Jak zmizí mléko z prsu? Pořád se nalévají

rena2
5. únor 2011

Ahoj chci se zeptat. Dávam své malé uz UM ale prsa se mi stále nalévají?? Kdy uz to přestane? A ted se mi tam udelali i bole malé ale jsou... musim odstříkávat? Poradte mi prosim dekuji

zamilovana
5. únor 2011

@rena2 určite odstriekaj, ale nie veľa lebo by sa ti opäť a opať rovnako nalievali, len tak aby sa ti uľavilo, a stále sa ti bude tvoriť menej a menej mlieka, len pozor na zápaly to by bolo nepríjemné. Viem že sú aj nejaké homepopatiká na zastavenie laktácie na voľno predaj v lekárni. Tiež pomáha ztiahnuť si obvazom prsia aby sa nemali kam rozpínať, a piť šalviový čaj. ževraj pomáhajú aj obklady s kapustných listov.

rena2
autor
5. únor 2011

@zamilovana moc děkuji!
Půjdu si koupit ten čajík🙂

zamilovana
5. únor 2011

Nič 🙂 sa mi zdá je tu o tom aj nejaká téma, ale na SK koníkovi. 🙂

simonceli
5. únor 2011

@rena2 Ahoj ricinuc communis 9CH to jsou homeopatika na zastavení laktace. Ale ještě se zeptej v lékárně kde to budeš kupovat, jak silné potřebuješ. Je totiž i 15CH 30CH. Lékárnice ti určitě poradí a mě doktorka říkala, že večer jak se budu koupat, tak si mám horkou sprchou tak horkou jak snesu, masírovat prsa, ale neshat na ně a když tam bude hodně mléka a tak, tak to tou horkou sprchou povolí a uleví se ti. Ale pozor na zápaly. já jsem ho měla hned z kraje jak jsem začala kojit a teda šílený.

monikask
5. únor 2011

@simonceli Dobrý večer, homeopatika ricinus communis 9CH jsou na PODPORU tvorby mléka (sama jsem je dlouhou dobu používala). Na zastavení laktace je právě ricinus communis 15CH a 30CH.

pet.honey
5. únor 2011

můžu doporučit stáhnout pružným obvazem, ale to jen v případě, že se prsa stále nalévají a musí se např. zastavit plná laktace,dále zachladit, pít šalvějový čaj. Stáhnutí je starý recept, někdo nedoporučuje, pokud se prsa nalévají už méně tak určitě už není potřeba. S tímto mám zkušenost.

rena2
autor
6. únor 2011

@simonceli Tak presne co rikas tak je na PODPORU mléka i ta sprcha to mi radili v porodnici!! 🙂

radka.m.
6. únor 2011

ahoj,odstříkávat by jsi měla jen do úlevy a pokud se ti začnou dělat boule,tak jak píšou holky,rozmasírovat ve sprše,jinak u někoho to trvá mnohem dýl,než se mléko přestane dělat,já měla mléko ještě dva roky od konce kojení 😉 ,rena2-nemáš pravdu,na podporu je ricinus comunnis 5ch a sprcha ta už vůbec nemá vliv na podporu mléka 😉

dadous
6. únor 2011

@rena2 odstříkat fakt jen trochu,boule rozmasírovat ve sprše, stahnout prsa a pít matovej čaj, to mi pomohlo, a hlavně vubec nedraždit bradavky, takže manžovi dej zakaz sahat na prsa 😅

beruska2x
6. únor 2011

dojdi si na gyndu pro tabletky, stahni si prsa pevne plinou a za 2 az 3 dny mas klid 😉

lenajsek
6. únor 2011

Já malého musela odstavit v listopadu, a ještě teď se mi dělá mlíčko, když trošku zkusím zmáčknout bradavku, ale homeopat mi poradil právě Ricinus Comunis 30CH, to nejsilnější ředění a ze začátku třeba 3x denně 5 kuliček, postupně snižovat... teď beru 5 kuliček 1 denně a myslím že už brzo přestanu, mlíko tam skoro žádný není. Ale když jsem cítila tlak, tak jsem ručně ve sprše odstříkala, postupně se ta tvorba taky snižovala, ale všude se píše, že to trvá třeba i tři měsíce, než se ta tvorba zastaví úplně...

dadous
6. únor 2011

@beruska2x ja byla na gyndě před měsícem a chtěla jsem ty prašky a dr mi je nechtěla vubec napsat, že se prej davaj jen když mamina nemuže kojit třeba ze zdravotních duvodu a hlavně se davaj hned po porodu, 😵

beruska2x
6. únor 2011

@dadous tak to nevim, me je dala bez problemu asi po 2 mesicich.. abylo to na moje rozhodnuti ale nase kojeni bylo des a mela jsem po zanetu (ne prsa) ale to uz o 5 tydnu pred tim... a ani se me na to nevyptavala..

dadous
6. únor 2011

@beruska2x to asi co dr to jinej nazor 😵 zvladla jsem to i bez nich 😅 do tydne jsem měla z krasnejch trojek, pytlíky na hady 😨

beruska2x
6. únor 2011

@dadous 😅 hm tak to me nastesti zustaly jak byly - i velikostne takze jsme jen koupila vetsi podprdy 😀

radka.m.
6. únor 2011

jo,jo,přesně,jak píše dadous,ty prášky na zastavení se dávají v prvních třech měsících,to mají největší ůčinek,takže poud ti je napsala mudr po dvou měsících,tak to je laktace teprve na začátku,ale třeba kolem toho roku,jak psala dadous,tak to opravdu nemá cenu a ani to fakt psát lékaři nechtějí 😉

dadous
6. únor 2011

@beruska2x tak to ti zavidím 😵 😅

beruska2x
6. únor 2011

@radka.m. nj nicmene je to ucinny a rychly nez se pak treba trapit boulema a bolesti 😅 kazdopadne na vyzadni.. by mela ne?

@dadous kvalitni podprda dela divy 😉

dadous
6. únor 2011

@beruska2x hm ja vím, ale je to klamaní 😀 😀

beruska2x
6. únor 2011

@dadous no ja myslim ze manza te minimalne 1x uz videl a ostatnim.. je do toho prd 😉

dadous
6. únor 2011

@beruska2x 😀 😀 no jasan 😵

ttterysek
6. únor 2011

@dadous četla jsem,že když se přestane kojit rychle,tak prsa taky rychle spadnou...čím dýl to trvá,tak je má ženská míň vytahané 😉 snad mi zůstanou tak,jak je mám teď.Já ještě kojím a chtěla bych je mít takové pořád,tak snad se mi moc nevytahají,když nepřestanu kojit ze dne na den 🙂
@rena2 můžu se zeptat,proč nekojíš,když se ti prsa nalévají?jen mě to tak zajímá,nic proti nemám 😉

dadous
6. únor 2011

@ttterysek sakra tak to jsem měla vědět dřív 😠 ja to utípla ze dne na den 😕 no ted už je to jedno, aspon mě nebudou bolet zada 😅

beruska2x
6. únor 2011

@dadous 😀

lidiab
6. únor 2011

Ja jsem kojit prestala pred cca trema tydny, mlika bylo zalostne malo a maly uz zacinal delat sceny ze nechce a tak 🙄 Nedelala jsem zhola nic a mliko zmizelo do tri dnu. Nic se mi nenalevalo, ostatne stejne jako po porodu 😝 Ale z toho co vim tak se doporucuje mene pit , jelikoz behem kojeni se ma pit hodne, stahnout prsa a nedrazdit bradavky. Nekterym maminam ale mliko zustava jeste hooodne dlouho.
Prsa mi spadla jeste behem tehu, po mamce je mam hodne velka. Tehdy jeste zil nas pejsek - americky spanel, a tak jsem zertovala ze mam prsa jak jeho usi 😀 No, ted uz mi ale ten smich zacina prechazet... 😖

dadous
6. únor 2011

@lidiab 😀 noo to je mame podobny 😅

radka.m.
6. únor 2011

beruska-no,já právě nevím,ale na stránkách kojení to právě vyznělo tak,že při zaběhnuté laktaci ty prášky nepíšou,protože právě nezabírají,jenom pokud není laktace příliš rozjetá,tak proto to píšou akorát v prvních měsících,ale myslím,že určitě se třeba někdo najde,komu ty prášky napsali po delší době kojení 😉

rena2
autor
7. únor 2011

@ttterysek ahoj, nekojim protoze jsem na noc davala UM protze pri prsu se mi budila kazdouhou hodinu a pila - nestacilo ji to. No a ted mi prso vuuubec nechce stále u toho strasne breci tak jsem se na to vykaslala a zkousela jsem to tri dny.. a nic. tak pro to!

beponka
7. únor 2011

ahoj holky. já jsem kojila 21 měsíců a to v noci i přes den. dcera je žrout🙂 pak jsem to utípla ze dne na den a tak týden odstříkávala a bylo to v pohodě bez návštěvy doktora. no ale teď mám prsa menší než před těhu. měla jsem velikost A, teď mi všechny podprsenky odstávají a i tohle nic pěkně leží..... ach jo....

denys
11. bře 2013

@pet.honey máš pravdu já taky stahovala a měla jsem do týdne uplně po mléku 🙂