• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je možné otěhotnět při kojení, když žena nemenstruuje?

4. února 2012 
Ahoj, mám dotaz, je opravdu možné otěhotnět při kojení, když žena nemá menstruaci? Všude slyším, že kojení není antikocepce, ale přece logicky nemůže žena otěhotnět, když nemá menstruaci. Je tu někdo z vás kdo otěhotněl takto v průběhu kojení? Díky za odpovědi :slight_smile: .
2. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: ,
možné to samozřejmě je, protože i když menstruaci nemáš, tak to neznamená, že nemáš ani ovulaci :wink: .
2. únor 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Možné to je, protože nevíš kdy začneš. Můžeš otěhotnět při první ovulaci a menzes už nepřijde. Tak mi to vysvětlila moje gynekoložka.
2. únor 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
Ale menstruaci předchází ovulace a při té se otěhotní. Takže se menstruace ani nedostaví. Pokud se nemýlím :sweat_smile:
2. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Mě to taky zajímá, teoreticky to možné je ale je tu někdo komu se to tak doopravdy stalo?????
2. únor 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
znam lidi ,co brali kojeni jako antikoncepci a otehotneli
2. únor 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Znám dost případů, kdy maminka otěhotněla, i když ještě nemenstruovala, ale princip mi taky není jasný. Nějak se mi nezdá, že by žena mohla mít ovulaci v pravidelném cyklu a přitom nemenstruovat, tak jak píše @ined77. Ale zase pravděpodobnost, že by žena otěhotněla zrovna v měsíci, kdy by jí bývala přišla první menstruace mi připadá dost malá na to, jak často se to stává, tak nevím :confused:
2. únor 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chich, ano já!! Otěhotněla jsem bez menstruace, kdybych neotěhotněla, tak by ta menstruace přišla. Menstruace je následek ovulace, tudíž nejdřív je ovulace, při které je možné otěhotnět. Tak, jak se to stalo mě :wink:
2. únor 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
i mě se to stalo - další mimi jsme chtěli - takže jsme žádnou další ochranu nepoužívali - menstruaci jsem neměla, Vojtíka jsem kojila (ne teda už pravidelně po těch třech hodinách,ale tak 3x denně a 2x v noci) a otěhotněla jsem, když měl 6-7měsíců, ale ovulaci jsem na sobě pozorovala už takový tři měsíce před - poznám bezpečně podle hlenu v době ovulace, takže možné to opravdu je
2. únor 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No, já tedy nevím, ale moje švagrová - kojí, a menstruaci dostala když byly miminku dva měsíce, takže podle mě kojení neznamená že menstruaci nemůžeš dostat....u někoho to tak třeba je, ale u někoho nemusí......
2. únor 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vím o dvou maminkách, kterým se to přes plné a časté kojení takhle pěkně podařilo... :wink:
2. únor 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já kojila do půl roku opravdu výlučně a nepouživali jsem vůbec nic. Neotěhotněla jsem. Ale to jsem kojila opravdu téměř pořád. V noci ve dne. Po tom půl roce jsem kojila už malinko méně, ale pořád dost. Menstruaci jsem dostala v 10 měsících malého. Po půl roce Matyho jsem ale byla už opratrná.
TEď po porodu druhého dítěte jdu ale do tělíska. Třetí mimčo bych asi teď nezvládla :slight_smile:
2. únor 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nesouvisi to s kojenim,ale neni pravda, ze zena neotehotni,pokud nema ms,musi mit ovulaci,., ja otehotnela,i kdyz ms jsem nemela:D
2. únor 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
takových uživatelek tu je.... :grinning:
2. únor 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
kojenie nie je antikoncepcia.. to bola prva vec, ktoru mi dr. povedala pri prehliadke po sestinedeli.. Asi aj preto, ze tesne predo mnou bola pani, ktora si to myslela a otehotnela..
2. únor 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Je to přesně tak jak píše jjaanca :slight_smile: Kamarádka při kojení otěhotněla . Pravděpodobnost je asi menší , ale stoprocentní to není. Takže na to raději nespolíhat
4. únor 2012 v 01:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek