Jak to udělat, abych kojila maximálně 2x denně?

matyldaa
26. zář 2009

Mám synka, kterému je 20 měsíců a stále ho ještě kojím někdy i 6krát za den. V noci se snažím přestat, ale pořád se budí a pláče, že chce bumbu. S manželem se pořád kvůli tomu hádáme. Nevíte někdo jak to udělat, abych kojila maximálně, tak 2krát za den? Nebo bude možná lepší to už ukončit co myslíte? Ráda bych znala Váš názor do kdy je dobré dítě kojit.

puppi
22. dub 2011

Malá se odstavila zcela sama v necelých 7 měsícíh, když začli hojně příkrmy - dodnes nechápu, ale u nás tohle vše proběhlo více než hladce.. prostě najednou přestala odmítat prso a flašku vychrupla na ex! Možná hodně dělalo to, že jsem jí např. kaši začla dávat od začátku (4 měsíců) lžičkou, nikoliv flaškou a taky jsem jí od těch 4 měsíců převařovala už vodu a přes den jí dala cucnout, ale si zvykla na láhev..
Co se mlíčka týče, tak to ale bylo peklo, zbavovala jsem se ho skoro 3 měsíce - 2x Dostinex, 3 měsíce pití šalvěje, 10 dní stahování.. děsný.. Naštěstí se zadařilo, ale bylo to peklo, laktaci jsem měla příšerně nabuzenou a mlíčka pro půlku střední Evropy... 😒
Normálně ale myslím, že ta šalvěj bude stačit, ono po ní přestane to mlíčko dětem i "Vonět".. Také jsou pak homeopatika, když se berou v malém množství tak mlíčko nabuzují, když ve velkém, tak ho stopnou.

mavanka
22. dub 2011

@martaska78 Můžu se zeptat, jak jste teď nově vyřešily usínání, jsme stejný případ, zalepit plánuju velmi brzy, ale nevím, jak pak bude usínat... 😨

martaska78
23. dub 2011

@mavanka Jasně, měla jsem z toho fakt hrůzu, neuměla jsem si to představit. Protože i když jsem se snažila, tak jsem malou prostě neuspala jinak než kojením. Ale teď ji po obědě prostě čapnu do náruče a během chvilky je tuhá. Občas tedy protestuje, že se ji jako nechce spát ale nikdy to netrvá dlouho. A večer s ní jdu do postele (v postýlce se mi nenaučila spát), přitulí se (občas zkontroluje prso ručičkama) a taky během chvilky usne. Asi první dva večery byl řev, byla hodně unavená a nevěděla jak na to, ale teď už to je v poho. 😉 To jsem ji i pořídila flašku, že by si mohla cucnout v noci vody nebo čaje, ale to nechce. Ani se v noci už nebudí a to jsme kojili 1x v noci a potom k ránu 😅

marie.peli
19. kvě 2011

@weri1 No já to vyřešila přes manžela. Tři noci a bylo to. Takže v roce mastil do pokojíku k bráškovy a spí celou noc jako dudek. Kojím sice stále ráno a večer a už je mu 14měsíců. No ještě chvilku. Nějak se mi nechce to ukončit.

marie.peli
19. kvě 2011

@marie.peli Tak hurá povedlo se. Po třech nocech bez maminky na blízku hlásím noční kojení zrušeno. Super. První noc řev HODINU. Manžel konejšil sám. No cukalo to se mnou, ale vydržela jsme. Druhá noc řev 2x 20minut a třetí jen 15min a byl klid. Zvítězila jsme. Po pěti dnech kdy se v noci už neprobudil byl ihned odsunut do pokojíku k bráškovi a je úplnej klid. A když vnoci někdy zabrečí toho staršího vůbec nevzbudí a stačí jen pohlazení a je klid.

weri1
19. kvě 2011

@marie.peli tak já to neřeším no a máme malej byt, takže pokojík zatím nebude mít 😉

ilonka82
29. črc 2011

ahojte maminy, poctivě jsem pročetla celou diskuzi, děkuji za rady. V brzké době je začnu praktikovat. Snad úspěšně. Malá měla 8 měsíců a v noci stále kojíme 2x někdy i 3x. Přes den už jen ráno a odpoledne. Pozoruji, že ji to stejně už moc nedává. Je jedlík a už raději do něčeho kouše a hlavně po mém mlíčku má zase brzo hlad. Hladem se určitě nebudí, přes den mi opravdu dost sní, je prostě závislák a já bych se už i ráda vyspala celou noc. Eliška nepatří mezi spavá miminka, přes den mi spinká pouze 3x po půl hoďce. Možná, že bude přestat kojit horší pro mě než pro maličkou 🙂 Pak dám vědět jak jsem pochodila....

katerinka3
30. črc 2011

Ahojky, u nas to bylo podobne jako u nekterych maminek - v 9 mesicich jsme maleho prestehovali do samostatneho pokojicku - sice jsem z toho mela hruzu, protoze chodit kojit do jine mistnosti, tak to byl spis bic na me, ale dalo. A kdyz pak jsem cetla knizku - kazde dite se nauci spat - tak jsem zjistila, ze v noci (ze zacatku 1x a pak najednou 2krat) to kojeni vubec nepotrebuje a s tim jsme spis meli spojene daldi problemy, jako ze nemel behem dne moc chut k jidlu a taky problemy se zazivanim (moc tvdra stolice). A jak pise marie.peli - 1 noc - sice jsem utesovala ja a manzel byl na prasky (probrecel 1 hodin) - byl druhy den jen knourani a treti den nic.. a od te doby spinka pekne celou noc .. drzim moc palecky!!!!! Je to narocne, ale cim driv, tim se na to dite rychleji zvykne... 🙂

bufina
30. črc 2011

@ilonka82 U nás to bylo podobné, malej se ještě v 15ti měsících pořád v noci budil a chtěl prso, ale ne na hlad, spíš jen tak pro dobrej pocit, asi. Tak sem mu to ze dne na den utla. Už sem toho měla dost, pořád se v noci budit a pak se s ním o prsa přetahovat, protože se přisál a nechtěl se pustit, jinak byl řev. Prvních pár nocí nic moc, budil se pořád a kňoural, ale dala sem mu vodu, pohladila ho a usnul. A nějak do 14ti dnů už spal celou noc. Tak hodně zdaru 🙂

eloana
30. črc 2011

@puppi ahoj dcera byla hrozny zavislak.... kojila jsme do 19 mesicu...nechtela jsem odstavovovat drasticky -dat ji nekomu na hlidani, popripadne do jine mistnosti. Na tom roce a pul byla docela rozumna... proste jsme ji rekla, ze mam bebi a ze ji mlicko dat nemuzu -plakala po 2 vecery a ne nijak drasticky- byla sileny zavislak🙂) a usinala s prsem
nyni kojim zatim 14 mesicu... malej to same usina u prsu- dudlik nechce a flasku take ne... asi to nebudu zatim hrotit -tomu rocnimu diteti to fakt nejde jeste vysvetlit, ale ten rok a pul byl takovy zlomovy...
@mavanka ahoj-mala usinala jedine u prsa - na tech 19 m byla uz schopna usnout sama...zkousela jsme to s rocnim synem a to byl boj- nechapal proc mu ot prso proste nedam:D nechavam to zatim byt -u syna jsemrada,ze spi- do roka kvuli refluxu temer nespal

fifa79
12. srp 2011

Ahojky, taky se přidávám.Syn byl strašný závislák na kojo.Před třemi dny jsem si řekla, že už kojo ukončíme....spíš na popud okolí než z vlastní vůle....hrozně jsem se toho bála, ale musím říct, že prcek to zvládá líp než já.Nedějou se u nás žádné histerie ani nic podobného..zeptá se, já řeknu,že mám bebí (ani to nechce vidět).Je to tři dny, tak snad vydržíme.Uspávání jsme vyřešili tím,že jsem mu první noc dala klasickou flašku s kravským mlékem(jakékoliv UM odmítá), byl nadšený,protože z flašky v životě nepil a v poho usnul.Další den už flašku nechtěl,tak jsme si zalezli do postele a já jsem mu četla oblíbenou pohádku než usnul.Zatím to zabírá, tak uvidíme.To jen pro ty co jsou na tom jako já.Jen ještě jeden negativní postřeh....Denis při kojení moc nepil a nejedl a po třech dnech bez mlíka jsme na tom úplně stejně...doufám, že se to někdy zlepší.
Ještě jeden dotaz pro ty co přestali kojit.Mám strašně nalité a bolestivé prsa.Jak dlouho asi trvá než se to upraví nebo jestli máte nějaké dobré rady jak zastavit laktaci, budu ráda.

luuciee83
21. srp 2011

Ahojky holky!
Tak já byla rozhodnutá kojit do roka, pak jsem to prodloužila do roka a půl (to bude malé zítra) a teď říkám max. hranice dva roky 🙂 Jsem ráda, že má malá zájem. Syna jsem kojila sotva 3m, tak si to snažím užívat, ale je pravda, že malá je celkem závislačka a kolikrát si vzpomene i přes den. Mě to nijak nevadí - spíš okolí se na to občas dívá divně - přece jen 'už' je jí rok a půl...
Přemýšlela jsem, že bych ji zkusila nenásilně odstavovat a kojila jen ráno a večer - ale zatím to na to moc nevypadá... Nejhorší je, že jí nemůžu dát ani dudlík (ten nemá od 3m) a z flašky s dudlíkem ona taky moc nepije - přes den už většinou pije z klasického hrnečku s ouškem... 😝 tak teď co jí dát, když se třeba v noci vzbudí?

peetta
21. srp 2011

ahojki.já kojila 21 měsíců,v noci i 6krát-hrůza....už to bylo jen o tom cicí o ničem jiném.potírala jsem prsa citronem a ejhle zabralo to.asi 2 noci jen tak mrčela ale za ty 2 dny byl klídek,spí celou noc,ani se nebudí na čaj (někdy samozdřejmě ano) dnes má 26 měsíců.někdy je mi smutno,že ji už nemám tak blízko usebe,ale zase se vyspím 🙂
vyzkoušej citron,ocet...hlavně nedat!!!!!!!držím pěsti a přeju pevnou vůli 😉

marketnieuw
21. srp 2011

@fifa79 ahoj, ja teda jeste neprestavam, ale vim, ze laktaci zastavuje mata
ja to nevedela a pila asi 3 dny caj z cerstve maty a divila se, co se deje 😀

marketnieuw
21. srp 2011

@fifa79 jeee ted koukam, ze uz je to skoro 2 tydny, tak to uz se ti urcite spravilo 🙂

michamicha
21. srp 2011

ahoj, mám dotaz, to s tím krmením v noci a že se kazí zoubky, to platí i při UM? malýmu byl rok a pořád se budí kolem půlnoci a pak kolem 4-5 ráno ☹ když mu zkusím dát čajík nebo vodu, tak to plive a chce jen mlíko 😠

nana.76
22. srp 2011

tak u nas to ted přešlo nějak samo mala přes den prso začalaodmitat no spíš sik tomu dedala a měla na starosti jine věci než jidlo takže jsem kojili jen rano a ted už mame Um a na prso si ani nevzpomene a navic spí celou noc budi se kolem pul 7 🙂 Holky přeji hodně sil 🙂 🙂

zuhur
22. srp 2011

Ahoj, tak já bych ráda aspoň nějaké to kojení zrušila, ale malej nechce pít z ničeho jiného. Zkoušela jsem lahvičky, hrníčky a už nevím co. Z jedné strany je to krásný a klidně budu ještě kojit, ale aspoň trochu omezit by to chtělo.

fifa79
31. srp 2011

marketnieuw:děkuji za rady,vyzkoušela jsem.Trvalo to zhruba týden a teď už je to v pohodě.Kojili jsme téměř plně 😀 Zatím se stále držíme.Malý si občas vzpomene, zeptá se a tím to končí.Musím se přiznat, že jsem to nesla hůře než on.Strašně mi to chybělo....ten krásný pocit a mazílkování.Jinak jídlo se o poznání zlepšilo.Nejsou to stále velké porce, ale alespoň ochutnává (občas) nové jídla.Pití je stejné cca 300ml za den když má dobrou náladu.Ale si mu to stačí.