Jak vybrat kojící poštář (délka, tloušťka, výplň,...)?

kophana
20. únor 2013

Máte prosím někdo zkušenost s Träumeland Kojící polštář vs. Babyvak, Gadeo atd.? Po návštěvě dvou prodejen odcházím s pocitem, že mám o polštářích více info než prodavačky☹ bohužel nedokážu vybrat typ - Traumeland má 190cm, Babyvak 150cm (a to mi v prodejně tvrdili, že je jen jedna velikost), dokonce jsou některé "vyšší" a jiné měkčí... ráda bych ho používala na spaní (to se trochu bojím toho vysokého), ale na kojení mi byl doporučen právě vyšší, aby nebolela záda... Výplň mají většina kuličky - opravdu je to lepší než duté vlákno, které rychle ztratí tvar? Nejlépe pratelný potah. Prodavačky se tvářily, že ho nikdy nepoužívaly a je jedno, který vyberu - cenově od 500,- do 2000,- což není to malá investice, tak bych si chtěla vybrat pořádně... máte prosím aktuální zkušenosti? Nebo je použití na spaní a kojení tak rozdílné, že by se nejlíp hodily 2 typy? (to je pro mě nepřijatelné, už tak máme malý byt🙂

veruska007
20. únor 2013

Mám kojící polštář babyvak s kuličkami, naprostá spokojenost, jen počítej s občasným dosypáváním. Rozhodně pratelný potah (kdo ví, kolikrát ti to mimčo poblije) a náplň za mne taky raději kuličky - představa, jak se mi mimčo při kojení poblije na polštář a nasaje se to do toho dutého vlákna nebo molitanu... bleeee. A to uvidíš, jak mimčo pije, já měla mlíko od hrudi až na břicho a polštář to taky sem tam odnesl. Jinak na kojení super, oba prckové se kojili dlouho, bez polštáře by mi asi utekla páteř. A hlavně jsem měla volnou ruku, mohla jsem si v klidu číst nebo se učit 😉.

Zda vyšší nebo nižší - to je s kuličkama snadné, usypeš nebo dosypeš 😉.

Já měla polštář bazarový, finanční úspora je citelná 😉

pismenka
21. únor 2013

@kophana Také jsem měla kuličkový,pratelný potah a vzadu byl na sňůrku,že se zavázal, jinak by se asi rozlézal, měla jsem raději plnější náplň,když jí tam bylo méně,tak se mi tam malej zabořil a byl takovej zkroucenej - měla jsem polštář půjčený,ale pak jsem ho raději vrátila, neublinkával,ale právě jsem se bála toho,že tím častým praním bych jí ho nevrátila jako nový jako když mi ho půjčovala. Ale byl moc fajn. Nakonec jsem si sešila - na dvou místech,aby se mi nerozjížděli - dva polštářky k sobě,takové delší a na to jsem ho položila a kojila.. Mám druhé mimčo,tak se mi nechtělo utrácet 700 za nový kojící polštář, u první dcerky jsem kojila jen v leže,tak že jsem ho nepotřebovala.

http://obchod.teplodomova.cz/B2C-ESHOP/DETI/KOJ...

tady od tud měla ta má kamarádka ten kojiící polštář, který jsem měla půjčený,opravdu moc fajn, doporučuju,ale jak jsem psala nebyl můj,tak jsem ho raději vrátila,ale kdybych si ho měla koupit,tady bych ho koupila. Je hezky dlouhý,dá se regulovat ty kuličky a příjemný potah!! na zip.

kophana
autor
21. únor 2013

@veruska007 no tak to mě ještě napadá - možná blbý dotaz, ale když se mimčo teda poblije, tak se to nenasaje do těch kuliček? nebo ty se prostě musí vyměnit? mám si asi rovnou koupit i náhradní náplň, že? a není ten babyvak krátký? četla jsem, že má 150cm a pak jsou i delší 190cm (tam bych se zase bála, že by byl kolem pasu moc veliký a nepohodlný, ten je možná lepší na to spaní).

kophana
autor
21. únor 2013

@pismenka na to vázání jsem taky koukala, zdaleka ne všechny polštáře to mají, tak si říkám, jak může být pohodlný dlouhý polštář bez vázání... a jak často se tak asi pere?

veruska007
21. únor 2013

@kophana Já mám těch 150 cm, stačí to bohatě. Vázání mám, používala jsem tak prvního půl roku. Ono to ublinknutí většinou nasaje jen do toho potahu, kuličky jsem kvůli tomu neměnila - ale myslím, že ty kuličky tím nenasají tak jak ten molitan apod. Určo bych koupila na dosypání pytlík kuliček, já kupuju za 50,-, mám to na 2-3 dosypání, což vydrží okolo roku. Jinak já nevím, jak při kojení ublinkávají ostatní děti, my reflux neměli, ale ublinknutýho mlíčka bylo často.

buterfree
21. únor 2013

Ahoj, já jsem dostala polštářek použitej tady z bazaru MK. Je vyplněný jen molitanem, ohebný v tom rohu s knoflíkem, výplň má molitanovou a úplně luxusně se s ním spinká, jako batole 🙂 tomu se nic nevyrovná, na vyšším bych se asi nevyspala, u kojení uvidíme časem, jak to půjde, kdyžtak bych si koupila ještě jeden..ale zatím jsem spokojená. Stál pár korun a je bezva 🙂

pismenka
21. únor 2013

@kophana dávala jsem po mimčo dětskou plenu,třeba přeloženou aby kdyby náhodou se poblinkal,tak se to vsaje nejvíce do té plenky. A já bych raději dlouhý polštář,tenhle jsem měla přes celé břicho až za záda - tak akorát, kratší si neumím představit.

kophana
autor
21. únor 2013

@veruska007 jak koukám na ty polštáře z bazaru, přijdou mi všechny takové bezetvaré, ale to je možná tím, že potřebujou dosypat ty kuličky... kuličky jsou taky jeden typ? jak jsem je viděla v sáčku, měla jsem dojem, že při doplňování jich polovinu vysypu, natož abych chvíli dosypávala a pak odsypávala - manipuluje se s ním dobře? trochu se bojím to šustění

kophana
autor
21. únor 2013

@buterfree ten molitanový se neslehává? knoflík asi místo zavazování, že? používala jsi knoflík často nebo to není ani potřeba? trochu se bojím kupovat přes net a od někoho, už jsem jednou posílala balík a nepřišly mi peníze (ta holka dala špatné číslo účtu, takže jí se platba vrátila, ale ona ji už neposlala znovu a já mezitím balíček odeslala) takže špatná zkušenost

kophana
autor
21. únor 2013

vůbec nechápu, proč se ty ceny polštářů tak liší - v čem je tak veliký rozdíl?? v materiálu potahu nebo kvalitě ušitého polštáře? jak jsem psala, většina ani nemá to zavazování, což mi přijde škoda... jak byste cenově srovnali - cena/výkon - polštář, který jste měly vy? myslím, že by stačilo si koupit nějaký za 600,- místo 2100,-, některé píšete, že úplně stačí z bazaru, takže i za 200,- ...

veruska007
22. únor 2013

@kophana Můj má tvar podkovy, koupila jsem bazarový, dost používaný, už jsem ho měla pro naše dvě děti a pořád má krásný tvar. Je zn. babyvak. Kuličky jsou asi jen jeden typ, dosypávání zvládneš, akorát bacha, kuličky elektrizují 😉. Ale dá se to. Neměla jsem s tím problém. Trochu to šustí, při kojení mi to nevadilo vůbec a při spaní jsem si zvykla v pohodě.

jennyska
31. říj 2013

@veruska007 @kophana@pismenka @buterfree

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s kojícím polštářem do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které se chystají pořídit si tuto pomůcku a hledají radu, tipy, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/kojici-polstar/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informace o Kojícím polštáři na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

mysenkac
25. únor 2014

KOJÍCÍ POLŠTÁŘ MATÝSEK: super vecicka ako pri tehotenstve tak aj pre mojho syna a urcite ho vyuzije aj nase miminko,ktore je este v brusku 🙂