Je možné zvýšit množství mlíčka po 2 měsících kojení?

jasminy
11. led 2011

Myslíte, že jde odstříkáváním ještě zvýšit množství mlíčka i po delší době? Kojím i dokrmuju. Pořád doufám, že se obejdu bez UM. Znáte někoho takového nebo máte vlastní zkušenost? Díky za názor i radu.

irca86
11. led 2011

Ahoj,
já si myslím, že to jde. Pij hodně hlavně kojící čaje a kup si homeopatika ricinus comunis 5ch - ty mě hodně pomohly. A hodně přikládej a nebo odsávej 😉

dexonka
11. led 2011

ahoj Jasminy,ted zrovna resim neco podobneho,nase mala uz tolik nepribira a mlicka taky neni nejvic-ma 4 mesice..pani doktorka mi radila mezi kojenim aspon 3x denne odsavat s tim ze mam malickou dokrmovat odstrikanym mlickem........tim ze se vlastne bude tvorit vice mlicka....a samozrejme co nejmene stresu,coz vzdycky zrovna nejde a pit vic tekuti,zkusit homeo,ale s tim vlastni zkusenost nemam.......
přeji at brzy mlicko nabude a at ste s Lucinkou zase spokojene🙂

kacka2
11. led 2011

a hlavně hodně jez, ať má to tělo kde to mlíko brát 😉

radka.m.
11. led 2011

ahoj,tak mně se nejvíce osvědčilo odsávat v noci,to pak bylo na množství mléka znát,vydržela jsem tak odsávat něco přes rok 😉

terezita
11. led 2011

hodne pomaha obilna kava - caro, inka, melta.. a zdrava strava.
a kdyby sis nevedela rady, tak zavolej nejake laktacni poradkyni, jejich seznam je na strankach laktacni ligy.
urcite se zadari! 😉

deyana
11. led 2011

ahoj, já měla laktační poradkyni a tam i pomohla.. ale podstata je v častém odsávání, ze začátku klidně každou hodinu po 5 min. z obou prsů.. začneš třeba ráno a večer už odsáváš po hodině vždy jeden prs 10min. a za hodinu druhý. Pak uvidíš, jak mlíčko přibývá a odsáváš méně často podle potřeby.. je to hodně náročné, každému to trvá jinak dlouho, ale chce to vydržet. A hlavně v noci to neflákat a aspoň párkrát to odsát, pak by to nemělo smysl. Pij meltu a obecně hodně vody, i 4l, čajíky, polívky. A hlavně - nenervuj se, když to nepůjde 😉

kubaka
11. led 2011

všechno co psaly holky .... a hlavně být vklidu, nestresovat se, když se nebude dařit. Užít si každou chvilku kojení, prožít ten proces jako něco bytostně příjemného, a ona ta radost a pohoda dělá zázraky. Když jsem zažila nějaký zvláš´t šťastný den, událost, byla zřetelně z něčeho nadšená, hned se mi udělalo víc mlíka, tedy přebytek, který se zase zmenšil.

sichatka
11. led 2011

@jasminy - měla jsem také málo mléka a vyřešila jsem to tím, že nakojila jsem jí naposledy v16,00. V 18,00 jsem si odsála mléko, dcera dostala na noc Nutrilon, ve 20,00 opětovně odstříkání a v 22,00 znovu. Tato zásoba mi vydržela jako dokrm na další den. Z počátku bylo toho večerníh mléka méně, ale pak se dávky zvýšily. Zkoušela jsem i ricinus, ale mě už nepomohl. Hodně pít, doporučuje se i před osdstříkáváním si dát sklenici vody, mě se osvědčil teplý čaj. Kojící čaje ráno a večer. Držím palečky a hlavně žádný stres. Když to nepůjde, tak to holt nepůjde.

terkytka
11. led 2011

Homeopatika Ricinus Communis 5CH až 4krát denně 5 granulí vycucat pod jazykem, je to zázrak!