Jak se vám podařilo odbourat kojící klobouček?

yesu
5. črc 2012

Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat jak se Vám podařilo odbourat kojící klobouček? V porodnici mi ho vrazili, protože se malej neuměl přisát a samozřejmě s ním kojím do teď! Bradavky vpáčené nemám, takže si myslím, že bysme to mohli zvládnout i bez něj. Sem tam to bez něj zkusím, ale Kubík se přisaje, dvakrát cucne a pustí se a takhle pořád dokola. Párkrát to zkusím a když se pak začne hodně vztekat dám zase klobouček...Ráda bych se ho zbavila, takže uvítám každou radu a zkušenost 🙂

yesu
autor
5. črc 2012

Ježiš omlouvám se za ten překlep v názvu 🙂

marketa.s
5. črc 2012

tak to jsme na tom stejně 😒

medakote
6. črc 2012

@yesu Podařilo se mi odbourat klobouček když byly Kubíčkovi asi 4 týdny. Měla jsem je od porodnice, taky se neuměl přisát. Taky jsem se jich chtěla zbavit. Někdy byl jak chobotnice a zpacifikovat ho a ještě si držet klobouček a pořád je čistit.... Myslím, že se mi bradavky tím nošením (a odsávačkou) trochu zformovaly. Nejlépe se to dařilo, když měl hodně hlad- například po delším nočním intervalu, prostě měl velkou motivaci se snažit. A nezkoušet to jen sem tam, ale pravidelně při každém kojení. Zkoušela jsem to třeba desetkrát, patnáctkrát, a teprve když se to ani pak nepovedlo a byl hodně vzteklý, tak klobouček. Takhle jsem to zkoušela asi týden se střídavými úspěchy a pak najednou jako když utne a ze dne na den jsem je mohla odložit. Ale myslím, že to bylo i tím, že malému trošku dorostla bradička. Takže asi moc neporadím, děláš to podobně, mě prostě pomohlo vydržet. A hodně nalité prso maličko odstříkat, aby byl dvorec měkčí a lépe se mu stisknul.
Přeju, ať se podaří.

jop
6. črc 2012

@yesu ahoj, já odbourala klobouček asi v těch 4 týdnech. Nejlépe to šlo, když byl malý těsně po probuzení, než se stačil rozkoukat, tak jsem mu do pusy vrazila prso bez kloboučku a postupně si zvykal, za týden jsme byli úplně bez něj. Chce to zkoušet, což děláš, takže vytrvej 🙂

cuci25
7. črc 2012

já ho neodbourala. Hrozně jsem to furt řešila a vymýšlela, jak naučit malou pít rovnou z prsa, ale nešlo mi to. V porodnici mi dali klobouček, protože mám plochý bradavky a malá byla narozená dřív, tak furt spala a já měla bradavky pořádně bolavé, až jsem u kojení skoro brečela. Vydržela jsem takhle kojit tři měsíce, pak začala malá ubírat na váze, tak přišel na řadu dokrm a po měsíci jsem s kojením skončila. Toho kloboučku jsem se prostě nemohla zbavit, malá mi u kojení bez něj pořád brečela ☹ Zaslechla jsem i názor, že díky kloboučku se netvoří dostatek mléka, protože bradavka není v kontaktu s pusinkou mimča, tak nevím. Každopádně ti přeju, aby se ti to podařilo 🙂

mignone
9. črc 2012

Já to zvládla, když bylo malému 2,5 měsíce. Klobouček mi hodně pomohl, měla jsem úplně ploché bradavky a bez něj bych dnes vůbec nekojila.Postupně se pěkně vytvarovaly a klobouček mě začal obtěžovat-mít ho pořád u sebe, umývat, venku mi to bylo nepříjemné..začala jsem prvně "násilím",malý se ale vůbec nechtěl přisát, plakal a nadavoval se..obrečela jsem to..zkoušela jsem ho i postupně odstříhávat, ale bylo to se stejným výsledkem. pak jsem to začala zkoušet v noci (i na radu laktační poradkyně), to jsou prcci ospalí a je jim to jedno..no a do dvou dnů jsem ho odbourala úplně..přeji hodně sil a trpělivosti 🙂

renatica
9. črc 2012

@yesu jsem na tom úplně stejně ,.malému je ted 18 dní,..v porodnici nám vrazili klobouček a od té doby bez něj ani ránu,..když to občas zkusím tak se malý akorát vsteká,..kroutí hlavičkou ze strany na stranu pusinku dokořán a nic,..občas se joo zadaří a chytne se ,ale párkrát cucne a zase vše dokola,... taky tajně doufám že se bradavky časem vytvarují tak že už nebude kloubouček potřeba,..ale bojím se toho že s tím mlíčkem je to pravda,..jak ta bradavka není v kontaktu s pusinkou přijde mi že mám mlíčka méně a méně,..nevím teda jestli se už srovnává to množství s potřebou miminka nebo o něj přicházím,..docela mě to zaráží,..nebo jestli to mlůže být i tím vedrem co je venku ☹
Ale jak tak tady čtu je třeba zkoušet ,zkoušet a zkoušet ,.nevzdat to a vydržet 😉

yesu
autor
9. črc 2012

@cuci25 já mám bradavky dobrý, takže to budu zkoušet, ale ono je to pro něho prostě jednoduší nebo mi to tak aspoň přijde, ale budu to zkoušet...ikdyž sem asi málo trpělivá a vždycky si na to vzpomenu až když už malej pije s kloboučkem 😖 s tím mlíkem sem to taky slyšela, zatím ho mám dost, ale to se klidně může změnit!
@mignone já mám bradavky dobrý, takže jde jen o tom, že malej je na to zvyklej a neumí to prso chytit a podle mě je to pro něj i pohodlnější! v noci to nezkouším, ale hned dneska zkusím!
@renatica s tím mlíkem sem to taky slyšela, ale zatím ho mám dost...pokud máš pocit, že ho máš míň zkus homeopatika ricinus communis, mě hodně mlíko rozjely...

cuci25
9. črc 2012

@yesu já jsem měla ze začátku taky mléka dost, malá pěkně přibírala, sice né nějaký převratný nárusty, ale přibírala. A ve třetím měsíci se to zlomilo a to jsem používala i ty homeopatika a stejně nic...podle mě si na něj dost rychle zvykají mimča, ale přitom je to prý namáhavější, než vytáhnou mlíčko přes ten klobouček...

yamdena
9. črc 2012

😠 drtivá většina žen má bradavky normální, kloboučky se dávají v porodnici proto, protože to usnadňuje ze začátku kojení. Na tom není nic špatného - ale je potřeba také podat informaci, že kloboučků je možné a hlavně potřebné se co nejrychleji zbavit. Protože: 1. vzhledem k tomu, že chybí kontakt matky s pusinkou dítěte, nepřenáší se informace nutné k tomu, aby mělo mléko složení vyhovující právě a jen kojenému dítěti 2. dítě se naučí špatnou techniku kojení, a proto jsou pozdější pokusy o odbourání kloboučků neúspěšné 3. sání je namáhavé, takže dítě vypije méně, než potřebuje, takže nepřibývá 4. v souvislosti s bodem 3. se snižuje množství mléka 5. výskyt kvasinkové infekce u matky i dítěte

A hlavně - bradavky by měl kontrolovat gynekolog už v průběhu těhotenství a v případě plochých bradavek doporučit nošení formovačů

Osobní zkušenost - v sedmi týdnech se kojení začalo zhoršovat a do třech měsíců věku malého jsem skončila (přes různé hokusy-pokusy)

breberuska
9. črc 2012

@yesu tak já jsem ho neodbourala, nepodařilo se mi to. Akorát mně to stresovalo, že MUSÍM kojit bez něj malá řvala a já jsem z toho pak byla taky nešťastná🙂 nakonec jsem se na to vykašlala kojila jsem rok s ním, nic se nestalo mně a ni malé, obě jsme byly spokojené a klidné🙂 osobně si po této zkušenosti myslím, že je jedno, zda kojíš s ním a nebo bez...

blandik
9. črc 2012

zkoušela bych kojit bez kloboučku hlavně v noci, to nějak ta mimča jsou více "mimo"..

yamdena
9. črc 2012

@breberuska je fajn, že se ti podařilo kojit s kloboučkem rok a určitě jsi příkladem toho, že to jde 😉 . Jde mi spíše o ženy, které by také teoreticky mohly kojit dlouho, ale díky kloboučkům nastanou problémy, které jsem popsala výše.

Takže jsem rozhodně za to snažit se odbourat kloboučky co nejdříve. Pokud to dítě bojkotuje, pak se nedá nic dělat a buď to půjde bez nich nebo nepůjde a nastanou jiné varianty 😉

breberuska
9. črc 2012

@yamdena já nevím, ale podle toho, co jsi napsala, jsem teda asi zvláštní případ - Klárka přibírala nadstardatně od šestinedělí, žádné problémy s prsy ani s malou jsem neměla díky pečlivé hygieně kloboučků a mléka jsem měla na rozdávání... Domnívám se, že maminky jsou někdy zbytečně stresované pravidlem "muset se kloboučků zbavit". Určitě je lepší kojit bez nich, ale pokud to zkoušení a snaha kojit "tak jak všude všichni píší a říkají" nejde, tak to prostě nejde. Každá matka na svém dítěti přece pozná, zda přibírá, je spokojené a i ona sama vidí, zda jí kojení "těší" a nebo ne.

yamdena
9. črc 2012

@breberuska tak zvláštní případ je hanlivé označení, já myslím, že je hezké, že se Ti to povedlo 😉 ale může to být souhra několika faktorů, které u jiných maminek chybí - a to nadstandardní produkce mléka a silný sací reflex dcery.

Jak jsem psala výše, pokud jsou pokusy o zbavení se kloboučků neúspěšné, pak lze samozřejmě kojit bez nich jak dlouho to půjde nebo se situace přirozeně vyvine jinak. Stresovat se kvůli čemukoliv není dobré obecně.

A omlouvám se, ale má zkušenost je taková, že ženy, kterým kojením nedělalo/nedělá potíže, je pak považují za snadné a jednoduché i pro ostatní.

mignone
9. črc 2012

@breberuska
@yamdena jestli smím, přidám svou zkušenost..jak už jsem psala výš, kojila jsem s kloboučkem dva a půl měsíce, teď už měsíc normálně..malý za celou dobu kojení s kloboučkem přibíral ukázkově a vůbec jsme neměli žádné problémy s infekcema či něčím jiným..jsem ráda, že se mi podařilo se ho "zbavit", ikdyž to bylo náročné, ale já byla nesmírně vděčná i za kojení s kloboučkem...je pravda, že v určitých situacích ho dávají v porodnici zbytečně, aby si usnadnili práci, ale mně moc pomohl..

yamdena
9. črc 2012

@mignone pokud máš pozitivní zkušenost, tak já jsem jenom ráda 🙂 určitě kloboučky svůj význam mají a na začátku velmi pomohou.

yesu
autor
10. črc 2012

@cuci25 hmm to mě docela děsí, že bych kvůli tomu měla přijít o mlíko, takže zatím to budu zkoušet i bez a uvidíme, ale zatím bez úspěchu 😒
@yamdena No jo, ale co teď člověk nadělá, když mu to v porodnici takhle pokazili?já se snažím i bez kloboučku, ale zatím marně...takže budu zkoušet dál a modlit se ať to kdyžtak zvládáme i s ním!
@blandik dneska sem to v noci zkoušela, ale bylo to ještě horší než přes den!malej byl víc hladovej jak přes den a děsně se vztekal!
@breberuska jak říkáš..já to nijak nehrotím, zkouším to, ale když to nepůjde, tak prostě budu kojit s ním a doufat, že co nejdýl...je fakt že pořád bojujem s moučnivkou a to klobouček pořád umývám a sterilizuju ☹ a navíc mě štve, že občas se dost odchlípne a mlíko mi pak vyteče na podprdu nebo na prcka 😠

cuci25
10. črc 2012

@yesu to nemuselo být kvůli tomu. Spousta známých s kloboučkem odkojily svoje děti bez problémů. Já věřím tomu, že je to hodně o psychice a taky o jídle a pití. Já jsem začala pochybovat o množství mléka, protože se mi nenalívala prsa a nemohla jsem nic odstříkat. 😒 Snažila jsem se hodně jíst i pít, ale přiznám se, že mi to moc nešlo, já to prostě neumím a hlavně jsem ani moc nestíhala vařit, takže když mi mamka něco nepřivezla nebo nepřijela pohlídat, abych něco uklohnila, jedla jsem samé kraviny, který asi moc hodnotný nebyly ☹

yesu
autor
10. črc 2012

@cuci25 tak třeba pít se snažím hodně, na to mě upozorňovala laktačka a s tím jídlem...no tak taky to žádná sláva není!

renatica
10. črc 2012

Ahoj holky tak jsem dnes po kontrole u mudr nafasovala krabici mléka,.. neprospíváme,..chudák malej v 18 dnech nemá ještě ani porodní váhu tak se to mudře nelíbilo,..dala nám mlíčko že ho mám vždy po kojení přez prst nakrmit,.. a jednou zkusit po kojení tak hodinu a půl,..až dvě hodky,..a odstříkat kolik z obou zvládnu vytáhnout,..je dost žlutý takže ve čtvrtek jdeme na přeměření hodnot(tak je možné že i tou žloutenkou to je že nebaští 😒 ) ,...a kontrolní kojení ,mi ho převáží mě štve že nemám doma váhu na které bych ho mohla převážit,..malá digitální,.. když tam dám pekáč s Tomíkem se tak houpe že se to prostě neustálí a nezměří a na velkou to nemá cenu nemá ještě ani tři kila brouček náš malý ☹ Tak jsem z toho taková špatná že jsme se z toho musela vypsat
Klobouček jsme tentokrát ani neřešili ,.jak jsem byla mimo z toho že je prcek s tou váhou tak špatně a že vůbec neprospívá,..vím že bych se měla držet a být v klidu abych nepřišla i o ten zbytek mlíčka co mám ale připadám si hrozně ☹

jop
10. črc 2012

@renatica ahoj, vím, jak se cítíš, já jsem byla v podobné situaci. Pokud můžeš, kup si váhu - sice se to nedoporučuje, prý je to nepřirozené a nevím co, ale mě to převažování uklidňovalo, malý mi totiž nechtěl pít a já jsem moc mlíka zrovna neměla, takže taková blbá kombinace. Jednorázové převážení u dr. je o ničem, může zrovna vypít málo, nepije přece pokaždé stejně. Jinak na dokrmování byla dobrá stříkačka (dítě si to mléko samo vytáhne nebo mu maličko pomůžeš). Přeju pevné nervy a hlavně klídek, ono se to srovná 🙂

sarkar
24. únor 2013

Ahoj, ještě nějaká maminka aktuálně řeší problémy s odbouráváním kojícího kloboučku?

petras_09
26. únor 2013

Ahoj Maminky.
Tak já jsem taky skončila na kloboučku. 🙂 Ale až po 4 týdne normálního kojení. Musím přiznat, že s kloboučkem to jde lépe.
Zatím mám klobouček stále, ale mám radu poradu od laktační poradkyně.
Jak jsou nahoře ty 4 dírky, tak nejdřív prostřihnout nůžtičkama ty dvě na koso, za pár dní prostřihnout ty další dvě, za pár dní ustřihnout špičičku s těmi dírkami, atd...... Až se dostříháte až k prsu a bradavka bude koukat z toho otvoru. No a potom už prostě sebrat ten zbytek kloboučku.
Já to vyzkoušené nemám. Ještě pořád doléčuju prso s megaragádou, ale určitě to vyzkouším.
Držím palce.
p.

pinonka3
11. kvě 2013

@petras_09 ahoj peti...zkoušela jsi už klobouček nějak odbourávat? 🙂

petras_09
16. kvě 2013

@pinonka3 Ahoj, zrovna to řešíme. 🙂 Byla jsem na návštěvě a zapomněla jsem doma klobouček. 😕
Tak jsem kojila bez něj. Eliška se nejdřív přisála a pila, ale když došlo na zadní mlíko, tak už jí to asi nebavilo a řev. Návštěva tedy proběhla dost rychle. Ale doma jsem to zkoušela zase, začátek kojení bez klobioučku, na zadní mlíko s kloboučkem. No a v noci Elča vypila celý prso bez kloboučku, tak jsme u toho zůstaly. Je to necelý týden, co jsme bez kloboučku. Někdy se u kojení trochu vzteká, ale už je to spíš vyjímečně. 😉 😉 😉 Držím palce.
My jsme to zvládly tak nějak náhodou. 🙂
Ale dle laktačky se to dělá takhle. Prostřihnou se nůžtičkama na nehty ty dvě dírky na koso, pár dní kojíš, potom prostřihneš ty další dvě dírky zase na koso. Zase kojíš, potom ustřihneš špičku kloboučku s těma dírkama. A tak dále, až se dostříháš k prsu a nakonec kouká z toho silikonu bradavka. A mimčo by mělo pít. Nemám to odzkoušené, ale laktační poradkyně říkala, že to funguje. 🙂 🙂 🙂

pinonka3
16. kvě 2013

@petras_09 diky moc,mala rve tragicky,kdyz kloboucek nema,tak nevim,jestli to nejak pujde. kozena jedna😀%

trinittka
16. kvě 2013

Ahojky, u prvního bobíška jsem klobouček neodbourala vůbec, měla jsem z toho výčitky, bylo s tím dost práce a docela to i stálo, poněváč jsme je hodně ztrácely.. a taky bylo nejhorší, když jsem ho hledala v noci po tmě.. kojila jsem s ním dva a čtvrt roku, pak jsme přestali kvůli druhému těhotenství.. U druhého bejbíška se mi podařilo začít kojit bez něj, sice to první přisátí stálo skoro hodinový boj v porodnici, ale naštěstí jsem už měla štěstí na sestřičky, které mi pomohly.. strašně moc jsem na sebe byla hrdá, ale vnímala jsem to úplně odlišně.. to kojení bylo pro mě dost intenzivní a nepříjemné, spousta slz okolo.. už kojím přes rok a je to opravdu utrpení.. u prvního bejbíška to byl takový mazlící proces.. nějak se nedaří přestat, ikdyž se to už snad rýsuje, zas bych toho druhého miláška nechtěla ochudit.. tak si říkám, že nakonec ty kloboučky nebyly zas tak špatné.. asi ti mohu jenom poradit, dej na svůj instinkt, nato, co tobě a tvému bejbíškovi bude vyhovovat.. Jinak první bejbíšek nemá žádný předkus nebo tak.. takže to nijak podle mě neuškodilo 🙂

trinittka
16. kvě 2013

@trinittka jo a doporučuju Medela takový ty půlený kloboučky, kdy se může dotýka nosík miminka tvojí kůže..