Je tu máma, která kojí a příležitostně kouří?

baterie
5. říj 2013

Je tu nějaká máma, která kojí a příležitostně si zapálí? Příležitostně myslím na nějaké akci, jednou za týden dvě, tři cigarety. Jsem slaboch, manžel je kuřák, vydržela jsem to celé těhu ale teď po 6-ti měsících, když už občas někam jdeme, nemůžu se udržet, je v tom takový kousek dávné svobody. Jen tak bych si nezapálila, ale ve společnosti kuřáků si prostě dám a pak mám z toho celou noc výčitky. Nechci kvůli pár cigaretám za měsíc přestat kojit, ale dobré to asi není, že?

monaida
7. říj 2013

Já kouřila a hodně, na začátku těhotenství jsem přestala. Nebudu lhát, párkrát jsem zhřešila, dělala jsem státnice a nápor na nervy to byl pořádný. Pyšná na to nejsem, dneska kojím, chutě mám někdy strašný (taky si myslím, že už zůstanou navždycky 😒 ). Ale když vidím tu malou před sebou, tak bych si nezapálila - bála bych se i toho, že jí budu smrdět (když už nic jinýho) ... Neschvaluju, ale neodsuzuju - vím, jaký to je, ten, kdo nikdy nekouřil nepochopí jaká je to slast... 😀 A taky jsem byla dost šokovaná, když v porodnici dvě maminky vždycky odvezly miminka k sestrám a vyrazily za budovu kouřit... A sestry byly v naprostým klidu - ale na nás, které měly s kojením potíže, koukaly jako na nemožný matky! A ještě něco - já v těhotenství pekelně přibrala, lékař v "rizikové" poradně mi pěkně nadával a řekl, že si mám dát klidně radši jednou denně cigaretu místo sladkosti... Docela jsem nechápala!

mitote
7. říj 2013

@kacenaruska tvoje deti ten kour taky vdechuji, takze jsou pasivni kuraci a zadelavas jim na rakovinu stejne jako sobe... muj znamy, uzasny clovek take kouril... v 54 letech umrel na rakovinu plic...

januzza80
7. říj 2013

@fram pekne jsi to napsala a ja taky rika,kdyz si chce nekdo zkazit zivot a zdravi,ktere ma jen jedno,tak at to dela jen sam sobe,ale ne tomu malemu,ktere se nemuze branit.Nikdo neni opravdu dokonalej a to co se dava do jidla je nekdy des a dite nemuzueme na 100% uchranit od nebezpeci,ale prvni dobry krok je to,ze dite nebudeme vystavovat takovemu nebezpeci,jako je kour.Moje svagrova je kuracka a nekourila ani behem tehu a ani kdyz kojila.Zvladla to a jde to,kdyz se chce.

mitote
7. říj 2013

jinak zavislosti se da zbavit, manzel byl kurak, kdyz jsme spolu zacali chodit, mel jasne ultimatum: cigarety, nebo ja. vybral si... Vyjimecne mel povoleny doutnik pri nejake oslave. Ten uz nemel rok. A aktualne je sam na tom tak, ze kdyz vidi tehotnou kourit nebo jak matka chrli kour do kocarku, tak by ji propleskl... a ja bych mu jen pomohla. Proc detem nezadelat na par nemoci, ze. Je to smutne, ze pro nekoho je vlastni pohodli prednejsi nez zdravi jeho a zejmena jeho ditete

uztotakbude
8. říj 2013

@anushka111 Chuť na cigaretu zmizí. Věř mi, vím o čem píšu. Ne hned, trvá to, ale nakonec by si na ni ani nevzpomněla a to dokonce i v situaci, kdyby seděla v hospodě s kuřáky.

lajla
8. říj 2013

@anushka111 ano snazim se co nejvice jak to v nasich podminkach jde ...pouzivat to nej a v bio kvalite, to cos napsala beru jako vysmech z tve strany ale vubec me to nepobavilo
Segra taky kourila...prestala jakmile otehu a ani pri kojeni ne...nej prilezitost jak prestat na porad a chut opravdu nema...coz ti potvrdily i ty ostatni...ja zkousela potahnout udelalo se mi okamzite zle mdlo zacla jsem kuckat a pachlo to ze me cely den...nechapu jak si toto nekdo dela dobrovolne
Jo kurte si ale prosim tak abych to necitela kdyz jdu po venku a netahl se za vami ten neskutecny smrad
To ze kurak skodi sam sobe je hovadina skodi vsem kolem dokola

lajla
8. říj 2013

@stazina a fakt je ze u obcasneho kuraka cigareta vyprcha cca do deseti dnu u kuraka cca mesic? Takze tech 6 zminovanych hodin...nak mi to nesedi...nebo neumim pocitat? 😒

lajla
8. říj 2013

Pardon odpoved byla pro @anushka111

phuskova
8. říj 2013

ja si treba nemyslim,ze vsichni kuraci nutne musej mit hromadu nemoci a umrit na rakovinu plic v nizkem veku..muj deda byl extra silny kurak,nekdy i 2 krabicky denne,babicka to samy a umreli v 72 letech,na rakovinu kostni drene,resp.prsu a dle lekaru to nemelo absolutne zadnou souvislost s kourenim.ze by to tak dopadlo i kdyby byli nekuraci..moje mamka je take silna kuracka,a ja ani my brachove zadne zdravotni problemy nemame,a to jsme uz dospely a podotykam,ze totalni nekuraci,ja sem cigaro ani nikdy nemela v puse..takze pokud je tehotna silna kuracka,tak nevidim problem aby si jednou za cas dala,lepsi nez byt nervni a ve stresu,vidim to na manzelovi..ten kdo tvrdi ze to je jen zalezitost mozku,nikdy nekouril asi..jelikoz je zavislost jak psychicka,tak ale i fyzicka..

katfan
8. říj 2013

@fram prosím tě,tím,že si dá pár cigaret,dítěti neublíží.není blbá,aby kouřila ve stejný místnosti jako je miminko a taky ne před kojením.do mlíka se to nedostane.škodi tím jenom sama sobě a to je každého věc.

fram
8. říj 2013

@katfan každá máme svůj názor, můj je prostě ten, že kouření k těhotenství ani kojení nepatří. A že se to nedostane do mlíka? Jak to víš? To já zrovna nevím,takže bych to určitě neriskovala.

katfan
8. říj 2013

@fram ok,co člověk,to názor

anushka111
8. říj 2013

@lajla Je velice smutné že když napíšu odlišný názor od tvého, hned mě napadáš, že se ti vysmívám.
Tak hlavně že jsi tak dobrá, že nemáte doma nic z plastu či silikonu ani žádnou textilii z umělých vláken, která jsou změkčená, jistě víš proč to píši, když jsi tak zběhlá v tom co je pro dítě dobré a co ne. Pokud ne, stačí umět některý světový jazyk a projet zmiňované materiály Googlem (jsou bohužel daleko škodlivější, než vykouřit dvě,tři cigarety týdně mimo byt, což je to k čemu se celou dobu vyjadřuji a co zde řeší zakladatelka diskuse 😉 ). Já ti tvůj názor nebrala a bylo by fajn, kdybys i ty nechala ostatní se vyjadřovat. I když se obávám, že ti to zřejmě nejde a tak už se k tvým případným dalším příspěvkům raději nebudu dál vyjadřovat, neb by to zřejmě bylo jako házet hrách na zeď 😎

anushka111
8. říj 2013

@lajla P.s. Ze mě nemá co táhnout, neb jak jsem psala, nekouřím (pouze před osmi lety dva měsíce) 😉

lajla
8. říj 2013

@anushka111 beres si vsechno strasne osobne to neni potom na diskuzi je mi lito:D a ano brala jsem to z tve strany trochu jako utok a docela to tak vyznelo,vysmech bylo asi spatne zvolene slovo...dala jsi celou radu prikladu ktere je prakticky nerealne u nas splnit...to je smesne a sama to vis...a ano snazim se o co nejzdravejsi prostredi ale nejde to pokud ostatni na to kaslou a zamoruji ho

lajla
8. říj 2013

@anushka111 ja nerikam z tebe nebud tak vztahovacna🙂 pisu vseobecne a sem tak reaguju...plus koukni jak je to s vydrzi cigaret v tele..tam jsi pochybila

Doufam ze se dane na cigarety budou nadale zvysovat..aspin potece vice do statni kasicky🙂🙂🙂

anushka111
8. říj 2013

@lajla Neberu si to osobně, jen nemám ráda striktní názory, které dle mého píšeš, toť vše 😉

lajla
8. říj 2013

@anushka111 ok:D tak to je fajn,protoze v tomhle docela striktni jsem :D

gable
8. říj 2013

@katfan nikotin putuje do mleka, splodiny vznikle spalovanim cigarety taky.

anushka111
9. říj 2013

@lajla Víte nikdo nejsme dokonalý. Vy píšete že pro děti kupujete co nejvíc bio kvalitu, zároveň ale píšete, že používáte jednorázové pleny. Pak mi píšete že chuť na cigaretu přejde, přičemž sama píšete, že jste si jednou potáhla a nechutnalo vám to, tudíž soudím že jste nekuřačka a pak mi zmínka o tom, že chuť přejde, od vás přijde neadekvátní.
Dřív jsem taky byla v názorech tak striktní jako vy, ale to bylo tak v osmnácti. Jsem přesvědčená že přísloví :"Nesuď dokud se neprojdeš v botách toho druhého" platí. Moje dcera je alergička, což jak všichni víme je autoimunitní onemocnění. Jeho vznik stejně tak jako u astamtu, akzémů a rakoviny, jak bylo v posledních letech zjištěno, zapřičiňuje stres minimálně stejnou měrou jako kouření, proto myslím, že tak minimální kouření jak píše zakladatelka je koneckonců pro dítě lepší, než aby byla mamka celé dny v napětí a přenášela to na děťátko. Jinak výzkumů jak dlouho odchází z těla škodliviny z cigaret je hodně a také se dost rozchází v délce trvání odchodu škodlivin. Jinak do mléka podle většiny výzkumů přechází kouř dle většiny výzkumů prakticky ihned, takže stačí "špatné" mlíčko odstříkat. Mimo jiné, laky na vlasy a deodoranty ve formě aerosolu , dle většiny výzkumů, vydají svou rakovinotvornou škodlivostí za 1 cigaretu, a také to nikdo neřeší. Právě proto si myslím, že bychom neměli nic striktně odsuzovat, ony se ty výzkumy stejně budou za několik let opět lišit, ať už podplacením od výrobců, nebo skutečnou realitou. Kdybych to totiž shrnula, tak většina "supermarketových" potravin, plastů, silikonů, umělých vláken, aerosolové kosmetiky a dokonce tak třetina rtěnek jsou silné rakovinotvorné produkty, jenž běžně v domácnosti máme a které v míře v jaké je používáme škodí víc než třeba 2 cigarety denně. Ale je samozřejmé, že ze svých bytů a domů všechny tyto věci nevyházíme, jen mi pak přijde zbytečné sočit na tu mamku, která si zapálí ty dvě tři cigarety mimo domov 😉

fram
9. říj 2013

@anushka111 bohužel máš ve spoustě věcí pravdu,ale když napíšeš... Kdybych to totiž shrnula, tak většina "supermarketových" potravin, plastů, silikonů, umělých vláken, aerosolové kosmetiky a dokonce tak třetina rtěnek jsou silné rakovinotvorné produkty, jenž běžně v domácnosti máme a které v míře v jaké je používáme škodí víc než třeba 2 cigarety denně.....tak přece úplně logicky je pak šílené přidávat ke všem těm hnusům ještě cigaretové zplodiny. Já pořád nechápu tu logiku, že kolem nás a snad téměř ve všem jsou rakovinotvorné látky a s tím nic nenaděláme, takže to znamená, že budeme kouřit a ještě to zhoršíme? 😕 Tenhle dokola opakovaný argument mi hlava nebere 😅
Druhý argument pro kouření je, že je to lepší než stres. Jakto? Přece i maminky nekuřačky prožívají stresy a běžný stres nemůže mít tak negativní dopad na dítě, to by lidstvo vymřelo. Ano, skutečná stresová zátěž (např. ztráta blízkého člověka, nevyléčitelná nemoc apod.), ten určitě vliv mít může, ale pak je potřeba ho řešit s odborníkem a třeba i léky, které jsou potom menší zlo než ta obrovská psychická bolest. Ale chuť na cigáro??? Maminky , které mají těhu cukrovku určitě mají šílenou chuť na sladké, ale taky se necpou dortama, protože je to pro dítě " lepší" než kdyby ji trápila chuť na sladké.

anushka111
9. říj 2013

@fram V jednom se asi neshodneme, právě kvůli studiu té vývojové psychologie jsem přesvědčená, že dlouhodobější běžný stres (tzn. vystresovaná mamka) dítě "poškozuje". Pokud bych to tedy brala tak, jak píše zakladatelka, tak můj názor je pak tedy takový, že lepší jednou dvakrát týdně si zakouřit mimo domov, jak psala, "kouřové" mlíčko odstříkat a pak být doma vpohodě. Neobhajuju tu mamky silné kuřačky. Jinak já si myslím, že většinu těch škodlivých věcí doma mít taky člověk nemusí, ale z pohodlnosti chce, pak mi to přijde srovnatelné jako ty dvě tři cigarety. Podle mě lak na vlasy taky není něco bez čeho by se nedalo být, to samé ta aerosolová kosmetika , nebo většina plastových výrobků. 🙂

katfan
9. říj 2013

@anushka111 moc dobře napsaný,velký souhlas

lajla
9. říj 2013

@anushka111 ne vůbec me neznáte tak jako já neznám vás a takove diskuze po papíru jsou naprostá pitomost...o jednorazovkach si nepamatuju ze bych něco napsala???? Takže jste trochu vedle
O cigaretách vím mnohem mnohem více ale nemá cenu se rozepisovat ... Usuzovat z par Radku je kravina... Já nesoulasim s vami vy se mnou o tom to je...nejsem buhvijak mladounka a o zivote vím sve...
Mějte se všichni fajn kdo chcete kouřit kurte a komu neni jedno zdravi sve a ostatních přestante

Ps @anushka111 kdysi jsem byla velmi silný kuřák a doplatila jsem na to, přestala jsem ze dne na den takže to jde kdyz se chce, to potahnuti bylo x let dopředu a opravdu nechápu co mi a jiným na tom chutnalo , je to hnus
Takže prosím příště hned nesoudit kdyz víte velke prd
Krásný den

anushka111
9. říj 2013

@lajla
1)Tak já vycházím z toho co jste naspala ne jak citujete z "diskuzi po papíru která je naprostá pitomost".
2)Jinak o těch jednorázovkách - celou dobu se k nim vyjadřuji, to jsem několikrát zdůraznila a vy jste komentovala to co jsem k těm jednorázovkám napsala, takže jestli je tu někdo jak píšete "velde" jste to vy
3)Jinak nevím, mlaďounká tu zřejmě nejsme žádná, mladá dle profilu ale jste
4) Já vaše ne/kouření nijak nesoudila, to vy se tu opíráte do lidí, kteří napíší že kouří
5) Říct mi, že vím velké prd není žádný argument 😀
6) Píšete že "Usuzovat z pár řádku je kravina" - pak tedy neusuzujte. neb všechny diskuze zde jsou jen o několika řádcích. Pokud vám to vadí, není nic snažšího, než sem přestat přispívat 😉
Zdar svobodnému projevu 😎

fram
9. říj 2013

@anushka111 dobře, ale co vystresované maminky nekuřačky? Někoho štve partner, někdo má problémy v práci, někoho tíží finanční situace, někdo má rizikové těhotenství....a všechny se s tím musí poprat a kdyby tyto stresy, které určitě nejsou méně zátěžující než chuť na cigaretu, měly ovlivňovat těhotenství a kojení, tak potom budou skoro všechny děti poznamenané. Ale asi nemá cenu to rozebírat pořád dokola. Nic ve zlém 🙂 ale mě prostě nic nepřesvědčí, že cigarety v těhotenství a při kojení nevadí a stejně i ty si budeš stát za svým názorem 😉

lajla
9. říj 2013

@anushka111 opravdu propirat se kazdym jednotlivym slovem je blbost,ja nereaguju na kazdy vas radek a ani to nemam v umyslu
O me rikate ze jsem striktni za to vy strasna puntickarka:D
Uz reagovat nebudu jde videt ze jsem vam silne nesympaticka a neumite dobre komunikovat,a jsem rada ze tu s timto nazorem nejsem sama

lajla
9. říj 2013

@anushka111
Jeste jedna vec...diskuze neni o tom vypsat svuj zivot a sverovat se jinym,tudiz jak jsem napsala vite velke ... S prominutim
Mejte se fajn a pevne doufam ze nekoureni bude prevladat nad tim druhym
Nashledanou

anushka111
10. říj 2013

@ fram S vaším/ tvým názorem nemám žádný problém, každá máme právo mít svůj názor a tím, jakým stylem to zde píšeš/píšete s tím nemám sebemenší problém. 😉

anushka111
10. říj 2013

@lajla Když reagovat nebudete, nereagujte,nemusíte, zvlášť když máte problém s mou komunikací (že by vám došly argumenty 😀 ). Jinak já vycházím z toho co jste napsala, pokud tedy máte pocit, že jste psala prd, pak tedy vycházím z prdu 😉