Je tady někdo, kdo přestal schválně kojit?

vendeta
28. kvě 2008

chtela jsem se zeptat kolegyně přestala sve mimco v 2. měsíci kojit, aby si prý mohla dát kafco atd? Ja to nechápu..
Já kojím a hodlám dlouho, vzdyt je to krasný mít toho drobecka u prsa 🙂

misalka
28. kvě 2008

To je,ale popravdě řečeno, někdy je to i o nervy,moc mě to mrzí ale kojila jsem jen 3apůl měsíce,Natálka měla bolení skoro po všem,pak jsem ji dokonce přestala stačit,nepřibrala a zel. hovínka,nemohla jsem jíst skoro nic,hodně jsem zhubla a chyběly mi živiny,byl to pro ní docela utrpení být na MM, chybí mi to,ale nebudu trápit dítě ani sebe, přešly jsme na UM a je to spokojené miminko a kontakt si vynahrazujeme i jinak,mazlinkujeme se každou chvilku.

johanda
28. kvě 2008

vendeto, všichni to holt neprožívají jako něco krásného, no...Ukončit kojení kvůli kafču je sice dost nezvyklé 😲 , ale té tvé známé evidentně nepřinášelo to, co tobě. Pokud mimčo miluje a řádně se o ně stará, vůbec bych to neřešila.

petular
28. kvě 2008

Vendeto, souhlasím s johandou, někdo to hold má jinak... Já bych kojila dál, ale v šesti měsících pil Matýsek co hodinu a to bylo fakt náročné, navíc mu to evidentně nestačilo a tak jsem začala přikrmovat MU až nakonec asi po měsíci si raději vybral lahvičku než prso. Tak jsme kojení ukončili a jsme spokojení oba. Hodně se mazlíme a pusinkujem i když je nahatý a to mu to "prsíčko" vynahradí. Já si zakázané potraviny dávám až teď, protože jsem byla tak zblblá, že jsem si vůbec neuvědomila že už nekojím 😀 A co se kávy týče, tu jsem 1x denně pila jak těhotná, tak kojící a absolutně v pohodě.

miluska.woolley
28. kvě 2008

tak ja se teda priznam, ja kojim a to kafco si dam obcas taky 😔 .
Malou kojim protoze to je pro ni to nejlepsi a protoze nam to funguje, nenapadlo mne prestat predcasne, ale zadny uzasny pocity u toho teda nemam 😕 .

caira
28. kvě 2008

tak ja teda prestala tak nejak z obou duvodu, zaprve mi dochazelo mliko a mala se u toho desne davila, vztekala atd a zadruhe jsem z toho uz byla vystresovana, ze jsem proste prestala kdyz ji bylo necelych deset tydnu. dobre jsme kojili jen do osmi tydnu a pak najednou u toho zacala desne brecet, kuckat se atd atd vubec jsme nemohli prijit na to, co se najednou zmenilo, kdyz do te doby jsem kojila v pohode.. strasne jsme se obe stresovaly a ona byla hladova a porad uplakana.Proste to nemelo smysl to protahovat... od doby co jsme na flasce tak je stastna a spokojena a ja taky 🙂

lukin
29. kvě 2008

Já teda kojím, ale nijak zvláštní pocity u toho nemám. Občas jsem si říkala, že taky přestanu, protože ji po každém pití hrozně bolelo bříško. Teď se to zlepšilo, ale stejně jsem byla z toho akorát na nervy.

vendeta
autor
29. kvě 2008

tak to jo, holky. přestaly jste proze nebylo mliko a tak. Jenze ta ma kamaradka dobre mleko měla, přestala jen kvuli sobě.....

lukin
29. kvě 2008

vendeta: No jo, ale proč ji za to odsuzovat? Mnohem horší jsou ty, které jdou dobrovolně na potrat. Já bych si taky ráda dopřála veškeré jídlo, ale nemůžu ☹ No a když se ji chce pořád připravovat UM a platit za něho, tak je to její věc.

marinka
29. kvě 2008

Přestat kojit ve dvou měsích a připravit tak mimčo o MM, o kterém všechny víme, že je pro prcka to nej, jen abych si mohla dávat kafe - to mi teda přijde dost šílené! 😖 Něco jiného je, jak píše misalka, když mamina kojit chce a nemůže, ale pokud mlíčko je a je to jen o pohodlnosti maminy.. 😒
My jsme si teda taky slušně užily s prdíky, první čtyři měsíc jsem nemohla skoro nic sníst, aby malá neplakala, ale vybec mně nenapadlo,že bychom kojení ukončily, když jsem měla mlíka dost. Navíc ten pocit blízkosti u kojení miluju! Teď už se malá začíná sama odstavovat, kojím už mnohem míň a na jednu stranu jsem ráda, že nebudeme prožívat trpké chvíle u odstavování, na druhou stranu je mi to trochu líto, že přijdeme o tychle intimní chvilky 😉
A co s týká kafča, od půl roku malé si dávám jedno denně a když večer usne a vím, že neubudu kojit nějakých 7, 8 hodin, klidně si dám i trochu vínka nebo medoviny 🙂

bambulik
29. kvě 2008

tak moje známá po porodu si připadala hrozně vzhledově, taky která jsme po porodu dokonalá že?
No a přestala kojit, teda vlastně skoro ani nezačla a mohla a chtěla prostě zhubnout a dát si víno, tak nekojila, to nechápu....
Já osobně bych chtěla kojit tak rok, uvidíme jak nám to spolu půjde, nechám tomu volný průběh...
MM je to nejlepší co pro ni můžu mít a tak se toho nezříkám a naopak bych řekla ž kojením jsem i zhubla..

liviky
29. kvě 2008

já poprvé kojila skoro rok,teď podruhé,doufám,že to vydržím tak stejně,protože je to dobré pro malou,ale spíš to teď už vnímám jako zátěž mít pořád mimčo u prsu,protože tím ochuzuji mou druhou dceru(ikdyž občas se mi k prsu přisaje jako že je mimi a taky si cucne) 🙂
Jinak SOUHLASÍM s Lukin Vendeto.

bielanevesta
29. kvě 2008

Tak ja chcem prestať koli tomu, že chceme ďaĺšie mimí 😀 Ale naša malá už má 11 mesiacov pomaly 😀

sisstin
29. kvě 2008

to je zas téma 🙄 já jsem nekojila..a je to každýho věc snad ne 🙄 ..nesnáším to musíš a nechápu atd. 😠 prostě někoho to baví, dává mu to intimitu atd, a někomu je to nepříjemný, nejde to..atd.

nevim, proč se to tady furt musí řešit v milion tématech 😒

bambulik
29. kvě 2008

bielanevesta: ,yslím že když jsi těhotná mmůžeš kojit do tří měsíců...
a jste dobří když chcete další mimi, to bude dobrý záhul...

bielanevesta
29. kvě 2008

No jasné kto chce kojiť nech kojí kto nie tak nie, hlavne že je miminko spokojné a viac to netreba riešiť nie? 😵 Neznamená že kto nechce kojiť je zlá matka 😉

zdenka26
29. kvě 2008

zase další téma ohledně kojení.vždyt je tady toho plno a omýlá se furt to samé dokola.zase se tady zachvíli začne hádat a jsme tam kde jsme byli 😉

sisstin
29. kvě 2008

zdenka: no mně je to právě jasný..jestli tady někdo bude mít tu odvahu a napíše, že přestal schválně kojit..tak už vidim ty reakce 😅 😅 😅 😅 😅

bambulik
29. kvě 2008

je to každýho věc, já se hádat nechci
někomu to jde, někomui ne, někdo chce, někdo ne
když je spokojená matka i dítě - je to důležité

horty
29. kvě 2008

A zase to kojení...

marinka
29. kvě 2008

😀 😀 😀

bambulik
29. kvě 2008

😀 😝

noangel
29. kvě 2008

btw kafco se klidne cas od casu muze, ja si davam kapucino a zadnej problem u malyho nevidim chrni jak dudek i po nem. a vic nez 6 mesicu kojit urcite nebudu mam desnou chut na tatarak. a kojeni me nebavi, nemam u nej uzasny pocity. kdyby nebylo kojeni tak zprofanovany tak se na to vykaslu jen proto abych si klidne mohla zajit vecer zacvicit nebo nekam mezi lidi sednout. coz sice muzu ale kdyz malej dostane hlad driv nez se vratim tak jsem jak de.ka na telefonu manzel zavola a ja jedu dom kojit 😎

katharin
29. kvě 2008

Ahoj,jak tak čtu,začíná se tady tak nějak zbytečně odsuzovat.Milé dámy a maminy uvědomte si,že ste na diskuzi a ta je právě o tom,že máme každá jiný názor,ale to neznamená,že si máme vzájemně něco vyčítat,nebo se slovně napadat.Každá mamina,která na svět přivede dítě je dobrá matka,každá z nás jinak,ale všechny sme dobré.Já například kojím pořád,ikdyž mě Luk už občas pořádně kousne,ale zase sem ho dávala do chodítka,což by třeba některá nekojící mamča neudělala.Je to prostě o názorech,tak se radši zamyslete,co kdo děláme "špatné" pro naše mimi a pak se teprve čertěte!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sylvar
29. kvě 2008

já z prsa kojila 9 dní a malá u toho řvala.Jak jsme přišly z porodky, odsávala jsem a dávala lahvičkou, najednou jsme neměli uplakané miminko,ale spokojené miminko...a po 8 týdnech jsem už měla mlíčka moc malinko, skoro nic mi nešlo odsát(díky zánětu)moc to bolelo, tak jsme přešly na sunar a pohoda, kvůli kávě bych teda nepřestávala...
rozhodně nejsem špatná máma jen proto, že jsem nevydržela bolest a přestala, to si opravdu nemyslím 😔

neeve
29. kvě 2008

Uplně nesnáším tyhle témata, je to každého věc a pokud se někdo přitom cítí hrozně, tak raději spokojená mamka než naopak. Ale přiznávám, že jsem to zpočátku taky brala víc emotivně, zda kojit či nekojít. Kojení jsem brala za velmi důležitou věc. Kojila jsem půl roku a pak postupně přestávala.
Ale v podstantě souhlasím se Siss.

kristi
29. kvě 2008

kojila jsem i kafe jsem pila.....at si to kazdej dela jak chce, mne to nebavilo, neslo a mala byla spokojenejsi s lahvi....a ja potazmo taky

bihan
29. kvě 2008

Tak isto neznášam tieto témy.... čo je komu do toho? 🙄

f.nina
29. kvě 2008

Ták já se přiznám že kojit jsem přestala i když jsem měla dobré mléko.Prostě jsme se trápily oba dva.S lahví jsme byly spokojenější a šťastnější 😉

alcatko.j
29. kvě 2008

To je vazne tema jak noha zas 😀 A Vendeta myslim pocitala s tim, ze by se tu mohla strhnout bitka, mne to tak pripada 😅

Bóze, jak ja chci prestat kojit. kvuli vzhledu a me pohodlnosti, ale nejde to 😅

haluskacz
29. kvě 2008

vendeto, a proc mas potrebu to resit takhle? Tak mas na to svuj nazor, to snad staci, ne?