Jak udržím laktaci během odloučení od 4měsíčního dítěte?

gwennie
16. únor 2015

Prosím o radu - budu asi 3-4 dny bez svého 4měsíčního dítěte. Je možné zachovat laktaci tak, že budu pravidelně co 2-3hod odsávat el.odsávačkou? A hlavně, bude-li dítě během té doby dostávat z lahvičky (jiný, složitější způsob bohužel nemůžu po své mamce chtít), nebude pak líný si tahat z prsu, až se k němu vrátím? Říkala jsem si, že ve 4.měsíci už by to snad nemuselo tolik vadit - kolikrát dítě dostává k příkrmům třeba vodu z lahve a je dál kojené... Díky moc za názory a zkušenosti 🙂

zuuuzaaa
16. únor 2015

Laktaci lze tímto způsobem udržet ale asi bych pořídila lahev od medeli a začala na tu lahev pomalu malého učit aby pak chtěl vůbec z lahvičky jíst..a ohledně toho jestli to bude vadit těžko říct...uvidíš co napíšou zkušenější maminky 😉

andrrriiik
16. únor 2015

Ahoj,tak ja nikdy nemela problem kojit a davat zaroven lahev.obe me deti pily z obojiho bez problemu.jinak kdyz budes pravidelne odstrikavat,tak si laktaci udrzis 🙂

gwennie
autor
16. únor 2015

@zuuuzaaa tu lahvičku mám, dávám mu tím od narození ještě dokrm na noc, aby vydržel spát aspoň ty 3h vkuse 🙂

marecekavendulka
16. únor 2015

a neslo by,aby ti aspon parkrat donesla mamka maleho k nakojeni?

marecekavendulka
16. únor 2015

jo jinak kojene deti k prikrmum by uz (kdyz uz) mely mit z hrnecku,ale spravne se dava zas jen prso. omlouvam se za vsuvku mimo tvuj dotaz

tamarila
16. únor 2015

@gwennie U mě obě děti bez problémů střídaly lahvičku a kojení jak bylo potřeba, na kojení to vliv nemělo. Mám také teď čtyřměsíčního chlapečka, kojím ho, ale pokud je potřeba dostane z lahvičky. V okolí znám takových dětí dost. Myslím že se rád vrátí od lahvičky k mamince 🙂

gwennie
autor
17. únor 2015

@marecekavendulka dobrá vsuvka, já u prvního u příkrmů už dávno dávala jen UM, takže ani nevím... ale zdá se mi právě, že kámošky dávaly k příkrmům v létě normal z lahve vodu/čaj ještě krom kojení