Jak sterilizovat láhev Avent z umělé hmoty?

dzungala
5. únor 2015

Ahoj,

prosím o radu, jak sterilizovat kojeneckou láhev aventa, která není ze skla. Já se chystám plně kojit (jestli to půjde), ale do porodnice jsem si koupila dvě malé lahvičky aventa (125 ml), kdybych byla po případném akutním císaři nebo nevím co neschopná kojit, aby mi dítě nenakrmili z normální lahve a nenarušili tak začátky kojení (správnou techniku), aby pak dítě neodmítalo prs. Lahve přišly bez návodu v češtině, ale ani v AJ není napsané, jak sterilizovat, jen že se to před prvním použitím musí. Tak mrknu na net a sterilizátor do mikrovlnky stojí min. 800, ale víc. A to se mi kvůli 2 lahvičkám "kdyby něco" zatím nechce kupovat. Z umělé hmoty se to asi nedá vyvařit, nebo jo? A jak dlouho? Dík za radu a pardon, jestli je můj dotaz hloupý, fakt o tom nic nevím.

thesun
5. únor 2015

ahoj já jsem Avent používala, normálně jsem lahvičky vyvářela, nebyl s tím problém. Tento typ plastu se bodem varu neničí a nepoškodí. Alespoň to je moje zkušenost. Vařit stačí chvilku tím že to varem projde se to sterilizuje já jsem to nechávala tak cca 5 minut.

zulitvi
5. únor 2015

Normálně jsme vyvarili stejně jako dudlíky - 3 minuty a nic se nestalo. Jinak mě po císaři dokrmovali Vendu z kadinky a ne lahve, aby nenarusili kojení 🙂

veri0007
5. únor 2015

my jsme na UM, denně vyvařuju ve vodě lahvičky z plastu😉 Vaří mi pod pokličkou cca 5 minut, pak vytahuju😉 A na lahvičky do porodky kašli, tam se dokrmuje ze stříkačky přes malíček a je to určitě lepší i kvůli sacímu reflexu mimča. Lahvička je až poslední do čeho bych šla kdybych se chystala kojit😉 Na to kdyby náhodou bych si spíše pořádila stříkačku😉

alboo
5. únor 2015

normálně vyvářet buď v hrnci a nebo ve sterilizátoru do mikrovlnky, nic se tomu nestane. Ale do porodnice bych to nebrala (ani teda nevím, jaky bych to tam sterilizovala...) většina porodnic už dneska dokrmuje stříkačkou

madry
5. únor 2015

Lahve od Aventu se dají vyvařovat ve vodě a do porodnice bych je nebrala dokrmuje se přes stříkačku nebo lahví, ale dají ti na výběr...

svetlus_pepca
5. únor 2015

Vyvařuju plastovou Aventku v hrnci ve vroucí vodě 😉 A ne každý den. Tak jednou za týden. Jinak před každým krmením vypláchnu vodou převařenou v rychlovarce. A do porodnice si lahev neber, to je fakt zbytečný. Ty nemáš seznam, co s sebou?? 😉 Věř mi, že i na tyhle případy jsou připravené. Jsem po akutním císaři, takže jsem hned kojit nemohla a malému dávali stříkačkou glukózu. Nemohli ani UM, protože hodně zvracel plodovku a krev.

loket
25. lis 2015

loket-vyvařovala jsem pouze v horké vodě,stačí jedenkrát za týden. a do porodnice-to opravdu není třeba.mají svoje lahvičky.dá se vyvařit i mikrovlnce.

pavlak5
25. lis 2015

V porodnici budou mit svoje lahvicky sterilizovane i dudliky.Ja strilizovala v avent sterilizatoru o mikrovlnky -nekojila sem .Ale v nutnych pripadech se da vyvarit nebo vyplachnout varici vodou.Pokud bys opravdu nekojila tak kup ten sterilizator do mikrovlnky ,klidne v bazaru ,ale sterilizuj aspon do 6mesicu poctive dudliky ,savicky a lahvicky pred kazdym pouzitim .... .