Jak zvýšit produkci mateřského mléka?

agentka
29. led 2008

Ahoj maminky,potřebovala bych poradit,jak mám zvášit laktaci,abych nemusela přikrmovat UM.Kojící čaje piji 3 krát denně.Děkuji za rady.

ikuska26
29. led 2008

ahojky, tak hovori sa, ze cim castejsie kojis tym sa tvori mliecko , alebo este po kojeni odsavaj...malo by sa to upravit....tiez pi apspon 3 litre vody ...a pomaha aj vinea , melta....vyskusaj...a hlavne vela oddychuj, aby sa mliecko tvorilo.... 🙂

agentka
autor
29. led 2008

ikuska děkuju,vyzkouším to

lendy1
29. led 2008

agentka, mrkni na kojeni.net, tam najdeš rady, jak zvýšit produkci MM

radost
29. led 2008

mě se osvědčilo jedině pivo. A dopručil mi to i lékař, malá sklenka nízkoprocentního pivka je na laktaci ten nejlepší lék, navíc pivko obsahuje řadu vitamínu B 😉

agentka
autor
29. led 2008

holky dík
radost jaký je nízkoprocentní?

haluskacz
29. led 2008

hooodne pit, jist vlassky orechy (nevim, jestli to opravdu zabira, nekde jsem to slysela) a casto prikladat, klidne co pul hodiny, kdyz dite chce. Horsi je, kdyz dite nema potrebu casto pit, to pak je s tou laktaci vselijaky. Jak moc prikladas? Jak casto v noci? Chce to fakt nepolevovat.

mama04
29. led 2008

agentka, pí 10 % 😀

agentka
autor
29. led 2008

haluska v noci 3krát-4 krát.Je problém spíš v tom,že spíš moc nechce,jen tak pocumlá o konec

katarina82
29. led 2008

agentka, mě pomohlo to časté přikládání. Malá třeba ani moc nepila, jen tak žužlala a pomohlo to. A taky jsem na kojení.net vyčetla, že pomůže střídat prsa při kojení. Chvíli levé, chvíli pravé a tak to během jednoho kojení prostřídat. Já to tak dělala a ještě přikládala každou chvíli a už mám prsa zase nalité 😎

radost
29. led 2008

já piju malou sklenku desítky 😉
a myslím, že o tom byla řeč i v Sama Doma, kde to taky doporučovali 🙂
u mě časté kojení nezabralo, naopak, mrně z toho mělo akorát bolení bříška, ale dobré jsou i odsávačky, některé mají masážní nástavce, které taky tvorbu mléka podporují 😉

agentka
autor
29. led 2008

holky díky moc,vyzkouším co půjde

haluskacz
29. led 2008

o pivu jsem jeste neslysela 🙂 jo, to je dobry v noci, at aspon cumla, kdyz uz se moc nenapije

draga
29. led 2008

agentka hodně prý pomáhá melta já pila caro s mlíčkem a pak jsem kupovala v plusu takový meltový nápoj byl ve sklenici jako rozpustný kafčo, taky hodně pít a jíst...s těma ořechama nevím aby na ně nemělo mimi nějakou reakci 😉 jo a ktomu kojícímu čaji já pila od lerosu ten pytlíčkovej (mi chutnal nejvíc) ale jednou jsem zkusila vzorek toho granulovnaýho a normálně po tom se mi prsa nalily jak báně 😉

lenerka
4. kvě 2008

já pila hodně vodu mlíko meltu caro
jedla jsem polívky a fakt pravidelně jedla teplá jídla
kupovala jsem si kojící čaje a přikládala jsem dceru po 3hodinách,ale v noci moc nepila,ale v noci se prý tvoří mlíko nejvíce?

zusma
4. kvě 2008

Jo jo prý v noci je produkce toho hormonu nejvyšší. A mne malá zrovna celou noc spinka. Tak to musím dohnat přes den.

jabber
4. kvě 2008

Na zvýšení laktace je výborný homeopatický přípravek Ricinus Communis 5ch - 2x denně 5 granulí, beru ho a je vážně super 😉 . Ale pozor - musí to být ředění 5ch - prodávají se i jiná a to může laktakci naopak zastavit.

ganci22
27. kvě 2016

Hodně pít a kojit.
Vynechst kojící čaj protože i ten může nadýmat mimčo.jinak urvitě Caro s trochou mléka😉

snehurka38
27. kvě 2016

Souhlasím naprosto s ganci22- kojit často a hodně pít. Nic jiného ti nepomůže. Miminko budit, když chce jen podudlávat,musí sát. Držím palce, ať to klapne. 🙂

alelajda
6. črc 2016

Ahoj holky co se týče laktace tak v těhu asi tomu nic moc nepomůžu že?? Asi musím počkat až po porodu 😉 po prvním porodu jsem mléko ztratila po 14ti dnech mala se mi nedokázala přisát a nevěděla jsem že mam odsávat i v noci a tak se ptám a zbiram informace at tak nedopadnu znovu tentokrát bych chtěla kojit čím jak nejdéle

panickatlamicka
6. črc 2016

Tajemstvi kojeni netkvi zrovna v nocnim odsavani,ale ve spravne technice,samoprisati ,bonding..atd. Je toho hodne. Vse vcetne nazornych videi je zde: https://www.modrykonik.cz/kojeni/

salest
Autor odpověď smazal
Zobraz