Je možné, že se mi ztrácí mléko?

karotky
25. kvě 2007

Ahoj kojící maminy!
Dneska jsem dostala MS(mám necelých 5 týdnů po porodu)a nějak se mi zdá,že je kluk hladový.Dřív jsem ho kojila po 3.hodinách a teď si pořád strká pěstičky do pusy(kolikrát i po hodině od posledního kojení),jako by měl hlad.Tak nevím,jestli je to tím vedrem a nebo mi končí laktace. 😒
Poraďte prosím.Děkuji.

lilourich
25. kvě 2007

ahojky karotky, co vím, tak hormony které ti zpustili menzes můžou právě i trošku omezit tvorbu mlíka - takže možný to opravdu je. Taky jsou děti, co při menzes mlíčko nechtějí - nechutná jim. Jak ti to zkončí mělo by se to zase upravit 😉

lilourich
25. kvě 2007

Jinak náš malej v těhle vedrech chce taky často pít, takže prď na nějaký intervaly malej si sám řekne 😉

karotky
autor
25. kvě 2007

Já piju,jak můžu. 😀
K těm intervalům..............bojím se,že když mu dám pít po hodině,že mu z toho bude špatně,když nemá(možná)ztrávenou tu předchozí dávku.
To,víš...........jsem prvorodička,tak nemám moc zkušeností a pátrám po nich jak můžu. 😉

carodkaa
25. kvě 2007

Karotky-koukni se na stranku www.kojeni.net,je hodne rad ohledne kojeni a i tam muzes vlozit svuj dotaz 😉

lilourich
25. kvě 2007

neboj, náš malej spí celou noc, ale za to ve dne kojím jak si řekne. Někdy když usne tak třeba tři hoďky ne, ale někdy i po půl hodince dávám druhý prso, a přijde mi že mu to nevadí. Ono to že má hlad člověk lehce pozná, taky si právě kouše vztekle ručičky a nebo se snaží přisát k čemukoliv co má po ruce - takže mu musím dát napít. Navíc tím že se budeš v týhle době, když jsi to dostala snažit mu to omezovat, tak toho mlíka budeš mít ještě míň.

lenchita
25. kvě 2007

karotky, nevím jestli je ohlodávání ručičky ten správný signál, malá si je schopná cumlat ruce minutu po kojení a to dost zuřivě! jinak ti rozumím v těch obavách, aby miminku nebylo špatně z nestráveného mlíčka, snažím se aspoň o hodinové pauzy, ale někdy to prostě nejde dodržet...naštěstí z toho nikdy nenměla nějaké extra koliky, takže jsem v klidu a kojím, jak si řekne 😎

bledulka
25. kvě 2007

Karotky-nejsem ještě maminka,ale nemohl by to být růstový spurt?

okopírovala jsem ti jeden článek z www.rodina:

Milá maminko,
růstový spurt je období zrychleného růstu v životě novorozence a kojence.
Obvykle přichází okolo 3. a 6. týdne a okolo 3. a 6. měsíce. Růst dítěte a tedy i přibývání neprobíhá v krátkodobé perspektivě naprosto rovnoměrně, střídají se období, kdy dítě roste pravidelně a rychleji a období, kdy třeba nepovyroste 14 dní (později i měsíc) ani trochu nebo méně než dřív.
Projevuje se na dítěti tím, že začne být hladovější. Dosavadní růstové tempo vyžadovalo určité množství energie, ale jakmile dítě začíná rychleji růst /spurt/ chce i jíst více, znamená to u kojící matky, že mléko nestačí v takovém množství a pití tolikrát za den jako dříve. Dítě si žádá na matce víc mléka a častěji, třeba se v noci už nebudilo a teď se zase začne budit. Matce je to divné a začne si myslet, že má "slabé "mléko, nebo že ho mám málo. A často sáhne po umělé výživě, začne dítě dokrmovat dudlíkem a pak je s kojením často konec. Pravda je zatím jiná. Tím, že se dítě častěji hlásí k pití, vymáhá na matce zvýšení tvorby a to se skutečně dostaví, když matka dítěti vyhoví, věnuje se přechodně dítěti více a nedává mu místo přiložení k prsu dudlík. Jakmile období rychlejšího růstu pomine, zase se požadavky na pití sníží. Týká se to buzení v noci například.

M. Paulová

karotky
autor
25. kvě 2007

Bledulko...........dík za info.Uvidím,jak to bude v noci.Doposavad mu to vystačilo na 5 hodin.
Každopádně s kojením nechci zkončit.Udělám pro to všechno,abych mohla kojit dál. 😉

bledulka
25. kvě 2007

karotky-určitě s Adámkem zvládnete kojit dál 🙂 držím palečky 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lilourich
25. kvě 2007

souhlas gedren 😉

nikeske
25. kvě 2007

karotky: neboj , mlieko ma tu "zazracnu" schopnost, ze cim viac toho mimco potrebuje, tym viac sa tvori...takze prikladaj aj kazdu hodinu...a urcite zatial neprikrmuj, iba keby to bolo "biedne" s hmotnostou...
ja uz som to co fore pisala viackrat, moj maly nechce caj, tak on si cicne na zizen, chvilku, a potom na hlad dlhsie, davam mu kedy chce.../spociatku som ale dodrzovala cca 2 hodinove intervaly, ale to bola zima 😀
dostatok mlieka spoznas podla toho, kolko je pocuranych plien /tazkych 😀 /, ako drobec pribera...

maj sa a drzim palecky!

karotky
autor
26. kvě 2007

Ahoj děvčata.
Jsem z dnešní noci nějak vydeptaná. 😀
Včera Adam nemohl vůbec zabrat (asi,jak jsem ho kojila skoro každou hodinu-už to neudělám) a řval jak o život.Manžel ho tak 2 h. houpal na balónu.To se mu líbilo,hajzlíkovi.Hlad podle mě vůbec neměl......to by si strkal prsty do pusy a nevyplivoval dudáka.Ve 22h. jsem Pepovi řekla,že to nemá cenu,protože by to takhle dělal do rána šla jsem s Adamem "spát".Dala jsem ho do tašky a byl v klidu.Pak zjistil,že se mu tam nelíbí,tak nastartoval.
Řekla jsem si,že ho nechám řvát.Byl to teda horor........řval skoro hodinu.Pak jsem ho vzala,že ho nakrmím......párkrát si cucnul a zachrápnul.Spal od 23.30h. do 5h.Pak jsem ho nakrmila a spí do těď.
Asi s ním půjdu do města,aby se trochu zabejčil.Včera totiž spal odpoledne 4h. a večer už asi nebyl unavený.Je možný,že to asi taky bylo tou bouřkou..........fakt nevím.Ale jsem ráda,že to mám za sebou a modlím se,aby ta dnešní noc byla lepší. 😅

nikeske
26. kvě 2007

cafki! 😀 no, chvilu trva, az clovek pride na "finty", ktore platia na to jeho mimco...my sme tiez v porodnici boli pouceni, ze nesmieme kojit dlhsie ako 30 min, lebo potom blinkame...s intervalmi medzi kojenim sme tiez presli "dlhym" vyvojom 😀
a spanok je samostatna kapitola....v porodnici sme mali "den" od 1.00 do 5.00, doma sme zaspavali o 2.00, neskor o polnoci a postupne v cca 2 mesiacoch o 21.00....momentalne to riesime v teme jak uspat dite 😀
modlim sa s tebou za dnesnu noc 😉

karotky
autor
26. kvě 2007

Nakonec to vypadá,že asi MS nemám.Včera jsem přestala krvácet a břicho už mě taky nebolí.Spíš mi připadá,že mi doznívají očistky a tím kojením se to vždycky trochu rozbouří.Jinak jsem se teď s Ádou vrátila z města.Už 2h. po kojení měl hlad a když jsme dojeli domů,mínil mě sežrat. 😀
Musela jsem mu dát z obou,protože měl buď hlad a nebo se mi fakt ztrácí mlíko.Mám tu krabici Sunaru(koupila jsem si jí kdyby náhodou-už když jsme jeli z porodnice),tak jí jdu naštudovat,kdyby ze mě za 2h. nic nevytáhnul. ☹

sage
26. kvě 2007

karotky, v týchto horkách je asi malý viac smädný ako hladný. a do toho vám zrejme akurát vyšla aj laktač. krízička. ja som tiež okolo 5 týždňa musela dokrmovať, potom zasa dva mesiace len mliečko, od tretieho mesiaca zasa trošičku dokrmujeme...
dokrmovanie je ináč humus, lebo dám malej zo striekačky po prste, ona sa naje Beby, potom zaspí, tým pádom do ďalšieho kojenia je dlhý interval a to je signál pre mliečnu žľazu aby sa tvorilo menej mlieka - takže mi pripadá, že tým sa problém s nedostatkom mlieka len zhoršuje. no ale na druhej strane jasne že nenechám deťa plakať od hladu/smädu, radšej tú Bebu dám ☹ .
Teraz v tomto teple jej robím na pitie prevarenú detskú vodu a do toho len trooošku Bebo-prášku na dochutenie (lebo čistú vodu mi nechcela) - čiže sa z toho nenaje, len napije. Potom po hodinke chce znovu papať a dám jej zasa odomňa, keď už sa tam zatiaľ niečo vytvorilo.
držím palce, bay ste to čím skôr prekonali s minimálnym množstvom Sunaru.

zevina
26. kvě 2007

karotky, já bych to taky viděla na růstový spurt 😉 přikládej co nejčastěji, zhruba tak týden to oba vydržte, bude zase dobře 🙂

miquel
26. kvě 2007

karotky, s tím dokrmem bych počkala až bude nouze nejvyšší, pokud ti vydrží spát několik hodin tak to fakt není potřeba
jakmile jednou začneš dokrmovat tak se to těžko odbourává
my jsme začali dokrmovat při krizi v 6 týdnech , ale to mi malej navydržel spát ani hodinu v kuse a po převážení u dr jsme zjistili že vůbec nepřibírá, no a dokrmujeme do teď 😖 už jsme to neodbourali
tak přeju pevné nervíky 😀 😀

karotky
autor
26. kvě 2007

Taky si myslím,že to bude ten růstový sput.
Po posledním kojení to vydržel jen necelou hodinku a já byla zoufalá,protože jsem si myslela,že už ze mě nemá co vytáhnout.A ejhle.........mlíka jako mraky.Potáhnul si 10 min. z pravého a vytuhnul.Nechám ho spát tak max. 3 hodiny,nakrmím ho a vyrazíme ještě ven.Třeba se pak na noc unaví.
S tím Sunarem ještě počkám.Stejně si myslím,že bych se o tom měla spíš poradit s doktorkou,než experimentovat sama. 😉

nikeske
26. kvě 2007

vsetko vyssie je pravda 😀
ja by som tiez radsej dala kojenecku vodu alebo caj, lebo je horko,urcite nie prikrmovat, ak vazi tolko, co ma....

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikeske
26. kvě 2007

jasne, ze citujem : taky nemusi byt pravda...
ako som spominala, ak uz mimco nepribera a ma hlad, tak bez umelej to uz nejde.

karotky
autor
26. kvě 2007

Velká sláva u nás doma.Koupání se nám konečně začalo líbit a teď nám Adámek bez křiku usnul.Asi se nám blýská na lepší časy.Musím to ale zaklepat do dřeva,abych to nezakřikla. 😀

nikeske
26. kvě 2007

poriadne zabus do toho dreva....ja som sa vsetkym chvalila, ako mi trojmesacne mimco krasne spinka, ze som ho az budit musela po siestich hodinach spanku, lebo mi prsniky tvrdli...
rano spal do 9.00 ...
a udrel 5.mesiac, bez prsnika nezaspime, v noci sa budime kazdu hodku-dve, rano o 6.00 oci jak tenisaky 😀
drz sa karotky, a este raz poriadne zatrep na to drevo 😀 😀 😀

karotky
autor
27. kvě 2007

Tak Sunar jsem zatím nezkoušela.Adámka kojím častěji a z obou prsů.Do dalšího kojení se mi mlíko vždycky udělá,tak to se Sunarem zatím neřeším.Večer nám usnul kolem 20h. a vzbudil se na krmení až ve 2h. a pak v 5h.Tak si myslím,že mu ještě pořád stačím.

nikeske
27. kvě 2007

jasne, drz sa!
my sme vcera znovu bojovali s cajom, a bolo tak horko, ze spraskal brutalnych 50 ml 😀
vecer som dala ryzovu kasu /prvy krat/ a odspal 5 hodin bez kojenia, ale nechcem to zakriknut, uvidime dnes v noci....
inak kojime cez den stale kazdu hodinu 😉

karotky
autor
30. kvě 2007

Ahojky!
Tak už s kojením jedu na doraz,ale doktorka mi to nevěří.Musím se tam dneska stavit na převážení a na kojení.To mám teda radost.Jen doufám,že nebudu muset kojit v čekárně plné lidí. 😀 To by mě fakt švihlo.
Kojím totiž s kloboučkem a než si Adama naštěluju,jak je potřeba,tak mi ten klobouček kolikrát shodí na zem a musím ho jít umýt.To bude "HOROR"! 😅
Držte mi palečky kolem 11té.Dík

nikeske
30. kvě 2007

drzime, potom napis!
P.S. ja tiez kojim vsade /aj v ordinacii, v parku.../, uz sa smejem, ze moje prso pozna cela ostrava 😀 😀 😀

karotky
autor
30. kvě 2007

Tak už jsme zpátky.
Adam přibral trochu míň než minule.Teď má 4900g.Byla jsem ujištěna,že takhle velké děti přibírají pomaleji,než ty menší.Zvážili mi ho potom oblečenýho,abych ho nemusela pořád svlékat do naha a naopak.Nakojila jsem ho(20 min.)a dalo to jen 75g.Když jsem se v porodnici rozkojila,tak to bývalo kolem 120g a z jednoho.Takhle cucáme ze dvou.
No ale mudře se to nezdálo zase tak tragické,ale na převážení máme přijít za týden-pro jistotu.Tak jsem na to zvědavá.
Jinak sestra(baba těsně před důchodem-podle zezření) mě tam poučovala o tom,jak mám držet hlavičku a když jsem se od přebalováku otočila pro kabelku,tak jsem byla zkrytizována,že na dítě vůbec nedávám pozor a že by mohlo spadnout(takže holky...........bacha!Až se budete chtít pro něco natáhnout nebo otočit,pokládejte dítě na zem).Co se týče širokého balení,tak nedělám dobře,když mu dávám ty látkovky na papírovku a že mu je mám připnout na dupačky z venku.
Utěšilo mě to,že jsem tam nebyla sama "neschponá" matka.

nikeske
30. kvě 2007

aaale....75 g nieje zle, ved tie vahy hadzu cifry plus-minus 20 g...
ak vazi tolko, co ma, zo vzduchu to asi nebude 😀
a s tym sirokym balenim som to robila stejne, a zijem aj ja, aj mimco 😀
tak uvidis za tyzden, drzim palce!