Je nutné odstříkávat mléko?

krusinovka30
31. pro 2009

chtěla jsem se zeptat, asi blbě, ale je nutné odstříkávat mléko??
někdo mi radil odstříkávat už od začátku a dělat zásoby do mrazáku, jiný zas, že si mám odstříkat jen pokud si chci ulevit.

barica
31. pro 2009

ja jsem cetla doporuceni hned v materialech o kojeni v porodnici, kde psali, ze neni nutne odstrikavat... proc by jsi to delala, kdyz k tomu nemas zadny duvod? zasoba v mrazaku je mozna dobra, kdyz clovek potrebuje nekam odejit a ditko muze nakrmit nekdy jiny, ale jinak je to zbytecne... stejne, kdyz ma ditko rustovy sprut, tak je lepsi kojit a kojit, nez ho prikrmovat z mrazaku, aby se nabidka z prsu prizpusobila jeho potrebe...

editah222
1. led 2010

Odstřikávání a zamražování není nutné, ale někdy se ty zásoby z mrazáku moc hodí. 😉 Díky nim jsem mohla v klidu vyrazit na nákup vánočních dárků a manžel dal Edince moje odstřikané mlíčko.
A taky odstřikavam když potřebuju zvýšit "výrobu" mléka, funguje to 100%

dorinek
1. led 2010

Tak já mám zkušenost takovou - už v porodnici mi řekla sestra, abych neodstříkávala všechno mléko, jen do úlevy. Tak jsem to tak dělala a rapidně jsem si tím snížila tvorbu mléka. Tělo prostě zareagovalo tak, že když je malej odbyt, tak není potřeba prsa tak nalejvat a když jsem šla z porodky domů, tak jsem přikrmovala Nutrilonem. Doma jsem začala po každým kojením odstříkávat prsa úplně "do dna" a ještě mezi kojením. A trvalo mi to aspoň 14 dní, než jsem zase zvýšila laktaci. Když by se malá hlásila o jídlo dřív, než se mi prsa zase nalejou, tak je vždycky lepší ji dokrmit odstříkaným MM, než UM. Pořád odstříkávám ( ne už tak často) a mlíka mám pořád trochu víc, než stačí sníst, ale jsem klidnější. Když přestanu odstříkávat, tak se mi během 1 - 2 dnů laktace sníží, ale zase ji zvýšit už trvá o dost dýl. Až půjdu příště do porodnice, tak si sebou vezmu rovnou odsávačku a začnu odstříkávat ostošest 🙂
No a zásobička v mrazáku se vždycky hodí, ať může taky "kojit" tatínek, když maminka vyrazí ven 😀

radka.m.
1. led 2010

odstříkávat není určitě nutné,ale zase nadruhou stranu-pokud máš nadbytek mléka,tak bych si zásoby určo udělala,není to o tom,že pak může mimčo nakrmit někdo jiný,ale hlavně mléko se pak hodí,až začneš třeba s kašičkama 😉 😉

syraell
2. led 2010

Pokud te neobtezuje treba vetsi mnozstvi mleka, tak nevidim duvod proc odstrikavat. Ja jsem mela s prvnim ditkem mlika tak akorat, takze jsem treba nikdy neodstrikavala...

pajka888
2. led 2010

tak já odstříkávám po kojení (když malá všechno nevypije)
mlíko skladuji, ale flaška u nás nehrozí, máme 5 druhů a žádnou malá nechce, prostě jedině prso 🙂

katka82
2. led 2010

Ahojky tak já měla do 4 měsíce mléka doslova na rozdávání a v mrazáku jen asi 4-5 pytlíčků jako zásobu kdyby náhodou a ostatní odstříkaný(když třeba malej spal celou noc a já se ráno probudila se šutrama na hrudi) jsem blbec vylejvala a pak v to 4 měsíci přišla laktační krize a jak mě pak byly pytlíčky s MM z mrazáku dobrý,ale páč jich bylo fakt málo tak jsem musela sem tam dokrmit UM 😖
Takže má rada pokud máš mléka dosta tak určo něco odstříkel do mrazáku protože fakt nikdy nevíš kdy se to bude hodit a jinak bych to nechala bejt 😉 malá si vezme kolik potřebuje a tvoje tělo se tomu přispůsobí 🙂

lenkaaa
18. led 2012

Prosim o radu, jestli v tomto pripade odstrikavat mleko a hlavne kdy, jestli pred kojenim nebo az po:
Vzdy jak se blizi doba papani, tak mi samovolne odteka z prsu mleko, to uz vzdy cekam, az se maly vzbudi a bude papat. Nevim, jestli to takhle muzu nechat nebo jestli mam odstrikavat a kdy - hned jak mleko zacne samo kapat, nebo pockat jeste tu hodku co se maly napije a odsat potom?
Diky za rady, malemu jsoou 2 tydny.