve hodiny kdyz bude prcek vzhuru tak i driv.mleko slabe neni nikdy.je predni mleko a zadni.predni slouzi jako cajicek na zahnani zizne a zadni funguje jako smetanka na hlad takze je opravdu dulezite kojit z jednoho prsu minimalne 20 minut....no jo ono se to rekne ale muj posledni prcek byl takovy jedlik ze vypil z jednoho i z druheho a nejradeji by byl u prsu porad.na vaze pribyval takze jsme nic nemenili a vse se srovnalo s prikrmkama.super pro tvorbu mleka jsou take polevky a oprAVDU NEJDULEZITEJSI je pitny rezim.to je vazne zaklad protoze toho odpocinku a spanku asi moc nebude.jsou i miminka kterym proste mleko od mamky nestaci ale to se pozna,jsou i po kojeni nespokojene,minimlne spinkaji a uz chteji zase jist...presne takovy byl nas posledni prcek ale jestli chcete opravdu kojit da se to ustat ovsem za tu cenu ze prcek bude u prsa skoro porad a to i venku.preju moc stesticka s kojenim at prckovi chutna a urcite to nevzdavejte

ilonka82
10. led 2011

Ahoj, my máme spíš problém s tím, že mi malá vydrží pěkně sát cca 5-10 min a pak už jen dundá a dělá si u prsa co chce ☹ Někdy ji chvilku nechám a ona pak začne zase chvilku pít. Nevím jak ji přimět, aby vydržela sát déle. Řekla bych, že mlíčka mám dost. Malá mi vydrží i dlouho spinkat, když opravdu zabere, tak jí nedělá problém vydržet i 4 hodiny od jídla. Když jsem ji zkoušela budit po cca 3 hodinách tak se jí taky moc pít nechtělo. Nemáte prosím nějaký tip jak miminka přimět déle?? Díky