Jaký máte názor na držení redukční diety při kojení?

romana.st
6. bře 2011

Ahoj holky,

mám na vás otázečku. Jaký máte názor na držení Redukční diety při kojení? Malá bude mít 8 měsíců a dávám jí už příkrmy (svačinka, oběd).

Předem děkuji za názory 😉

lucie777
6. bře 2011

Myslím, že pokud to nebude nijak drastická dieta, spíš bych jen upravila jídelníček, jedla zeleninu, ovoce, vynechala sladký, tučný jídla a tak, tak to nemůže vadit, ale asi bych to nenazývala dietou.. 🙂 Na drsnější dietu bych se případně vrhla až po skončení kojení..

sarlotta
6. bře 2011

Tak u kojení bys měla stejně jíst zdravě, takže klidně vynechat veškeré sladkosti, tučné maso, smažené, solené. Měl by zůstat dostatek ovoce, zeleniny, masa, tekutin. Přílohy bych se nebála vynechat a nahradit dostatkem zeleniny.

Nevím jak přesně si představuješ redukční dietu, jestli nějaké hladovění - tak to určitě ne, nebo jezení jen jedné potraviny - to také není vhodné.

Spíš zdravá strava a dostatek pohybu... procházky 3-4hodiny chůze denně a zhubneš všechno co potřebuješ 🙂

sussanah
6. bře 2011

Redukcni diety ve smyslu hladoveni nebo celkove omezovani prijmu potravy je u kojeni nevhodne, stejne jako prehnane cviceni (do mleka se mohou dostat nevhodne latky, kterych se telo zbavuje). Spise jit cestou pestre stravy, ovo + zel a pravidelny pohyb. Uz zacina byt krasne, takze denni sviznejsi prochazky s kocarkem nebudou problem 🙂 2x tydne zabehat nebo nejake kondicni cviceni (napr plavani, strecink) je urcite ok, 7x tydne do posilovny makat do zhrouceni urcte ne 😉

meleri
6. bře 2011

já si myslím že v 8 měsících je to snad už v pohodě! pokud nebudeš hladovět...já právě taky začla nějak v těch 9 měsících, mě pomohla i menstruace, díky ní jsem zhubla...ale určitě bych se snažila jíst spíš zdravě než hladovět.....třeba menší porce, dát si klidně i trošku sladké ale fakt ode všeho střídmě.....držím palce! mě to ted čeká nanovo! 😅
pokud budeš mít nějakou přísnou dietu tak (podle mě) možná přijdeš o mlíko..přecejen - hlad, únava, trochu stresu...ale zas třeba po tom roce už to není taková tragédie, myslím že je skvělé že jsi kojení dotáhla tak daleko.