Je nebezpečné sushi, když kojím?

syraell
19. čer 2010

Ahoj,
marně hledám na netu názor na konzumaci sushi v době kojení. Přecejenom je to syrové rybí maso, takže řeším, jestli to v době kojení není nebezpečné. Co vy na to?

ygreen
19. čer 2010

já bych ho tedy při kojení nejedla, ale profesionální názor to tedy není 😉

kalo
19. čer 2010

já bych ho nejedla v těhotenství, ale při kojení...Proč ne??????????

jabber
19. čer 2010

Nejedla bych ho radši ani v těhotenství ani při kojení 😉

shaula
19. čer 2010

Neviděla bych na tom zas tak nic závadného. Nevěřím, že si Japonky sushi v době kojení odepírají 😉

momin
19. čer 2010

@syraell taky bych si klidne dala.. 😉

lidiab
19. čer 2010

Zalezi na kvalite ryby! Pokud je cerstva a kvalitni, pokud sushi pochazi z overeneho zdroje (kvalitni restaurace) tak v tom nevidim zadny problem. Pokud si nejses kvalitou jista tak radsi ne, muzes se snadno otravit. Nevim zda otrava rybou prechazi do mleka, ale mit 3 dny prujem a u toho jeste hladovy kojenec...nic moc situace asi 🙂
Ja jsem sushi nekolikkrat jedla i behem tehotenstvi, se syrovym lososem. Rybu si objednavam po internetu, v Praze je jeden velmi dobry e-shop s zarucene cerstvou a velmi kvalitni rybou. Zmrazim ji ale alespon na 24 hodin, pak rozmrazim a udelam si doma nigiri sushi. Tim zmrazenim se vyhubi vetsina bakterii atd. A mimochodem, v sushi barech u nas se take vetsinou pouziva ryba ktera byla bleskove zmrazena a zase rozmrazena. Prave aby se zamezilo vyskytu bakterii.

zdenkaradek
19. čer 2010

@syraell tak já jsem sushi jedla, když jsem byla těhotná a při kojení taky. Prostě tuňákovému jsem nemohla odolat. A myslím si, že pokud je ověřený dodavatel čerstvých ryb, takže by to nemělo nijak vadit. Ale mám tu výhodu, že manžel je kuchař, takže buďto dělal sushi doma, přivezl na něj z práce čerstvé ryby a nebo jsme byli v Sushi baru ve Zborovské v Praze, tam si myslím, že je čerstvost zaručena. Nějaké sushi ze supermarketu nebo fast foodu bych taky neriskla. Jinak taky se dělá sushi jen se zeleninou - okurka, avokádo, nebo krabí tyčinky a to by snad nemělo vadit vůbec.

lidiab
19. čer 2010

Jo a kdyz uz se tech syrovych ryb budes prece jenom bat tak si muzes dat sushi zeleninove nebo s uhorem, krevetami, uzenym lososem atd, jsou to tepelne upravene suroviny. Takove california rolly nemaji chybu kdyz jsou dobre udelane, a zadnou syrovou rybu neobsahuji 😉

syraell
autor
19. čer 2010

idiab
hod mi recept. pleas 😉 Díky!
problém je, že já na sushi zbožňuju právě toho tuňáka, popřípadě lososa auuuuuuuuuuu. Doma si dělávám s uzeným lososem( ten ale taky neni tepelně opracovaný), avokádem a sezamem. Teď jsem dostala úplně zvířecí chuť na krabičkou plnou různých sushi, sashuimi apod...V obchodě si to ale asi taky nelajsnu a do restaurace se nedostanu, jsem týden po císaři a sotva lezu ☹

collette
19. čer 2010

Já teda na ryby moc nejsem všeobecně, natož syrové. Ale sushi miluju, i když si dávám jen to se zeleninou, nejraději s ředkví. Hrňte to sem na kila 😀 . Nejvíc maki 😵 A občas si střihnu lousek s krevetkou či lososem. Osobně si myslím, že když už se může tatarák, tak proč ne ryba. Syrové záležitosti byly problém v těhotenství, protože pak mohly mimi ohrozit přímo, ale pokud bude problém teď, tak bude blbě mamině, ale na mléko to vliv mít nebude. A pochybuju, že si budete kupovat něco pochybnétho, takže já bych strach neměla. Přeji dobré pošušňání 😀

collette
19. čer 2010

Tak vám teda děkuju, slintám jako kojenec, kterému rostou zuby. Za misku nakládaného zázvoru bych vraždila 🙄

syraell
autor
19. čer 2010

collette
to mi povídej! 😉