Jak ukončím laktaci?

veronikasamik
28. dub 2014

Dobry vecer,jdu si pro radu.Malemu je 8,5 mesice a uz nekojim,mela jsem zdrav.potize a nakonec jsem se rozkojila ale musela jsem i prikrmovat.Postupne me mlicko odchazelo az jsem odstrikala jen minimum... Ted asi 2 tydny uz jen odstrikam par kapek jednou denne... Kdy uz se mliko uplne ztrati? Trochu me to trapi,protoze kdyz neodstrikam tech par kapicek ,tak me prsa zacnou bolet... Zadne hrudky tam nemam,davam na to pozor ale zajima me kdy uz to uplne prestane? Dekuji moc za odpovedi 🙂

zickemartina
28. dub 2014

no ja kdyz odstavila tak jsem jen promasirovala prsa ve sprse prvni dva dny a potom na ne nesahala vubec. asi po 4 dnech bolest a napeti zacala ustupovat a byl klid mleko se stratilo. Dokud budes drazdit bradavky mleko se nezastavi. tak ze nechat napokoji a vydrzet. ale davat pozor na zanet. kdyz by prsa zacala prilis bolet teplota sla nahoru, nebo by prasa byla tvrda tak hajdy k doktorovi. jinak jeste ti na gynekologii mohou dat lek na zastaveni laktace.

speedygon
28. dub 2014

@veronikasamik a nebo zkus homeopatika Ricinus communis 15 nebo 30CH, 5 granulí 3x denně(dle brožurky od výrobce)

renca_hanych
29. dub 2014

@veronikasamik já jsem měla velký problém u druhýho syna ted, po roce jsem ho odstavila a prsa neskutečně začla po pár dnech bolet, byla tvrdá, teplá, no fuj 😝 😉 sice jsem užívala homeopatika už pár dní před plánovaným odstavením ale to asi nezabralo, takže jsem na gyndě dostala nějaký prášek, jak se jmenoval si nevzpomenu, byly dva - každý den se vzal jeden a pomohlo mi stahování se obinadlem, takto jsem chodila stažená skoro tři týdny, doporučuju neodstříkávat ale rozmasírovat ve sprše, já si myslela že když budu odstříkávat do úlevy tak že se mlíko postupně ztratí ale můj gyndr mi doporučil nedostříkávat vůbec, sice prvních pár dnů bylo krušných, prsa bolela ale pak to přešlo ale až po těch cca 3 týdnech jsme mohla odhodit obinadla a v prsou není ani kapka, hodně štěstí! 😉

pavlapl
29. dub 2014

dojdi si na gyndu a oni ti dají tabletky na zastavení laktace. Mléko se v prsou může tvořit až rok po ukončení kojení.

gwennie
29. dub 2014

Hlavně prosím tě neber tabletky na ukončení laktace (!), to je absolutně chemický bordel, řekne ti to každý gyndař, zvlášť, když to v tvém případě není vůbec akutní... Zkus homeopatika, jak radí holky výše, to ti určo pomůže, když už máš jen pár kapek. Ale taky jsem ještě pár týdnů po dokojení mívala tyhle "zbytky". Zmizlo to samo.

veronikasamik
autor
29. dub 2014

Diky holky 🙂 Prasky nechci,mam jen par kapek,ale pockam treba to pnuti odezni samo a bude klid... Kdyz ne skusim ty homeo.

emin
29. dub 2014

@veronikasamik To je hrozně individuální, některé maminyk dokážou odstříknout I rok po odstavení 🙂 Hormony rozhodně nedoporučuji. Pij šalvějový a mátový čaj, odstříkávej do úlevy při nalitých prsou, ne pravidelně, ale jakmile se bolestivě nalijí. Nejhorší bývá první týden - 14 dní, pak se to postupně upraví 🙂

ffiinnkkaa
29. dub 2014

šalvějový čaj

curdibilka
29. dub 2014

@veronikasamik U mě to taky zmizelo samo, první dyn jsou nepříjemné, ale vydržet se to dá, spíš si hlídej hrudky a bulky v prsou, kdyby náááááhdou nějaký počáteční zánět a skončí to samo, uvidíš. 🙂

veronikasamik
autor
30. dub 2014

Uz je to lepsi,tri dny neodstrikavam a prsa uz nejsou tak moc nality a tvrdy 🙂 Ale kdyz zmacknu tak se jeste kapka objevi...