Jde kojit s vpáčenou bradavkou?

amendee
4. lis 2011

Ahoj holky chci se zeptat máte některá zkušenost kojení s vpáčenou bradavkou ? děkuju

helcas
4. lis 2011

Ahoj, moje příbuzná měla vpáčenou bradavku a kojit nemohla, jen obě holčičky pokaždé 10 měsíců poctivě krmila ručné odstříkaným mlékem 🙂 Ale zkus se zeptat gynekologa nebo někde pohledat info, mohly by pomoct formovyče bradavek, které by se měly nosit už během těhotenství.

margeta
4. lis 2011

Co jsem slyšela, tak se musí už v těhotenství zavčas bradavka začít vytahovat pomůckou na to určenou.

lollaj
4. lis 2011

Znám jednu maminku,co tento problém řešila. V těhotenství nosila formovač bradavek (myslím,že tak to říkala) a pak kojila přes kloboučky. Vím, že kojila rok a kousek. Zajdi si do nemocnice a vyhledej tam laktační poradkyni, ona ti přesně poví 😉

jasekd
4. lis 2011

Ja mam taky, hlavne na leve strane. Formovac jsem odmitla nosit 😅 V tehot. me hrozne prsa bolely. Poprvy slo kojeni blbe spis z jinych duvodu a dlouho nevydrzelo. Ted kojim plne. Mimino si s tim poradilo, dokonce ted se mi ani dovnitr nepaci. Ale jak prestanu kojit (vyzkouseno poprvy), vrati se to do puvodniho stavu. Sestra v porodnici rikala, ze je to u me trochu problem, ale ze jsou horsi bradavky, asi to nemam tak hrozny 🙂 Kloboucky jsem nepouzivala, zniceny a rozkousany prsa ma vetsina holek, i s normalnima bradavkama, aspon mne se teda bezbolestne kojit uz od zacatku nepovedlo (techniku mi laktacni kontrolovaly) ale brzo to slo dobre.

scai
4. lis 2011

Ahoj
Já mám vpáčené obě. od 6 měsíce těhu jsem doma nosila formovače od medely. Pak jsem si koupila i ty avent niplette, ale to ani moc nedoporučju, za tu cenu je to šílené a já je pak používala jen těsně před kojením na vytažení bradavky (to lze ale i rukou nebo ustříhnutou stříkačkou)
No a kojila jsem hned po porodu a pak úplně v pohodě!
Dítě se nechytá jen té bradavky, ale bere větší část prsního dvorce. Takže se přisála i když bradavku jsem vytáhla jen malinko (asi tak 0,5 cm nad pobrch maximálně)
S kojením jsem problém neměla a to jsem se toho fakt hrozně bála, že to nepůjde
Jo a formovače jsem nosila na začátku i po porodu. A prostě před kojením jen vymáčkla bradavku, dítě se chytlo a dobrý!
Takže neboj se, jde to!
Kloboučky jsem měla koupené,ale použila jen jeden den v porodnici, protože mě to hrozně bolelo. Jinak ale nebyly potřeba!
Kdybys měla nějaký dotaz ještě, napiš klidně IP
Já se fakt bála, že kojit nebudu, měla jsem z toho mindráky už od puberty... a mile mě překvapilo, že to jde. A ani to nebyl extra velký boj. V porodnici teda byly moc milé sestřičky a pomohly mi. Mě to třeba prvně na tom sále nešlo, přišla sestřička, malou mi tam nastrčila a ta se hned chytla a pila. Krásný pocit!

miriska
4. lis 2011

mě formovače nepomohly, ale kojila jsem 8 měsíců s kloboučkama od medely, takže to jde 🙂

brisalek
4. lis 2011

rozhodne formovace bradavek, je to trochu opruz, ale rekla bych , ze vetsi je trapit se pak s kojenim, odstavat a krmit strikackou nebo pres kloboucky....ja jsem formovace nocila i kdyz nemam brdavky v pacene ani uplne male a bylo to hrozne znat, jak se povytahly

kacab
4. lis 2011

Taky se přidávám do řad mamin s vpáčenýma bradavkama a to úplně... 3 měsíce před porodem jsem nosila formovač (ani jsem o něm v podprsence nevěděla - byl to ten typ pevného kloboučku s nasazenou silikonovou membránou a otvorem pro bradavku) Začínala jsem kojit s kloboučkem a jakmile se bradavka dostatečně "vytahala" tak jsem asi 2,5 měs po porodu už kojila normálně... malá se naučila chytit jen za dvorec a při prvních nasáních si jí vytáhla... U synka už bez problémů úplně... ty formovače zato stály rozhodně!!!!!! a jinak jsem je i ráda používala v prvních týdnech kojení, kdy se bradavka vytahováním rozbolavěla a ve formovači se vlastně ničeho nedotýká a lépe hojí...)

bocinka
4. lis 2011

Já jsem nenosila žádné formovače, protože jsem ani nevěděla, že jsou.... 😅 😅 Až v porodnici mi jedna starší sestřička řekla, že si mám požádat o klobouček a pak si je koupit i domů..... Kojily jsme s kloboučkem na pravém prsu a po třech měsících jsem ho zapoměla a malá si dala u našich z hladu i bez něho.... Vytáhla si ji krásně.... Teď už rok nekojím a badavka se mi zase schovává.... 😖

teerka
14. kvě 2012

Dobrý den, jen abych podpořila maminky. Takže pár rad pro vpáčené bradavky: Používat niplette systém v těhu po poradě s doktorem. Prostě bradavky vytahovat. Před nasátím miminka si bradavku povytáhnout, aby se mimi mohlo přisát. Buď tímto systémem nebo postačí obyčejná lékařská stříkačka. (Tu na straně jehly celou uříznete, odděláte ,,natahovátko" vznikne trubička a to natahovátko dáte z té užíznuté strany. Přiložíte na bradavku a podtlakem bradavku vytáhnete). Dále přiložíte ve fotbalové poloze. A už se krásně kojí 🙂 upozorňuji - kojení ze začátku bolí, protože se ta bradavka musí uvolnit a vytáhnout z prsa ven a jak není na to zvyklá, tak bolí i tření o podprsenku. Je to dost citlivý. Ale odměnou mi cca po 3 týdnech bylo bezbolestné kojení, cca po půl roce krásné bradavky na stálo a žádne vpadnuté 🙂)) Kvůli kojení jsem je musela před přiložením povytahovat toho půl roku, ale brzy to šlo už jen rukou. Syna jsem kojila 18 měsíců. Všem moc doporučuji a nenechte se odradit, že se s takovýma bradavkama nedá kojit!!!