Jakou vybrat lahvičku v případě, že se chystám kojit?

petrusew
12. únor 2015

Chtěla bych kojit,ale mám velká prsa, bradavky i dvorce. S dcerou jsem měla mléka ze začátku dost, bohužel si nedokázala nic vytáhnout. Později jsme kojily. Teď je otázka, nevím, jak to bude ze synem, ale lahvičku doma mít chci nachystanou. Jenže nevím jakou vybrat (pokud nebudu moct kojit, tak budu odstříkávat mm) ale chtěla bych stále přikládat. Takže jakou vzít? Medelu, nebo Aventku?

rybickamalicka
12. únor 2015

Podivej se na tommee tippee.

katyxq
12. únor 2015

jakákoliv láhev (ať si výrobce mlží co chce) je pro kojení riziková ... bezpečný způsob dokrmu je suplementor nebo z kádinky/pohárku
https://www.modrykonik.cz/suplementor
https://www.modrykonik.cz/kojenecke-lahve

petrusew
autor
12. únor 2015

@katyxq mě jde spíš o to, že s dcerou jsem nekojila, odstříkávala. Později se přisála sama, ale dlouho nám to bohužel nevydrželo a o mléko jsem přišla. Doma byly lahvičky, prostě to bylo pohodlné pro obě. Ale pila z nich rychle, bolelo jí bříško, protože polykala hromadu vzduchu. Chci spíš jen nouzovku v případě, že fakt kojit nepůjde, jsem odhodlaná odstříkávat co tři hodiny,jen aby měl moje mléko a podávat z vhodné lahvičky, prostě v případě dokrmu je to jasné, ale v případě podávání mateřského mléka z lahve jsem na vážkách. V porodnici měly takové ty šílené skleněné s hrůzostrašnou savičkou a tomu bych se ráda vyhla.

svetlus_pepca
12. únor 2015

Já myslím, že ve výsledku je to jedno 😉 A když nepůjde kojení a bude mm, tak i odstříkané v lahvičce svůj účel splní 🙂

katyxq
12. únor 2015

@petrusew jo, v takovém případě je to pak "jen" o najití lahvičky, která bude vyhovovat tobě a miminku (v tom druhém odkazu najdeš i přehled většiny značek dostupných v ČR)

tamarila
12. únor 2015

@petrusew A zrovna nám ty skleněné obyč s latexovou savičkou vyhovují 🙂 U nás nejely silikonové savičky ani dudlíky, a sklo se mi nejlíp umývá 🙂 Ale každýmu vyhovuje něco jiného. A na kojení to u nás vliv nemá, kombinuji už u druhého dítěte lahvičku s kojením bez problémů. Jinak Medelou určo nic nezkazíš, je dost chválená a prý je to opravdu jako kojení.

petrusew
autor
12. únor 2015

@katyxq jé vidíš, děkuju, já si toho vůbec nevšimla 🙂

aljuska
12. únor 2015

Já doporučuju tu Medelu Calmu 🙂

Prvního syna jsem kojila jen částečně, na začátku se kojení nepovedlo rozjet - měla jsem i zdravotní problém - navíc syn byl lenoch a spáč a nechtěl se přisávat

Ale po vyřešení zdravotních problémů se mi kojení více rozjelo - sice jsem nekojila už plně, ale kojila jsem více jak dorkmovala UM. A tu jsem dávala z té Calmy, je to o něčem jiném, že opravdu musí sám sát aby mu to teklo, není to jako ty od Aventu a další, kde to samo teče a zahlcují se tím 😉

ivca_ch
12. únor 2015

Lahvička je fuk, ale mě se nejvíce osvědčily savičky Farlin s minimálním průtokem: http://www.farlin.cz/vyziva/dudliky-|-sosaky/st...

petrusew
autor
12. únor 2015

@tamarila já jsem ji viděla u švagrové a byla jsem z ní nadšená. Kamarádka ji měla taky už pro větší holčičku a byla spokojená. Jednu lahvičku bych doma mít chtěla a právě nevím , jestli ty nové avent, nebo lépe sáhnout po medele. Ty staré aventky jsem měla, nebyly špatné, ale později blbě těsnily a protékaly 😒
@svetlus_pepca právě, já pak byla zklamaná, že jsem o mléko přišla a nechtěla bych to dopustit i když vím, že přírodě neporoučím.

petrusew
autor
12. únor 2015

@aljuska to je to, co mi na Aventu vadilo.

svetlus_pepca
12. únor 2015

@petrusew To máš pravdu, neporučíš. Mně se kojení přestalo dařit v půlce čtvrtého měsíce. Prostě najednou, z ničeho nic. Byla jsem z toho dost špatná, na druhou stranu jsem byla ráda, že jsem vůbec kojit začala (20ti hodinový porod zakončený císařem v celkové narkóze). Pořídila jsem lahvičku, UM, odsávačku. Snažila jsem se přikládat, ale nedařilo se. Chtěla jsem aspoň odstříkávat, jenže i přes všechnu snahu šlo mlíko "do háje". Neporučila jsem 🙂 A co, malý je na UM, resp. dneska už na příkrmech a nevypadá to, že by mu to jakkoliv ublížilo nebo vadilo 😉

tamarila
12. únor 2015

@petrusew Tak já bych vzala asi tu Medelu Calmu, osobní zkušenost nemám, ale opravdu jsem se nesetkala s žádnou negativní zkušeností, dokonce tady byla o ní i diskuse. LP zavrhují každou lahvičku, ale kdo ji opravdu měl, tak chválil.

svetlus_pepca
12. únor 2015

@aljuska Souhlas - i když jsou to lahvičky pro kojené děti bůhví jak úžasné, beztak z toho to mléko teče, nebo aspoň kape, samo a není třeba tak sát. Koupila jsem takhle Aventku a nakonec jsem dokupovala jiný dudlík. Bohužel problém s kojením nastal v pátek odpoledne a já nějaké řešení potřebovala. Prolítala jsem celé město a Calmu nesehnala. Provizorně jsem to vyřešila naprosto obyčejnou savičkou z DM - jen místo na mlíko jsem vzala tu na čaj. A bylo to 😀

petrusew
autor
12. únor 2015

@svetlus_pepca já odstříkávala dva měsíce, pak se dcera přisála a vytáhla si sama, ale vzhledem k tomu, ¨že už to nebylo tak časté, a zřejmě i následkem mých potíží jsem o mléko přišla když začala třetí měsíc.Prostě jsem rozhodnutá odstříkávat a odstříkávat dokud to půjde.

svetlus_pepca
12. únor 2015

@petrusew Souhlasím. Dokud to půjde, odstříkávat 🙂 Já to tahala fakt do posledních mililitrů 😀

petrusew
autor
12. únor 2015

@svetlus_pepca Pokud jsem odstříkávala, tak nebyl problém ostříkat 250 ml i víc. Pak jsem zkusila kojení a tady si vytáhla dostatek, alespoň ze začátku, později už ne a já o mléko přišla úplně.

pkolin
12. únor 2015

Ja pouzivam tuto: https://www.feedo.cz/obchod/kojenecke-potreby/k... a je super, dole otvory pro odchod vzduchu,sametova savicka podobna prsu,samosterilizacni - bomba. Po ukonceni kojeni ji malej hned prijal

curdibilka
12. únor 2015

Půl roku jsem úspěšně kombinovala kojení přes kloboučky (mám malé bradavky) a Avent flašky na příkrm, k druhému si je koupím zase. 🙂

zuuuzaaa
12. únor 2015

@pkolin po ukončení kojení jo, ale pokud chce maminka @petrusewi kojit tak nedoporučuji..nám na tom kojení skončilo...příště bych za sebe volila medelu calmu 🙂

ninanela
12. únor 2015

@petrusew Odsávala jsem do 4 m a krmila flaškou Avent.Pak jsem jenom ze zvědavosti přiložila malou k prsu a kojím do teď(8m).Nepočítala jsem že se malá chytne.Odsávání bylo pro mne náročné,každé 3 hod. i v noci a už jsem chtěla skončit.Ale podařilo se.Držím palce ke kojení!

teraolli
12. únor 2015

Já odsávám už tři měsíce (Medela swing) a krmím pomocí lahvičky Medela Calma. Naprostá spokojenost 🙂

vercik83
12. únor 2015

Medela calma

petrusew
autor
12. únor 2015

Takže je jasno, jdeme do Medela calma 🙂 Snad ji vůbec nebudu potřebovat, uvidíme🙂

vierka71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vierka71
15. bře 2015

ja použivam yoomi láhev. Je to novinka na trhu - skvělá 🙂

tulikiss
15. bře 2015

Tak ja u prvniho 8 mesicu odsavala a davala z flasky, proste nechtel tahat tak to jinak neslo, a nejdriv mel medelu, to sem jeste doufala ze se vrati k prsu, ale pak uz sem to vzdala a pil z MAM co tu nekdo doporucoval a zlepsili se mu diky ni koliky, protoze nepil tolik vzduchu. mala kdyz doslo mliko sla rovnou na tu MAM a pije z ni doted

monsac
16. bře 2015

samoohrívací yoomi láhev na procházky ale lze ji použít i bez ohrívace jako obycejnou láhev je to takove 2v1 ja jsem moc spokojena

lenkasubrtova
22. dub 2015

Já jsem si koupila lahvičky lifefactory. Chci také co nejdéle kojit, takže kdyby lahvičky nebyli potřeba pro kojence, jednoduše vyměním savičku za pítko. Tady ta lahvička tak nějak roste s dítětem Mám ji i pro sebe a manžela. I když se to moc nezdá, ale jsou lehké a silikonový obal je chrání před rozbitím. Už se nám jí povedlo párkrát shodit na zem a pořád dobrý 😀 Navíc se mi teda líbili hned na první pohled. Mám je z pijemezeskla.cz