Jak správně kojit? Jak dlouho?

mamusa1611
8. dub 2011

Prosím o radu, mám 5.ti denní miminko, od návratu z porodky naše kojení probíhá asi tak,že malou kojím tak 15-20.minut,z jednoho prsu,mezitím mi ale usíná, když usne,položím ji do postýlky,ale během půlhodiny je vzhůru,a hledá jak urvaná,cumlá palečky, a kojím znova...:( už jsem z toho nešťastná,protože tak nic neudělám... Mám ještě dva kluky, s nima kojení bylo uplně stejné,nakonec jsme přešli po týdnu na UM, ale u ní bych chtěla zkusit kojit dýl... Poradíte,čím to je? Jak kojit správně,jak dlouho...? Přítel říká,že mám slabé mléko...je to možné? Nebo je to tím,že vlastně jak ona usne,tak se nedostane k tomu zadnímu-sytějšímu mléku? Prsa mám ale hodně měkká,jakoby nenalitá...ale když zmáčknu bradavku,tak z nich teče... Tak já nevím...:( je mi líto toho drobečka,jak furt pláče...:(

tital
11. dub 2011

@mamusa1611 Neboj, deticky blinkaji, casto a nekdy i vetsi 😉 😉 s tim si nedelej hlavu, proste se to spatne poskladalo. Kdyby jsi videla jaky savle haze to moje slunicko z prikrmu 😝

mamusa1611
autor
11. dub 2011

@tital uff... Tak to je dobře...😀 budu si hold muset dávat bacha na to,co jím... 😀
A teda, když by se mi dařilo kojit dlouho, nemám ji dát třeba čajík na žízeň?

tital
11. dub 2011

@mamusa1611 Ja si myslim, ze tva strava az takovy vliv na blinkani Male mit nemuze. Jasne ze se vyvaruj hodne pikantnich jidel, koreni, soli, alkoholu... ale zbytek postupne do sveho jidelnicku zarazovat muzes. Ja prvni tydny nejedla ani cibuli, cesnek, ale postupne jsem zjistila, ze nam to az takove problemy nedela a dnes si klidne dam i trochu zeli 🙂
Jinak Tve miminko vubec vodu nebo cajik nepotrebuje. Dokud takhle pravidelne a hezky kojis, po trech hodinach je to skoro idealni, tak ma dost vody z mleka. Vodicka nebo caj se zavadi az s prikrmy a to kolem pul roku.

tital
11. dub 2011

@mamusa1611 Teeeda 🙂, nedalo mi to a jukla jsem na tva alba. Chapu to spravne, ze je Ti 23 a mas 3 deticky ??? 😉 Tak to je vyborny. To se mi moc libi. Jak to zvladas ? Dobry, kdyz ted mas vedle takovych peknych raubirku malou princeznu ?

cara.m
11. dub 2011

Nevím, jestli už Ti tady někdo radil tyto stránky kojeni.net Moc mi pomohly a určitě pomůžou i Tobě 😉

meleri
11. dub 2011

@mamusa1611 držím ti palce at je to lepší. jestli je jí z dudlíku blbě tak to chápu že to asi nebude to pravé....
určitě už to bude jen lepší, jak nabere víc sil tak bude i silněji sát a čím víc bude pít tím dýl bude spát a ty budeš určitě mít i víc mlíka.
já to měla taky nic moc ty začátky ted....pomohla mi odsávačka. myslím že do konce šestinedělí se to všechno zlepší.

a s tím jídlem je to pravda, člověk musí dávat bacha nejíst nic co nadýmá....nás tchýně pozvala na oběd a navařila hrách....a k tomu brambory...co sem měla dělat...tak sem to snědla...a ta noc byla pak hrozná..malý jenom plakal akroutil se... ☹

mamusa1611
autor
12. dub 2011

@tital jj, je mi 23. 🙂 jak to zvládám? No ted už líp, nejhorší byly ty první dva dny co jsem dojela z porodky...jsem si tu domácnost musela uplně ,,přenastavit,, 🙂 je to super, jsem uplně šťastná že mám holčičku...😀 taťka je z ní taky vedle,a kluci jsou taky rádi...
A ono to blinkání bylo určo z mojí stravy...☹ včera jsem tak přemýšlela,co jsem jedla... Božatko se ani nedivím,že to vyblinkala... Okurkový salát jsem dělala k obědu....tam pepř, sůl, ocet... A já blbec si to neuvědomila, a snědla ho...🙄
@meleri

@cara.m díky mrknu na to.. 😉

tital
12. dub 2011

@mamusa1611 krasne 🙂 tri deti, moc se mi to libi 😉

fireblade
22. bře 2013

Dobry den, chtěla bych se zeptat mam doma 2měsíční miminko. V porodnici jsme nekojila jen jsem malou krmila nutrilonem. Jak jsme dojela z porodnice dom tak jsme se rozkojila , ale aj přikrmuji malou sunarem, protože po nutrilonu mě zvracela. A ted poslední dva dny nějak nechce prsa vsteka se u toho a plače,když jí dam ve flašce sunar tak to jí jde. Tak jsem z toho tak trochu zoufala poradte mi prosím. Ještě dnes rano jsme malou kojila tak uvidim jak to bude odpoledne jestli si veme prsa.

marton
22. bře 2013

@fireblade ahoj,podobné téma tu zrovna běží 😉 .Ve stejném měsíci jsem měla totéž s jedním z dvojčat.Nechtěl prso,brečel a já taky,že snad nemám mléko ☹ .Přikládala jsem ho co to šlo a co se nechal.Odborníci radí zalézt si s miminkem do postele a nabízet a nabízet.Zkus to.

fireblade
22. bře 2013

Děkuji za radu dnes jsme z toho opravdu zoufala a myslím si že mleko mam když mam natekle prsa. Mala se mě u toho kroutí breči a ja jsem pak z toho nervozní ☹ díky za radu.

marton
22. bře 2013

@fireblade to ti věřím.Když máš nateklá prsa,zkus odstříknout.Třeba se to miminku špatně chytá a hlavně,aby sis neuhnala zánět.Jinak si ale fakt myslím,že je to obdobím.

hamma
24. bře 2013

@fireblade Může to být tím, že se ti tvoří méně mlíčka a taky z prsu teče mlíčko jinak než z lahvičky. Děti, které jsou krmené lahvičkou prs často odmítají, protože to je trochu větší dřina a neteče to tak rovnoměrně jako z té lahvičky.
Radila bych ti přestat používat lahvičku na dokrmování a ideálně se ho úplně zbavit. Takže nabízej kojení tak často, jak bude malá chtít (ale nenutit!), podívej se na odkaz: http://kojim.webnode.cz/fotogalerie-spravneho-p... Je tam, jak má vypadat správné přisátí.
Taky by asi bylo dobré zvýšit tvorbu mlíčka (i když se ti prsa nalévají, tak ho nemusí být dostatek) - zkus bylinky řecké seno a benedikt lékařský, obojí se dá koupit v kapslích a berou se 3x3 kapsle od obojího.
Kdyžtak napiš do IP, kdyby ses chtěla zeptat na víc, můžem si i zavolat.

fireblade
25. bře 2013

Děkuji vám za rady potěšilo mě to a hned i zlepšilo naladu. Tak zatím se pořad držím a kojím už se mala i k tomu pravemu prsu přisava a to dřiv jsem s tím bojovala.Ale ještě aj dokrmuji. Dnes jsem třeba zjistila že jak měla papat (čas papaní) tak jsem malou přiložila k prsu a začala se stekat nechtěla. Pro flašku a umělou vyživu jsem nešla dokud si nedala s prs a byo to tím že byla unavena,když jsem ji dala dudlika tak se uklidnila a na chvili usnula.

fireblade
26. bře 2013

Tak dnes jsem zjistila že rano jsem malou nakojila a tak za hodku jsem malou zase přiložila k prsu,a jak jsem ju přiložila tak začala tak brečet že jsem ju musela pochovat a byl klid.Pak jsem ju položila do postylky a usnula ☹ asi už cíítí i tu polohu jak kojím?

stavba
26. bře 2013

@fireblade ahoj, nechci ti do toho mluvit, ale pokud dáváš UM ve flašce, tak jsi na nejlepší cestě přestat kojit. Protože malá ví, že z flašky ji to teče lépe, proto ti nejspíš to prso odmítá. Pokud musíš dokrmovat, tak zvol nějakou alternativní metodu např. stříkačkou přes prst.

fireblade
26. bře 2013

Tak dnes to byl boj z praveho prsa dnes si necrcla mala tak jsme odstřikavala a z praveho uplně v pohodě. Stříkačkou jsem to dělala ze začatku.