Je možné, že se mi ztrácí mléko?

karotky
25. kvě 2007

Ahoj kojící maminy!
Dneska jsem dostala MS(mám necelých 5 týdnů po porodu)a nějak se mi zdá,že je kluk hladový.Dřív jsem ho kojila po 3.hodinách a teď si pořád strká pěstičky do pusy(kolikrát i po hodině od posledního kojení),jako by měl hlad.Tak nevím,jestli je to tím vedrem a nebo mi končí laktace. 😒
Poraďte prosím.Děkuji.

ikuska26
5. čer 2007

hm, mikca, tak to aj chcem, asi skor zacnem prikrmovat ako dokrmovat mlieckom... 😉

mikca
5. čer 2007

určitě bych ho začla zvykat na zeleninku, na uměle mléko je dost času, je ještě malinkej a mateřské je mateřské 🙂 , pak dej vědět co na to prcek

nomisek
7. čer 2007

holky mají pravdu ikuska26, když můžeš přikrmovat a dodávat mateřský, tak si myslím, že je to lepší než umělý. Co bych dala za to, aby se mi malá chytla a nemusela jsem jí dávat umělou. A vleze to hodně do peněz, já to poznala. Malí vystačí krabice 900 g asi tak na tři dny a stojí to kolem 200 Kč. žádná sranda 😖

ikuska26
7. čer 2007

zacnem asi az po vikende, lebo cestujeme na moravu za rodinou, tak ked sa vratime, aby bol v "domacom" prostedi...a tiez to chcem skonzultovat s doktorkou, neviem ci si mam od nej pytat povolenie, ci co...asi jej zavolam.. 😒

mikca
7. čer 2007

ahoj povolení od doktorky nepotřebuješ, je to tvoje mimčo. ale pro klid duše jí zavolej a určitě ti poradi

nomisek
7. čer 2007

já bych se také neptala, je to na tobě, co svému dítěti dáš. hlavně něco zdravého 😀

karotky
autor
13. čer 2007

Ahojky děvčata!
Už jsme zpět od 12.30ti(byli jsme na 7.týdenní kontrole),ale musela jsem se Adamovi trochu věnovat.Teď teprve usnul.
Dopadli jsme relativně dobře.Jsme zdraví.........akorát sestra s doktorkou se divili tomu,jak se mi mohlo jen tak ztratit mlíko.Asi si každý myslí,že když mám velký prsa,tak je musím mít plné mlíka nebo co?!
Adam už váží 5680g.Před 14ti dny vážil 4930g.Sestra si původně asi myslela,že jsme se rozkojily a tak byla uspokojena přírustkem,ale jakmile jsem doznala,že užjsme plně na Nutrilonu,jedovatě osekla:"Aha......tak to Vás teda nemám za co pochválit!"
Ať si trhnou nohou.Hlavně,že je Adam spokojený a zdravý.Nebudu se přeci nervit kvůli tomu,že nemám na kojení(zřejmě dědičné-po mamce.......při mě měla mlíko jen do 3.týdnů)předpoklady. 😉

nomisek
14. čer 2007

ahojky karotky, tak to se divím, že jsi jí něco neřekla 😠 co jí je do toho???
To naše doktorka zas není takový zastánce kojení, prostě když to nejde tak nejde.... Musím ti ale říct, že s těma prsama to je všude stejný 😀 Mám totiž také velká prsa a všude kam přijdem, především když jdeme plavat, my říkají ať si malou v klidu nakojím. Můžu jim horem dolem říkat, že už nekojíme asi půl roku. Ale ta lektorka mi to stále pořád říká 😀 😀 😀 😀 tak se jí už jen směju 😀 Malou jsem přestala kojit mezi 3 a 4 měsícem, jenom zdůvodu, že řvala pořád hlady. Nejsem také ten typ, abych dítě trápila hladem jen kvůli tomu, že prostě budu kojit. Moje sestra má 3 týdeního chlapečka a taky najeli na Nutrilon, nestačilo mu mlíčko od mámy. Asi to také máme v rodině. Máma nás nekojila vůbec, protože mlíko taky nikde. Akorát moje nejstarší sestra má 4 děti a tři z nich byly plně kojené, ale ona je ten typ, který doma leží, takže si může dovolit ležet a pořád kojit 😀
Ta jediná Kojila s velkým K. a taky nás pořád peskuje za to, že dítěti nedáváme tu pravou mateřkou lásku. Už si z toho nic neděláme, protože to berem s mírou 😀 😀 😀 😀

karotky
autor
14. čer 2007

Já si myslím,že mateřská láska nevychází jen z mléka.Navíc,když ta kojící maminka není v pohodě,tak do toho mlíčka vypouští nějaké látky,které miminko uvadějí do té samé nepohody.
Tím chci říct,že nejsme špatné matky,když jenom nekojíme. 😉

sisstin
14. čer 2007

jako to nechápu ten přístup sester a ostatních lidí..copak za to mamina může, že nemá mléko? 😲 Já v tom smysl života teda nevidím 😕

nomisek
14. čer 2007

to žádná maminka, která má srdce a chce, aby její dítě bylo šťastné 😀
karotky, jsem téhož názoru 😉 ba bych řekla, že jsme ají lepší. NETÝRÁME DĚTI HLADEM 😀 😀 😀

dashak
15. čer 2007

no to teda žasnu, takovou sestru bych poslala asi někam 😝 Všichni berou kojení jako samozřejmou věc, ale asi to tak není. Jinak by se asi nevyrábělo tolik druhů UM když by všichni kojili. Holt někomu se nepoštěstí a lidi, kteří to chcou ještě nám maminám předhazovat jsou u mě blbci.

nikeske
17. čer 2007

presne...urcite kojenie nieje jednoducha a samozrejma vec...ja som sa kojenia bala viac nez porodu...moja mamka tiez nemala mlieko a som odchovana od troch tyzdnov na kravskom / ! /...
no nakoniec som mala to stastie, ze som kojila / a kojim/ uplne v pohode a bez vecsich problemov... a urcite by som neodsudzovala nikoho, kto dava umelu vyzivu.. /teda okrem pohodlnych alebo sebeckych matiek, ktore kojit nechcu/.
tak pohodicka, hlavne, ze je mimco spokojne a zdrave...drzte sa!

pavuska
18. čer 2007

Kojila jsme pouze 6týdnů pak nutrilon. Mám zdravého kluka jako buka. Jsou mu už 4roky, chodí do školky a ještě jsme neměli ani antibiotyka. Znám maminy co kojila do 2 roků a děti jsou pořád nemocný. Když do nejde tak to nejde. Hlavně klid, pohodu a hezké mateřské povinnosti. 🙂

nomisek
18. čer 2007

nazdárek holky, tak to moje sestra zase pořád říká, že dítě na umělé výživě je tlustý...... teď má malého chlapečka (plně kojeného) a je tlusčí než byla moje dcera v jeho věku. Malou jsem plně kojila asi 2 týdny, poté jsme začali s příkrmy jednou denně umělá. ve třech měsících už měla 3krát denně umělou. Je jí devět měsíců a má necelých 9 kilo, a doktorka nám říkala, že vypadá jako krásný miminko 😀 😀 😀

magika
26. čer 2007

hoj holky,taky mám problémy z kojením,ale jelikož už mám druhé dítě,tak ho hlady netrápím.U toho staršího jsem kojila plnně 6neděl,ale vůbec nepřibíral a v 6nedělí neměl ani porodní váhu...zhubl mi ze 3300g na 2800g.Až když jsem jela na kontrolu kvůli šelestu na srdičku do Hradce,tam mi ten primář řekl,že to dítě má hlad a hned mě poslal na dětský,aby mu tam udělali BEBU a pak mi říkal,co to mám za blbou doktorku,která mě nutí kojit bez dokrmu.Pak mi Daneček začal krásně přibírat a dneska je mu 5.Ted mám 3týdeního Matýska a jelikož mi taky řve po každém kojení,tak ho dokrmuji Bebou.Ale bojím se toříct doktorce.Seřvala by mě,jak si dovoluju sama dávat příkrm ☹

mikca
26. čer 2007

madi, na doktorku se vybodni, je to tvoje dítě, snad jí může byt jasné když jsi měla problémy s kojením u prvního a máš je i u druhého že to holt bude stejné.souhlasím s panem primářem, jak to že ti ssma neřekla že máš dokrmovat když ti prcek napřibíral, nechápu.doktoři totiž občas zapomínají že jsou tu pro nás a né my pro ně 🙂 , tak držím palce

bu_bu
26. čer 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak Vám miminka přibírají. Vidím že se bavíte o příkrmu, tak nevím jestli už taky nezačít. Dneska jsme byli na vážení a malý za 14 dnů přibral 140g, prý to je málo. Mám kojit prej časteji, co 1,5 hod. Doteď jsem kojila každé 2,5 hod, z každého prsu sál 15 min (plus mínus), někdy si dá z každého i 20 min. Mlíka se mi zdá že tam je dost, protože slyším jak polyká. Tak nevím jestli ho nemám tak hodnotné nebo co. Jsem z toho docela vedle...

karotky
autor
26. čer 2007

Ahojky!
Magiko..............teď čučím,že už si maminou!Gratuluju. 🙂 Hned jak to dopišu,juknu Ti do alba.
Jinak máš pravdu s tím dokrmem.Až budeme mít další mimi(snad se někdy zadaří 😉 ),začnu s dokrmem dřív a nebudu čekat,co řekne doktorka.Holt jsem byla blbá a nezkušená.Navíc jsem si s tím zkazila 3 týdny,kdy jsem si Adámka mohla víc užít.........řval nepřetržitě celé dny(pokud ovšem nespal nebo nebyl přisátý 😅 )a doktorka mi na to řekla,že pláč je zdravý,protože si tím dítě procvičuje plíce. 😖

zevina
26. čer 2007

bu bu,
já bych si z toho nedělala těžkou hlavu, v prvních týdnech může děťátko i něco ze své váhy ztratit, nejpozději do 3 týdnů by mělo dosáhnout porodní váhy a pak přibývat minimálně 150g týdně (my za 1. měsíc přibrali dokonce jen asi 200g 😅 )
řiď se instinktem a potřebami malého, určitě budete v pohodě a bez potřeby příkrmu 😉

misan
26. čer 2007

Ahoj holky ,taky se připojuju, kojím Adámka 3 měsíce, zatím bez příkrmu, prsa normal, žádná sláva, menstruaci mám ,to nechápu, můj gynekolog tvrdil, že se s tím setkal 4x za 20 ti letou praxi,Taky jsem se bála, že mám málo mlíka, Adámek třeba pije co 2 hodiny, ale v kočáru spí i 4h, v noci i sedm hodin v kuse. prostě pokud nespinká, pije častěji. taky papá ruce, ale taky slintá a začínají asi zuby, řekla nám paní doktorka, na váze přibývá,za poslední měsíl kilo,má lékařka tvrdí, že mu to určitě stačí a že je v pořádku, není to asi tak jako na nutrilonu,tam váha stoupá rychleji, vykládala mi známá, že když začala ztrácet mlíko, malý plakal půl hodky po kojení, někdy i dříve, tak začala dokrmovat.

miquel
26. čer 2007

bu_bu , koj tak jak si malej řekne, ne každý mimčo přibírá podle tabulek
pokud vypadá spokojeně tak hlad mít nebude to by ti brečel
uvidíš, že se to časem upraví já bych s UM nespěchala 🙂

mady
27. čer 2007

Ahojky holky! Tak jsem přečetla celý 3 stránky a tak vás chci poprosit o radu. Včera jsme byli na kontrole a bylo mi doporučeno 3x denně dávat po kojení sunar. jenže se mi zdá že ám mléka dost. Teda malého nakojím 15-20min. a mléko po zmáčknutí teče. Večer ho dám spát kolem 20h a spí až do 12-1-2 jak kdy.Jinak se mi nezdá že by mi plakal hlady. teda samo že pláče když má hlad ale potom normálně vydrží si hrát a spát a je vpohodě. Doktorka říkala že je málo tučný. Váží 5740g a 29.5. měl 5360g takže přibral dost málo. Ale zase ho nezměřila. Toho 29.5. měl 62cm. Manžel má 205cm tak si myslíme že malej bude po něm. Koupila jsem nutrilon ale prostě bych mu ho raději nedávala. Tak kojím z obou prsou a doufám že to bude dobrý.

mikca
27. čer 2007

ahoj mady to že málo přibral bude nejspíš důvod proč ti doktorka řekla že máš přikrmovat,asi mu MM nestačí a ikdyž nepláče hlady tak mu nedává tolik co by mu mělo dát ikdyž hlad nemá.takle malý by měl min. přibírat každý měsíc tak přes 500g bez ohledu na výšku 🙂

misan
27. čer 2007

Ahojky mady, asi je to opravdu kvůli váze, můj Adámek má taky teprve 5 kg, ale od poslední kontroly, tedy za měsíc přibral 1 kg,teď tedy ve třech měsících vážil 5 kg a 64 cm,narodil se 2700g a 47 cm.Udělej, jak myslíš, kolik přibral celkem, jak je starý???

nomisek
30. čer 2007

ahojky holky, jak tak čtu ty vaše psaníčka, tak se úplně divím. Co to máte za doktory??? My máme teda suprovou doktorku. Ta mi nic nezakazuje. Vždy když přijdu s nějakou blbostí, tak mi to ochotně vysvětlí, že je to normální. Prostě pohodářka 😀 Musím říci, že není ale ta doktorka, která jede přesně podle metod laktační ligy. Ale když malá tenkrát nepřibírala, tak mi říkala, že mám odstříkávat a dodávat jí ještě stříkačkou mlíko. No jo jenže mě trvalo strašně dlouho než bych odstříkala a měla jsem doma záložně koupený Sunar. Jednou mi malá tak strašně řvala hlady, že jsem nevydržela a stříkačkou jsem jí tam šupla Sunar. No a od té doby jsem dokrmovala Sunarem a když jsem to řekla doktorce, tak byla ještě ráda, že aspoň malá přibírá a nemusí nás posílat do nemocnice. Vůbec se na mě nezlobila, spíš ještě pochválila, že jsem byla tak pohotová 😀 spíše líná a unavená 😔 Bylo to nejrychlejší řešení 😀 😀 😀

magika
30. čer 2007

Ahojda,...
Tak díka za rady 😉
Ahoj Karotky...máš prima fotenky 😉 Zrovna zítra jedem do Pardu na nákupy,tak se těším mezi lidi 😀
Jinak kojím a pak ještě kapku dokrmuju,někdy jen jednou dvakrát denně a malej přibírá krásně,až moc 😀 😀 😀 ,má zatýden nahoře skoro půl kila 😀 Ale je štastnej a spokojenej 🙂

dashak
30. čer 2007

Ahoj Magika, půl kila? To je trošku moc za týden 😕 To má přibrat tak za měsíc 😅 , týdně by mělo být kolem 150g. A proč vlastně dokrmuješ?

magika
2. črc 2007

dashak...no je to moc,ale když jsem jen kojila,tak naopak hubnul.Snažím se ted ten dokrm minimalizovat,tak aby se mi pořádně natáhlo mléko,tak každou hodinu odsávám Aventkou a malého často přikládám.Chci to ted zas zkusit bez dokrmu.Doufám,že se to povede.

nomisek
2. črc 2007

ahojky magika, já jsem sice takhle nedokrmovala, protože jsem lenošná, tak jsem jí dala ráno, k obědu a na spaní Sunar. Ale moje sestra má teď malého měsíčního chlapečka a taky musela začít dokrmovat. Vždy po kojení, když křičel ještě hlady, tak mu tam stříkla, kolik chtěl a byl klidnější. Začal přibírat a teď už je z něj taky macek, ale už ho zase jenom kojí. Rozkojila se a přikrmovat už nemusí, stačí mu to jenom to od mámy 🙂 Přeji ti, aby se ti to také zadařilo 😉 Teď teprve poznávám chyby, tak možná u dalšího to už vychytám 😀