Jak se zase rozkojit? Je naučený pít z lahve

ffiinnkkaa
24. říj 2010

Malý přišel na svět po dlouhém boji císařským řezem. V nemocnici jsem ležela celé dva dny než mi ho někdo byl schopen přinést ke kojení..pro sestry bylo jednodušší přidávat dokrm a to z lahve..další dny jsme měli jen trápení...malý se nechtěl přisát pořádně...a když už se nám to povedlo nesál tak jak by měl..zkoušeli jsme všechno možné...ale malý jen u prsu spinká a žužlá ho stejně jako by pil z flašky. Laktaci jsem si udžela pravidelným odstřikováním. Prosím poraďtě rozkojíme se ještě?

luci_enka
24. říj 2010

@ffiinnkkaa to me mrzi.. pristup v porodnici otres 😠 byt na tvem miste, vyzkousim nejakou laktacni poradkyni, aby se na vas prijela podivat, poradit, uklidnit... takhle je to strasne tezke radit na dalku.. mluvim z vlastni zkusenosti, ja jsem toho vyuzila a moc to pomohlo, kojila jsem do 15 mesicu.. tak drzim palce!!! 🙂

editah222
24. říj 2010

@ffiinnkkaa určitě to možné je, ale bude to stát hodně nervů, protože malej zlenošil. Z flašky to teče líp 🙂 Taky bych si zavolala laktační poradkyni a radila se s ní.
Co se týče zvýšení produkce mléka tak mě vždycky zabralo toto: ricinus communis 5CH + caro + kojici čaje.

mmmk
24. říj 2010

@ffiinnkkaa Mela jsem to podobne, ale povedlo se. Maly pil z flasky, protoze ja ani to mliko poradne nemela. Dobre se spustilo snad 5. den po porodu. Odstrikavala jsem mu ho a davala z flasky, pak jsem koupila po navratu z porodky velke kojici kloboucky (poradila laktacni poradkyne), protoze s nimi se dite trochu vic nadre, ale posili ty saci svaly. Navic ten silikon mu pripomina flasku a nejak neprotestuje. Od te chvile jsem kojila s klobouckama. Po porade s laktacni poradkyni jsem posledni den sestinedeli ty kloboucky odlozila a diteti nedala jinou sanci nez se prisat. Tak den delal ofrky, ale pak zapomnel, ze kdy pil jinak a od te doby kojim normalne z prsa. Ty homeopatika, co pise editah222 si urcite porid, dobry je i nealko pivo a kafe bez kofeinu.

elviie
24. říj 2010

@ffiinnkkaa porod jsem měla podobný, s kojením jsem měla v porodnici také problém, ale pomohli mi už tam (také dávali UM než jsem měla vlastní), nezbylo než to pořád zkoušet a doma jsme to pak už zvládaly dobře. Na kojení jsem pila kojící čaj, pila hodně vody...ve třech měsících malá zhubla, nechtěla jsem přikrmovat, tak jsem dobře jedla, pila a kojila z obou prsou při jednom kojení a také jsme to zvládly, kojíme doteď . Držím palce!

pani_haf
24. říj 2010

@ffiinnkkaa mám kontakt na dobrou laktační sestru z FM, když budeš mít zájem, písnu do IP. Mě moc pomohla....několikrát. Stále kojím a mám to v plánu ještě hooodně dlouho 🙂

alca22
24. říj 2010

@ffiinnkkaa Ahojky tak mi v porodnici taky špatně kojili. Malej se neuměl pořádně přisát a nakonec jsme ještě v porodnici zjistili, že má uzdičku pod jazykem srostlou skoro u špičky jazyka, tak nemohl pořádně vytáhnozt jazyk. Ještě v porodnici ji přestřihly a už se chytal. Jenže pak dostal silnou žloutenku a sepsi a už jsem ho nemohla kojit, aby ho to nevysilovalo. TAkže jsem 14 dní co byl v nemocnici poctivě odstříkávala a vozila mu tam mlíčko. Chce to výdrž. Mi po příjezdu z nemocnice byly skoro měsíc na půl na mateřským a na půl na umělým mléku. Nejdříve mu dát prso a pak teprve flašku. Nakonec jsme se rozkojily a kojila jsem až do 15. měsíců a to jsem myslela že už kojit nebudu.

dana3262
25. říj 2010

@mmmk omlouvam se, ze odbocuji, ale kafe bez kofeinu je totalni sr.... Caro je supr! A nealko pivo by v takto utlem veku mohlo nadymat. Leda ho vybublat, ale i tak. Pozdeji je jiste lepsi.

Jinak urcite souhlasim s laktacni poradkyni. Snad dobre poradi. Je urcite hrozne, ale dulezite omezit prikrmy. Drzim moc palce, at se zadari!

mmmk
25. říj 2010

@dana3262 Proc myslis, ze je to s...? Mne bylo z Cara i melty blivno, ja nejak nahrazky neberu a nescafe bez kofeinu chutna jako normalni kafe. Jela jsem na nem cely tehotenstvi. A nadymani je taky trochu mytus 😉 Arabky normalne jedi cibuli, cesnek i lusteniny a deti trpi na prdiky stejne jako ty od "opatrnych" matek. Taky jim vsecko krom citrusu a ananasu a synovi nic neni. Od zacatku 😉

dana3262
25. říj 2010

@mmmk to si myslim taky o nadymani a zelenine(to je parada, ze to pises protoze mi to tak celou dobu prijde,ze to nema vliv) ale bublinky nam teda vadily kdyz byl malej malej 🙂
Kofein se z te kavy dostava rozpoustedly, driv se pouzivaly vyhredne organicka rozpoustedla. Dnes uz ne a vyrobci jejich slozeni taji. Kofein se z kavy dostava chemicky nemluve o tom, ze rozpustna kava je koncentrat, takze lepsi je urcite presso.

mmmk
25. říj 2010

@dana3262 Vidis, ja uz ted bezkofeinove prakticky nepiju. jen s, protoze to potrebuju 😀 A bublinky jsou indiviudalni 😉 Obcas si dam colu nebo fantu, pripadne v Cesku kofolu a malymu nic neni. On je dost pohyblivy, takze se vyprdi pri pohybu a revy z tohoto duvodu byly snad 2x.

@ffiinnkkaa Jeste me napadlo, ze kdyz odsavas mliko, abys mela prcka u sebe, pripadne ho pred ostrikavanim i prilozila, protoze ten kontakt s mimcem te laktaci taky hodne prospiva 😉

terezt
25. říj 2010

@ffiinnkkaa Neboj, pokud tomu venujes cas, urcite se rozkojis!!! V 10 dnech podle me jde jeste dite preucit. My meli u prvniho podobne problemy, Vasik se narodil predcasne a tak mi ho neprilozili, v inkubatoru byl 10 dni, takze jsem taky zacinala s odsavackou. A neopustila jsem ji cely mesic. Maly nemel na sani silu a byl strasne spavy. Vzdycky si tak 2x, 5x cucnul a spal. Takze jsme simrali pred ouskama, za ouskama, zatylek, simrali na nozickach (i docela silne, aby to citil a probralo ho to), pod bradickou (od krku smerem k brade). Vzdycky jsem ho po 3 h vzbudila, nechala sat u prsu a pak dokrmila strikackou s odstrikanym mlickem. Byt tebou, skontaktuju s s nejakou laktacni poradkyni (v porodnici by ti meli dat kontakt, ja znam jen ty z Pardubic...), opravdu dulezita je technika kojeni, spravne prisani. Pokud se neprisaje spravne, nebude prso stimulovat k tvorbe mleka. Bradavku by nemel zuzlat, ale musi otevrit pusu hodne jako u zivani. Urcite bych ze zacatku po kazdem pokusu o kojeni odstrikavala a potom mu to podavala strikajdou do koutku + malickem povzbuzovat horni patro. U kazdeho kojeni bych stridala oba prsy, pokud by maly vydrzel tahat.