Jak se zbavit nachlazení v 9tt?

miba10
21. dub 2017

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem v 9tt a jsem nachlazena. Bojuju s tim už skoro tři týdny. Vypadalo to, že jsem se toho zbavila ale vratilo se mi to zpět. Zanesena rýma a škrábání v krku jak blazen. Po ránu skoro ztracim hlas... za každý nazor předem díky

lv
21. dub 2017

U doktora jsi byla? Zrovna teď je důležité nic moc nezanedbat. Jinak Septilen na cucání, priesnitz na krk, pít Vincentku, C vitamín, cibuli pod postel, cibuli s cukrem 😀

miba10
autor
21. dub 2017

@lv u doktorky jsem byla a byla jsem i na neschopence. Ale ted se mi to vrátilo

clear301
21. dub 2017

bylinkové čaje, hodně pít, z jídla: na imunitu hlíva ústřičná, pak čaj s citronem, zázvorem, šalvějem, zázvor se dá koupit kandový a cumlat, pít vincentku, cucat nějaké pastilky (mají třeba dost i v dm - ale ohlídat zda jsou vhodné i pro těhu), rozkrojit a položit v místnosti cibuli, dělám si takovou šťávičku: citronová šťáva plus med a po trošičkách polykám...

miba10
autor
21. dub 2017

@clear301 mě zase říkali že šalvěj vůbec kuli riziku potratu. Uz jsem z toho jelen. Zatim jsem jen na čaji s citronem a medem a paralen

soyevita
22. dub 2017

@miba10 A máš teploty,nebo jsi jen nachlazená?

odula
22. dub 2017

@miba10 šalvěj určitě ne. Dobrá je lípa s medem, divizna, tymián, řepík. Echinacea je vyborna na podporu imunity. Sipek. Trochu zázvoru s citronem a medem určitě taky nezaškodí. je výbornej na to škrábání v krku. Zkus taky kloktat sůl a inhalovat. Bylinky nebo taky jenom slanou vodu. Uleví se ti. 🙂
a zkus kouknout na tohle : https://www.modrykonik.cz/bylinky-v-tehotenstvi/
Paralen je ok. A ležet ;) brzo se uzdrav.

clear301
22. dub 2017

@miba10 omlouvám se, informace ohledně šalvěje a možného potratu mi jaksi unikla a je to pro mě novinka...

jitavrtule
22. dub 2017

muzes lisejnikovy a jitrocelovy pastilky a jitrocelový sirup od dr weisse a morskou vodu a pinosol do nosu. ale na rovinu, vetsina toho je dost na dve veci 😀 na obyc kapkach do nosu sice pisou ze se v tehotenstvi nemaji pouzivat, ale kdyz je fakt nejvetsi nouze, tak podle me lepsi lepsi kapnout, nez se trapit a dusit.
paralen je uplne ok, hlavne odpocivej a hodne tekutin, to pomuze ve finale skoro nejvic.

miba10
autor
23. dub 2017

@clear301 nic se neděje, já se to také dozvěděla náhodou

miba10
autor
23. dub 2017

Holky moc vám všem děkuji. Já byla včera v lékárně, tak mi dali ten Jitrocelovy sirup s vitaminem C a nějaké pastilky septilen. Musim říct, že zatim dobrý. Škrábání v krku pres noc ustoupilo a kašel...už se aspoň nedusim 😀 teploty chválabohu nemám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru