Jak se smiřujete s odstavováním po zavedení příkrmů?

nikkos
24. dub 2008

Ahoj mamči. Zajímalo by mě, jestli taky jako já tak těžce nesete přechod od kojení na jinou stravu. Já jsem zatim nahradila jedno kojení obědem, teď jsme začli papat ovoce a už se dostáváme na plnou dávku, takže asi odpadne další kojení....nějak je mi z toho těžce 😅 Je mi jasný že už mléko nestačí, ale je to zvláštní, když najednou už mimčo začíná být na mě méně a méně závislé....asi mi to bude hrozně chybět ☹ Jsem divná nebo to cítíte taky tak? 🙂

jabber
24. dub 2008

Ahoj nikkos, mě to bude taky chybět...taky se mi to moc líbí, jak na mě u toho kouká, culí se a jak se na to těší 😵 . My už kojíme jen ráno, večer po kaši a v noci. Doufám, že to nějakou dobu ještě vydrží 😎

abinka
24. dub 2008

Já jsem teda kojila jen 8 týdnů.Bohužel nebylo mlíčko ☹ a taky jsem to hodně špatně nesla.Oplakal jsem to.V životě mě nenapadlo že bych nekojila.Brala jsem to že je to samozřejmost a opak byl pravdou.
Je to úplně normální,že tě to mrzí a bolí.Někde jsem četla,že kojení připomíná jak mamince tak miminku období v bříšku a kdo by na to rád nezavpomínal že??

Ber to z té druhé stránky budeš si moct dovolit dobrůtky,které si předtím nemohla a když budeš potřebovat tak taťka dostane papání a mimi a ty máš buď čas pro sebe nebo cokoli jiného. 😉

susik77
24. dub 2008

ahoj, mne to naopak vyhovuje 🙂 my sme mali s kojenim same problemy ☹ koliky a pod. ale ciastocne kojenie sme vydrzali az do 8.mesiaca

skate
24. dub 2008

Nikos, cítím to úplně stejně ☹ . Šimonek už papá 4x denně, kojím přes den kdykoli si vzpomene, ale pije taky š'távičku, takže už to moc často není (asi 3-4x denně, 1-2x v noci). Navíc si teď trochu zvykl na dudlík, rostou mu zoubky, předtím ho nechtěl vůbec. Taky se naučil spinkat v postýlce, jinak spával celou dobu se mnou. On to zvládá v pohodě, ale já se budím, kontroluju ho a prostě mi chybí. Na druhé straně jsem pyšná a šťastná, jak nám krásně roste. O to víc se mazlíme, jsme prostě závisláci. 😵

lubkaaa
24. dub 2008

ahojte. my sme ešte s príkrmami nezačali, ale chcem sa Vás opýtať, či sa ešte po príkrme nemá dať napiť dieťaťu z prsníka? alebo le zo začiatku, kým málo (príkrmu) spapá?

prasiatko30
24. dub 2008

no ja som citila ulavu - konecne som sa prestala citit ako mliekarenska kravicka 😀

susik77
24. dub 2008

prasiatko: mne ten samotny proces kojenia ani nevadil, skor tie koliky a ze som nemohla norm. jest-ziadnu zeleninu 😒
lubkaa: samozrejme, ked este nepapa celu porciu, mozes dokojit 😉 prip. pred papanim nakojit.

lubkaaa
24. dub 2008

🙂

andulkaavetrelec
24. dub 2008

já musím teda říci, že nejvíce se mi kojení libilo, když mu bylo cca 4-6 měsíců, začátek hrůza: cca do třetího měsíce samá bolest, ted mu rostou zuby, trochu teda kouše a všelijak se u toho taky kroutí, odtrhává, takže nicmoc, už se mi to tak nelíbí, ale to přitulení je občas ještě také pěkné...

biba12
25. dub 2008

Nikkos, nie di divna, aj mne to bolo luto a oplakala som si to, tak, aby ma nikto nevidel... 🙂

bihan
25. dub 2008

Ja by som už rada skončila s dojčením cez deň, ale malá príkrmy stále odmieta, takže si ešte počkám. 😒

sammy
25. dub 2008

No ja budem medzi vami asi nejaka divna, ale uz mi to kojenie ide mierne "na nervy", kedze kazde 2 hodiny mala cuca, prikrmy velmi nechce, tych 10 lyziciek co zje, to je ako nic a ja sa nemozem od nej ani len vzdialit, lebo nevypije nic ani len z flasky 😢 Takze uz by som rada kojila len tak 4x za 24 hodin, no mozem snivat 😖

marcim
25. dub 2008

No,já ještě kojím a doufám,že to doklepem až do 6.měs.Ale když si představím,že pak už mě nebude tolik potřebovat,je mi z toho smutno.Je to zvláštní pocit.Asi to taky obrečím.Je úžasné sledovat jak ten náš prcek roste a že to je právě to moje mlíčko,co mu tak prospívá... ☹ Jsem asi závislák na vlastním dítěti. 😔

nikkos
autor
26. dub 2008

Tak koukám že závisláčků nás je mnoho 😀
I když je fakt, že tak má mamina konečně více volnosti. Na to jsem se hrozně těšila, naše kojení od začátku provázeli také samé problémy a já vždy říkala "už aby jedl normálně" ! A teď je to tu, kojení už nám celkem klape a já se ho najednou nechci vzdát 😢
Je to strašný strašný strašný jak to letí a ty dětičky nám hrooozně rychle rostou 🙂 🙂 🙂

katka76
26. dub 2008

ahojte, je krasne, ked mala cucka mliecko, hadze na mna usmevy, tuli sa a dava mi pocit, aka som pre nu dolezita.
no na druhej strane, ked papa a vkuse sa vrti, v noci vyzaduje cuckat 5-6 x, nie je to az taky uzas