Jak znechutiť mléko, aby ho už nechtěla ode mně pít?

mesulka
14. říj 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s homeopatiky, po kterých bude dítě odmítat mléko. Vím, že existuje něco na zastavení laktace, ale to by byl u nás trochu problém, protože dokud by se Terezka přisávala, tak by se mléko pořád tvořilo a homeopatika by byla k ničemu 😅 A když jí řeknu, že mlíko už není, tak se mi jen vysměje a jde to zkusit a pak mi s vítězným úsměvem hlásí, že se mlíčko neztratilo...Zkoušeli jsme i dva dny nekojit a mysleli jsme, že na mléko zapomene, ale omyl, hned jak mě viděla, tak se po mě začala sápat a byl konec 😀 Takže bych potřebovala něco, aby jí to mléko znechutilo, ona by si párkrát cucla a pak by zjistila, že je to vlastně nechutné a už to pít nebude 🙂
Díky moc za odpověďi 😉

gabrielad
15. říj 2008

Jo tak o něčem takovém jsem teda neslyšela. O homeopatikách na ukončení a podporu laktace ano ale na znechucení ne a myslím, že snad ani nic takového není. Takže nezbude nic jiného než vyzkoušet jiné osvědčené rady

sirinka
15. říj 2008

mesulka...vo volnej diskusii tusim, pisali baby, ze vyvynuli tbl na ochutenie mlieka na jahodovo, bananovo a pod., ale na znechutenie.....skus sa opytat v lekarni, ale myslim, ze take nieco neexistuje..

dididi30
15. říj 2008

fiha ja sa tiez tho bojim 😕 ja by som chcela maximalne do roka, len neviem ako to potom zastavim ☹

fifinna
15. říj 2008

Ani ja som otom nepocula. Skôr by bolo lepsie nieco, co jednorazovo zastavi mlieko a ked dieta potiahne nic nepôjde. Ale asi ani to neni. Mesulka, kolko ma mala mesiacov ?

mesulka
autor
15. říj 2008

Tak to jste mě teda nepotěšily ☹
Fifi - právě že jsem si zjišťovala informace ohledně těch homeopatik na zastavení laktace, ale bylo mi řečeno, že když bude malá pořád sosat, tak se mléko bude i přesto tvořit, takže by homeopatika neměla smysl...Kdyby bylo něco takového, že mimčo se bude chtít napít a nic nepoteče, tak by to bylo super, to bych brala.
Terezka bude mít za 14 dnů 2 roky 😅 Takže jsem opravdu zoufalá 😀 Říkala jsem si, že přestanu kojit v roce, pak jsem si řekla, že po naší svatbě (svatbu jsme měli před týdnem 😉 ), takže teď už opravdu bych chtěla přestat, vím, že vyžaduje kojení jen ze zvyku 🙂
Sirinka - o těch ochucovacích vím, ale i kdyby byly k dostání u nás, tak bych je stejně nechtěla, bála bych se pak, že by jí to zachutnalo a už bych ji pak nikdy od prsa neodtrhla 😀 Myslím, že říkali, že to je dobré pro malé miminka, které nechtějí pít.

erikasadek
15. říj 2008

mesulka , tak skus len normalnu medicinu, tabletky chemicke na zastavenie, za par dni je po vsetkom....

je to radikalne , ale na znechutenie, asi tazko, aby boli ...

mesulka
autor
15. říj 2008

erika - prášky jsem si právě nechávala až jako poslední variantu, protože jsem slyšela, že po nich bývá špatně a nevím, jestli se něco nestane, když se malá bude chtít napít, tak se toho bojím, ale asi to bude jediná varianta...

erikasadek
15. říj 2008

NO ANO JE Z NICH ZLE, toci sa hlava, je z nich na vracanie...ten jeden max 2 dni... a potom mas pokoj....
neber ma zle ja som zastanca homeo, ale nie je vsemocna...niekedy sa treba spolahnut aj na ine, i ked neradi ze?

mesulka
autor
15. říj 2008

Asi to bude stejně jediná možnost...Nevadí, nějak se musí přestat kojit 😉 Kdyby neměla kojení jen ze zvyku, tak bych to vůbec neřešila, ale takto, když vidím, že celý den je beze mě, vůbec jí mlíko nechybí a dojde domů a první co slyším je Mamííí ham ham, vyhrne mi tričko a je hotovo 😀

erikasadek
15. říj 2008

moja zlata...... 🙂

sirinka
15. říj 2008

mesulka a co takto na tyzden odlifrovat k babicke... mozno to by pomohlo...

gabrielad
15. říj 2008

zkus mrknout na kojeni.net tam najdeš i různé rady jak na to. určitě bych do toho nešla tak, aby ze dne na den nebylo nic, musí se postupně, protože jinak to je pro dítě šok po psychické stránce.

zittka
15. říj 2008

mesulko, já bych ještě zkusila šalvěj (čaj) a taky citrusové ovoce, to zastavuje laktaci. držím palečky

jaduska
15. říj 2008

na znechutenie pitia z prsníka u náš ženy skúšajú - napr. natrieť si prsia červenou paprikou (nie štipľavou 🙂 ), alebo minule jedna mamina spomínala, že u jej chalanov zabralo na 100%, keď si prsia natrela boxom na topánky. Možno trošku divné, ale pomohlo. Tiež si baby dávajú horčicu, alebo kečup, ale tam je riziko, že to môže dieťaťu chutiť.... 🙂
Ja sa teraz tiež trápim s odstavovaním, cez deň sa nám už podarilo, ale nočné zatiaľ ešte nie...

sirinka
15. říj 2008

no...moja mama ked chcela najmladsiu v dvoch rokoch odstavit, dala si do podprdy kefu a ju tu zakazdym popichalo, ked sa chcela prisat, tak nejako jej chut presla 😅

certica
15. říj 2008

jaduska, sirinka, tak to sa mi zda dost drsne 😨 😅

puspiik
15. říj 2008

Moje příbuzná taky kojila hrozně dlouho, snad tři roky. PAk už jí to bylo nepříjemné, zvlášť ve společnosti. Tak si na prsa dala pepř. Malý se to okamžitě znechutilo a mamina jí řekla, že se mlíčko skazilo. A bylo po problému 😉

jaduska
15. říj 2008

certica, preco drsné? trošku červenej papriky dieťaťu neublíži a ten box ani neochutná, lebo keď zbadá čierne prso, tak sa ani neprisaje....
Ja to zatiaľ neplánujem skúšať, iba som napísala, ako to robia iné žienky 😉

jaja0110
15. říj 2008

mesulka- kamoska tiez odstavovala podobne svoju 1,5 r. dcerku kt. chcela mnamko uz len zo zvyku.... malej dookola opakovala ze mliecko sa pokazilo a vzdy pred tym ako jej dala "ochutnat" si bradavky potrela cervenou paprikou, alebo zubnou pastou, alebo citronom.... 😝 takze len trpezlivost a vysvetlovat, vysvetlovat... 😉

sirinka
15. říj 2008

certica no na mojej sestre to nasledky nezanechalo... 😉 a nema ani panicky strach z kefy 😀

nnika
15. říj 2008

Skúste citrón, u susedov to zabralo, malý olizol a rozplakal sa, že ,, cica sa pokazila,, už ju nechce ani vidieť 😀 Aj ja to idem vyskúšať, len my máme ešte len rok a určite to nebude bez plaču, malý to ešte asi nepochopí 😒

sirinka
15. říj 2008

nnika nasej klare dal starky olizat citron a ona vyplazila jazyk este viac...strasne jej to chutilo... 😝

certica
16. říj 2008

sak ja nic v zlom 😀 , ja len, ze sa mi z tej predstavy jezia chlpy, aj tam, kde nie su...ani tu kefu mi tam netreba 😀

gedren
16. říj 2008

Ja jsem ta homeopatika, po kterych by dite melo prestat vyzadovat mliko, zkousela, a samozrejme nic. Pak jsem proste odstavila nasilim (Helence byl rok a trictvrte, ja uz byla tehotna, kojeni me dost bolelo a taky mi pri nem skakala po brise, coz uz proste neslo), takze v jednu chvili jsem si rekla dost a uz nedostala. Prvni den dve hodiny revu v kuse, druhej den 20 minut, treti den uz v klidu a ted uz si ani nevzpomene ;)