Je možné otěhotnět při kojení, když žena nemenstruuje?

chlebenka
2. únor 2012

Ahoj, mám dotaz, je opravdu možné otěhotnět při kojení, když žena nemá menstruaci? Všude slyším, že kojení není antikocepce, ale přece logicky nemůže žena otěhotnět, když nemá menstruaci. Je tu někdo z vás kdo otěhotněl takto v průběhu kojení? Díky za odpovědi 🙂 .

ined77
2. únor 2012

ahoj 🙂 ,
možné to samozřejmě je, protože i když menstruaci nemáš, tak to neznamená, že nemáš ani ovulaci 😉 .

jjaanca
2. únor 2012

Možné to je, protože nevíš kdy začneš. Můžeš otěhotnět při první ovulaci a menzes už nepřijde. Tak mi to vysvětlila moje gynekoložka.

werunka21
2. únor 2012

Ale menstruaci předchází ovulace a při té se otěhotní. Takže se menstruace ani nedostaví. Pokud se nemýlím 😅

brittta
2. únor 2012

Mě to taky zajímá, teoreticky to možné je ale je tu někdo komu se to tak doopravdy stalo?????

kristynaw
2. únor 2012

znam lidi ,co brali kojeni jako antikoncepci a otehotneli

ivular
2. únor 2012

Znám dost případů, kdy maminka otěhotněla, i když ještě nemenstruovala, ale princip mi taky není jasný. Nějak se mi nezdá, že by žena mohla mít ovulaci v pravidelném cyklu a přitom nemenstruovat, tak jak píše @ined77. Ale zase pravděpodobnost, že by žena otěhotněla zrovna v měsíci, kdy by jí bývala přišla první menstruace mi připadá dost malá na to, jak často se to stává, tak nevím 😕

dlabinecka
2. únor 2012

Chich, ano já!! Otěhotněla jsem bez menstruace, kdybych neotěhotněla, tak by ta menstruace přišla. Menstruace je následek ovulace, tudíž nejdřív je ovulace, při které je možné otěhotnět. Tak, jak se to stalo mě 😉

vojtisek2007
2. únor 2012

i mě se to stalo - další mimi jsme chtěli - takže jsme žádnou další ochranu nepoužívali - menstruaci jsem neměla, Vojtíka jsem kojila (ne teda už pravidelně po těch třech hodinách,ale tak 3x denně a 2x v noci) a otěhotněla jsem, když měl 6-7měsíců, ale ovulaci jsem na sobě pozorovala už takový tři měsíce před - poznám bezpečně podle hlenu v době ovulace, takže možné to opravdu je

michaela_2
2. únor 2012

No, já tedy nevím, ale moje švagrová - kojí, a menstruaci dostala když byly miminku dva měsíce, takže podle mě kojení neznamená že menstruaci nemůžeš dostat....u někoho to tak třeba je, ale u někoho nemusí......

coxa
2. únor 2012

Vím o dvou maminkách, kterým se to přes plné a časté kojení takhle pěkně podařilo... 😉

neu.sona
2. únor 2012

Já kojila do půl roku opravdu výlučně a nepouživali jsem vůbec nic. Neotěhotněla jsem. Ale to jsem kojila opravdu téměř pořád. V noci ve dne. Po tom půl roce jsem kojila už malinko méně, ale pořád dost. Menstruaci jsem dostala v 10 měsících malého. Po půl roce Matyho jsem ale byla už opratrná.
TEď po porodu druhého dítěte jdu ale do tělíska. Třetí mimčo bych asi teď nezvládla 🙂

kami1984
2. únor 2012

Nesouvisi to s kojenim,ale neni pravda, ze zena neotehotni,pokud nema ms,musi mit ovulaci,., ja otehotnela,i kdyz ms jsem nemela:D

scvrcek
2. únor 2012

takových uživatelek tu je.... 😀

evaviki
2. únor 2012

kojenie nie je antikoncepcia.. to bola prva vec, ktoru mi dr. povedala pri prehliadke po sestinedeli.. Asi aj preto, ze tesne predo mnou bola pani, ktora si to myslela a otehotnela..

slundo
4. únor 2012

Je to přesně tak jak píše jjaanca 🙂 Kamarádka při kojení otěhotněla . Pravděpodobnost je asi menší , ale stoprocentní to není. Takže na to raději nespolíhat

katybenesova
18. bře 2018

@werunka21 nene, první je ovulace a pak až cca po 14 dech menzes..takže pokud otěhotníš při té ovuilaci menzes už asni nedostaneš..🙂 .. případ hooodně žen..

35_a_budu_mamka
18. bře 2018

Je to možné.

quitka25
18. bře 2018

Ano. Ja otehotnela bez menses v dobe, kdy jsme trochu zacali omezovat kojeni ve 12 mesicich.... v tehu prukazce mam misto data posledni menses- koji (kojila jsem jeste skoro 3 mesice uz jako tehule)

werunka21
18. bře 2018

@katybenesova vždyť jsem to napsala úplně stejně 😂

ishumisz
18. bře 2018

Taky jsem otehotnela bez ms

ashlinka
28. bře 2018

Holky, princip je jasny, ale jak to vypozorovat ovulaci, abych mohla otehotnet? Kojim intenzivne uz 20 mesicu a chteli bychom druhe, ale odstav zatim neprichazi v uvahu. 🙂

ishumisz
28. bře 2018

@ashlinka tak asi zkusit ovulacni testy? ja to na sobe nepoznam a vubec nevim kdy ji mam.. 😀 otehotnela sem necely mesic po tom, co sme se prestali chranit 🙂

lucina90
18. čer 2018

@ashlinka to jsme na tom úplně stejně. Kojím 21 měsíců, mám kluka a prso chce pořád, nejvíce doma a na spaní a v noci. Omezení teda možný není a ms nemám...

whocares
18. čer 2018

já jsem kojila, ms jsem neměla, první syn byl dokonce z IVF kvůli neplodnosti z manželovy strany. A když mu byly necelé dva, zjistila jsem, že jsem těhotná, přitom se sexem to v tu dobu nebyla žádná sláva.

naste
18. čer 2018

@ashlinka Pokud intenzvně kojíte, tak vůbec ovulaci mít nemusíte. Myslím, že ve 20měsících lze kojení omezit nebo úplně odstavit.

dora13
18. čer 2018

@ashlinka ovulacbi testy nebo mereni bazalni teploty🙂

rebe
18. čer 2018

@ashlinka Můžeš navíc zkusit různé přírodní metody na podporu ovulace, třeba kontryhel nebo drmek. Kojení rozhodně neznamená automaticky nemožnost otěhotnět, tudíž snaha o otěhotnění není důvodem k odstavení.

letadylkokane
18. čer 2018

@chlebenka ahoj, ja takto otehotnela. Dceri bylo sedm mesicu, kojila jsem ji a akorat odstavila. Menstruaci jsen nemela a otehotnela jsem za cca 10 dnu od odstaveni. Takze z prvniho cyklu, z prvni ovulace.

vacule91
18. lis 2020

Ahoj Ženy, možná hloupá otázka ale jak zjistíte těhu když nemáte menstruaci. ?

agneska7
18. lis 2020

@vacule91 uděláš si test 🤣