Jak vám šlo kojení po císaři? Já se to nenaučila

janulle22
24. srp 2008

ahoj holky chtela by jsem se zeptat jak vam slo kojeni po CR?ja mam sice velky dite 14mes alůe chtelůi by jsme dalsi a mam starch ze by jsme zase byli na umelem mleku...Rodila jsem ve Sternberku a zrovna meli zavirat porodnici kvuli opravam a byl tam dost frmol porod za porodem.nenaucila jsem se kojit.kdyz mi ho sestra poprve prinesla na kojeni tak se mi malej prisal a ona odesla a malej se pustil a ja nevedela co ted tak sem to takhle zkousela porad sama a z mi malej rozzuzlal bradavky do krve a bylo to dooost bolestivi takze pak sem doma odstrikavala ale nakonec jsem odstrikala na jedno jidlo denne tak jsme museli prejit na Bebu:(..moc bych si prala druhe dite kojit jen nevim jestli to bylo cisarem mnou nebo sestrickama?mooc dekuji za odpovedi

jen se omlouvam pokud uz toto tema nekde je a je mozne ze jsem ho prehlidla.

janulle22
autor
25. srp 2008

tak jak tak koukam tak ja jsem na tom jeste dobre...relativne...ale jen doufam ze u druheho to bude lepsi... 😅

jennyska
27. únor 2014

Ahoj @annag @anke @janulle22 @lada82 @jjaanca @ryangi @danuska24 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Kojení po císařském řezu https://www.modrykonik.cz/kojeni-po-cisarskem-r... .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Kojením po císařském řezu, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím, obávají se o tvorbu mlíčka po CS atp.. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

ryangi
27. únor 2014

@jennyska po císaři jsem kojila celý rok, nebylo to ze začátku moc příjemné ale prostě jsem kojit chtěla 🙂 😉

jennyska
27. únor 2014

Ahoj @ryangi bylo by skvělé, kdybys svou zkušenost přímo vložila i do Wiki zde: https://www.modrykonik.cz/kojeni-po-cisarskem-r... Tvůj příběh o svém odhodlání, vytrvalosti a chuti nevzdat to určitě mnohé podrží a podpoří! 🙂

Děkuji Ti! 🙂
J.

pisisvori
27. únor 2014

Císařský řez jsem měla plánovaný ve spinální anestezii kvůli poloze malé KP u Apolináře. Dceru jsem viděla hned na sále, ale na přiložení mi ji přinesli (díky situaci v porodnic, kde bylo ten den hodně akutních císařů) až 6 hodin po porodu na 10 minut, druhý den jsem ji dostala až okolo 1hodiny tedy 22hodin po porodu. Laktace nastoupila hned druhý den po porodu...třetí den už dcera normálně pila a dokonce přibyla na váze. S kojením jsem neměla vůbec žádné problémy(až na to, že dcera chtěla být u prsa každou hodinu🙂). Kojila jsem plně 6 měsíců ...dcera přibírala 250 - 350 g týdně...s porodní váhou 3950g měla v 6m 9400g. Do 12 m jsem při postupném zavádění příkrmů stále kojila i přes den (v noci třeba 8x). Od 12 do 16 m jen večer a v noci (2-3x). V 16 m jsem odstavila ze dne na den kvůli zjištění těhotenství...jinak bych kojili asi i déle.