Jak zastavit laktaci bez použití léku?

papaja249
10. říj 2011

Ahoj, prosim o radu, jak zastavit laktaci bez pouziti leku...

davdan
10. říj 2011

Já převazovala prsa šátkem či plenou. 2-3 dny vydrzet a je to. Když to nebudeš moci vydržet, prsa budeš mít hodně moc nalitá, tak si lehučko ve sprše odstříkni, ale opatrně, čím víc odstříkáváš, tím víc se tvoří mléko.

nikuse
10. říj 2011

Já stále kojim tak s tím zkušenosti nemám,ale moje mamka měla problém že měla mlíko slabý tak mi musela dávat sunar a aby zastavila tvorbu mlíka, jí dr. poradila studené obklady 😉

ffiinnkkaa
10. říj 2011

Dávají se studené alkoholové zábaly a šalvějový čaj..

papaja249
autor
11. říj 2011

dekuji za odpovedi. Zatim mam prsa svazane a vypada to, ze se uz tolik nenalevaji. Jeste zkusim ten cajicek. Jeste jednou diky.

liskovyorisek
11. říj 2011

Tak já jsem kojila 3/4 roku jen z jednoho prsu, tak to bylo těžší a bez léků to nešlo...dostala jsem dvojitou dávku, ale stejně to nepomáhalo...hodně omezit pití, svázat, ledovat....ale mně to trvalo dva týdny...bylo to peklo, bála jsem se zánětu, protože se mi v prsu dělali úplné boule...tak ať je mlíčko brzy pryč 🙂

papaja249
autor
11. říj 2011

jo, a jeste jedna vec. Nevite, co s tim mlekem, co tam zbyde, aby nezatvrdlo?

papaja249
autor
11. říj 2011

liskovyorisek: Jezis, to muselo byt hrozny. To Ti vubec nezavidim. Snad mi to pujde bez leku. Oni tady moc nechteji, abych prestala kojit a midwife ( pani, co nas ma od tehu na starost ) me skoro nuti zkouset porad nejaky taktiky, takze mi ani neporadila a o zastaveni laktace nechtela ani slyset. Ale ja uz jsem se rozhodla, ze to nebudu lamat pres koleno, mame s tim jenom problemy, malej place, ja taky na nervy, oba jak hromadky nestesti a na UM mame klid oba, Vzdala jsem to asi moc rychle, ale co uz. Stejne do sebe od porodu nemuzu dostat poradny jidlo, takze pro malyho je UM stejne asi lepsi.