Jak více podpořit tvorbu mlíčka?

myisiska1
17. led 2011

Maminky, prosím o radu. Při prvním synovi se mi laktace vůbec nerozjela. Teď při druhém jen trošinku. Dělám všechno možné i nemožné, aby se mi mlíčka vytvořilo víc, nicméně víc jak 10ml prostě z prsou nevymačkám. Piju čaj na podporu kojení, beru vitamíny, přikládám prakticky pořád, když nemůžu malýho probudit sáhnu po odsávačce, dělám cviky na podporu laktace a prostě nic. Nenapadá vás ještě něco, co bych mohla zkusit? Moc děkuji za odpovědi

alcatko.j
17. led 2011

Dobre to delas🙂
krome toho - vydej se musi doplnovat, tak treba pred kazdym kojenim vypij hrnek vody🙂

Pak taky melta je dobra.

hasky24
17. led 2011

@myisiska1 a pak čaj od HIPPu na podporu kojení je super a opravdu hodně hodně hodně pít 🙂 držim palečky

k.jolanka
17. led 2011

Ahoj...no já taky nikdy neodsála víc jak 20ml a mlíko v prsou bylo.. malého jsem kojila doteď, před týdnem jsem přestala...třeba mlíčko máš, jen ti to nejde odsát jako mě...nebo proč myslíš, že není, malý ti pláče hlady? škoda že jsi založila jako otázku 😉 jinak já zkoušela přikládat co hodinu vždy z obou prsou aby se podpořila laktace a pila jsem Leros pro kojící a pila jsem půl litru mléka denně - to mě doporučila pediatrička...pak už jsem přikládala jen k jednomu prsu a to druhé nechala nalít aby se malý pořádně nabaštil a pak zase nechala nalít to druhé prso a tak dokola...měla jsem také pocit že mám málo mléka, ale nakonec se to zvládlo 😉

marecek4
17. led 2011

hlavně buď v klidu,já to dělala tak,že jsem před kojením odstříkala trošičku a po kojení taky,ale už jen z prsa kde jsemkojení končila,pila jsem čajíky,meltu,mlíko-klidně u jednoho kojení krabici,nebo láhev-jen to z automatu bych si asi netroufla,tak jak jsem si netroufla přímo kravské,malému nevadily ani džusy,a i když nic po kojení neodstříkáš tak se nic neděje,hlavně když bude malý přibírat,jinak já pila Bio čajík pro maminky z lékárny,po čase mu bude stačit jedno prso,i kdyby ne tak se zase nic neděje-a pro uklidnění,malého kojím pořád,sice už jen před spaním,víc nevyžaduje,ale i tak si říkám každá kapka dobrá-sušené mlíčko ani neochutnal,tak držím pěsti ať se Ti daří 🙂

majdula
17. led 2011

Mne docela dost pomohla melta a nealko pivko, dala jsem klidne dva tri Birelly denne 🙂 A furt pit.

Ale stejne to trvalo, nez se to rozjelo trosku vic, malej byl malej a neumel poradne sosat, takze pocatky byly krusny, 3 tydny s klobouckama a mezitim dokrmovani strikackou pres prst... Teprve az nabral silu, tak se zacal prisavat poradne a ejhle, mlicka bylo najednou dost 🙂

ined77
17. led 2011

ještě existují i homeopatika, ale už si bohužel nevzpomenu na název, ale určitě ti v každé lékárně budou schopni poradit 😉 .
jinak dělat to co děláš, přikládat a přikládat, odsávat a odsávat.... 😉 ...držím moc palečky ať se kojeníčko rozjede ne plné obrátky 😵 .

kauculacek
17. led 2011

Co zkusit homeopatika? 🙂
Pitný režim, melta, kojo čaj, nic jiného mě nanapadá -- a hlavně, nestresovat se!! Což, chápu, asi nejde 😒

hojda
17. led 2011

ricinus communis, jen nevím ředění, jedno je na zasatvení a jedno na tvorbu, tak pozor.

sasanka03
17. led 2011

Neboj, prosly jsme si tim kazda, jen vydrz, delas to dobre a jak holky psaly, budu se opakovat a neco pridam: dodrzuj svuj pitny rezim, kojici caje stridej, nemej jen jednu znacku!homeopatika se jmenuji ricinus communis 5CH a jsou super,hned kup, melta i pivo -dobry cerny. Víc prikladej vecer, co 2-3 hodiny, dite probud, pokud spi, vecer jsou deti linejsi a tak jim nevadi, ze to tolik netece a nebudou se tolik pri kojeni vztekat, zkus pred kojenim dat na prsa horky obklad, aby se mlicko uvonilo. To jen v rychlosti na co jsem si vzpomnela.

terezita
17. led 2011

obilne kavy.. melta, inka, caro.. pila jsem tak 2 litry denne a pak jsem nestihala odsavat. a to jsem na 3 dny o mlicko prisla a pediatricka me ukecavala, at se na to vykaslu.. a taky poradne jez.
a pokud chces sofistikovanou radu, najdi si na strankach laktacni ligy poradkyni a ta ti rekne co a jak. nam pomohla hodne!
drzim palce, at se zadari!

lidiab
17. led 2011

Ahoj, take jsem s tim zapasila. Nalita prsa vubec neznam, mlezivo se mi zacalo tvorit az treti den po porodu. To uz maly mel zvysenou teplotu a vyschlou sliznici a dostal Nutrilon. Boj jsem uz bohuzel prohrala, ale nebyt techto rad tak by to bylo o hoooodne drive. Kontaktovala jsi nejakou laktaci poradkyni? Mohla by ti zkontrolovat techniku, treba by to take pomohlo. Laktacni poradkyne mi radila delat teple MOKRE obklady na prsa. Doporucuje se prsa sprchovat horkou vodou pred kojenim, ale to moc dobre nejde, takze misto toho lze priklada plinu namocenou horkou vodou. To teplo ale musi byt mokre, ne suche! Dale pak muzes behem kojeni prsa lehce masirovat, mliko takto lepe potece a dostane se dopredu. Pred kojenim se take doporucuje rozmasirovat bradavka, mimi se pak lepe prisaje. Uz mnohokrat zminovana Melta, nebo jakykoli jiny napoj obsahujici tzv. cikorku je moc dobry na podporu laktace. Homeopatika Riccinus comunis mi nepomohla, ale muzes to zkusit, hodne mamin na ne neda dopustit. Pak jsem take pila Gravimilk, myslim ze trochu pomohl.
Dalsi dulezitou veci je poradna odsavacka, nejlepe elektricka a uplne nejlepe od Medely ta dvojita. Daji se i vypujcit.

blani81
17. led 2011

Každý má svůj recept.......... mě nejvíc pomáhá hodně pít tekutiny. Když vypiju za den 2 litry, tak mám mléko na rozdávání a prsa jako balony,-)))). (Piju neperlivé minerálky, čaj pro kojící a caro kávu)

pajmou
17. led 2011

Vzpomenete jak správně ty homeopatika užívat?A myslíte i před porodem tomu takto pomoci?

adrianka19
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veruska007
15. únor 2011

Tak ja s tim taky strasne bojovala, nepomohlo vubec nic... az na cervene vino. Fakt, normalne si maly vycucnul sotva 30 ml a to byl uspech, ale po trosce cervenyho vina jsem rano mohla zdimat matraci 😉. Ted jsem znovu tehu, tak uz trnu, co me zas ceka... minule to byl fakt des, nepomohlo nic, ani rady laktacni poradkyne, ani kojeni 17x denne, ... vydrzeli jsme skoro do roka, ale porad jsem prikrmovala.

el267
16. únor 2011

Homeopatika riccinus comunis 5Ch 5 granulí 2x denně, 30 min před jídlem a pitím.
Jinak to co se tady zmińovalo. Čaje na kojení, melta, obilné nápoje,neperlivé nápoje a hlavně přikládat a přikládat. Nejvíce v noci, to je tvorba mlíka největší. Ze začátku i z obou prsou na střídačku, později už z jednoho.
Taky jíst mrkev, zeleninu a mléčné výrobky, hlavně zákysy. Obilné kaše.
Někdy to trvá i 3 dny než se zvětší laktace, tak hodně trpělivosti 😉

florentina
18. únor 2011

Jednoznačně mohu doporučit suplementor od firmy Medela! Šla jsem z porodnice již s dokrmem Nutrilonem v podstatě v plné dávce...dělala jsem vše možné: kojení (střídala jsem co 5minut prsa pro aktivaci spouštěcího reflexu a kojila dohromady cca 30min - dokrmení - odsávání (každé prso 15 minut ruční odsávačkou a nevytekla ze mě ani kapka!) a to vše stále dokola...málem jsem z toho zcvokla. K tomu kojící čaj, gravimilk, nahřívání prsou před kojením, hodně mrkve, pravidelná strava, pití a pokud možno co nejvíc spát (tudíž jsem vše mimo kojení a spaní přehodila na ostatní), dokrmovali jsme doma alternativně stříkačkou a nedali ani dudlík, abychom nezkazili mimču techniku sání. Střídala jsem kojící polohy, aby se prso dokonale vyprázdnilo (prý je důležité sát z různých stran). Podotýkám, že miminko sálo ukázkově, s tím problém nebyl. Zkusila jsem vše (mimo homeopatik) co se dalo a výsledek žádný. Když už jsem propadala depresi, že tvrzení, že se může rozkojit každý je kec, kontaktovala jsem laktační poradkyni a ta mi řekla, ať se na vše vybodnu a pořídím si suplementor. Je to taková krabička, do ní se dá umělé mléko a vede z ní tenká hadička, která se přiloží k prsu a dítě se normálně přiloží k prsu a saje. Dostala jsem instrukce, ať nechám mimčo sát cca patnáct minut (kojím už jen jedno kojení jedno prso) a pak, když už je prso prázdné /není mléko a mimčo řve hlady/ použiji suplementor. Z toho to malá vycucla cca během dalších patnácti minut. Nám tím odpadlo dokrmení stříkačkou (cca 30 min než jsem to do ní takto dostala) a mě pak bolestné a nepříjemné odsávání odsávačkou (to nahradilo to, že pila ze suplementoru dokrm a při tom zároveň sama stimulovala už prázdné prso. A mimčo stimuluje rozhodně líp než jakákoli odsávačka). Tím jsem ušetřila zaprvé spoustu času a za druhé nervů. Prostě jsem vlastně už jen kojila. No a stal se zázrak - po pár dnech, jsem se konečně rozkojila (mimču bylo v té době 3 týdny). Fakt už jsem tomu vůbec nevěřila, protože jsem už dávala plnou dávku Nutrilonu a dnes jen výlučně kojíme. Jen bych zdůraznila jednu podstatnou věc. Já se rozkojila a vůbec jsem to nevěděla. Jde o to, že jak se říká, že mimčo si vezme jen co potřebuje a víc nevypije, tak je to kec! Teorie byla taková, že malá bude postupně pít méně a méně nutrilonu (zbytek nechá v suplementoru) a stále si bude brát více a více z prsou. Já už myslela, že nám to nepomohlo, protože naše malá pila stále plnou dávku /cca 700ml za den/ a že s tím vším seknu a budeme jen na umělém, že to moje kojení nemá smyls. No jenže malá přibrala za týden 400g! Takže jsem zase konzultovala a vyšlo z toho, že laktace se mi evidentně rozjela, protože jinak by tolik nepřibrala, jen prostě když teklo i to umělé, tak vesele pila. Prostě se vždy přejedla a ani u toho neblinkala. Tak jsem brutálně příkrm ze dne na den sebrala a mimčo si vůbec nestěžovalo, laktace byla tu. Jen jsem ze začátku kojila co hodinu, protože je jasné, že chudinka měla roztažený žaludek a než si to vše sedlo, chtělo to čas. Zalezla jsem s malou do postele a dva dny vlastně jen kojila. Teď je to pár dní a už se nám to krásně upravuje. Počůraných plen máme hafo, takže to vypadá (ťuk ťuk), že prospíváme. Doufám, že nám to vydrží. Napsala jsem to vše pro to, že to třeba někomu může pomoci. Dnes bych prostě udělala toto: kontakt laktační poradkyně kvůli technice sání, suplmentor a za pár dní postupné snižování příkrmu, protože laktace se mohla rozjet a mimčo se klidně přejídá. Kontrola přírůstku a počůraných plen(6-8den) ukáže zda je vše v pořádku. Držím všem palce ať se daří.

andulinka
28. únor 2011

Mně nejvíc pomáhal čaj z DMka Fur Mama (žlutá krabička) - pila jsem ho na litry. 😀 Pak mi pomáhala Vitakáva a kefírový mlíka. Svýho času jsem brala i homeo ricinus comm. nejnižší CH. Nicméně pokud není ženská v klidu, tak je účinek všeho snížený, takže co nejvíc pozitivně naladit a zkoušet a zkoušet, příp. dát příkrm. 😉 Přeju hodně pohody a spoustu kvalitního mlíčka. 🙂 😉

kacena00
12. únor 2013

Pozor: Jelikož toto je Otázka, každý může odpovědět jen jednou.
souhlas s florentina, škoda, že ty dvě poradkyně, které jsem kontaktovala já, nebyly tak osvícené, aby mi doporučili suplementor a poradily jak s ním nakládat, přesně co popisuje florentina sme potřebovaly, aby si malý vypila to co mám v prsou (a jí to prostě nestačilo, byť byla na dolní hranici přibírání a přibírala...), pak se dotucnout a pít přitom z prsa.... bohužel první sice nepřijela, ušetřila mi tím prachy, ale suplementor úplně sepsula, že neslouží ke stimulaci, ale k dokrmení nedonošenců, doporučila příkrm flaškou (no vlastně jako ybch ani nemluvila s LP), druhá přijela, vyinkasovala si 400,- ale v podstatě mi v ničem nepomohla, přivezla použtou cévku, extra titěrnou nádobčičku na mlíko a o suplementoru se ani nezmínila..

čím víc toho o něm čtu, tím víc mě mrzí, že jsem si ho zakoupila až teď, když malá pije z lahve a je otázka, jestli dá prsu se suplementorem šanci, každopádně rozkojit se s ním můžou i adoptivní matky...

vzhledem k tomu, že malá odmítala příkrmy, nesnesla ani lahev, ani stříkačku, ani kádinku, možná by to Um "z prsa" vzala a já bych mohla být v tom klidu o kterém tu píše např andulinka, ono to s hladovým děckem udržet jasnou mysl prostě nejde..takže za mě pro rozkojení - SUPLEMENTOR 😉

jo a na tu spoustu mlíka, co některé holky doporučují bych si teda dávala extra pozor- kvůli alergizaci!!!!!

olusenka
12. únor 2013

kromě toho, co jsi uvedla (dostatečné pití a odstříkávání) ještě jedině pít teplý nápoj přímo u kojení, a před kojením dát na prsa teplé nebo přímo sprchovat teplou vodou, lépe se pak mléko spouští. Možná ještě mě napadá nějaké potravin.doplňky - léky, nějaká homeopatika nebo jsem slyšela chválu na Emulips Anýz. Jen nevím, zda tě trápí nedostatek mléka u kojení nebo chceš odstříkat a udělat si zásoby. S odstříkáním bych si starosti nedělala, někdo má prsa prostě kojící, odstříká minimum a přesto v pohodě kojí. Já třeba kojím už něco přes rok (do 6 měsíců plně, jen kojení) a nikdy jsem neodstříkala víc jak 30ml za 45minut až 1 hodinu.

dorinek
12. únor 2013

Tak mě nejvíc pomáhá Pangamin, homeopatika a spánek. A hlavně o tom nepřemýšlet, jak se začnu pozorovat, jestli náhodou nemám málo, tak je to v pytli, hned se stresuju a mlíko mizí... 😒

marton
12. únor 2013

Kromě častého přikládání mě nenapadá nic co by fakt pomohlo.Při kojení všech dětí jsem nic nepila,strava taky nic moc a krom jednoho z dvojčat jsem všechny kojila do 2,5let.Nefungovala tu na stránkách laktační poradkyně?

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz