Jak zvýším tvorbu mateřského mléka?

formanova
2. črc 2014

Ahoj mám doma 1,5měsíce starého chlapečka a potřebovala bych se zeptat jak zvýšit tvorbu mateřského mléka abych ho měla dostatek protože malému to nestačí a musím ho prikrmovat děkuji zá každou radu

macinka0007
2. črc 2014

často kojit a hlavně v noci 🙂 to mi říkal doktor...🙂 a popíjet kojící čaje nebo jsou na to nějaký homeopatika ale nevím jak se jmenují

marecekavendulka
2. črc 2014

https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/jak-funguje-produkce-materskeho-mleka-fgxhs1/ zde bys mohla najít odpověď. jinak ta homeopatika jsou prý dobrá,psaly tu jiné maminky. a jak přikrmuješ?ony totiž ty příkrmy bohužel laktaci brzdí.

llluckaaa
2. črc 2014

Přikládat a kojit co nejčastěji, odstříkávat MM nebo odsávat odsávačkou a dokrmovat pohárkem, lžičkou nebo suplementorem. Zkusit homeopatika Ricinus comunis 5 CH (2 krát denně 5 kuliček pod jazyk, nebrat déle než týden). Přeji hodně štěstí, ať se zadaří 🙂

lv
2. črc 2014

a taky má růstový spurt, zřejmě..to se upraví..já musela dokrmovat do 6neděl, pak se kojilo jedna báseň bez..

klaire22
2. črc 2014

Přikládat, přikládat a zase přikládat 🙂 Během pár dní se množství mléka zvýší a maličkému to bude stačit 🙂

zazulka
2. črc 2014

tak tak, kojit, kojit, nepřikrmovat, vzít si mimi do postele, to prý opravdu spouští laktaci.. a hlavně taky jez a hodně pij! 😉 Uvidíš, určitě to dáte, nenervuj se, zklidni se, muchluj se s miminkem a mlíčko přijde. Nezapomínej (já vím, je to těžký) taky trochu odpočívat a jez!

petrakol
2. črc 2014

V 6 týdnech má nejspíš růstový spurt, proto je pořád hladový. Mléka máš asi dost, ale teď to chce prostě kojit, kojit... těch pár dnů to vydržet, ať ho máš ještě víc a miminko nemá hlad.
Pila jsem čaj pro kojící mámy a meltu na podporu kojení.

katyxq
2. črc 2014

koukni na https://www.modrykonik.cz/jak-kojit a posílám ti pozvánku do skupiny Laktační poradna 😉

martinakl
4. črc 2014

Já taky zkoušela všechno možný..čaje, homeopatika.. Ale nejvíc pomohlo co nejmíň přikrmovat, co nejčastěji kojit a po kojení ještě odsávat. V necelých dvou měsících jsem "vybojovala" plné kojení, které pokračovalo do roka 🙂 A bylo by to ještě déle, kdyby synáček chtěl 😀

modroocka7778
7. črc 2014

chtela bych se zeptat,jak pisete holky,prikladat,prikladat....ale co kdyz nemam toho mleka tolik??Ja vim,ze se rika,ze cim vice se bude prikladat,tim vice se bude tvorit mleka,ale jak dlouho trva,nez se to mleko vytvori??Maly se potom vrti,je nevrly....no nevim...dekuji za kazdou radu

smigolol
1. srp 2014

Taky mame s timhle problem :( v porodnici na sestinedelce se na nas sestry vys..... A to beze srandy neustale jsem je zadala aby mi pomohli ukazali a pod...ani jednou neprisli ...pak jen rano buzerovali ze maly straci na vaze a ze jakto ze nekojim?!ja se snazila zuby nechty prikladala bradavky krvave bolave ale porad jsem se snazila nakonec mi pomohla od pritele z rodiny sestra z druheho oddeleni jak ho dokrmit prez s strikacku jinak chudatko plakal hlady...ale i tak zobalajsm homeopatika pila..jen s jidlem to tam byli na draka pritel mi vozil jidlo do nemocnice ..priste nejsem zvykla na rezim jist trikrat denne ale vzdy kdyz mam chut jit avzit si neco proste.po prijezdu z porodnice to trvalo cca tyden nez se mi spustilo mleko bradavky se zahojili ale to uz byl maly na prikrmu"sunaru"docili jsme porodni vahy. Dr byla spokojena jenze ja ne prsa se mi nalevaji ale pri odsani odsavacko prvni jsme ze rucni pak i elektrickou ze me kaplo par kapek ...pak jsem to peubla rucne tak to jsem schopna odstrikat tak dvacet max vsak ctyricet ml...maly ma mesic a i po homeopatikach cajech melte je mleka malo ...nekde jsem dokonce cetla ze mimi si vytahne z prsu vic nez se da odstrikat jenze nas drobek je liny a kdyz to nejde jakoby samo tak knuci vsteka se a me nezbyva nic jineho nez oci pro plac a jit udelat prikrm aby netrpel hlady :( nevim jak dal...vycitam si to jako kazda mama ktera chce plne kojit a byt vsim pro to sve ditko pokud mate nejakou radu jak nebo cim budu nesmirne vdecna fakt jsem zoufala

beruskaev
1. srp 2014

my jsme z porodnice odcházeli na um, díky tomu jsme se tam zdržely o 2dny déle, pořád se snažili nás rozkojit, malá byla na mateřském mléku (rodila jsem v Podolí, kde mají mléčnou banku a novorozencům dávají mateřské mlíčko než se maminky rozkojí, když to trvá dýl) i když se sestřičky snažily, tak se mi po císaři kojit moc nedařilo, malá sála jako divá, ale po kojení nepřibrala nic nebo skoro nic, měla jsem ji přiloženou v podstatě skoro pořád, ale mlíčko nebylo. Když to nešlo, tak nasadili um a když s tím malá neměla problém, tak nás pustili domů. Doma jsem to nevzdávala a přikládala pořád, nakonec jsem se docela rozkojila, přestala jsem dávat um a měsíc jsme byli jenom na mateřském, ale Eli moc nepřibírala, tak jsme potom dokrmovali. Pila jsem kojící čaje, gravimilk (koktejl na podporu kojení a prý po něm dětem víc chutná mlíčko), myslím, že obojí pomohlo, Eli byla naštěstí dítě, které sálo i když tam toho moc nebylo a byla celkově spokojená. Díky tomu jsem kojila 6 měsíců, naše doktorka říkala, že nevadí, že je dokrmovaná, že všechno z mateřského mléka má, že je důležité abychom byly obě v pohodě. A to si myslím, že je základ, snažit se být v pohodě, udělat všechno co se dá, ale když to nejde kojit 100%, tak si to nevyčítat, ať nepříjdete i o to málo co máte. Já jsem na um používala lahvičky avent, které mají savičky pro kojené děti a malá s kojením neměla problém. Tak hodně zdaru a hlavně spojené miminko i maminka 😀 😀

fyffes
1. srp 2014

zkuste čaj s fenyklem,podporuje tvrobu mléka a vůbec všechny kojící čaje a celý den pít a pít a pít. chce to vypít opravdu alespon 3 litry tekutin, aby se prsa nalila a pak už to půjde samo 🙂 držím palce!