Jak si poradit se špatným přisátím k prsu?

drndapetka
30. dub 2013

Ahojky,
potřebuju poradit...mám 6ti týdenní miminko,plně kojím,miminko je spokojené,přibírá,akorát jsme před 2týdny začali mít problém s přisáváním. Malá přestala pořádně otevírat ústa,sice se přisaje dost a výsaje si mlíka kolik potřebuje (kontrolovala jsem na váze),ale poslední dny mě to špatné přisátí začíná bolet Neboli mě bradavky,ale jakoby dokola kolem dvorců. Při kojeni je mi to nepříjemné,jsem z toho nervózní a vždy se těším že malá dopapá. Snažila jsem se malou před kojením dráždit bradavkou,aby otevřela pusinku víc, tak to se mi sice daří,ale jakmile ji dám bradavku do více otevřené pusinky,tak se začne vrtět,jakoby se dávila a pusinku při přisání dá zas více k sobě,takže nemá vůbec ohrnutý dolní ret Ale jak už jsem psala - vysaje si dost a je spokojená,jen já už nevím jak dlouho tohle vydržím,když u kojení trpím Mlíka mám dost,mám teda odsávat a dávat ji z láhvičky a nebo se tento problém dá řešit jinak ? Předtím se přisávala úplně v pohodě a byly jsme obě spokojrné. Díky moc ta rady a pomoc

marecek4
30. dub 2013

to by asi musela vidět dr nebo laktační poradkyně naživo,ale jen pro představu mě prsa při kojení bolely tak do čtvrtého měsíce a ne hned od začátku-přece jen je kojení něco,na co nebyly zvyklé,přešlo to samo a že by děcka otvíraly málo pusinku se mi nezdálo a pokud je malá spokojená a přibývá tak zkus před kojením odstříkat tak aby jsi měla tam kde Tě to bolí prsa měkčí a malé se tak líp chytilo-třeba máš prsa hodně nalitá a to že pusinku málo otevře jí vyhovuje k jejímu lepšímu chycení-možná to blbě píšu,ale snad to pochopíš,nebo někdo napíše líp,držím pěsti k úspěchu a úlevě

katyxq
30. dub 2013

Taky bych volala laktační poradkyni a mezitím koukni na http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen... - je tam i video, jak má správné přisátí vypadat. Miminko máš ještě malé, technika kojení by měla jít napravit, jen ji hlavně nekaz ještě víc lahvičkou (případně dudlíkem, ten většinou dětem správné přisátí nezkazí, ale když to není Ok, tak radši dudlík nedávat).

pismenka
1. kvě 2013

prsa mě boleli od porodnice,neuměl otevřít pusinku a kloboučky to vyřešili, prsa mě pak vůbec neboleli a kojila jsem do sedmi měsíců. Měla jsem tyhle http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=365... byli fakt dobrý. Tak že jestli máš blízko otevřenou lékárnu, třeba si tam nejdřív zavolej, než se tam vydáš a kup si je a zkus to, než budeš obíhat laktační poradkyně. Mám s nimi zkušenost takovou, že tě budou za každou cenu nutit kojit bez kloboučku. Lahvička, odstříkávat - to je na dlouho a představa, že bych to dělala den co den - zkus ty kloboučky..........pak bych jak píšou holky mluvila s Dr. nebo tou poradkyní. Dudlík jsme měli a v pohodě.

hamma
1. kvě 2013

Jste z Brna, podívejte se na stránky kojim.cz a vyberte si nějakou poradkyni (v Brně jich je spousta dobrých). Je to to nejjednodušší, co můžete udělat

nikolik111
18. únor 2014

dobry den mela bych prozbu newim co mam delat holka se mi nechce prisat k prsu je ji 10 dni ,, newim co mam delat a proto mi ji nechteji pustit domu,,, holk ase mi narodila v 35+5 ,,dekuji za odpoved

emin
19. únor 2014

Ahoj všem - ANO, jsem LP a rozhodně nedoporučuji kloboučky! V tom má písmenka pravdu. Kloboučky kojení prostě kazí, je to dokázané, je to jako pít MM z láhve a vedou k předčasnému odstavení (což v 7 měsících je typické). Ale neberte to jako kritiku, je to každého věc, jak to zvládne a od koho si nechá poradit. Kojit se dá téměř vždy bezbolestně a bez kloboučků, jde o správnou techniku a take zpočátku o výdrž, bradavky se musí troche ošoupat, ale není to bolest k nevydržení. Rozhodně bych si nechala zkontrolovat techniku sání, v 6 týdnech je dost a dost času na opravu, může jít o detail. Zkuste mačkat prs, kojit kůže na kůži (do půl těla svlečená, mimi jen v plence), Při velké bolesti můžete I Ibalgin nebo ibalgin mast na bradavky (ale před kojením omýt), Je to lepší než prestat kojit.

paulinka7
10. dub 2014

Dobrý den, reaguji na emin, mně se dcera bez kloboučku ani nepřisaje, pořád hledá bradavku a nespustí se jí tak sací reflex. tak si říkám, že je lepší s kloboučkem kojení než vůbec...? občas to bez kloboučku zkusím, ale je to pořád to samé a malá se akorát rozčílí a rozbrečí. nevím co ale udělat s tím, že po chvíli přisátí začne bradavku "dudlat". Dokrmuju vlastním mlékem z lahve, protože mi malá vysaje mléka malinko..děkuji