Je problém, že mlíčko odstříkám a použiju láhev?

marketa1008
7. bře 2013

Ahoj maminy🙂 Mam otazku..mame doma mesicni miminko..plne kojim.O vikendu jsme pozvani na malou oslavu a ja malou necham u nasich na tu chvilku..Myslite ze je problem,ze mlicko odstrikam a pouziju lahev na krmeni?

zazana81
7. bře 2013

Ahoj mamino, naše malá vživotě lahev nevzala do pusy. Už jste zkoušeli, jestli si jí vezme? Aby nebylo nemilé překvápko. Jinak já jsem spíš pro to, si od dítěte neodskakovat. Prostě po narození dítěte jsem preferovala závazek k němu před zábavou. Ale každý to má jinak, chápu, že někdy je potřeba vypadnout ...

petrusew
7. bře 2013

U nás to problém nebyl, odcházela jsem z porodnice s flaškou a mým mm, ale malá sála hezky, jen si nevysála mlíčko. Později se chytla prsa a lahvička na střídání nebyla problém. Jen pozor, z lahvičky je to pohodlnější pro miminko, tak se může stát, že by mohla chvilku prso sabotovat a vztekat se. A taky se může stát, že malá tu lahvičku vůbec chtít nebude 😒

hradkovka
7. bře 2013

Ahoj,já jsem kojila 4 týdny,ale i mezitím jsem dávala flašku a bez problémů,ale souhlasím s holkama,chce to raději dopředu vyzkoušet zda tu láhev vůbec bude chtít🙂

llluckaaa
7. bře 2013

Myslím, že by bylo lepší, kdyby sis z oslavy odskočila nakojit a nebo ti dítě na kojení rodiče dovezli. Může se totiž stát, že se z flašky nenapije 😒

blahova_andrea
7. bře 2013

my díky flašce z porodnice kojení nezvládli. malý prostě prsa odmítal a mě nešlo dostatečně odstříkávat. já bych odstříkala a nechala bych rodiče, ať to prckovi dají stříkačkou nebo po lžičkách. láhev už bych po svých zkušenostech neriskovala. také je řešení se nezdržet na oslavě moc dlouho. dát mu těsně než odjedu a až se vrátím. nevím jak často ti dítko pije, ale mě malej pil tak po 2,5h.

ivca_doubek
7. bře 2013

Já osobně bych od měsíčního miminka neodcházela, pro mě osobně by bylo přijatelnější řešení když už, tak ho vzít s sebou do kočárku a nechat ho spinkat někde v klidu mimo ruch oslavy, chůvičku určitě máte tak mu ji dát do kočárku. Ale sama za sebe bych si oslavu odpustila.

olusenka
7. bře 2013

náš syn plně kojený nevzal láhev do pusy, zkoušela jsem to asi 2x, ale až asi na půl roce (bála jsem se dřív, abych si kojení nezničila,když zjistí, že to z flašky víc teče a nemusí tak makat, a taky nebyl důvod dávat lahev, ale on ji stejně nechtěl), a pak ještě později. Měla jsem různé (Avent i Medela Calma pro kojené děti). Taky byl problém s odstříkáním, za hodinu asi 30ml, prostě mám prsa kojící ale prakticky nic neodstříkám. Nevím, jak jsi na tom Ty. Musíš vše vyzkoušet, odstříkání i láhev, pak uvidíš. Já bych to ale spíš zařídila tak, že se vrátím domů na kojení nebo že mi malého někdo přiveze. (Což by u nás byl taky problém, být v Tvé situaci, protože jsem kojila každé 2 hodiny, někdy 10-15min, to bylo v pohodě, ale bylo období, kdy skoro 3/4 hodiny, a to pak bylo kojení vlastně každou hodinu a čtvrt. Hrůza...)

lv
7. bře 2013

já jsem kojila 8měsíců a měla jsem to štěstí, že dcera tolerovala i flašky, jelikož jsem musela sem tam k doktorům, nakrmili babičky flaškou.

pampeliska36
7. bře 2013

asi záleží na každém miminku a hlavně na tvém rozhodnutí! 😉 jakože si myslím, že když nakrmíš jednou z lahve, tak se nic nestane... ale kvůli oslavě bych to raději ani nezkoušela a doporučuji raději nakojit z prsa 🙂
za prvé se ti může stát, že se ti z flašky nenapije a za druhé je to samozřejmě pro mimčo jednodušší a samozřejmě úplně jiná technika sání!!! já jsem malou dokrmovala s flašky měsíc a půl a pořád jsem u toho kojila... takže opravdu záleží na každém miminku a mamince... ale rozhodně bych to kvůli tvému důvodu nezkoušela 😉 to bych raději použila třeba stříkačku a nebo kalíšek než flašku 😉

martinakl
7. bře 2013

Ja to taky tak obcas delam. Hlavne si vyzkousej, jestli bude chtit lahev. U nas je to nastesti bez problemu. Kdyz mu das jednou za cas z flasky, tak se asi tezko stihne zkazit technika sani, rekla bych 🙂 My jsme krmili z flasky prvni mesic a pul a ted krasne pije z prsa. I kdyz je fakt, ze my jsme meli flasku pro kojeny deti od Medely. Tak zkus treba to.

kacikaci
7. bře 2013

taky jsem to tak dělala..ale je určitě lepší dopředu vyzkoušet, jestli lahvičku vezme, u nás se vyplatila Medela Calma pro kojená mimča..myslím, že nejlepší lahvička..jinak se dá taky přes injekční stříkačku a prstík

pejtho
7. bře 2013

Moje první dcerka láhev nevzala do pusy, takže jsem se nemohla nikam vzdálit dál než na dvě hodinky, protože až do 6 měsíců se budila co dvě hodiny 🙂 A zkoušeli jsme různé druhy lahviček.
Druhá dcerka vzala lahvičku v pohodě. Také jsem jí zkusila odstříkat a dát do lahvičky okolo měsíce. Malé jsou teď 4,5m a je to fajn, že můžu občas odstříkat a někam si vyrazit a manžel se postará. Máme lahvičku od Aventu.
Nikdy nebyl problém, že by se pak špatně přisála k prsu, nebo nechtěla ode mě.

bublina155
7. bře 2013

Moje mala se napapa z flasky, mame od NUK anti-kolikovou, jednou jsem musela k doktorce a nechtela jsem ji tam tahat a krmil manzel a pohoda, ale taky jsem se bala ze nebude chtit a bude hladova.

mailli
7. bře 2013

když jsi se rozhodla, že dítko s sebou brát nebudeš (tím tě nijak nekritizuju, výhoda je, že se nedostane už v měsíci mezi kupu lidí a bude mít u babičky klid), tak se tím nijak nenech stresovat 🙂 ano, může se stát, že mimčo nebude chtít lahev, ale dá se taky nakrmit stříkačkou přes prst (stříkačku koupíš za pár korun a to je vlastně vše, co potřebuješ). já jsem takhle malou přikrmovala v porodnici UM (mohla jsem se postavit na hlavu, ale po 4 týdnech jsem kojení absolutně vzdala). takže se nemusíš obávat toho, že by se malá vůbec nenajedla - malíček jí dáš do pusinky a pokaždé, když "táhne", tak jí z té stříkačky stříkneš trošku mlíčka 🙂

lita
8. bře 2013

Problem to urcite neni, jen tedy opravdu radeji nejdrive vyzkouset, zda si to z te lahvicky vezme. Pres strikacku to byl u nas boj, kluky jsem sem tam krmila lahvi s mym odstrikanym mlikem a rozhodne v kojeni problem nebyl, naopak jsem byla rada, ze se kluci naucili jak na prso, tak na flasku 🙂

mirkson
8. bře 2013

Prosim te, v klidu napumpuj mliko a jdi se na chvilku pobavit 😉 ja jsem jsem taky manzelovi nachystala flasku, kdyz jsem potrebovala jit alespon v klidu nakoupit jidlo. Prvni dcera se z flasky nenapila, takze tvrdohlave cekala az se vratim domu. I 3 hodiny. Druhe dceri moje odstrikane mlicko z flasky vubec nevadilo. Stale kojim, jen uz nepumpuju. Nakojim ji nez odjedu a kdyby nahodou umirala hlady, tak ji manza da nejakou svacinu 😉

maly_prcek
8. bře 2013

Taky jsme u staršího občas dali mlíčko z lahve, ale byl o něco starší a z fašky pít uměl... Pokud nemáte problém s kojením, myslím že by to mimčo projednou zvládlo. Ale určitě to chce vyzkoušet, kolik odstříkáš a jestli si vezme z flašky. A taky je fajn počítat s tím, že po cca 3-4 hodinách budeš ty mít hodně a bolestivě nalité prsa a budeš si potřebovat odstříkat, což např. na veřejných záchodkách není nic moc příjemného... Určitě je příjemnější, když přijede mimčo za tebou. Takhle malé mimčo není problém nechat spát v kočárku někde bokem. A kdy se ti tak budívá večer? My jsme to dělali tak, že jsem nakojila kolem 19-20h a pak mimčo do svých cca 23h spalo, tak jsem mohla jít pryč. Na delší pobyty jsem stejně neměla chuť. Pro sichr můžeš nechat mlíčko v ledničce a pokud je to blízko, není problém dojet nakojit.

ebsian
8. bře 2013

Taky jsem to chtěla prubnout už, ale co tu čtu, tak s tím počkám ještě 2 měsíce radši..nechci pokazit kojení a i když pije krásně, tak se toho trochu bojím..mám avent lahvičky 2ks..a asi nevyužiju nakonec.

laska.nezna.hranic
8. bře 2013

mým klukům bylo šumák, z čeho pijí. hlavně, že to teklo 😉 i kdyby láhev nechtěla, pořád je možnost stříkačky, lžičky, kalíšku, atd. já osobně bych od mimča nešla, ale pokud pro tebe to odloučení není problém, tak se není čeho bát 🙂

hansed
8. bře 2013

není to problém 😉

kamino
8. bře 2013

Pripojuju se,nejdriv vyzkousej,jestli ti lahev bere...ten nas mizera ji odmital do 7 mesice,ted uz je to lepsi,ale stejne ho to moc nebere...
Jak tu holky psaly,zkusila bych to spis strikackou,naucili me to v porodnici,das prckovi do pusy malicek,aby sal a koutkem mu poustis mleko ze strikacky. U nas se to osvedcilo...

hamma
8. bře 2013

Může to být problém, jednak nemusí dítě láhev chtít a taky se může stát, že pak nebude chtít prso, což by bylo horší. Já bych vzala miminko s sebou na oslavu, moji kluci se mnou chodí všude od malička a jsem spokojení všichni.

xsenova
9. bře 2013

nie je problem - ale najskor vyskusaj ci flasku zoberie. Velmi dobra flaska je od firmy MEDELA - vola sa CALMA a je dizajnovana specialne pre kojene deti. Mame ju doma & par nasich kamaratok kt maju miminka a sme nadmieru spokojni. Pomohla napr pri laktacnej krize 🙂 alebo pri zavedeni cajiku, UM v pripade potreby a nenastal problem pri dalsom kojeni