Jak zvýším tvorbu mléka?

key25
2. kvě 2013

Ahojte maminky ,

mám 2 měsíční holčičku, měla jsem málo mléka a malá neprospívala.Tak mi v nemocnici poručily mléko odstříkávat ob jedno krmení a krmit ze stříkačky, bohužel malá stříkačku odmítala tak jsem přešla na lahev a tím malá už prs odmítá☹ takže dál odstříkávám ale pomalu ztrácím mléko.Nechci mléko ztratit ale spíše naopak.Malou zkouším dávat k prsu ale tah je bohužel už slabý ☹ co by jste mi poradily na zvýšení tvorby mléka? co vám pomohlo? moc se tím trápím a vyčítám si tu pitomou lahev

moc děkuji za každou radu

ev.ka
2. kvě 2013

zkus kloboučky - ochranu bradavek, . ja jsem tak ošidila syna, na to se chytnul... po par tydnech jsem mu sebrala i kloboučky a bylo to 😉 nezvýší to tvorbu mléka, ale synovi se tak líp přisálo..

terka82
2. kvě 2013

Mně hodně pomohly homeopatika Ricinus communis 5CH. Vždy když jsem měla pocit, že je mlíka míň, tak jsem je pár dní zobala a pomohlo to. Odstříkávala jsem 7 měsíců, pak mi začala malá MM bojkotovat a přešly jsme na UM. A pak samozřejmě hodně pít čaje pro kojící. Hlavně se tím moc netrap, protože stres je v tomhle na škodu. Držím pěsti, ať se ještě podaří kojení rozjet a nebo alespoň udržet odsávání. 🙂

katja77
2. kvě 2013

Taky mi pomohl ten Ricinus Communis, klidně si kup silnější dávku..... (15 nebo 30).

katyxq
2. kvě 2013

Koukni do skupiny Kojení https://www.modrykonik.cz/skupina/2090/ - v pravém sloupci pak najdeš Označené příspěvky zvysenilaktace a spatneprisati, případně napiš dotaz tam, radí tam velmi dobře laktační poradkyně 🙂.
Ale určitě bych doporučila zavolat laktační poradkyni, ať se na vás podívá naživo, vidí techniku kojení.

2hanah
3. kvě 2013

@key25 Přesně tak, jak píšou holky, homeopatika Ricinus communis a hlavně je důležité pořádně se vyspat, odpočívat, hooodně pít a nejdůležitější je, zkoušet hodně přikládat a odstříkávat v noci a nevykašlat se na to, v noci jsou prý na kojení a tvorbu mléka nejvíc nastartované hormony a je to prý nejúčinnější, mi řekla porodní asistentka, že bez nočního odstříkávání nebo kojení se tvorba mlíčka znovu nenastartuje. Držím pěsti!!

evcounek
3. kvě 2013

@key25 hele někde tady je na koníku je i recetp tuším něco s ovsem a to prý zvyšuje tvorbu mléka. Sama s tím zkušenost nemám (narazila jsem na to už pozdě, kdy už jsem o mléko přišla). Zkusím ho najít a pak sem vložit. a vyzkoušej. Já se na něj chystám že ho prubnu nejdřív v půlce listopadu 😀
Drž se můj syn nepil z prsu vůbec a to jsem mléka měla docela dost, ale v nemocnici nechtěl přibírat (mléko se objevilo později) tak jsem už v nemocnici krmili nutrilonem+mm)

evcounek
3. kvě 2013

Tak už jsem to našla. Prý to funguje je to z diskuse "vývar z ovsa zvyšuje laktaci náte zkušenosti " aspoň myslím že to tak je
😀

pe3cka Country Life má kvalitní bio, moc dobrý výběr...nenamáčím ho,normálně ho propláchnu ve vodě a poměr nějak extra neřeším tak cca 1-1,5 l a 1/3 - 1/4 sáčku, nechám tak 5 minut povařit a scedím.cedím to hned,jinak oves tu vodu vypije.a míchám to s čajem pro kojící matky nebo meduňkovým...tak ať mi to vyjde na celodenní pití...

12. črc 2010 v 09:59 • 2 děti • Odpověz • To se mi líbí • •

key25
autor
3. kvě 2013

Děkuju moc všem kapičky vyzkouším a recept z ovsa též 🙂 držte mi palce

petsil
3. kvě 2013

Ahoj, mně poradila zkušená maminka v porodnici pít meltu s mlékem - zachutnalo mi to, pila jsem to skoro na litry a mlíčka jsem měla hodně. Možná že to nebylo meltou, ale prostě jen tím, že jsem dost pila. Tak držím palce!

editah222
3. kvě 2013

@katja77
@key25
homeopatika doporučuju a moc, ale jen v ředění 5CH, ricinus communis v ředění 30Ch je na zastavení!! laktace.

Melta s mlékem a ještě líp smetanou, pokud nemáte ráda meltu tak může být i Caro.

lucyvivien
3. kvě 2013

skus čierne pivo, tak 0,3 dcl denne , mne to velmi pomohlo 🙂

hamma
3. kvě 2013

Na zvýšení tvorby mléka existuje spousta receptů, osvědčené a používané jsou bylinky řecké seno a benedikt lékařský. S úspěchem je používá například světový odborník na kojení Jack Newman a po jeho vzoru i poradkyně na Slovensku.
Užívají se v tobolkách 3x3 denně od každé bylinky (na krabičce najdete informaci, že nejsou vhodné pro kojící ženy - toho se nelekejte, je to ochrana výrobce, který si nebyl ochoten zaplatit příslušné testy).
Další možností je lék Motilium, který se u nás prodává pod názvem Domperidon, je to volně prodejný lék na trávení, jehož vedlejším účinkem je právě zvýšení laktace. Užívají se také 3x3 tablety (dávkování je takto vysoké proto, že je třeba dosáhnout právě toho nežádoucího účinku).
Více si můžete přečíst zde:
http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/by...

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danca722012
21. kvě 2013

ahojky asi budu dalsi kdo to pise ale kdyz jsem mela mene mlicka =( =) tak jsem pila meltu =) byla velice chutna a pak jsem mela mleka opravdu hodne =) tak preji hodne stesti

danca722012
21. kvě 2013

@key25 Ahojky muj maej taky kdyz byl malinkej tak moc nechtel pit z prsa ale cim vic jsem ho prikladala k prsu tim to bylo lepsi =) a opravdu se to zlepsilo skus to a uvidis hodne stesti =)

key25
autor
24. kvě 2013

Ahojte holky moc všem děkuji za recepty fakt bojuju.Malá vůbec prso nechce naučila se na flašku a ted se vzteká

pavlinakrcalov
23. dub 2014

@key25 a co alternativní způsob kojení- přes hadičku....zkus homeopatika nebo more milk plus a jestřabinu lékařskou....časté přikládání a sebrat láhev...pomoc laktační poradkyně