Je možné, že se mi ztrácí mléko?

karotky
25. kvě 2007

Ahoj kojící maminy!
Dneska jsem dostala MS(mám necelých 5 týdnů po porodu)a nějak se mi zdá,že je kluk hladový.Dřív jsem ho kojila po 3.hodinách a teď si pořád strká pěstičky do pusy(kolikrát i po hodině od posledního kojení),jako by měl hlad.Tak nevím,jestli je to tím vedrem a nebo mi končí laktace. 😒
Poraďte prosím.Děkuji.

karotky
autor
31. kvě 2007

Ahojky!
Tak s tím kojením zápasíme,jak můžeme. 😖
Jinak včera večer kolem 20té už jsem žádné mléko neměla a tak Adam dostal Sunar ze stříkačky.Nadopovala jsem se homeopatikama(předepsala mi je mudra,když jsem u ní byla s Adamem poprvé,ale tenkrát jsem měla ještě dost mlíka,tak jsem je nepotřebovala)a doufala,že se v noci něco vytvoří.Houbelec..........tak dostal Nutrilon(včera mi mudra dala 2 vzorky,protože pro Sunar moc není)ve flašce,protože jsem si už byla jistá,že je s kojením Ámen.
V 5h. se vzbudil hlady a tak jsem si zkontrovala svojí mlíkárnu a nějakou "vodu" jsem tam měla.Ku podivi mu to na zaplácnutí stačilo a teď čekám,kdy se probudí.Zdá se,že mlíko možná bude,ale nechci to zakřiknout. 😉
Ale řeknu Ti,že to kojení v noci je pohodlnější,než se vyvářet s flaškou a připravovat do ní mlíko.

musko
31. kvě 2007

Ahoj!
Pri menses je aj iná chuť mlieka, aj ho je menej. Tiež sme kojili častejšie, keď som mala MS.Len hodne pi a var si čaj pre kojace mamky - my sme mali od Lerosu - je výborný. A keď malému na noc nestačí, tak mu pridaj UM. Držím palce.

karotky
autor
31. kvě 2007

Asi taky začnu přidávat Nutrilon přes den.Opravdu to nestačí. 😖
Co se dá dělat.Přece ho nebudu trápit hlady. 😖

nikeske
31. kvě 2007

karotky, kolko ti mal porodnu vahu?

kony
31. kvě 2007

ahoj karot, tak vidím, že máme asi podobné trápení s kojením 😖 😎 Akorát mě se mlíko nedělalo už od začátku, v porodnici mi malou špatně přiložili a protože jsem měla komplikovaný porod, tak i to další přisátí proběhlo mnohem mnohem později, než mělo, dokrmovali mi ji lahví(v baby friendly nemocnici!), a tak to začalo. Prsa se mi nalily až doma- asi 7 den po porodu, ale pže Věruška neuměla sát, byla zmatená lahví, tak se ho moc nedělalo. Kojila jsem prvních čtrnáct dní snad 10ml(kontrol kojení u mudry)a pže mimi nepřibíralo ale hublo, tak dala dr dokrm. koupila jsem speciál dudlík, aby měla to sání těžší(při všem tom stresu jsem už fakt neměla síly na alternativní krmení), začla brát ricinus(5 kuliček jednou denně do litru vody)vyprdla se na stresy - myslela jsem, že když nebudu kojit, tak jsem špatná máma - začla přikládat častěji a teď jsme na tom relativně dobře= kojím cca 50-60ml z obou prsou a zbytek dokrm. Nevím, jestli se to zlepší, ale jsme aspoň už obě v pohodě.Tak se drž, když Vám mlíčko nestačí, nemá cenu trápit sebe psychicky a miminko hlady. Já jsem byla denně na www.kojení.net a i v kontaktu s laktační poradkyní, ale některé jsou do kojení tak zažrané, že můžou člověka i vystresnout. Pustila jsem to z hlaavy ( taky mi pomohly hodně holky tady na konikovi 🙂 ) a začalo se to lepšit..

Držím tedy palce, třeba to je u Tebe laktační krize u mimi růstový spurt a všechno dohromady s tím, že na to, že se Ti "ztrácí" mlíčko, pořád myslíš, dělá to, že je ho fakt málo...
Bude líp! Určitě!! 🙂

nikeske
31. kvě 2007

holky, drzte sa! kony, v tom mas pravdu, uz ked to mliecko nestaci a nic nepomaha, taky cas je najlepsie sa na to "vybodnut" a nestresovat seba i mimco este viac...materstvo je krasne , treba si ho uzivat, nebudete prve ani posledne, co davaju umelu vyzivu 😀 😀 😀
mne sa to lahko hovori, ja s kojenim nastastie nemam problem, ale zato bojujeme s kadenim a spanim 😀 tak drzte sa!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
karotky
autor
31. kvě 2007

Adam měl porodní váhu 4330g a včera mu navážili 4900g.
Gedren............v noci nemám totiž vůbec žádné mléko.Přes den vymačkám jen pár kapek,takže si myslím,že je konec.Uvidím ještě zítra a pozítří,ale moc velké naděje tomu nedávám.
Moje mamka měla mlíko jen do 3.týdnů,tak jsem asi po ní.
Fakt se tím trápit nebudu.Pro mě je hlavní,aby byl Adam spokojený.A když mlíko nebude,tak se nezblázním. 😉

nikeske
31. kvě 2007

no, je to dost menej, moj do 6.tyzdna pribral 1400 g.
inak moj ked sa napapa, ja tiez zo seba nedostanem ani kvapku 🤐 ...
uvidis, skusaj vsetky finty, ale nech ta nemrzi, ak to nevyjde, hlavne bud v pohode, ja som tiez vyrastala od 2 tyzdnov na kravskom mlieku, zijem a som zdrava jak buk /teda doteraz, musim poklopat...

karotky
autor
31. kvě 2007

Nikeske...........já ze sebe nedostanu ani kapku(v noci)před kojením.Ve dne jen tak na oblíznutí,že ho snad ani nemá cenu přikládat.Ale pro klid duše přiložím.On se chudák snaží a když nic neteče,začne brečet.Tak zkusím ještě z druhého a když je to to samé,jde se na Nutrion. 😉

nikeske
31. kvě 2007

skoda, asi fakt mas malo... aspon ti po UM bude lepsie spat, a mozes jest, co chces...ma to aj svoje vyhody 😀
ja cokolvek zjem, tak ma maly koliku, v noci kojim niekedy aj kazdu hodinu...
takze dufam, ze aspon si potom pospinkas a budes spokojna mamina!!!!!

dashak
31. kvě 2007

Karot, vždyť to máte super přírustek 🙂 , ideální je 150g týdně, což je za za 5 týdnů 750g, vy máte 670g a to po porodu 100% něco shodil.

Já jsem taky mlíko neměla, malá je na flašce a je to spokojené miminko 🙂
Ale v porodnici mi jedna holka řekla, že odstříkávala naprázdno - tzn., že i když žádné mléko neteklo, tak ty prsa mačkala a časem se to rozjelo a je z ní dojnice 🙂 a prý se nejvíce mléka tvoří v noci, takže kdybys měla chuť vstávat, tak zkoušet masírovat prsa i přes noc.

A ty homeopatika už ti nepomáhají?

nikeske
31. kvě 2007

jasne, kar, tie vahy su aj rozdielne, v porodnici je ina ako u doktorky, takze to ti 100 gramov skoci hned...ja mam rozdiel medzi mojou a doktorkinou cca 80 gramov...
uvidis este ten tyzden a co ti povie Dr....

miquel
31. kvě 2007

karotky, mě se taky zdálo, že už žádný mlíko nemám, ta krize trvala asi tři dny, fakt jsem ze sebe nevymáčkla skoro nic ani před kojením , ale jak jsem začala přikrmovat tak se to srovnalo, ale jak už jsem psala přikrmuju doteď, většinou ráno a dopoledne je to v pohodě ale odpoledne už moc mlíka nemám tak si pomáhám dokrmem. Mě se taky prcek vztekal u prsa protože mlíčko neteklo a pak u flašky byl v pohodě což bylo dost demotivující, ale důsledně jsem dodržovala nejdřív prso a pak teprve flaška a jsem ráda, že nám to kojení vydrželo až doteď, ale kdyby ne tak se taky nehroutím 😀

karotky
autor
31. kvě 2007

Holky..............jsem v sedmém nebi.Adam je tak spokojený. 🙂
A my taky.Konečně si to mateřství můžu užít. 🙂

sage
31. kvě 2007

karotky, my tiež prikrmujeme od 3.týždňa, raz viac, raz menej - nemusí to vôbec znamenať koniec kojenia, oddýchnete si ty aj malý a uvidí sa. ja som to tiež balila, keď som dávala malej v 6t 180ml beby denne, teraz jej už dávam max 90ml a pekne kojím. no ale máš recht, dá sa aj z flaštičky, mimčo predsa neni leno koljení.
BTW aj mne sa ten váš prírastok zdá super. my sme dosiahli pôrodnú váhu až po 4t a ja mám normálne zdravé mimi (ťuk ťuk).

nikeske
31. kvě 2007

to kar: tak je to spravne! 😀 😀 😀
vykasli sa na hmotnosti, co je malo, co je vela, kazde mimco je ine, moj je velky papkac, ale nevie kadit a spat 😀 to si nevyberies...
treba si to materstvo uzit, ani sa nenazdas, a adamko pojde do skoly...budes este s usmevom spominat, ako si sa trapila... 😀
mojej susedky mala tiez malo priberala, tak skoncili po 6 tyzdnoch na umelej a razom sa z vycerpanej, vynervovanej mamci stala kocka, co ani nevie, ze ma mimco ...vyspata, spokojna....
dobru noc!

karotky
autor
1. čer 2007

Ahoj holky!
Já Vám jsem tak spokojená,že jsem z toho včera ani nemohla usnout.Užívala jsem si to až do 2.h., a když jsem Adama nakrmila,konečně jsem vytuhla.
Dneska si musím koupit ještě jednu lahvičku,abych nemusela kvůli přípravě mlíka běhat o patro níž.Takhle si dám převařenou vodu do termosky a do flašky si nachystám Nutrilon.Pak to jenom zaleju,protřepu a může se podávat. 😅
Měla jsem strach,že to bude pracnější jako kojení,ale řekla bych,že to vyjde na stejno. 😉

nomisek
1. čer 2007

Ahojky maminky, mám taky malý dotaz. Nemáte nějaká radu, jak osmiměsíční dítě naučit zpátky na kojení 😀 přestali jsme kojit ve třech měsících a já zjistila, že bych ještě kojit mohla, ale bohužel malá nechce. Vždy když jí dám prsíčko, tak se na mě podívá, jako by říkala "co po mě chceš, matko" 😅 Za radu bych byla vděčná, kojení je pohoda, a teď mě mrzí, že jsem ji odstavila :( nejhorší je cestování, pořád myslet kde ohřejete mlíčko, no hrůza 😲

karotky
autor
1. čer 2007

Nomisek..........já dávám Adamovi Nutrilon z normální flašky a jelikož jsem před tím plně kojila s kloboučkem(mám ploché bradavky),Adam v tom žádný rozdíl nevidí.Prostě když má hlad,tak se přiaje ke všemu.Akorát mu chvíli trvá,než pochopí,že do toho sátí musí dát víc síly než u flašky.
Mám kloboučky od Medely.........zkus je.

dashak
1. čer 2007

Nomisek, zkus si trošku mlíčka z prsa vymáčknout a ona ať si lízne, nebo stříknout do pusy, pak to třeba pochopí, že je to na jídlo 🙂

nomisek
1. čer 2007

sashak a karotky..... děkuji za nápady.... zkoušela jsem trochu ostříknout a dát jí, ale zašlebila se a nechytne se....ale zkusím asi ten klobouček, je zvyklá také na flašku, tak snad se zadaří, je mi líto, když to nemůžeme využít :(
Maminky,dám vám radu, jak rozproudit mlíčko (teda aspoň na mě to fungovalo)....
Přestala jsem kojit malou ve třech měsících a teď jí je osm měsíců a mám mlíčko na menší kojení a díky masážím prsou 😎 nevěřila jsem a teď už vím, ale je pozde :(

karotky
autor
5. čer 2007

Ahoj holky!
Tak u mě je s kojením totální konec.Ač jsem se snažila jak jsem mohla,mlíko se postupem času vytratilo.Takže jsme trvale na Nutrilonu.
Jsem ráda alespoň za ten měsíc,co jsem Adama mohla kojit,protože vím,že už s tím nic nenadělám.
Takže Vám holky přeju,ať kojíte co nejdéle a bez problémů.

nomisek
5. čer 2007

Ahojky tak jsem zkoušela možné i nemožné. Malá se mi už nechytne ☹ musím se asi smířit s tím, že už budeme papat jenom sunárek 😢 a v noci budu muset vylízat z mýho vyhřátýho pelíšku 😖 ach jo, ty dítka jsou ale potvůrky 😠

ikuska26
5. čer 2007

ahojte holky, tak este som si nestihla precitat vsetky vase prispevky, ale asi sa pridavam do klubu, ztracajuceho sa mlieka,...neviem, ale zda sa mi ze sa mi stale menej tvori uz to nie su tie nabusene balvany ako na zaciatku....a vecer sa rozculuje ked cuca a nic hned netecie...dost ma to stresuje a vystresovalo ma aj par inych skutocnosti, tz si myslim ze je to nasledok....v podstate som s tym zmierena, mam trosku mliecka este v mraznicke...ale asi to sama zabalim...jedneho casu ked som mala v 3 mesiaci krizu tak sa zvykol aj na flasku, ale horkotazko a dnes tiez nechcel, ale budem to skusat a zacnem znovu odsavat, ale asi aj sama s tym skoncim, neviem...myslite ze sa to este da narstartovat?...pritom pijem vodu cajiky pre kojace matky, znasim sa odpocivat, a tak....uz neviem co ... 😒

nomisek
5. čer 2007

ikuska26, takovou krizi jsme měly taky. Já jsem to ale vzdala 😔 ale teď jsem zjistila, že mlíčko ještě trošičku mám, ale Zoe už nechce vůbec prso. Teď mě mrzí, že jsem tenkrát neměla více nervů a nesnažila se 😖 ale taky nejsem ten typ člověka, který by dítě dokázal trápit hlady.

mikca
5. čer 2007

ahoj krizi s kojením si projde asi každá mamča a jediná rada je asi vydržet a být trpělivá. já měla krizi cele šestinedělí, že jsem měla pocit že mám prsa uplně vyždímaná a že má mala hlad, ale vydržela jsem. měli jsme pár bezesných nocí 😠 a malá neměla hlad jedinej důvod byl že chtěla být přicucnutá. a když byla starší tak mi nechtěla pít že jsem měla moc horký prsa.... a pořád bylo něco, ale prvoředá je trpělivost. malou sem pak kojila 18 měsíců a dá se to... 🙂

ikuska26
5. čer 2007

ahoj nomisek, asi budem bojovat, skusim to este....co vydrzim...

ahoj mikca, klobuk dole...este to skusim, ale ma zajtra uz 5 mes. a chcem zacat s nejakym prikrmom, myslim ze mu uz nestaci len mliecko, aj ked je ho asi teraz pomenej,...skor neviem ako zacat s cim a ako... 😒

mikca
5. čer 2007

no já myslim že už ho přikrmovat můžeš, ale kojení bych nezavrhovala . já začínala odbourávat nejdřív polední kojení nějakou mrkvičkouatd. no a na noc jsem zkusila kaše. nejhorší je že je blbý to že prckům nechutná všechno takže se může stát že něco koupíš a on se ti na to vyprdne 🙂 tak budeš muset zkoušet. ale mléko jako příkrm být tebou bych nekupovala pokud máš vlastní 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz