Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak zvládnout odstavení 19měsíčního dítka?

krmv
6. pro 2014

prosim rady jak zvladnout odstjveni 19m ditka.uz to nedavam po tech nocich co je u prsu i petkarat treba.driv si cucla a spala,ale ted vxdrzi dudat i skoro 2hod.uz to nedavam,ale to ze bych odjela nawpar dnu to nechci.prosim nejaky jine rady.zkusenosti dekuji

krmv
autor
6. pro 2014

a cim zastavit laktaci

mysonek
6. pro 2014

Laktaci zastavovat nemusíš, ta už vymizí sama. A jak odstavit? Pokud máš závisláka tak nevím, asi vydržet a nedat. Já odstavovala v 11m a po 2 dnech byl klid a malá spala celou noc. Držím palce.

polaks
6. pro 2014

Strčiť do pusy dudlík,len to už v tomto veku nenahrádzajte fľaškou s čajom,alebo s mliekom,lebo sa toho nezbavíte ešte veľmi dlho.NA večeru treba dať dieťatku niečo poriadne sýte,čo mu "zabetónuje" žalúdok,aby nemalo v noci pocit hladu a aby stačil len ten cumlík. V tom veku by už malo zvládnuť noc bez jedla a pitia.

polaks
6. pro 2014

A ešte ma napadlo,že keď som dcérku odúčala od nočného kojenia,tak prvé dve noci plakala a miesto kojenia som ju nosila na rukách,aby to zaspala,ale boli to asi len dve noci,potom už spala v pohode,občas ešte zaplakala,tak som len dala dudlík a bol kľud.

pavlapl
6. pro 2014

Hlavně ne násilím a nenahrazovat jak tady někdo píše dudlíkama a flaškama to je nesmysl. Přestěhuj dítko do svého pokojíčku a co nejvíc se s ním mazli. Při kojení se také mazlí a má v tobě oporu že jsi tu pořád pro něho. To že přestaneš v noci kojit neznamená automanicky že prospí celou noc. Moje starší dcera nespí celou noc ani teď a je jí skoro 8 let. Pokud se v noci vzbudí nabýdni hrneček s vodou ne flašku a pomazli a ulož ke spánku. Nenechávej vyřvávat je to holí nerozum. U některých dětí je to velice těžké a já vím o čem mluvím ale musíš vydžet a být důsledná.

andelka
6. pro 2014

Odstavovala jsem 15měsíčního, který se budil v noci minimálně 4x. Nakojila jsem ho večer, pak se vzbudil kolem 21h, to jsem k němu šla, říkala jsem mu ať spinká, pokládala jsem ho, hladila..chvíli pořval a usnul. Pak se vzbudil kolem půlnoci, to už jsem cítila prsa, takže jsem mu dala a usnul. Pak jsem kojila až ráno. Druhý den to samé. Třetí den se vzbudil až po půlnoci a to už jsem mu nedala (už jsem pila i čaj ze šlavěje), až ráno. Druhý a třetí den jen breknul, zkusil to, a když nic tak usnul. Čtvrtý den spal celou noc. Občas se vzbudil kolem půlnoci, dala jsem mu trochu vody (byl červen, takže horko), napil se, položil pití a spal. Odstavení v noci znamenalo spaní celou noc, nebo max. 1x vzbuzení na vodu.
Po tom odstavení v noci jsem nakonec do 10 dnů odstavila úplně. Ráno už jen cucal a dělal blbosti a večer už pak usínal normálně, bez kojení.
Laktace se zastaví postupně, nejlepší je končit pomalu (starší se v noci kojil jen 1x, takže ten během dvou dnů ani nevzdechl po nočním a ranním kojení, měl snídani, a poslední měsíc jsem kojila jen 1x za den večer, takže tohle odstavení probíhalo hodně pomalu). U mladšího jsem končila rychleji, během dvou dnů se snížil počet ze 6 na 2 a pak do 10 dnů na nulu. Na zastavení působí šlavěj (2x denně) a máta. U mladšího jsem pak musela asi pátý den i něco odstříkat, protože mě jedno prso zlobilo. Ale do 14dnů bylo všechno už srovnané a v pohodě.

krmv
autor
6. pro 2014

dekuji vsem.dnes prso nedostala,byl krik ale byla na me nalepena a usla.kdyz budu pit tu salvej,muzu dat jestd3 k prsu treba jen jednou.

rosa171
7. pro 2014

Ahoj.ja mam v plane tiež odstavit syna a zistovala som si info a su homeopatika na zastavenie laktacie plus možeš k tomu pit matovy caj potlača tvorenie mlieka....vela štastia tiež to bude u nas boj 🙂

esmeralda2
13. pro 2014

@krmv když budeš méně kojit, zastaví se sama. Můžeš mléko odstříkávat (jenom rukou) a pak ho dávat dítěti po lžičkách. Neodstříkáš nikdy tak důkladně, jak důkladně dítě odpije, když se méně mléka odebere, pak se méně znova vytvoří. Jenom mě náramně překvapuje tvůj dotaz, namísto toho, abys byla šťastná, že to mlíčko máš, se ho chceš zbavit

krmv
autor
17. pro 2014

@esmeralda2 tak se klidne podivujte,ale je to ze zdr.duvodu

petule12
17. pro 2014

@krmv tak toto jsem také aktuálně řešila 2 měsíce zpátky. Už to dál nešlo, protože v noci to bylo minimálně 6x za noc a byla to prostě závislost. Přes den už jí to ani moc nezajímalo. V rámci zachování mé funkčnosti to prostě jinak nešlo. Nejdříve jsem myslela, že jí prostě nakojím večer a v noci prostě nedám a pak ráno a nějak to zvládneme. Nešlo to, musela jsem odstavit úplně. Cca 3 dny to bylo hodně náročné, pak už zjistila, že to asi teda jako nepůjde. Dalších 14 dní to zkoušela. Bylo mi jí moc líto, ale vydržela jsem a pak už to bylo v pohodě. Je to asi o tom být opravdu rozhodnutá a vytrvat 😉 Co teda byl děs tak 14 dní jsem myslela, že mi upadnou prsa jak bolely, v horké vodě jsem musela masírovat, aby se mi nedělaly zatvrdliny, tak na to pozor, až si nepřivodíš nějaký zánět.
Jako na jednu stranu je mi to líto, že jsem jí přestala kojit, přeci jenom to je taková blízkost. Ale řekla bych, že ve finále jsme spokojené nakonec obě. Agi v podstatě spinká celou noc a já sice ne, protože chodím děti přikrývat 🙂, ale rozhodně také spím lépe.
Držím palce a chápu tě 😉

pudlenka
19. pro 2014

Já bych tedy nikoho za odstavení od kojení nekritizovala. Já mám 21 měsíčního chlapečka a ten se dožaduje mlíčka v poslední době skoro pořád, jen si na chvilku sednu, už ho mám na klíně a leze pod tričko, začalo to jeho nemocí, kdy chtěl jen mlíčko a to mu zůstalo. Nějaká pravidelnost v kojení u nás už přestala existovat. Vím, že jsem nedůsledná a s odstavením budu mít asi ještě velký problém. Taky chci pro něj to nejlepší a nejsem schopna se stále rozhodnout, že přestanu kojit. Na druhou stranu jsem ale děsně unavená matka bez energie, což vztahu mezi námi dvěmi taky asi nepřidá.

kamino
19. pro 2014

My odstavovali ve 25 mesicich. Pisu zamerne MY,protoze po marnych pokusech nenasilne umirnovat,coz bylo hodne stresujici jsme se rozhodli pro radikalni reseni. Pritel odjel na 5 dni k me matce,ja vyfasovala od lekare Dostinex. Prvni den bylo pry usinani s revem cca 45 minut a dopoledni spani druhy den 15 minut a pak uz vubec. Pritel vymyslel pro prcka takovy program,aby si na prso nevzpomnel. Ja mezi tim brala Dostinex a opravdu ctvrty den ani kapka,bez zanetu,bouli,pohoda. Prvni dva dny jsem sice jeste musela trochu odsat,ale pak uz to bylo naprosto v pohode. Pred prijezdem jsem si namazala prsa genciankou,rekla jsem prckovi,ze mam AU a od jak to videl,zacal mi na ne foukat a vzal to naprosto v klidu. Je to pul roku,obcas si vzpomene,treba ve vane,rekne Mama mliko ne Au au a je to ( joo, s mluvenim to jeste moc nedava 😉😉 )

kamino
19. pro 2014

Jo a od odstavu spi celou noc jak drevo,jen se obcas prituli ( spime spolu ) a to byl driv vzhuru co hodinu.. Jsem rada,ze jsme to takhle v pohode zvladli.
@krmv

Sem začni psát odpověď...

Odešli