Jak se vám podařilo odbourat kojící klobouček?

yesu
5. črc 2012

Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat jak se Vám podařilo odbourat kojící klobouček? V porodnici mi ho vrazili, protože se malej neuměl přisát a samozřejmě s ním kojím do teď! Bradavky vpáčené nemám, takže si myslím, že bysme to mohli zvládnout i bez něj. Sem tam to bez něj zkusím, ale Kubík se přisaje, dvakrát cucne a pustí se a takhle pořád dokola. Párkrát to zkusím a když se pak začne hodně vztekat dám zase klobouček...Ráda bych se ho zbavila, takže uvítám každou radu a zkušenost 🙂

pinonka3
16. kvě 2013

@trinittka takovy mame taky,jsou bezva. dnes jsem zkousela zase kojit bez nej a rvala,jak kdyby na ni spadla skrin☹ tak uz si myslim,ze to bez nich nepujde...

ava
16. kvě 2013

@petras_09 holky, dejte si moc velký pozor na stříhání kloboučků!!!!! Já jsem to provedla dle rad na webu a při stisku bradavky děťátkem došlo k mému poranění, týden jsem pak z prsa nemohla kojit, byla tam řezná rána. O bolesti ani nemluvím.
První dítě jsem do 4 měsíců kojila s kloboučkem, pak už byl dost šikovný a zvládl to bez. Vydržel do 16měs. Nevím proč se v porodnici nepřisál, byl 4kg novorozenec a nemám vpáčené bradavky. Průbežně jsem vždy nabízela bez kloboučku.
Druhé dítě se přisálo bez problémů ihned, ale jak už zde bylo uvedeno, trvalo to, než jsem si zvykla na tu intentizu pocitu - za 4 týdny už to bylo jen krásné a nevím, zda se mi ji podaří odstavit, než půjde do školky 😉

Jinak, je to sice otrava mít je stále při sobě, vyvařovat, kupovat atd., ale podle mé zkušenosti to negativně neovlivní kojení, moje dítě mělo vždy nadprům.přírustky váhy.

Tak ať už s nebo bez, kojení zdar! 🙂

pinonka3
16. kvě 2013

@ava ty jo,tak to strihani radsi nezkouset? to by me nenapadlo. a co to bylo za kloboucek? ta medela je hodne mekka,tak jestli by to taky mohla udelat.

petras_09
16. kvě 2013

@ava No to by mě nenapadlo. Taky jsem si myslela, že je ten silikon dost měkký. 😒 Díky za info. 🙂

ava
17. kvě 2013

@pinonka3
@petras_09 holky, používala jsem pouze Medelu. Zdály se mi nejlepší, nejtenší.
Pokud chcete stříhat, buďte moc opatrné. Já to nedoporučuji. Myslím, že pokud dítě bude schopné pít bez něj, dá se to zjistit zkouškou přímo - buď bude sát nebo ne. Hodně štěstí!

pinonka3
17. kvě 2013

@ava tak to zkousim casto,ale rve jak kdybych ji rvala nohy,ruce. hruza. tak to uz asi nejak s nema dotahneme,kdyz uz jsme to tak dlouho vydrzeli ☹

ava
17. kvě 2013

@pinonka3 tak ji netrap 🙂 je to i na dítěti....kamarádky dcery nebyla NIKDY schopná kojit se od maminky. Ani s kloboučky. A když zkoušela kojit jiné dítě, sálo bez problémů.

seny83
17. kvě 2013

@pinonka3 ahoj, já kojím z jednoho prsu bez kloboučku, z druhého kvůli ploché bradavce s kloboučkem, ale všimla jsme si, že když při kojení sedíme, tak je to malé příjemnější s kloboučkem, jinak se chytnout ani nechce, ale vždy jak si odříhne, tak dokojuju když ještě chce v leže, kdy malá leží a já jsem nad ní/ vedle ní a to si někdy chytne tu bradavku i bez kloboučku, jak je trošku vytahaná z kojení v sedě a jak je malá už přispatá a já jsme nad ní prso nad ní visí, snáž se ji to chytne... taky pořád doufám, že se jej zbavíme úplně, ale je to hlavně podle nálady malinkej ☹ tak zkus měnit polohu při kojení, možná to taky pomůže... jinak si bradavku pořád vytahuju, kroutím, ať je stejná jako ta druhá... ale stejně je to úžasný, jak to dítě bezproblémů střídá jedno prso s a jedno bez kloboučku, je to přece pro ni pokaždé něco jiného, ale zvykla si... a to takhle kojíme již 3 týdny... na začátku jsem si dávala i na to druhe prso klobouček, když mě bolela bradavka, supr to pomohlo.

seny83
17. kvě 2013

@pinonka3 jinak co tady psali holky, že se sníží produkce mléka při používání kloboučků, to se mi moc věřit nechce, mne z toho kloboučkovýho prsa teče mlíko proudem 🙂
a pokud jde ještě o to zkoušení kojení bez kloboučku, tak prso nesmí být nalité, tvrdé, nejdřív trochu odsát, ať se dvorec snadno chytne do pusinky, moje malá taky řve jak tur, když ji dávám plné, tvrdé, nalité prso, to si neveme ani to bezkloboučkové 🙂

petras_09
18. kvě 2013

Kloboučky používám už 3 měsíce a produkce mléka se rozhodně nesnížila. 🙂 To přece není o kloboučku. To je o tom kolik dítě vypije. Když pije málo, tak se málo vyrábí, když pije hodně, tak se vyrábí hodně. Klobouček neklobouček. 🙂 🙂 🙂 🙂

kocour1
12. čer 2013

Ahoj, mě naopak v porodnici klobouček nedali, stejně tak můj gynekolog neviděl ani jednou moje bradavky a tudíž mě nikdo nepřipravil na variantu, že by kojení mohl být problém. Zpočátku jsem kojila bez kloboučku, ale protože malá neměla co do pusy, tak jí to pořád vypadávalo, opakované přisátí jen prohlubovalo rozpraskání bradavek. Mazala jsem vším možným, protože to strašně bolelo, nejvíc mi asi pomáhal Bepanthen, ale nakonec jsem stejně zkusila kojit s kloboučkem. Byla to pro mě strašná úleva. Kojíme už půl roku bez problému, za celou dobu mě ani nenapadlo zkusit kojit bez něj, nepřemýšlela jsem o tom, zda mám díky tomu méně mléka (dle mého názoru nemám) a hygienu nějak neřeším, prostě to vždy opláchnu pod tekoucí vodou a občas omyji v jaru a vyvařím. Já ani malá žádné problémy nemáme.
Víc o tom píšu ve svém blogu: http://materskadovolena.blogspot.cz/

kittysha
8. črc 2013

ahoj, taky kojíme přes klobouček a nedaří se nám to odbourat☹ malá má 1,5 měsíce, párkrát se jí na chvíli podařilo přisát (ale jen k jednomu prsu, to druhé vůbec), ale byla potom víc nespokojená (jakoby vypila míň, což všude se spíš píše, že bez kloboučku to jde líp). nemám moc nervy to pořád zkoušet bez, hodně se vzteká☹ říkám si, že se raději nebudu nervovat, lepší takhle než vůbec, ale je pravda, že kojíme vždy 45-60min + u toho usíná a když ji odstavím, opět se začne vztekat, což je šílené, v noci u toho usínám, nemluvě o tom, že kojíme pouze v sedě, jinak nám to nejde.
problém bude určo i v tom, že je naučená i na dudlík, když nechce jedno, tak chce druhé...
v současné době se to snažím neřešit a nestresovat, hlavně že nějak pije, ale nejvíc mě štve délka kojení, to kdyby se dalo zkrátit, oželím i to, že musím sterilizovat ten klobouček...
bohužel laktační poradkyně, kterou jsem si pozvala domů mi nijak neporadila, prý se mám smířit s tím, že je holt v jídle pomalejší a klobouček nemám řešit...

kacenkaharris
16. srp 2013

Len vam vsetkym chcem zazelat vela stastia bez klobucika. 🙂 My sme ho mali az tri mesiace, od narodenia som mala s kojenim a mlieckom dake problemy a vdaka kombinovanym radam niekolkych laktacnych konzultantiek a navzdory celemu svetu (rady typu ved daj sunar a mas pokoj) sme sa klobucika zbavili. Raz nadranom dcerka hladala bradavku a cucla si trosicku i bez klobucika a to ma inspirovalo. Nevedela sice, ako na to, bolelo ma to bez klobucika asi 2 tyzdne, ale ja som tak velmi chcela kojit a kojit dlho, az sme trosku po troske zlepsovali techniku a dcerka sa to naucila prirodzene. Jedna dula mi poradila vysvetlit dcerke, ako ma otvarat pusinku, aby ma to nebolelo a ono to NAOZAJ FUNGOVALO! Trojmesacne babo mi rozumelo! 😵 Zakazdym som jej pri prisani povedala, aby otvorila velku pusinku, obcas som jej napravila prstom hornu i dolnu peru a kazdy den jej to slo lepsie a lepsie.
I mliecka bolo potom viac, ten blby klobucik branil stimulovaniu bradavky.
Teraz si spolu vychutnavame kazde kojenie 😵 😵