Jak to udělat, abych kojila maximálně 2x denně?

matyldaa
26. zář 2009

Mám synka, kterému je 20 měsíců a stále ho ještě kojím někdy i 6krát za den. V noci se snažím přestat, ale pořád se budí a pláče, že chce bumbu. S manželem se pořád kvůli tomu hádáme. Nevíte někdo jak to udělat, abych kojila maximálně, tak 2krát za den? Nebo bude možná lepší to už ukončit co myslíte? Ráda bych znala Váš názor do kdy je dobré dítě kojit.

many
26. zář 2009

ahojky, já teda kojila jen 14 měsíců, protože jsem se obávala toho, abych nedopadla taky tak ☹ a dělala jsem to tak, že pak jak už od půl roku byly příkrmy, tak se postupně mělo odbourávat i to kojení, tak pak jsem postupem času kojila míň a míň a pak už jsem mu sem tam dala přesden 1x nebo 2x jen tak cucnout a večer teda u prsa usínal a spal do rána naštěstí, v noci jsem kojila často, jen když rostly zoubky a měl teplůtku, to ho vždy uklidnilo ☹ a pak dostal po ránu než jsme vstali z postele a pak buďto někdy odpoledne a nebo zase až na noc a konec, to ti teda nezávidím, takový problém má no spíš měla i sestřenka, furt mu dávala prso a byl na ní tak hrozně závislej, no síla, jen šla na záchod a už řval a řval ☹ tak jsem jí říkala, že by měla brzdit s kojením a taky postupně ubírá a teď kojí jen večer, taky se jí malej budí po 3 hodinách ☹ ale postupně to jde, tak držím pěstičky 😉 jo a ta měla problém, že furt chtěl mlíko a normální obídek, přesnídávky,.. mu moc nejeli 😒 teď naštěstí dobrý

kutcher
26. zář 2009

Segra ma 2 letyho chlapecka a nekde se docetla ze si ma dat behem dne naplasti na bradavky a rikat, ze tam ma bebi, malej to chodil kontrolovat 2 dny, jestli tam bebi furt je a pak si na kojeni ani nevzpomnel😉

kubinkov
26. zář 2009

Kutcher: Od úterý tohle vyzkouším, doufám, že to zabere. 😅 Starší dceru jsem poslala na týden k babičce, ale už jí to prý nemám dělat. 😔 😔 😀

kutcher
27. zář 2009

No jo, deti jak maji neco navykleho, tak je hotovo... snad to zabere, ale jak vsechny dobre vime co dite, to unikat... nektere oblbnem a nektere spis oblbne nas 😀

antiope
27. zář 2009

Já mám ročního chlapečka, nyní kojím už jen 2x za den ráno a večer. Jak psala many, tak jak jsme postupně zaváděli příkrmy, tak jsme vynechávali postupně kojení přes den. U nás nebude myslím problém ukončit ho úplně, protože syn prostě sám přestává mít zájem. Ale abych přispěla i radou pro matyldu, tak kamarádce se podařilo odbourat noční kojení tak, že pár dní spala v jiné místnosti a k malému vstával manžel, který ho jen pochoval případně mu dal napít vodu nebo čaj a chytrý kluk pochopil, že od tatínka "neteče".

bereninka
27. zář 2009

Moje kamarádka to udělala tak, že malýho vzal manžel na týden pryč.
Když se vrátili, říkala kamarádak,a že mlíčko už nemá.

6x za den je hodně. A pije ti i jiné tekutiny, tedy pije tvoje mlíčko asi už jen ze zvyku, ne?
A v noci to je blbý... 😒

kulimka
27. zář 2009

Já jsem na tom podobně jako matylda, ale malý mi nechce nic pít, vyzkoušela jsem vše a ze všeho a nic, jen cici. Přes den se mi to daří omezit, ale v noci je žízeň velká...

kutcher
27. zář 2009

Jo ten muj synek(14mes) je taky peknej vopruz co se noci tyce. a zacal nam pit az na roce, kdyz jsem zacla omezovat kojeni - doktor rikal, ze dokud maj moznost kojit, uprednostni to pred stavickou ci cajikem - nechtel mi pit z niceho...ted bumba zb sportovnich pet lahvi s tou nevysouvaci hubickou, pil mi jen bajo jahoda-banan a kubik play tresen-limetka.. naucil se na tom a ted uz z toho bumba cokoli🙂

anke
27. zář 2009

matyldaa: ja neporadim, ale podporim, jsem na tom podobne, synek i neco pres den vypije z hrnecku ci flasky, proste cokoliv, jako dospelaci 😀, ale kojeni vede .... porad resim, jestli to resit, a pak zjistim, ze to jeste resit nechci, pres den to je taky tak 3-5x jeste, noci nepocitam 😀 my ale mame alergickou zatez v rodine (ja hodne, MM trochu), tak do 2 let to jeste asi resit nebudu ...

ale jeden poznatek: ted jsem mela takovy lehky zanet prsu a davala tvaroh, a jak jsme byli na horach a hodne chodili, tak se ten tvaroh zaparil a mrnous pak vubec nechtel pit, udelal ble a radsi si zbrndul z hrnecku 😀, v noci by mi to ovsem nejspis neproslo 😉

sina
2. říj 2009

Jé jsem tak ráda , že nejsem sama. Plácám se v tom čím dál víc. Přez den kojím tak 4x a v noci to už ani nepočítám. Stále jsem čekala, kdy bude líp a zatím je stále jen hůř. Jsem hnusná, unavená, nevyspalá, protivná. Mám pocit,že malej už ani bez prsa v puse spát neumí. Začarovanej kruh. A to jsem se fakt snažila. Od druhého měsíce spí v pokoji sám a kojit jsem ho chodila tam. Ale stejně si mě omotal kolem prstu 😖 .

kulimka
2. říj 2009

holky malý dnes spal 6 hodin v kuse 😲 ale to je jen výjimka, bylo to tak po 3 za život. Jinak po prvním probuzení se snažím mu dát sunar, ale stejně vždycky skončíme u prsa. Začal pít čaj, přes den . Konečně 😠

vladaj
7. říj 2009

Me prcek bez prsa nechce usnout,ma ho myslim misto dudlika na uklidnenou, porad jsem se rozplyvala jak je to krasne kdyz papa od maminky z prsika a ted to mam ☹ (holt prvni dite 😉) V noci se budi dost casto, takze ho uz ani nedavam do postylky, protoze kdo by se s nim porad tahal tam a zpatky. Unava silena 😝

micanek
7. říj 2009

Maty : ... vynahraď mu to jiným pitím .... třeba UM ... já to taky tak udělala ....že jsem mu to vynahrazovala Um ... pak už jem kojila jen večer a ráno .....pak na věčer už měl UM ...... v noci měl fláňu v pelíšku, tak si ji sám vzal a napil se a ráno sem kojil ....no a pak jsem přestala i kojit v.......... no a pak přes den nahrazovat UM ... třeba čajíkem.

jo a taky jsem dala Mikyho zpět do jeho pelkíšku ...aby mě necítil ....hold smrdíme mlíčkem ...a ono to pomohlo.

simlenka
7. říj 2009

Holky,vim o cem mluvite - moje mala vpodstate spala na prsu,jakmile ji vypadlo z pusinky,plakala.Pres den jsem pak kojeni horko tezko omezila na rano a vecer... Byla jsem rada,ze kojim,ale zaroven z toho byla unavena a hotova a ten pocit,ze jsem pro malou jen koza na cucani...! Pak jsem onemocnela a Terca taky,byla jsem fakt uplne hotova a sotva dosla na zachod a Terca sla na 5 dni k babicce.Kupodivu to zvladla.Po navratu domu se dozadovala,ale vydrzela jsem,spala jsem v podprde a tesnym triku,aby ji ty prsa nelakaly.Chovala a utesovala... Jeste ted po 3 mesicich si semtam vzpomene,ale uz je to bez place a v pohode. Paradoxne ted lituju,ze jsem kojit prestala.Ne kvuli sobe,ale kvuli ni.Ze jsem kvuli spolecnosti a okoli nechala kojeni (na unavu uz jsem zapomnela).Jo ale spani se zas tak nezlepsilo.Celou noc se chce tulit a musim ji drzet. Nejak uz nevim jestli bylo dobre s ni v tomhle (a spouste jinych veci-samostatne usinani atd) bojovat - myslim,ze v konecnym dusledku to pak ma opacny efekt nez chci a driv nebo pozdeji se projevi.U druhyho prcka uz budu poslouchat sve srdce a instinkt a ne okoli...

meri
15. únor 2010

Ahojky, oživuju diskusi, protože taky nevím, jak odnaučit dítě od prsu.
Matyldo, povedlo se?
Holčička má 13měsíců, od 7.m zavádíme příkrmy, no moc toho nesní.
Mám pocit, že čím je starší, tím je to horší. Jaksi nemám sílu ji nedat, dělá hrozné scény, aby ho dostala.
Postupné vynechávání se nám nepovedlo, kojím pořád, akurát se povedlo odbourát usínání u prsa a noční kojení.
Zkusila jsem přelepit prsa, ale ještě tomu nerozumí...
Asi mi chýbí pevné odhodlání, nedat a basta.

sayast
15. únor 2010

meri,ahoj 🙂
musim se pridat 🙂. ja teda zatim prestat uplne nechci, nevim jak bysme jinak zvladli rust zubu :-n 😝 . ale omezit by stacilo 🙂. ted pres den kojim cca 5x a v noci nonstop. ma me misto dudlika ☹. nejvetsi problem je ze nic mi jinyho nepije,jidlu taky moc neda a jinak neusne 😖 . dudlik od porodnice nevzala a flasku taky ne.

meri
15. únor 2010

Sayast, ahoj,
ja bych chtěla kojit třeba jenom ráno a večer, ale opravdu nevím, jak na to. V noci to bylo u nás to samé, budila se víc a víc, pak už každou hodinu, tak jsem po novém roce zkusila Estvilla a zabral. Od druhýho dne usína bez prsu a i v noci víc spí, i když ještě 1-2x kojím. Ale ve dne je to hrůza, obědy nejí, max. pár lžiček, jinak kousek pečiva nebo ovoce, kaše taky né, jenom to prso 😒

sayast
15. únor 2010

meri, co je estvilla? to me zajima. to vam pomohlo od usinani u prsa?
me ji jen zel polevku a kase,ale v mravencim mnozstvi ☹. dnes jsem do ni dostala 35 ml caje, to je zazrak.
taky bych rada kojila rano a vecer. ale to co je ted me uz nici. jsem uplne vycucana,kazdou chvili nachcipana a o pleti ani nemluvim ☹. ani v puberte jsem tak nevypadala 😅 ☹

sayast
15. únor 2010

aha,uz jsem si to nasla, tak to nechci ☹

meri
16. únor 2010

Estvillova metoda je kontrolovaný pláč, kdy necháš dítě brečet a chodíš za ním v určitých intervalech. Vím, zní to hrozně, i já jsem byla proti tomu, ale situace mně donutila a nelituju. Malá první večer brečel 20min,ale od druhého dne usína sama, věčšinou ani nemukne....

Já jsem už taky totálně vycucaná a takovou váhu jsem neměla nai na střední škole, jako teď...

pavlina05
16. únor 2010

Ahoj holky!
Já kojila 17 měsíců.(vnoci i 4 x) Pak jsem během 2-3 týdnů ubírala denné kojení,nakonec jsem stopla i to noční.Malý spával u nás v posteli, v těch 17m jsme jej teda přesunuli do pokojíčku a už nekojíme a spí celiu noc. Po prsu ani nevzdechl.
Na každého ale zabírá něco jiného,prostě se musí zkoušet azkoušet.

Kojení je moc fajn,ale pokud je máma nevyspalá,vycucaná a bez energie,tak k čemu pak to je?

matra
17. únor 2010

Ahojky, maminky, tak my taky zápasíme, přítel se ted malému (12 měsíců snaží místo mého prsu dát flašku...) Bojujeme už přes půl hodiny... ☹ Když k němu přijdu já tak hned jde po prsu!!! A to ne, proste jsem si řekla, že dneska ne! Jinak občas flašku, když se trochu probudil bez problému vzal a ani pokaždé už neusíná u bradavky, s námi v posteli to ano, ale sám bez prsu také zvládá.. No dneska bude boj... ☹

mikulka
17. únor 2010

Ahoj holky, jen mne napadlo, když chcete přestat kojit, šlo by možná to mlíčko trochu znechutit. Já brala atb, mlíčko bylo po nich hnusné a malý od té doby nechce moc kojit.
Tak mne napadla spojitost - třeba lák z okurek a tak, ale zase nevím, aby se pak děcko neosypalo...

matra: kojení se odbourává postupně, nikoli naráz, to by bylo pro dítě trauma. Nejprve se vynechá kojo, které dítě nejmí%n vyžaduje. Naposledy se vynechávají noční a večerní koja.

mikulka
17. únor 2010

pavlina: prosím tě, a musela jsi odsávat mlíčko, nebo se to nějak samo vstřebalo?
My měl nedávno tak 4 - 5 x kojo a teď 1x a prsa mne dost bolí.

sayast
17. únor 2010

mikul, ja vcera antibiotika dobrala a ocividne to nasi julce nevadilo 😀

mirri
17. únor 2010

no,s tim odsavanim by me to taky zajimalo.uz se mi stalo,ze jsem vecer nekojila a v noci se vzbudila s mokrym trikem a neprijemnym pocitem v prsou....
ja si to odstavovani nedovedu predstavit...chtela jsem prestat najednou,ale asi by to bylo pro maleho docela trauma....vecer obcas nekojim,a to neni problem,rano taky ne,ale v noci..... 🙄 maly usina s rukou na mych prsech.a v noci si dela samoobsluhu,vyhrne triko a smatra az najde...

matra
17. únor 2010

Mikul, my kojíme nepravidelně nekdy třeba jen jednou nebo 2x denně, ale především ho přes den jinak než u prsu neuspím ☹ Maximálně vyjímečně vytuhne v jídelní nžidličce. Je to už vychytralý paličák a prso si vynucuje...
A neboj trauma mu nedělám, na takové věci jsem háklivá... 🙂
Jinak v noci nakonec usnul i bez prsu, stacilo se pritulit, chvilku povzlykal a pak stejne vytuhl až do rána, takže se taky možná nebudí hlady, ale tím že chce být s náma...

plami
17. únor 2010

Ahoj holky, tak u nás to jde nějak soamo od sebe, plně jsem kojila do čtyř měsíců, pak malá vůbec nepřibírala tak začaly příkrmy kaší, od půl roka už baští zeleninku v pohodě a přesnídávky, ovoce, tak nějak všechno co by se mělo v tomto věku, stále kojím, ale už jen ráno a večer, občasjí dám cucnout i přes den, ale sama už poznávám že je to o ničem, takže po večerech už dávám umělý mlíko, dcerka si zvykne na všechno, naštěstí není z těch co by rádi usínaly u prsa a byla na něm závislá, v tom mi pomohl dudlík a v nocí spí tak 9-10 hjodin v kuse, takže pohoda....dávám tomu tak ještě měsíc dva tomu kojení a pak už asi mlíčko opravdu nebude🙂

luci81
17. únor 2010

Ahoj holky,
tak se k Vám taky přidám s čerstvou zkušeností.Kojení jsem postupně vynechávala až jsme kojila jen večer před spaním a v noci.Pak jsme vanechala i večerní-kupodivu se bez něj celkem v pohodě obešla,což jsem teda nečekala.Asi po týdnu jsme přestala i s kojením v noci-to byl řev,ale jen pár dní.Utišoval jí manžel,já jsem sice ležela v posteli(někdo doporučuje jít spát jinam),ale ani jsem nedutala.Zvládli to.Teď je to přes týden a nerada bych to zakřilka,ale spí celou noc.Jednou se většinou vzbudí,ale stačí,když jí manžel něco zabrouká,ani k ní nevstává a je to dobrý.

ze začátku jsem večer malinko odstříkávala,jen tak na ulevení a piju šalvějový čaj a řekla bych,že dobrý.Sice když mě třeba malá do prsa nechtěně bouchne,takj to ještě bolí,ale snad to bude brzy dobrý.

pavlina05
17. únor 2010

mikulka prsa mě bolely příšerně,dost jsem masírovala přes den,večer pod sprchou a 3 x za den mátový čaj.Do 14 dnů to bylo ok.