Jaké potraviny při kojení nadýmají?

verunda
1. kvě 2008

Holky jaké potraviny Vás nejvíce a nadýmají a museli jste je vyradit?

marcim
1. kvě 2008

Ahoj.
Klasika-luštěniny,květák,brokolice,cibule,česnek...takové ty výbušné potraviny.Taky čerstvé pečivo.Co mě mrzí,že teď při kojení nemůžu jsou citrusy,protože to dělá velké problémy malému.Taky se říká,že bublinková voda,ale ta nám třeba nevadí.Ale je to na vyzkoušení,protože každému mimču dělá problém něco jiného.Začátek je nejhorší,ale čím je mimi starší,tím je to lepší. 😉

nikkos
2. kvě 2008

Hlavně ne čerstvé pečivo. Jednou jsem si to neuvědomila a dala si čerstvou housku...to bylo strašné ☹ chudáček se mohl uplakat 😢

krista
2. kvě 2008

Já jsem včera taky měla čerstvé pečivo, jeli jsme pryč a nakupovali v obchodě, jinak to nešlo a dneska vyvádí to je síla 😖 Ale my vyvádíme pořád, někdy míň, někdy víc a to jim pořád stejný věci dokola a piju jen neperlivou vodu 😖
Holky a ty citrusy se nemůžou kvůli alergiím nebo proč? A co třeba džusy?

rozak
2. kvě 2008

Já mám nejhorší zkušenosti s celozrnným pečivem - hlavně slunečnicová semínka, mandle, potom taky vajíčka - pomazánka a chlebíky na silvestra byly pro malou děsný zážitek 😝

alterna
2. kvě 2008

Tak mě vasí také pečivo, jakékoliv. Zelenina vetšinou taky. Zda se mi že jsem nafoukla i mala po všem ☹

niega
2. kvě 2008

Takže všechno, co tu holky popsaly, je pravda. No a mě ještě nadýmal (a tak i miminko) cukr - a to třeba i ve vodě se šťávou, který jsem v létě pila kýble, takže jsem musela přejít na obyč vodu z vodovodu 😀 . A vlastně všechno sladké Edíkovi vadilo...

maakule
2. kvě 2008

Já myslím, že to musíš vyzkoušet sama. Já měla čočku a ta nám nevadila a po kapustě to bylo hrozný. No prostě musíš sama zkoušet. Dobrý jsou pro mimčo kapky BABYCALM, od té doby, co je používáme neměla malá problém s bříškem (dneska jsem měla fazole, tak uvidíme, jakou bude mít malá noc!!! 😀 - no a já vlasně taky 😅 )

krista
3. kvě 2008

No my se nadýmáme naky po všem - já vůbec, ale malá extrémně, Baby Calm nezabraly, stejně tak fenyklový čaj, Sab Simplex, Espumisan, cvičení, masáže bříška, nahřívání bříška ... no vyzkoušeli jsme snad všechno kromě probiotických kapek, který jsem chtěla koupit na Slovensku protože jsou tam levnější, ale maji je vyprodaný tak zatím trpíme 😒 🙄

maakule
3. kvě 2008

My to měly ze začátku taky, ale jak začala vic kopat nožičkama a víc se hýbat, tak je to fakt lepší. Ale každé dítě je individuál. Ještě mi bylo doporučeno kyblík (jakýkoliv, nemusí to být originál koupací) a posadit do něj mimčo, jak má skrčené nožičky a teplá voda, prý to pomáhá. Tak drzím palce, chce to asi hlavně čas.

aponchie
3. kvě 2008

bublinky v piti,zeli,lusteniny,paprika

kachne23
3. kvě 2008

čerstvej chleba byl nejhorší

mkr
3. kvě 2008

ahoj, malý toho moc nevadilo, jen co jsem nemohla tak to bylo mléko a nejedla jsem čerstvou zeleninu na doporučení dr.

marcim
4. kvě 2008

Kristo-Ty citrusy snad taky můžou způsobit alergii,ale malej se mi po nich hlavně nadýmá.To už v porodnici.A tak jsem je vynechala.Jujce a šťávy taky,i když občas neodolám a trošku usosnu. 😅
Ale záleží na každém mimi,jak co snese. 🙂

kitty68
4. kvě 2008

no ja js nejdriv taky hlidala a prislo mi ze se krouti snad po vsem, pak js se na to vyprdla, jim vsechno a ona je v poho 🙂 😉

ina.b
4. kvě 2008

Pro jistotu jsem nejedla tolik zeleniny. Spíš jen rajčata, papriku (to malý nevadilo), ale dostala jsem šílenou chuť na karbanátky, které jsem už dlooooouho neměla, tak jsem to vyřešila tak, že jsem tam dala velké kusy cibule a česneku, které jsem po usmažení dobře vypitvala ven. Tažke to krásně vonělo, pochutnala jsem si a malá to ani nepocejtila 😉

emjee
11. zář 2008

haninka • 40tt • Dnes v 11:55
Ahoj maminy,
chtěla bych se vás zeptat, jakých potravin je dobré se vyhnout aby miminko netrpělo na prdíky..které potraviny nadýmají??
Už se nám to blíží a tak bych přivítala rady zkušených...

(Hledala jsem, ale podobné téma nenašla..)

Díky

kacka.va • 1d • Dnes ve 13:10
např. kořenová zelenina, fazole, hrách, všechno v čem je prášek do pečiva, čerstvé pečivo

coriven • 1d • Dnes ve 13:19
Ahojky Hani,
ono je to velmi individuální, někomu vadí to, někomu ono - ale jak psala kacka.va to sou takové základní nadýmací potraviny.
Mně malá šestinedělí proplaka - ať jsem jedla, co jsem jedla (jak tělíčko nebylo ještě zvyklé, tak se s tím muselo poprat), takže jsem byla nešťasná a nevěděla co vůbec jíst...
Nesolila sem, nekořenila - v podstatě jídla bez chutě , ale asi bych se moc nenajdela, tak jsem pomalu začla zkoušet... do teď jsem teda neměla čočku a fazolu (někdo ji jí, ale toho se bojim), už sem si dala i zelí, jediné co jsem zjistila, že malé moc nesedlo bylo - když jsem se jednou pustila do čerstvého hrachu (mooc sem ho snědla ) a banány, jinak jím vše
Na pití doporučuju vynechat - bublinky, pila sem asi nejvíc vodu z vodovodu a čaj pro kojící, pak sirupy...
a dávala si docela dost do jídel kmín (podporuje prdění
ze začátku raděj vynechej čerstvé pečivo, buchty...
kořenovou zeleninu jsem jedla po zpracování, čersvou moc ne
Ale jinak jak se říká, od každého trochu neškodí, třeba vašemu miminku nic vadit nebude

haninka • 40tt • Dnes v 18:58
Ahoj holky,
díky za rady..a co taková brokolice, kukuřice, rajčata, ..celozrné pečivo? Pečivo asi všechno z předchozího dne, že? A co ovoce??
Zatím všechna miminka co se v okolí narodila hrozně trpí na prdíky a tak předpokládám, že s tím mají problém asi všechny mimča

grisgot
31. srp 2009

Ahoj! Prosím o radu..čím nahradit pečivo? Mám totiž pocit, že malé vadí i když sním třeba dva dny staré.. A v různých sucharech je přeci taky droždí, že?? ☹
Už vlastně nevím, co jíst..mám pořád chuť na sladké, ale to taky prý vadí..miluju mléko, z toho ale taky můžou být problémy..co musli??? 😉

aponchie
31. srp 2009

prvni dcera mi rvala prdikama 4mesice v kuse nepomohlo lautr nic od stravy pres tresnove kulicky termofor kapky masaze nic..proste to mela at sem se postavila na hlavu nebo ne..mimochodem nikdy bych nezkousela rektalni trubici 😝 z toho mohou byt leda zacpy pozdeji..

druha dcera je zlaticko...teda jim naprosto vsecko a prdim na to a je to v klidu..tudle sem snedla hrusku a dneska kapustu s uzenym masem a ted si davam pizzu s chilli omackou..jako bude se trosku kroutit zitra,ale nebude jecet kvuli tomu..a jestli vam mohu doporucit tak jezte vsechno s mirou..nema cenu tak drasticky omezovat jidlo,ze nebudete uz ani pecivo..jestli ctete tak maminky pisou,ze nic uz neji a presto to pokracuje..proste nektere deti to tak maji at udelate co udelate..jasne zbytecne nepit bublinky nebo cpat se hruskama a zelim,ale zase nefanatizovat u kazdeho jidla a prebirat to pac tam je platek zeliho tam platek papriky..ono je to prejde..zatim staci cvicit nozickama a davat teple obklady na brisko a pockat ty tri mesice..ono nejist skoro nic se nevyplaci...nebudete mit vitaminy a ziviny budou vam padat vlasy vic nez normalne po porodu..budou s evam lamat nehty krvacet dasne,budete podrazdena a nervozni z toho ,ze zase nic nesmite jist..a v neposladni rade unavena..suplementy nejsou reseni

grisgot
31. srp 2009

apochie..měla jsem to u syna stejné..mohla jsem se stavět na hlavu, ale nepomáhalo nic ☹
Když se narodila dcerka, měla jsem stejnou filozofii jako ty..hlavně nefanatizovat a hezky papat od všeho trochu..což mi odkývala i dětská doktorka. Ale víš co..když vidím, jak malá trpí..když prochodíme každou noc po bytě..a já pak přes den nejsem schopná fungovat..tak si říkám, že udělám cokoliv, hlavně abych ji pomohla ☹

aponchie
31. srp 2009

jej tak to u nas se nechodila ani jedna noc..ted prave tlaci a fnukne obcas s postylky dam ji pokazde trosku cucnkout a zvednu ji u toho nozicky a ona prdne jak je rozvolnena ve spanku anebo ji v postylce podlozim nozicky polstarema v noci rachoti

grisgot
31. srp 2009

Tak to máš obrovská štěstí! U nás každý den stejný scénář..přes den pohoda..pak ale přijde sedmá večerní a malá začne plakat jako utržená ze řetězu..v noci zaspí krátce na dvakrát dvě hodiny..ve čtyři většinou už zase pláče a pak celý den je zase jako anděl..těžko tomu rozumět ☹

aponchie
31. srp 2009

a myslis teda ,ze kdyz je to tak denodene pravidelne v 7vecer ,ze to musi byt jidlem?

grisgot
31. srp 2009

No..já nevím, ale takhle extrémní je to poslední tři dny. Do té doby spala v noci i 6 hodin v kuse. Tak si říkám, že musela nastat nějaká změna a když jsem přemýšlela, co jsem jedla..hmm..koláče, knedlíky s tak ☹
Čím myslíš, že by to mohlo jinak být? ☹ Má to vždycky tak půl hodiny po kojení..kroutí se strašně 😖

keckemet
31. srp 2009

aponchie ma svatou pravdu!!!!!! Taky mel maly ty novor. koliky a ja nejedla uz skoro vubec nic, krom suche ryze a malem prisla o mleko!!!!! Pak miminko spatne pribiralo a dr. rika, ze ho musim prikrmovat a to jsem se teda nastvala a rekla si dost a jim skoro vsechno, krom teda tech notoricky znamych nadymacu (brokolice, zeli, lusteniny atp.)Jinak jsem vegetarian a soja je zapovezena tez, tak akorat nahrazuji bilkoviny tvarohem a vejcem.

kacka.va
1. zář 2009

Já myslím, že každá mamina musí vyzkoušet na co mimčo reaguje, rozhodně nejíst něco jen proto, že se říká, že to nadýmá mi přijde nesmysl. Naše malá třeba vůbec nereagovala na zelí a čočku a to přitom mi každý říkal, že to vůbec nesmím, ale zase reagovala na jiné věci.
grisgot: podle mě to u vás není jídlem, to by to musela mít třeba i po obědě a nebo při odpoledním kojení.

grisgot
1. zář 2009

kacko..no, ona to má i přes den, neříkám, že ne..ale nemá takové záchvaty. Prostě si popláče, já ji dám do klubíčka, na bříško obklad a za chvilku se vyprdí. V noci na něco takového ale vůbec nereaguje. Kroutí se, pláče..pak už je i unavená..to je jasný ☹
Částečně to asi jídlem bude, protože poslední dny jsme jedli hodně věci ze svatby (koláče a tak)..včera jsem už nic takového nejedla a dnes už spala docela dobře.
A já s váma souhlasím! Nejsem žádný fanatik..jím hodně, mám hlad prakticky pořád..ale člověk má jiný náhled teď a jiný ve dvě ráno, kdy padá únavou a udělal by cokoliv, aby tomu děcku pomohl..a sám se mohl prospat..

aponchie
1. zář 2009

gris me to prijde po tom jidle jako kolika z duvodu mlicka v bruchu ne z tve stravy..je to muj pocit teda..ja jim jak cune..pac u druheho nemas cas to uz moc resit navic nemame zadne hlidani ani pro jednu holku tudiz jim a delam co musim a mam chut jinak bych se zblaznila,ale bublinkate nepiju ani normalne a jim moc cokolad a sladkeho..nj rychle sacharidy na doplneni energie..chtelo by to brat obedy ze skoly

grisgot
1. zář 2009

aponchie..jasný, já mám taky druhý bez hlídání..o to víc mě ty noce ale odrovnávají..nemám pak na první děcko čas

grisgot
1. zář 2009

..tedy spíš sílu..