Jak to udělat, abych kojila maximálně 2x denně?

matyldaa
26. zář 2009

Mám synka, kterému je 20 měsíců a stále ho ještě kojím někdy i 6krát za den. V noci se snažím přestat, ale pořád se budí a pláče, že chce bumbu. S manželem se pořád kvůli tomu hádáme. Nevíte někdo jak to udělat, abych kojila maximálně, tak 2krát za den? Nebo bude možná lepší to už ukončit co myslíte? Ráda bych znala Váš názor do kdy je dobré dítě kojit.

mikulka
17. únor 2010

sayast: však malý se odstavuje až po 3 dnech, co jsem ta atb dobrala... Tak jestli chceš přestat kojit, ještě je naděje. 😉

matra: to je blbý to uspávání u prsa. To je zlozvyk. Já to dělala tak, že když se mi v noci budil, šla jsem k němu, hladila ho po hlavičce, když se postavoval, zase jsem ho pokládala. Vstávala jsem k němu častěji, než kdybych nakojila. A po nějaké době jsem už k němu nevstala. Pokud samozřejmě neplakal moc! Když plakal moc, zase pohladit, utišit a konec. Ale když neplakal, jen tak kňoural, nehla jsem se.

pavlina: a to jsi masírovala jen tak, nebo při tom i odstříkala? Já teď zkusila odstříkat trochu ve sprše, prsa mne bolela hrozně. Odsávačkou ale neodsaju nic. 😒

meri
17. únor 2010

Plami, takhle jsem si to představovala i já...Taky jsem chtěla postupně odbourávát, chvíli už jsem kojila jenom 3x denně, ale najednou mi odmítala cokoliv sníst, tak jsem byla ráda, že mám mlíko, ale to byla nejvěčší chyba, ted si ho vynucuje i 6x denně. Sunar ji taky nabízím, někdy něco ucucne, ale spíš se jenom hraje s dudlíkem.

Já myslela, jestli nevíte nějakou fintu, jak to omezit.
Taky už se teším, až bude venku hezky, protože jak sme doma, tak už se asi taky nudí a skáče do výstřihu.

Asi to chce jenom zatnou zuby a nedat, protože ona už ví, že si ho vybrečí
😒

pavlina05
17. únor 2010

miku,ručně jsem masírovala a trochu ručně odstříkala.Aby tam nebyly hrudky 😉
TAké jsou nějaké homeopatika na snížení laktace 😉

evulinkab
13. bře 2010

Ahoj holky,
já ted prestala kojit 14mesicniho syna 🙂 Tak jen pisu svou zkusenost a treba vám to nekterým pomuze.Byla jsem totiž pro Bořečka živej dudlik, nedokázal usnout bez dundání mýho prsa, v noci se nekolikrát budil a chtel být u prsa, ackoliv hlad nemel.Nedávno jsem si vysla po hooooodne dlouhé dobe na oslavu narozek mé kámošky, a melého jsem nechala na hlídání babičce.Sama doktorka mi to doporučila, ptrotože jsem ji o svém problému s Bořečekm říkala(že se v noci neustále budi na kojení-treba i po hodine) a dr. mi rekla, že ji mám nechat treba na noc babičce a že on to pochopi, že od ni prso nedostane a že mu nic jiného nezbyde, než usnout.No jo...byla jsem na oslave a v 23h mi volala mamka, at prijedu, že malej už hodinu řve, že proste vzbudí celej panelák a a t prijedu.V ten okamžik jsem si řekla, že koncim s kojením.
Další den jsem šla pro Sunar, koupila flasku a následující den jsem Borecka, jak se probudil, misto k prsu dala do jidelni židlicky a dala mu Sunar.Proste jsem mu dala nejprve trochu ochutnat tak, že jsem si namočila prst do Sunaru, strčila do pusy a videla jsem, že mu to zachutnalo.Pak jeste párkrát a když jsem videla, že už vyložene neni PROTI, strčila jsem mu flasku se Sunarem do pusy a on mi vypil celých 200ml.Mela jsem už tu vyhodu, že umel pit z flasky, ptz mu z flasky dávám caj, takže tohle problém nebyl.To, že vypil celých 200ml jsem brala jako velký uspech.Mel totiž hlad a já si stála tvrde za svým..že prso už nedostane.Samozrejme se to neobeslo bez pláče, když jsem ho vytáhla z postýlky a nedala k prsu, ale misto toho jsem s ním sla do kuchyne.Ale jakmile pak Vypil sunar, bylo po pláči.Byl napapanej, spokojenej.Vecer jsem to udelala stejne tak, s tím rozdílem, že jsem s ipockala, až už bude scelkem dost unavený, dala jsem ho dopostýlky, podepřela polštářem, dala flasku a opet to krásne vypil a jeste u toho usnul.Porpvé v živote mi spal až do pul 6 do rána.Od te doby to takhle praktikuju, malej si na prso už ani nevzpomnel, je to už 14 dni, co je jen na Sunaru a v pohode spinká temer celou noc.

Takže preji hodne stesti!

rimmel
13. bře 2010

ahote napisume aj ja skusenost.

do cca 11m sme IBA kojili, to znamnena ziadne caje, vodu ci ine tekutiny, potom som mu davala pohar nech sa nauci aby uz od cca roku pil aj ine nez mliecko.

s poharom nema problem, pije ako duha, tiez vie pit z flasky. neni problem.

problem je ze on vie zaspat iba pomocou prsnika, cez den som uz prestala kojit,kojim iba ked ide spat, co je 2-3krat denne(teraz ale ako mal sople a bol mrzuty prsnik pytal viac, dala som) no a potom kojime v noci niekolkokrat lebo ked sa zobudi zas chceprsnik, skusali sme dudel,ajocina no nic nezabera maly dostne hyst. zachvat takze to ani viac neskusam 😀 nastastie v noci ked aj ceca tak fakt minutku dve a spi dalej.

chcela by som ho naucit aby vedel zaspat cez den bez pomoci prsnika no neviem ako. vyslovene to potrebuje, zaspi aj za minuttu po sati..

mne to sice nevadi, len nechcem aby sa mu nieco v hlavicke prehodilo a miesto toho aby prsnik chcel coraz menej, ze by ho zacal vyhladat este viac 😅

no ale zatial nic neriesim, vyhovuje nam to tak ako to je, len mam niekedy take pocity ze ci robim pre neho to spravne.

od sep. pojde na par dni do skolky a rozmyslala som ako to bude tam so spankom kedze ja tam nebudem, no citala som ze deti su velmi adaptabilne a najde si novysposob.

viem ze bez cece vie zaspat, stalo sa tak niekolkokrat ale to musi byt ozaj unaveny a bud je v naruci daddyho.

cize viem ze je toho schopny, ale cece je cece ze ano! 😀 😀

ale ne, ja si myslim ze ma iba rok a o dalsi sa tolko velamoze zmenit. dufam ze zacne cece odmietat sam od seba.to by bolo idealne 🙂

rimmel
13. bře 2010

ps.skusali sme v noci okrem dudla a ocina aj flasu um(ktoru inak dokaze vypit i ked nedavam casto) ale nechcel, vedel ze ho chcem oblbnut 🙂

konja
14. bře 2010

no já se taky postupně přichystvámám na odstavení od prsu, ale bude to asi boj. Malá je prostě závislák, UM nechce, kaše nechce, pořád se po mě sápe a vytahuje mě tričko 😅 😀 Hlavně v noci, když se probudí, tak je zviklá se přicucnout a zase si v klidu usnout. No jsem zvědavá jak to zvládnem, mám totiž obavy, že budu kojit navěky 😅

rencata
14. bře 2010

Ahoj holky!

Já odstavila před třema týdny... Mája už už je ale velká, jednoduše jsem jí řekla, že mlíčko už není a tak nějak to přijala, i když ještě asi 10 dnů jsme ráno místo mlíčka dávali malinkatej kousek čokoládky a navíc to teda měla i jako odměnu za to, že se v noci nepočůrala.

Jinak my teda naštěstí s vynucnováním kojení problém neměly. Pokud chtěla častěji než před spinkáním a po spinkání, byl to jednoznačně z nudy, takže stačilo vymyslet nějakou zajímavou aktivut a prso nebylo nutné. NEbo prostě měla hlad či žízen a stačilo dát něco k jídlu nebo čajík na pití. Jo a taky, pokud se chtěla pomazlit. Stačilo vzít do náruče, obejmout, pohladit..... Mě kojení nijak nevadilo, klidně bych kojila i dál, ale musela jsem odstavit ze zdravotních důvodů (byla jsem na kapačkách) a navíc si říkám, že už přece jenom je dost velká, i když trend je te'ď kojít co nejdéle, klidně do tří let - což mě teda přijde už hooodně dlouho a i kdybych teď odstavit nemusela, odstavila bych za 2 měsíce, prostě až by byla ta hnusná zima pryč.

Noční kojení jsme odbouraly zhruba v roce.... takže spávala celou noc... prostě dvě noci po sobě to zkoušela, ale měla smůlu, jenom jsem si ji k sobě přitulila a hladila ji a zase hezky usnula, aniž by si cucla... a proběhlo to klidně..... Spinkáváme spolu, takže o to to bylo jednodušší.

Jinak na zastavení laktace je homeopatikum Ricinum comunis 30 ch. Mě stačilo brát 5 globulek asi 4 dny a první dva dny večer trošičku odstříkat a pak už nebylo nutné. Doted teda mlíčko klidně vytlačím, ale nijak mě netlačí, nebolí to... prostě pohoda. Ale asi to bylo tím, že jsem fakt už kojila jen 2x - 3x denně. A odstavení u nás asi proběhlo takhle hladce, protože je dcerka velká a už hodně věcí chápe.

Přeji hodně štěstí!!!!

meri
14. bře 2010

Ahoj, holky, u nás nic nového. Pořád kojím často, doufám, že až bude venku hezky, že ji lépe zabavím, doma mi pořád leze pod tričko 😖
Už jsem taky četla, že starší děti si to nechaji vysvětlit, tak snad se to pak povede.

Trend je síce kojit dlouho, ale asi se tím nemyslí často, protože u nás se to vynucuje na úkor jídla 😒

iloha
15. bře 2010

Meri, moje kamarádka měla stejný problém - kojila téměř do tří let, nejhorší to bylo v noci, bez prsa prostě nespal.
Tak jednoho dne ráno si prsa namazala krémem s pepřem a solí, když se Viktor přihnal, snažila se vysvětlit, že mléko je zkažené a není dobré....tak se přisál a hned prý, že ještě druhý a že je to hnusný.....
pak si je natřela znovu, ale octem..... když přišel ptal sejestli už je tam dobrý mlíko, tak řekla že ne, že už je velikej a on zase že ochutná....prý to vyzkoušel ještě dvakrát a pak dal pokoj, ale vysvětlování tedy moc nepomohlo. 😉

rimmel
15. bře 2010

iloha no aj nad tym som uvazovala ale asi az ked bude maly vacsi a bude viac chapat, teraz by mi asi reval a revaaal a to je nezvladam 😅 😀

iloha
15. bře 2010

Rimmel, do tří let máš času dost, pak bude řvát jen trochu víc a ještě pěkně "držkovat" 😀

rimmel
15. bře 2010

😀 😀 ale potom budem mat aspon taky pocit ze mu to viem aj vysvetlit..nez teraz..chudak by nechapal ze co 😀

irunkaka
15. bře 2010

Ahoj holky,

taky mi to nedá, abych se nepřidala, stále kojím 2xdenně/ráno a večer/, malé bude 14měsíců.Odbourávání nočního kojení začalo kolem 12měsíců. Jednoznačně se potvrdilo, že když není mlíčko-mamka na blízku malá je jak vyměněná a bez plakání usne. Manžel s ní asi 14dní spal v pokojíčku místo mě a malá nejenže usínala bez pláče,ale i bez nočního vstávání a dožadování se kojení/když se náhodou probudila dostala napít čaje nebo vody a v klidu zase ulehla a spala dál/.Když takhle proběhlo několik nocí, vrátila jsem se za ní do pokojíku a ťuk ťuk tak je to do dnes.Samozřejmě, když lezou zoubky nebo je nemocná, vstává častěji,ale kójo se nekoná. Dostane napít čajdy, max.pochovat a zpět do pelíšku.Závěrem bych řekla, že jsou to vyčuránci a závisláčci, ale když jsem viděla jak je manžel v klidu a vyspanej a já vyčerpaná, pochopila jsem jak to je a teď už s tím nemám problém. Vím, že přes den baští vše a dobře tudíž hlady/podotýkám, že mi nejí kaše ani UM/ ani žízní netrpí/nyní dr. schváleno kravské mlíko-pijeme ho 2dny a chutná nám/, takže je to jen zlozvyk a zkoušeji to na nás. Denní kojení se odbouralo tak nějak samo.Asi na to není recept, každé mimi je jiné,ale ta druhá osoba při odbourávání fakt funguje!
Hodně štěstí všem 😉

rimmel
15. bře 2010

irunka mozem sa spytat..prvu noc ked s nou muz spal...plakala?

lebo my sme to skusili a hend ako ho muz iba polozil do postele reval..vyslovene vedel ze ide spat a ze tam niesom..a nezaspal, len plakal.....

iloha
15. bře 2010

rimmel, to dělá naše Terezka do teď, ukládám já a pohádky do usnutí, naštěstí nespí po obědě a tak usne do čtvrt hodiny a pak spí.........pokud ale nejsem doma v době spaní, tak sice zkouší, že čeká na maminku a chvíli brečí a když zjistí, že táta nebo babička umí pohádky a písničky taky, tak klidně spí..........ale byla to fuška 😉

irunkaka
15. bře 2010

Rimmel-myslím, že plakala jen zpočátku, když jsem odcházela po posledním kojení, 😉 předala jsem manželovi a šla pryč, ona se vzteklila, ale on ji spacifikoval a do max 30min bylo ticho-spánek. Dneska už je v pohodě úplně, když odcházím hraje si u něj v postýlce-taky pomohlo, že máme postýlku naraženou na postel, kde spím já, takže mě vidí,koukáme na sebe a prostrčím ruku-chytne mě -hladí mě a za chvíli se spinká. Jak je starší a má víc vjemů, usíná dýl cca 30min,ale v klidu.Mám vyzkoušíno, že když se probudí během noci a stojí v postýlce a jde k ní manža, dá jí napít a ona automaticky zalehne a spí dál, když přijdu já, dožaduje se chování a vydrží dlouho brečet, takže co to jde chodí k ní manža a já v noci 1x vstávám podávám pitíčko a někdy to vyjde, že ji ani nevyndám a někdy povolím, že smí se mnou dospat do rána, ale nerada-záda mě bolí jak čert. ale mlíčko ode mne už nedostane, to ji k sobě vezmu,ale cecíka ji nedám za žádnou cenu. Snad ti to stačí, píšu rychle, leze tu po mě-jdeme na odpolední odpočinek.

marselina
15. bře 2010

holky,chystám se taky malého utnout od kojení,chtěla bych se vás zeptat,když dáváte v noci sunar nebo čaj,dáváte to do nekapajících hrnečků nebo používáte klasiku láhev s dudlíkem na olkamání že to prso není.
tobiášek chodí spinkat už v 16h ale během noci se asi tak 3x budí,myslím že nemá hlad,ale chce si prostě nahradit maminčino prso dudlíkem,jinak je to zlatíčko,vstává mezi 6-6:30h ráno.

irunkaka
15. bře 2010

Marselina-davam caj do nekapajících hrníčků-pítka, dneska už je to tak, že si pro něj sáhne sama na poličku. To je bezva.To chodí spát hodně brzo? to je zajímavý...má to nějaký důvod proč tak brzo?To nám začíná odpolední řádění a vy už jdete spinkat 😉

radka.m.
15. bře 2010

marselina-pokud jsem to dobře pochopila,že ti malý chodí spát tak brzo,tak bych se možná i vsadila,že nad ránem má fakt hlad,že to není o zvyku,v tomto věku prý děti vydrží bez jídla tak kolem 10hodin 😉

rimmel
15. bře 2010

marselina akurat sme sa tu o tom dakde bavili ze na noc neni dobry ani sunar ani caj ak sladeny, koli zubkom 😕

irunkaka no tak 30min by som asi nevydrzala pocuvat jeho rev 😅 minule som to skusila, poslala k nemu muza on ho v naruci nosil lahal pri neho, vsetko mozne ale on iba rev a to co so mnou spravilo..normalne som treskla klavesnicu o zem ako som uz z toho bola mimo 😀

radka.m.
15. bře 2010

no,ono jde taky o to,že pokud dáš čaj,nebo nléko,tak to je takové vytloukání klínu klínem,jednoho zlozvyku se zbavíš a naučíš zlozvyk druhý,ale jinak si myslím,že když je taková dlouhá noční pauza,tak by fakt nemuselo jít o zvyk,jinak sladké čaje nejsou dobré na zoubky ani přes den,na tož na noc,i když s tím UM-tam je přece laktoza,zrovna tak jako v mm,ne?

rimmel
15. bře 2010

radka neviem rpesne ale co tu baby popisali je ze ide o ten sposob sania pri flaske a pri prsniku, ze aj robi svoje a ze v mm je menej cukru nez v um..ale ci to je ozaj tak neviem, tak mi pisali, lebo som sa konkretne na toto pytala ci kojenie v noci vadi zubkom.

radka.m.
15. bře 2010

jo,jasně,jinak marselina-můžu se taky zeptat,proč chodíte tak brzo spát?jestli ti to teda neva 😉

marselina
16. bře 2010

radka.m. tobiášek chodí tak brzo spinkat,protože si to tak nějak sám naučil.od miminka přes den nikdy moc nespal a tak to potom doháněl tím že šel spinkávat dokem 16h a nikdy se nebudil,mlíčko mu stačilo tak do těch 2h ráno,kdy si zase cucnul a tak jsme u toho jaksi zůstali.docela mi to vyhovuje,přes den tím že nespinká s ním nic neudělám tak to doháním všechno večer.

marie.peli
13. bře 2011

Ahoj holky my to teda vedeme🙂 Jsem četla, že správně krmené dítě má od 6 měsíců (!) spatá celou noc!!! No tak to teda taky není náš případ. První rok ťuká na vrátka a noční kojení je stále v kurzu tak 2x za noc. JInak s uspáváním problém není od narození položím do postýlky a odcházím. Tak jsme to dělal i u prvního a je to to nejlepší co můžete udělat. Po přečtení různých příspěvků se pokusím noční kojení zrušit pomocí manžela. No uvidíme. Ráno a večer bych ještě ráda kojila, tak snad se poštěstí. Prvního jsme kojila jen málo, tak teď jsme si to vynahradila🙂 Jo a taky kojení v noci pro ně teď už není moc zdravé protože tělíčko má odpočívat a né zpracovávat potravu. Tak přes noc jen vodu. No držme si palce.

8petule8
17. bře 2011

A co zkusit nějakou z těch lahviček co jsou podobné prsu? Od tommy tippe teď nějakou dávali na feedu. Četla jsem že jsou i jiné, to bys musela zagooglit 😀 Ale prý opravdu fungují. My to zkoušíme teď první den, takže dám vědět až bude nějaký výsledek 😝

martaska78
22. dub 2011

Ahojky, my jsme teď řešili to samé, malé je 19 měsíců a začaly se jí kazit zoubky. Tak jsem to radikálně utla (i když jsem to obrečela ☹ ), ale našla jsem dobrou radu na netu. Zalepila jsem si bradavky a malé řekla, že tam je au a že mlíčko nemůže. Nevěřila jsem tomu (malá byla opravdu závislák 😅 ), ale pomohlo to a už nekojíme 4. den. Jen se ještě občas podívá, řekne au, pohladí mě a je to v poho. Nejhořšího jsem se obávala u usínání, protože malá usnula jen přicucnutá a i to jsme zvládly. Jen pokud budeš chtít tuto metodu zkusit, tak musíš skončit hned, protože mrně nebude chápat proč mu dáš třeba dopoledne a v noci ne. Přeju ti hodně štěstí a málo trápení 😅

weri1
22. dub 2011

@marie.peli ahojky tak já teď někde četla, že kojené dítě má nárok na mlíko i v noci. Jestli tě trochu uklidním, já kojím co 2 hodiny v noci pořád, 😉

ladybugie
22. dub 2011

Já jsem skončila s kojení skoro z hodiny na hodinu. Když bylo malé 5 měsíců, tak jsem dostala těžkou infekční nemoc. Ihned, jak mi to potvrdili z laborky, jsem musela přestat kojit a začít brát ATB. Takže malá šla ihne dna flašku. Musím říct, že zvládla bravurně. Nebyl naprosto žádný problém. Když jsem se dostala z nemoci a snažila se opět začít kojit, protože jsem odstříkávala a mlíka bylo hafo, tak už nechtěla. Takže jsme na flašce zůstaly. Teď je jí 13m a odmítá už i umělé mlíčko. Tak budu muset vymyslet, co dál. Přeji pevné nervy!