Jak se "zbavit" MM

danca81
2. únor 2009

Je to již 14 dní, co jsem malého odstavila a stále mám nalitá prsa 😝 . Prsa mě nebolí, ale nevím, co mám dělat, aby se mi mléko již netvořilo. Nemáte pro mě nějakou radu? děkuji moc 🙂

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

To se tvorit bude i nekolik mesicu po odstaveni...zkus pit salvej, omezuje tvorbu MM 😉

danca81
autor
2. únor 2009

i několik měsíců? 😲 😲 😲 j.a.n.u.s. nestrašte!!!!!!!!!! plánujeme další dítě, tak jsem chtěla trošičku oddych, než se do toho pustíme 😉

martina46
2. únor 2009

Ja som odstavila predvčerom, beriem lieky na zastavenie laktácie-parlodel. Môže ich predpísať gynekológ, poraď sa, sú aj iné možnosti- injekcia. A šalviový čaj pomôže tiež. Ja mám po troch dňoch konečne trochu menej tvrdé prsia 😅 ten kameň povolil. Musela som ešte dnes odstriekať asi 200ml. Už je to lepšie. Mám to brať 2 týždne.

martina46
2. únor 2009

Ešte k názvu témy - najprv som ju zvedavo otvorila, či MM znamená materské mlieko, alebo môj manžel 😀 🤐

danca81
autor
2. únor 2009

Martina, já s prsama nemám žádný problém. Netvrdnou mi, nebolí mě ... Ale děkuji za radu, na gyndu jdu příští týden, takže jestli mléko budu stále mít, tak se poptám

krembonzur
2. únor 2009

ja jsem odstavila totalne v nedeli a dneska odpo mi prso zaclo tvrdnout, trochu jsem odstrikala, natiram dolgit kremem, piju salvejovy a matovy caj a jeste mam homeopatika na zastaveni laktace, RICINUS COMMUNIS 30CH 🙂 ale zatim teda tvrdne...

martina46
2. únor 2009

danca, tie lieky su na potalcenie tvorby prolaktinu, takze by ti to malo pomoct, inac je fakt, ze sa este mlieko dllllllllho tvori. takze ak chces oddych, toto by mohlo zabrat.

danca81
autor
3. únor 2009

Martina, ten "môj manžel" mě pobavil 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lienka55
3. únor 2009

Tak ja mam ten isty problem.Minuly tyz. som sa rozhodla odstavit maleho,lenze prsia sa mi naliali,stvrdli ako kamene a ta ukrutna bolest sa nedala vydrzat.Tak som musela vytiahnut odsavacku a odstriekat.Nakoniec som sa rozhodla ze ho este budem kojit ale uz len vecer.Ale rozmyslala som nad tym lekarom ci by mi nieco nepredpisal.Ked je to pre mna take tazke ho odstavit ,ale na druhej strane chcem mat uz pokoj.

tanja61
3. únor 2009

ja som maleho odstavovala postupne a stratila som mlieko bez pitia cajov alebo tabletiek...uberala som davky az nakoniec som prestala kojit ale mlieko sa tvorilo dalej.kazdy vecer v sprche som si odstriekala par kvapiek a po nejakych 3tyzdnoch som uz nemala vobec 😉

vrtule83
3. únor 2009

tak já to měla jako tanja, ale pár kapiček jsem vymáčkla ještě 2 měsíce po odstavení

katka.m
4. únor 2009

Mám kámošku, tá odstavila pred rokom a troma mesiacmi a ešte stále si môže odstriekať 🤐

denisocka
4. únor 2009

ja som si dala zavzok a kojím len večer pred spaním a v noci+rano,po čase chcem rano vysadiť

mmisak
4. únor 2009

Gynekolog mi poradil stáhnout prsa během dne i přes noc nějakám fest tílkem ,zvláští ale opravdu to pomohlo.

denisocka
4. únor 2009

len či take tielko najdeme 😀

danca81
autor
4. únor 2009

jj to stáhnutí mi už taky někdo říkal a já myslela, že to nepomůže 😝 no tak asi jo, tak jdu něco pohledat 😉
katka.m s tou kámoškou jste mě teda celkem vyděsila 😲 😲 😲

ankam
4. únor 2009

aj ja som len stahovala a pomohlo to.Nic ine-ziadne lieky ani nic podobne.A mlieko uz nemam vobec

martina46
4. únor 2009

dobre sa stahuje elastickym obvazom, kupte 2 kusy, co najsirsie, a pekne omotat 😉

denisocka
5. únor 2009

ja som včera skusšobne nekojila cely den až večer po 12hod,a myslela slom že prsia su prazdne,ale jak začal piť ta tieklo ešteb20 minut,jeden mu uplne stačil,druhy dorazil v noci a cez den zas budeme pôstiť 😀

andilek
5. únor 2009

já jsem odstavila v listopadu a dodnes (teď jsem odzkoušela, abych nekecala 😅 ) vymáčknu MM...
ptala jsem se na to před 14ti dny MUDry a může to trvat klidně i rok než se ztratí 😝
piju občas šalvěj, prsa mě nebolí, nalitý je nemám, kdybych měla, odstříkala bych do úlevy a chladila bych, možná bych zkusila i starou babskou radu stáhnout 😉

zabula
5. únor 2009

ahojky,malýho sem ze zdravotních důvodů musela odstavit po 9měsíci,i ted když si zmáčknu na prsa,vyteče mléko,a prsa mě začnou tlakovat,že sem si dál srandu,že začnu ještě kojit
dobré sou homeopatika jedny sou na zastavení mléka a druhé zas na tvoření,zmé zkušenosti to funguje 😉
ale záleží jak asi jak u koho,slyšela sem že po odstavení může být mléko i půl roku po tom

sonulik1
5. únor 2009

baby a malo by sa taky tyzden menej pit - mi poradila moja dr.

julie6
6. únor 2009

aj ja som 4 mesiace po ukonceni kojenia,nemala som sice problem, ako sa zbavit mlieka,proste sa prestalo tvorit, no doteraz ked si stalcim bradavku vytecie taka tekutina ako olej, mastna priesvitna,zlta,sem tam aj nieco biele,je to OK?

soffi
11. pro 2010

no znepokojila ma maja kamoska, ktora je 10mesiacov po ukonceni dojcenia a stale si este nejaku tu kvapku MM vytlaci.Bola u lekara a ten jej povedal ze to nieje normalne, a bral jej vzorku.Dost ma to znepokojilo, kedze ja som uz 13 mesiacov po ukonceni dojcenia (a to som s dojcenim prestala, pretoze mliecka bolo malo), a stale mam MM, niekedy mi normalne strieka aj z viacerych dierok naraz, ako ked som dojcila....myslite zeby som sa mala obavat?

sussanah
11. pro 2010

Co mi rikala moje svagrova (odkojila 3 deti do roka), tak to je naprosto normalni, kazda to ma jinak. Ona mela nejake to MM jeste asi 2 roky po odstaveni posledniho.
@soffi tak jak vidis, asi toho mleka nebylo az tak malo 😉 Tvoje mala je jeste mala, takze hormony na ni reaguji a mleko se jeste muze tvorit. Pokud te to ale neobtezuje, prsa neboli ani se nenalevaji, tak bych to neresila

bodka70
4. kvě 2012

@martina46 , veru tak, už som chcela poradiť, že zober pištoľ a prilož mu ku hlave 😀 😀 😀 😀

martina46
4. kvě 2012

@bodka70 😀

timbouctou
4. kvě 2012

@julie6
@soffi
buďte v klidu, podle mě a ostatních co tu píšou to normální je, já jsem mladšího odstavila v 10. měsících a pořád ještě, když trochu zatlačím, tak něco vyteče. A moje dr to moc neřeší, říkala, že jsou maminy, co se klidně po několika letech z fleku můžou znova rozkojit 😀 😀

@denisocka taky nemám jak stahovat, teda spíš s mýma 5kama jsem tak nějak stažená pořád, ale nezabírá to 😀 😀

timbouctou
4. kvě 2012

@danca81 jinak podle mě fakt pomáhá to postupné odstavování, nebo abys mrně nestresovala, tak odstříkávat a postupně ubírat.

soffi
5. kvě 2012

no predslo uz dost casu odkedy som pisala, z jedneho prsnika mi idu len kvapky, z druheho stale ked stlacim tak mi az strieja, ale tak po č,ť streknutia uz len tecie, nieje to ho vela, len nechapem ze uz fakt je to dlho, teraz uz 2 roky a 4 mesiace po ukonceni dojcenia, prekazat mi to neprekaza, doknca som bola na sono s prsnikmi kd emi lekarka povedala ze zlazy su prazdne, tak som jej vysvetlila ze mam stale mlieko, a ukazala som jej....sama povedala ze nechape :D