Je možné, že se mi ztrácí mléko?

karotky
25. kvě 2007

Ahoj kojící maminy!
Dneska jsem dostala MS(mám necelých 5 týdnů po porodu)a nějak se mi zdá,že je kluk hladový.Dřív jsem ho kojila po 3.hodinách a teď si pořád strká pěstičky do pusy(kolikrát i po hodině od posledního kojení),jako by měl hlad.Tak nevím,jestli je to tím vedrem a nebo mi končí laktace. 😒
Poraďte prosím.Děkuji.

dashak
2. črc 2007

Tak to budu držet palce, mě se rozkojit nepovedlo, malá byla dlooouho v nemocnici 😝
Ale odsávat každou hodinu je moc brzo ne? Ten interval 3h tak odpovídá tomu, že se utvoří dostatek dalšího mlíka. Co takhle přikládat a po kojení zkusit odsát, co tam zbylo, ať se toho mlíka furt tvoří dost.

magika
2. črc 2007

To taky občas dělám,moc ho tam ale nezbyde,pže to prcek vylohní skoro vše,ale jak nám říkala doktorka,tak mléka se tvoří podle toho,jaká je po něm poptávka 😀 ..

nomisek
2. črc 2007

no magiko, musím říci, že malou jsem přestala kojit ve 4 měsících a je jí 9 měsíců a já pořád něco z prsa vymáčknu, ale malá už nechce. 😢 a teď envím jestli nemám jít k doktorce, aby se mi to zastavilo, nebo to nechat být, že se to jednou vytratí. Jenže mám kozy jak dva vozy 😖

magika
4. črc 2007

nomisku,to jsem měla u prvního taky...kojila jsem ho do třech měsíců a snad do roka jsem ještě vymáčkla mléko,ale samo se to ztratilo.Jinak vím,že existují injekce na zastavení laktace.

magika
4. črc 2007

karotky....máš taky príma fotky v albíčku 😀 Malej je sladkej macínek 😅

misakulicka
23. říj 2009

zdar holky! máme 3 týdny - a malej přibral jen 100 g od porodnice...tak asi určitě dnes začnu s příkrmem...je možné, že by hladové dítě spalo 4 hodiny v kuse???...kdybych mu dávala málo mlíka? přes den spal hodně...vždycky to táhl ty 4 hodiny v kuse-nakrmila jsem ho-a zase spal...kdyby měl hlad,tak by přece tak nespal, ne? zato v noci jedeme skoro nonstop a řve a řve....takže zkusíme ten sunar a uvidíme....

meleri
23. říj 2009

ahoj

před během menstruace se mi minule stalo že jsem měla velmi málo mléka...
pomohlo mi když jsem si odpočinula a asi za 5 dní se to vrátilo..
počkej až ti skončí mencky, mělo by to být lepší! 🙂

radka.m.
23. říj 2009

misakulicka-100g je opravdu velice málo!určitě pokud chceš,tak bych se spojila s laktační poradkyní,pokud toho máš až nad hlavu,tak by dokrm byl určitě na místě,jinak nenech se mýlit,hladové děti jsou právě hodně spavé,ne křik vždycky znamená hlad

petka80
23. říj 2009

Miso - a co na to říkala dr.? Doporučila ti přikrmovat?
Je těžké něco radit, ale já osobně bych spíš zkusila přes den budit - např. po 2 hodinách a kojit častěji - třeba by začal víc přibírat a i v noci by třeba spal líp.
Ono totiž pokud kojíš takhle malý dítě po 4 hodinách, tak není divu, že máš málo mlíka 😉

ojo
23. říj 2009

misakulicka, můj malý jeden měsíc nepřibral nic a až podle tohoto jsem zjistila, že už mu nestačí moje mlíko, přitom normálně byl u prsu třeba i půl hodiny, hlady neřval, spíš jakoby byl víc nespokojenější, ale stačilo se mu věnovat a bylo to ok...takže mě by vůbec nenapadlo, že mám málo mlíka 😅
no zkusila jsem mu dát z jednoho 15min, pak z druhého...a když jsem chtěla něco pak ještě odsát, tak už nic neteklo, tudíš, po 15min. vypil vše a pak si jen tak podudlával... 😅
na spánku to bylo poznat, že už přes den tolik nespí, nebo spíš se nemůže uložit, někdy zabral, někdy ne...nevím, ale v noci spal normálně i 6-7 hodin v kuse 😅

jsme už taky částečně na UM, stále ještě 3x kojím z obou a jsme spokojený a přibýváme ažaž 😵 😀 😀 😀

a je taky možný, že to spaní máte otočený, když ti spí ve dne a v noci řádí...

danca81
16. dub 2010

hm tak my máme zítra 3 týdny a malej přibral něco málo přes půl kila. Je taky hodně spavý. Spí skoro celý den - budí se každé 2 hodiny na jídlo, dopoledne je tak 1,5 vzhůru a odpoledne taky, jinak většinu dne opravdu prospí. V noci se budí tak po 3 hodinách. Myslíte, že je hladový? Mléka mám dost, i mě samo teče, když se malej vzbudí na jídlo o něco později než normálně.

heliik
20. dub 2010

danci nemyslím si´,že je hladový když pořád spinká, kdyby měl hladík tak dá irčitě vědět. 🙂 🙂
Já rodila v červnu, a to malá jedla pořád celý den, žádné rozmezí ani pořádně nebylo, protože ona pořád chtěla, ale pak to byla výhoda, že spala úplně celou noc. 😉

czica
23. dub 2010

danca naša malá od hladu vela spala...ale keďže každé mimčo je iné, dôležité je čo ti povie lekárka. my sme u nej skúšobne kojili s vážením pred a po a na základe toho sme zistili že ona si síce mlieko dokáže vytiahnuť (vždy som bola celá mokrá), ale neprehĺta. Tak sme dostali domov váhu a podľa vypitého množstva sme potom ešte dávali odsaté mliečko. Vysvetlenie bolo jednoduché: v pôrodnici velmi vela schudla a nemala už silu na prehĺtanie...teraz hlceme až príliš, často z toho blinkáme, ale doležité je, že papáme a priberáme :D

lenicka2323
18. říj 2018

Dobrý den, zajimalo by mě jak můžu poznat že prichazim o mleko? Dekuji za rady

dora13
18. říj 2018

@lenicka2323 mleko se zpravidla jen tak samo od sebe neztrati. Pokud ti ma nekdo poradit, je potreba vic detailu — jak stare dite, jak casto kojis, jak se dite chova, proc si myslis, ze o mleko prichazis?

lenicka2323
19. říj 2018

@dora13 Mame dcerku 2.11 bude mit 4 měsíce pres den ji kojim většinou po 2-3hodinach a pres noc mi vydrzi spinkat nakrmim ji naposled kolem 22-23h a většinou se budi az kolem 6h. Celkově je hodna neplace ale prijde mi ze se ta prsa uz tak nenalevaji i kdyz vim ze se to pak upraví a nenalevaji se jak na začátku ale kdyz si prso zmacknu prijde mi ze tam toho mleka je méně ze to tolik netece.

dora13
19. říj 2018

@lenicka2323 to je ze se ti nenalevaji prsa je uplne normalni, ja mela prsa u obou deti od sestinedeli uplne mekka, nic neteklo, dokonce jsem ani nic neodsala. A pokud miminko prospiva, neplace a cura, tak se opravdu nemusis vubec stresovat🙂Pokud by mela hlad, tak bys to poznala, ver mi😀

lenicka2323
19. říj 2018

@dora13 jasně řekla bych ze prospívá dobře kdyz jsme sly z nemocnice mela 2740g a ted ma 6,5kg vypada spokojene neplace akorat teda tyden nekakala.