Jak zamrazujete mateřské mléko? Šlo by do skla?

lukin
1. dub 2008

Jak zamrazujete vaše mléko? Do čeho ho dáváte? Vím jen o nějakých jednorázových sáčcích, ale jeden stojí přes 20,- Kč a pak vím o lahvičkách od Aventu, jenže 3 stojí přes 400,- Kč. Což je fakt pálka. Napadlo mě, zda bych si mléko nemohla zamrazit do sklenek z dětských přesnídávek. Co vy na to? Nepraskne to a nedostanou se tam nějaké bakterie? Je to víčko dost těsnící?

honzina
1. dub 2008

Lukin, myslím, že už tu takové téma někde je, ale nechce se mi to hledat. 😉
Já mléko zamražuju do zavařovacích skleniček, které mají šroubovací víčko. Né to těch "okurkových", ale menších (asi 350ml). Sklenička od přesnídávky mi na to přišla malá, ale taky jsem jich pár použila.
A v pohodě, nic neprasklo.
Před použitím jsem je vždycky pořádně vyvařila. 😉

lukin
autor
1. dub 2008

honzina: Já jsem to dala do vyhledavače, ale nic to nenašlo, no a pak jsem projížděla prvních pět stránek na kojencích, ale to je o nervy :-/
Takže ta sklenička od přesnídávky by byla dobrá, jo? Je tam sice takové to šroubovací víčko, ale to stačí otočit vlastně jen trošičku a už to je. Nevylilo se ti to? A jak jsi odstrnila ten papír z toho? Mě to nejde. A jak přesně jsi to vyvařovala? Nepraskne to tím varem?

kachne23
1. dub 2008

ahoj, tady jsou dvě diskuze:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

myslim, že to tam píšu, ale používám skleničky od přesnídávek - vyvařený bez papíru a v poho 😉

niega
1. dub 2008

Já mám mraky malých Aventek z Mimibazaru, jedna mě vyšla kolem 50 Kč včetně víček. A když hodně křečkuju před dlouhou služebkou, stačí mi lékovky z lékárny 120-200 ml se šroubovacím uzávěrem, jedna stojí kolem 10 Kč.

vefa
1. dub 2008

já mrazím v těch láhvičkách od přesnídávky a v pohodě...

bramburka
1. dub 2008

od presnidavek, jen je napln max. do 3/4, praskla by ti jen kdyby byla plna, jak by se nafoukl objem.

lukin
autor
1. dub 2008

Děkuju všem za odpovědi i za odkazy 🙂 Tak já to teda vyvařím, snad to při tom nepraskne a začnu odstřikávat 🙂

honzina
1. dub 2008

Tady ten vyhledavač nějak nefunguje nebo co, takže se tady cokoliv děsně blbě hledá...

Sklenička od přesnídávky by měla stačit. Jak říkám, já si nakoupila takový ty menší skleničky na zavařování (jsou větší než přesnídávková, ale menší než od okurek, asi 350ml).

Proč by se mi to mělo vylít? Však je to zmrzlý, ne? 😉 No a než to zmrzlo, tak jsem to do toho mražáku dala "na stojáka", ne? 😉
Papír se odstranil v myčce sám. 😉 Pak jsem ty skleničky šupla do hrnce s vodou a nechala tak 10 minut vařit.
Neboj, nepraskne to. 😉

A plnila jsem je až po okraj a taky nepraskly. 😉 (resp. 1cm od okraje)

lukin
autor
1. dub 2008

Tak jsem se rozhodla nakonec pro lékovky. Jen nevím, zda koupit plastové (bojím se, že nepůjdou vyvařit), nebo skleněné. Poraďte a už vážně končím 😀

honzina
1. dub 2008

A jak jsou ty lékovky velké?
To by ti řekli v té lékárně, jestli se to dá vyvařovat nebo ne.
Taky záleží, kolik toho mléka budeš zamražovat...

niega
1. dub 2008

Kupuju si skleněné hnědé lahvičky se šroubovacím uzávěrem o objemu 120 nebo 180 nebo 200 ml (nejradši mám ty dvoustovky). Cena je kolem těch 10 Kč. Před použitím umeju a vyvařím. 😉
K plastovým "bralenkám" z lékárny - běžně seženete 20 nebo 50 ml, což se na MM nehodí. Jsou z polypropylenu a vyvařovat je můžete.