Jak snížit tvorbu mlíka? Máte recept?

stazina
24. kvě 2010

Ahoj,
podobné téma jsem bohužel nenašla, všude se spíše řeší závislost psychická..to je ale v pohodě..
Klukům bude brzo rok, kojím už jen v noci, nebo ráno...do měsíce bych chtěla s kojením skončit uplně....problém ale je , že mám pořád hodně nateklá prsa, akždý večer musím odstříkávat, v noci mě to pěkně tlačí, a přes den občas taky . Prsa si sprchuj u studenou vodou ,a el nevidím moc úspěch. Máte nějaký recept, jak snížit tvorbu mlíka?
Děkuju za každý nápad🙂

marhulinka
25. kvě 2010

Ahoj Stazi,dříve si maminy,které už chtěly odstavovat stahovaly prsa...teď už dávají i injekci na zastavení mlíčka...

paulie
25. kvě 2010

Stazi, já bych přestala odstříkávat (max. jen ručně třeba do umyvadla do tzv. úlevy, pokud bys měla opravdu nalitá prsa), v případě zatvrdlin v prsou je doporučuju hned rozmasírovat v co nejteplejší sprše, na pití se doporučuje třeba šalvějový čaj a určitě začít s ukončováním kojení (hlavně v noci 🙂).
Tady je dobrý rozcestník a vůbec celá databáze otázek a odpovědí okolo kojení: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=21

kacamura
25. kvě 2010

píše se vypít aspon tři šálky šalvějového čaje denně.... a ještě tu píšou nějaký Homeopatika Phytolacca (ale to se má konzultovat s doktorem... tak bych napřed zkusila ten čaj 🙂

mmmk
25. kvě 2010

Kacamura, kde se to pise o te phytolacce? Ja to mela na rozjeti laktace po cisari a zafungovalo to perfektne 😉 Na regulaci laktace je dobry matovy caj.

shaula
25. kvě 2010

Stazino - co bych já za to dala, kdybych měla dost mléka a mohla ještě kojit 😀 (tedy nemyslím teď, ale ve věku tvého dítěte 😅 ).
Nicméně někde jsem četla, že na zastavení laktace jsou dobrá homeopatika Ricinus Communis, ale ve vysokém ředění (30 Ch) - naopak v nízkém ředění (5 Ch) se používají na podporu laktace. Takže, Mmmk, možná tak funguje i ta Phytolacca (ale o té tady slyším poprvé, tak nevím 😅 ).
A každopádně jak píše Paulie, odstříkávat jen do úlevy, tj. co nejméně. Čím více budeš odstříkávat, tím více mléka se bude tvořit.
Tak hodně štěstí 😉

editah222
26. kvě 2010

Jak píše Shaula - ricinus communis 30CH, 5 granulí, 3-5x denně podle množství mléka v prsou. O tom že by stejně učinkovala i Phytoalcca nevim, ale jsem jen homeopat amater 🙂

mmmk
26. kvě 2010

Shaula, mne prave ta phytolacca skvele zabrala a prsa se silene nalila. Redeni nevim, dula mi odsypala ty globulky do kelimku a jen to nadepsala phytolacca. A o tom, ze by to i zabrzdilo laktaci nic nerikala. Ale rikala to o tom ricinu.

editah222
26. kvě 2010

Tak jsem si to prověřila u homeopata 🙂 Phytolacca zabírá spíš na tvorbu mléka, ale v mešim množštví,
Na pozastavení je ten ricinus 30CH a ještě lac caninum 15CH. Kombinace by měla zabrat u každého.

kacamura
26. kvě 2010

no tak to tu maj blbě napsaný v tý knížce... máma takovou knížku a většinou jsou v ní dobré rady tak jsem to vzala z ní..... já bych asi napřed zkusila ale ten šalvějovej čaj... jestli je aspon ten k něčemu.... mě už se teda taky nechce kojit, ale z finančních důvodů a z důvodu toho, že se nějak malýmu nechce pít z flašky odkládám na nákej čas... ale časem ho to prostě nák naučim a basta....

editah222
27. kvě 2010

@kacamura Napsala jsem to blbě, chtěla jsem říct, že Phytolacca zabírá, ale v menší míře. 🙂 Někomu může stačit jen ona, ale není to prý moc časté. V ředění 5CH je na tvorbu a v ředění 15CH taky na pozastaveni. Ale lepší je prý ricinus a nebo ten lac...

radka.m.
27. kvě 2010

ahoj holky,já jsem toho názoru,že tyhle prostředky jsou spíše jenom takové berličky,podle mě máme každá ty hodiny nařízené jinak,některá to mléko ztratí ještě pomalu dřív,než přestane kojit a jiná se ho prostě nemůže zbavit at dělá,co dělá.já jsem na roce přestala kojit a mléko mám doted a malému jsou dva a sedm měsíců 🙂 🙂 🙂 ,ted už ho teda mám daleko mín,ale ještě rok po skončení kojení se mi prsa každé ráno nalévaly a taky jsem vyzkoušela co se dalo 😉

stazina
autor
27. kvě 2010

Díyk moc holky, za rady, ten ricicnus jsem si teda koupila auvidím, jak topůjde..zkusím i šalvěj, tu mám ráda.....
Já právě pořád nevím, jak s tím kojením, jestli už ted mám skončit, nebo ještě počkat...kluci jsou ve fázi, kdy se po mě zatím moc nesápou, nechěla bych aby to vypadalo jako u mojí ségry, kdy malýho nemohla odstavit, protože nic než prso nechtěl , pak špatně spal, vise l ji pořád na triku a vyhrnoval achtěl bumbu...
A taky bydlíme v jedné msítnosti 3x4m, řpeděláváme dům, ale já toho sklukama moc neudělám, takže mi nabídla moje mamka, že k ní kluky můžu třeba na celý víkend dát...když ale budu kojit, tak je tam dát nemůžu...
na jednu starnu mám pocit, že bych přece jen měla ješět vydržet, na druhou stranus i říkám, že sem to vydržela téměř rok a můžu být i za to ráda...nevím, občas z toho mám špatný pocity....
díyk za vaše rady, uvidím, jak to půjde...
Radko - setsra taky měla mlíko ješět rok po odstavení...
tak pa

kacamura
27. kvě 2010

a zkoušela si dávat v noci nebo místo času kdy kojíš prostě třeba mlíčko z lahve???? jestli to klukům nedělá problém pít z láhve tak by neměl být až takovej problém je odstavit.... a myslim, že skororok je docela dlouhá doba.. já kojim půl rou a už oho mám plný kecky... teda ted už to de.... už jsem si po půl roce dala i vytoužené bramboráky a už jím tepelně upravovano cibulii česnek... ale furt nemám jídelníček tak jak bych chtěla.... navíc nenávidím kojení na veřejnosti... tak se snažim přez den kojit co nejmín...

mondie8
11. čer 2015

jÁ SE O POZVOLNÉ UKONČENÍ LAKTACE SNAŽÍM OD ZAČÁTKU ROKU, NEJPRVE VYNECHÁNÍM NOČNÍHO KOJENÍ, A V NEDÁVNÉ DOBĚ JSEM VYNECHÁVALA I RANNÍ KOJENÍ... PAK NAJEDNOU ANTIBIOTIK A VYNECHÁNÍ KOJENÍ ÚPLNĚ. DCEŘI BYLY V KVĚTNU 2 ROKY, TAKŽE TAK AKORÁT ČAS, SAMOZŘEJMĚ MI V LÉKÁRNĚ RADILI, ŽE JE TŘEBA POŘÍDIT UMĚLÉ MLÉKO, ALE TO JE TAKÉ DŮVOD PROČ KOJÍM PŘES 2 ROKY... S TÍMTO NÁZOREM NESOUHLASÍM A NENÍ-LI TO NUTNÉ, NÁHRADY MATEŘSKÉHO MLÉKA NEPODPORUJI(NEMŮŽETE-LI VŮBEC KOJIT, JE TO JINÝ PŘÍPAD)

NEKOJÍM 3. TÝDNEM, PRSA JSOU VĚTŠÍ, OBČAS NĚKOLIKAVTEŘINOVÝ TLAK, ALE ODSTŘIKOVAT ZATÍM NENÍ TŘEBA, JEDINÉ ČÍM TO CELÉ PODPORUJI, JE MÍRNÁ MASÁŽ PO TEPLÉ VANĚ A ŠALVĚJOVÝ ČAJ. ZITÍM TO VYPADÁ SLIBNĚ, ALE MLÉKO SE STÁLE MÍRNĚ TVOŘÍ, TAK UVIDÍM NA NÁSLEDUJÍCÍ DNY 🙂

AŤ SE VÁM VŠEM MAMINKÁM I BUDOUCÍM DAŘÍ VÝBORNĚ 🙂