Je možné odsát mateřské mléko, když má dítě již 1 rok?

kdikek
2. kvě 2011

Nemám s tímto zkušenosti, tak nevím, zda by to šlo manuální odsávačkou nebo je třeba elektrická. Jsem nucena jít na operaci a nechci ještě úplně přestat s kojením. Hledám tedy možnosti a s odsáváním nemám velké zkušenosti. Slyšela jsem někde, že jde odsávat jen z počátku kojení tak prosím poraďte.Děkuji

jmisa
2. kvě 2011

Já odsávala i v 9 měsících, takže určitě to jde i později, měla jsem obyč manuální pákovou odsavačku Canpol a bez problému. Prcek se pak na přelomu k 10 měsícům odstavil, ale to už podle mého nebude hrát takovou roli, stejně jsem v tu dobu kojila už jen nad ránem.
Možná to zrpvu půjde ztuha, ale pak se to zlepší.

apollo11
2. kvě 2011

Budeš muset zkusit, jinak to asi nezjistíš. Tvorba mm je individuální 😉 Já jsem, dokud jsem kojila plně a ještě dlouho potom, odsála kvanta, a teď (kojím už jen 2x denně) bych neodsála už ani kapku.. a trvá to i hrozně dlouho, než se mlíčko vůbec spustí. Ale myslím si, že kdybys prsa pár dní prsa stimulovala a odsávala opravdu hodně (několikrát denně), tak laktace rychle naběhne a půjde to. Můžeš i zamrazovat po malých dávkách.. Záleží, kolik potřebuješ 😉

katka_21
2. kvě 2011

Ahoj, doporučuji Ti elektrickou odsávačku. Těsně před prvními narozeninami mého syna jsem musela jít na vytrhnutí zubů moudrosti a bylo nutné brát antibiotika. Vzhledem k tomu, že jsem malého ještě kojila, odsála jsem mu mateřské mléko do zásoby,. Nejprve jsem to zkoušela manuální odsávačkou, ale šlo to hrozně pomalu. Nakonec jsem si vypůjčila elektrickou a to šlo úplně v pohodě 😉

ladybugie
2. kvě 2011

ahojky, já odsávala, když bylo malé necelých 5 měsíců. Dostala jsem infekční nemoc a brala silná antibiotika. Používala jsem el. odsávačku od Medely. Podotýkám, že jsem byla proškolená k odsávání přímo dulou. Po týdnu odsávání jsem si naprosto zničila bradavky. Větší bolest jsem nezažila. Když jsem dceru kojila, tak jsem měla mlíka na rozdávání, ale při odsávání to byly boje. Strašně dlouho trvalo, než vůbec začalo mléko téct a pak jsem stejně odsála tak 70ml a víc ani ťuk. Prsa bolely jak blázen ještě týden po ukončení odsávání. Vím, že zachování laktace je výborná věc, ale v životě do odsávání už nepůjdu!

jimmy1
2. kvě 2011

Ahoj, můj Martínek se nikdy nenaučil sát z prsu, takže jsem odsávala v podstatě od začátku až do 15 měsíců 😉 (teda tak od roka jsem to odsávání začala flákat a k odsátému MM jsem přidávala Sunar). Takže i v roce odsávat jde. Používala jsem elektrickou odsávačku Medela.

radka.k
2. kvě 2011

A nezkoušela jsi to ručně? Já měla takový grif, jako když se dojí kráva 😀 a stříkalo to proudem i deseti pramínky 🙂 Zkusila jsem elektrickou i manuální odsávačku, šlo mi to vším, ale moje ruka byla naprosto nejrychlejší. Teď s kojením přestávám, už dvě noci nedostali kluci ani kapku, a když jsem ve sprše zkusila zmáčknout bradavku, tak to ještě nezapomněla 😉