Jak souvisí frekvence kojení a menstruační cyklus?

k284
6. říj 2008

ahoj holky, ve 4 měsících jsem dceru kojila v noci jen jednou a to kolem 5 hod. ráno, pak nám asi 14 dní prospala noc zcela bez kojení, hned přišla ovulace, to vím, protože ji mám bolestivou, pak menstruace, pak se dcera opět začala budit kolem 5 hod. na kojení a přidala ještě jedno kojení kolem 1,30 hod, myslíte, že je možné, aby se znovu obnoveným a spíš častějším kojením opět zastavil cyklus?, už týden čekám na svou druhou menstruaci po porodu, těh. test je negativní, mám pocit, že to každou chvíli přijde, ale ono nic, nevím, jestli s tím mám jít k doktorovi, stává se to?, zažila jste to některá?, děkuji všem za odpovědi

radka.m.
6. říj 2008

myslím,že cyklus se ti už určitě nezastaví,pouze se ti může opozdit,taky to tak mám,po 4měs.i přesto,že jsem plně kojila,tak jsem to dostala-každý měsíc pravidelně,před 3 měs.mi začalo ubývat mlíko,tak jsem začala intenzivně odsávat-doted a cyklus se mi každý měsíc opozdí tak o týden až 10dní.

titkovamiriam
6. říj 2008

ja som tiez pocas kojenia mala cyklus ,,rozhadzany,, 🙂 ,takze ak vies za niesi tehotna stava sa to .pocas cyklu ked som kojila mi islo bradavky odtrhnut ako boli citlive a to nehovorim ako sa mi pri kojeni vzdy pustila krv ☹ ,no vydrzala som to 18m. 😀 a teraz mi je za tim smutno ☹

monik76
6. říj 2008

Přesně tak jsem to taky měla. Prostě to mám rozhašený. Zpoždění i 14 dní. Kojím pořád, i v noci. Někde jsem i četla, že to může i na jeden nebo dva měsíce vynechat.

rovni
6. říj 2008

baby a kedy mozem cakat prvu M po porode?babo kojim.

amatula
6. říj 2008

rovni kedykolvek 😉 ja so po prvom dostala prvu M po 8 mesiacoch,po druhom porode po 2 mesiacoch a stale kojim.je to rozne

rovni
6. říj 2008

pytam sa preto,lebo predtym som mavala vcelku pravidelny cyklus,aj som vedela kedy mem ovulaciu ale teraz dokial nedostanem M,mozem mat ovulaciu hocikedy-nie?a teda aj otehotniet...

amatula
6. říj 2008

no vraj pokial kojis aspon kazde tri hodiny,len kojis a nieje dieta prikrmovane aeste si nemala menzes po porode otehotniet by si nemala 😅 ,ale mne sam gynekolg povedal ze on by sa na to nespoliehal...