Je tu máma, která kojí a příležitostně kouří?

baterie
5. říj 2013

Je tu nějaká máma, která kojí a příležitostně si zapálí? Příležitostně myslím na nějaké akci, jednou za týden dvě, tři cigarety. Jsem slaboch, manžel je kuřák, vydržela jsem to celé těhu ale teď po 6-ti měsících, když už občas někam jdeme, nemůžu se udržet, je v tom takový kousek dávné svobody. Jen tak bych si nezapálila, ale ve společnosti kuřáků si prostě dám a pak mám z toho celou noc výčitky. Nechci kvůli pár cigaretám za měsíc přestat kojit, ale dobré to asi není, že?

stazina
5. říj 2013

Ahoj, když jsem byla na přednášce o kojení , tak tam byla doktorka, která je považovaná v našem kraji za velkou odbornici a říkala, že pokud žena bude kouřit u kojení ,je to sice né uplně dobrý,ale pokud jí to uklidní abude tak mín vystresovaná,at si klidně dá...že tomu dítěti a mlíku to daleko víc ublíží,když bude stresovaná.dokonce tam byla matka, co měla novorozené holčičky - dvojčata a ta mudra. jí normáln ě posllala...( jo a ta doktorka byla zapřísáhlý nekuřák) jen upozornovla na to, že kouřit hned po kojení, aby pauza byla co nejdelší!a rozhodně NE víc jak pět denně. takež bych si být Tebou nelámala hlavu se 2 - 3 cigaretama týdně,pookud nekouříš těsně předtím, než jdeš kojit.. Já kopuřila před dětma, u kojení jsem sice nekouřila ,a le vím, jaký to je vnitřní boj, když ti to zkrátka ,,chutná"Opatruj se

fram
5. říj 2013

Předem upozorňuji , že jsem nekuřačka, takže neznám "chuť na cigáro" 😀 ale podle mě, kouření při kojení je skoro stejný hnus jako v těhotenství. A absolutně nechápu, že lékařka může říct, že stres bez cigarety škodí více než když kojící maminka kouří. 😕 😕 Tímto způsobem si těhulky, které nedokáží přestat omlouvají kouření v těhotenství - lepší cigareta než stres 😝 a to je přece nesmysl. Takže za mě - špatné to je.

uztotakbude
5. říj 2013

Určitě v žádném případě ne. Když nám na VŠ v chemii vysvětlovali co v tom vše je a přirovnávali to k smogu z auta, jedu na krysy apod. svinstvům, tak si asi dovedeš představit, jak se ti tohle dostává do mlíka a s ním do těla tvého bezbranného děcka. Je to prostě hnus. Na světě jsou horší věci než chuť na cigaretu a ty teď máš největší motivaci v životě k tomu, abys s tím jednou a pro vždy skoncovala. Pokud to neuděláš teď, neuděláš to už nikdy, ani kdybys později nevím jak chtěla. Dítě je velká motivace. Nebo ne?

anushka111
6. říj 2013

Upřímě nevím, ale je fakt, že žijeme v době tolika škodlivin, že pokud by sis dala jednu dvě cigarety týdně, tak myslím, že to miminko ani nepozná. Já sama jsem nekuřák, ale před pár lety jsem asi dva měsíce dost kouřila, měla jsem hodně stresů a cigareta my tehdy hodně pomohla. Nevím jak staré máš dítko a případně ne/kladný vztah sz krmení z lahve, ale pokd by si chtěla opravdu jistotu myslím, že by stačilo odstříkat tedy jednou dvakrát do týdne mlíčko. Pak si tedy zakouřit, a kojit znovu po 6 hodinách. Můj názor je, že je skutečně lepší mamka která je vpohodě a občas takhle lehce "zahřeší" než vystreslá mamina. To bysme třeba pak dětem neměli dávat fleecové mikiny, vyrobené ve většině světa, oblečení z gumovým obrázkem nebo třeba většinu barveného oblečení ...

lajla
6. říj 2013

@anushka111 a proc si dalsi skodliviny pridavat? nechapu tvuj postoj...pokud si nekdo da cigaretu jednou do tydne tak z toho opravdu neni vystresly a cigaretami to neni, toto neni kurak, takze neomlouvat
@baterie po pravde nechapu take..vydrzela jsi cele tehu, takze slaboch nejsi..proc zase zacinas? proc si nicis zdravi? vis jak smrdis????? kdyz vedle me projde kurak, kuracka chce se mi zvracet, a to nemusim byt tehotna...
takze za me urcite ne a udelas neco dobreho jak pro sebe, mimi, i okoli a hlavne usetri i tva penezenka..protoze po pravde u jedne za tyden cca dlouho nezustanes..

lajla
6. říj 2013

@stazina ty kouris i ted v tehotenstvi?☹

lajla
6. říj 2013

@baterie plus po pravde je to motivace i pro tveho manzela..urcite nekouri pred ditetem ze? pamatuju si na svou kdysi kamaradku...nekuracka, mamka kuracka, zily jen spolu...ta holka i kdyz nekourila, tak smrdela, proste byla nacichla tim kourem z domova proste hnus a koureni na balkone to fakt nezachrani nebo nekde jinde, to jen za me, veci muzes mit vyprane nazehlene ale proste ten kour a smrad to dostane

fram
6. říj 2013

@anushka111 nezlob se, ale dát si cigaretu při kojení není jen "lehké" zhřešení ale dost hnus. A rozhodně to není lepší než trocha stresu z chuti na cigaretu. Každá máme nějaký stres se kterým se musíme vypořádat a určitě to miminku neškodí tak jako kouření. A odstříkat není řešení.

gable
6. říj 2013

Jsem kuracka,prestala jsem v tehotenstvi a ori kojeni bych nikdy nekourila. Vim,jake to je,kdyz dojde chut na cigaretu a i ted,kdyz uz nekojim, si nezapalim. Delas z ditete kuraka, navic to neskutecne smrdi. Kdyz jsem mela krizi a stres,poridila jsem elektronku bez nikotinu a ted uz lezi v supliku. Za me teda bud kourit nebo kojit. Jsem na to alergicka,pry vyleceni kuraci jsou nejhorsi 😀

stazina
6. říj 2013

@lajla Ahoj , asi si špatně přečetla můj příspěvek, kouřila jsem před tím, než jsem měla děti, tzn, před pěti lety, tudíž vím, jaké to je , když člověk kouří. Já přestala před otěhotnením s dvojčaty, nebylo to jednoduché, ale dala jsem to..v těhotenství jsem NIKDY nekouřila!a ani během kojení! Ale maminka - pisatelka je dost vystreslá z toho,že nevydrží a dá si a vy se na ní zase všechny sesypete,jak je hrozná...ano, kouření je špatné a škodlivé, ale to mamča ví..ptá se an názor, zda tu je nějaká jiná mamka, co taky občas kouří ...já ji napsala akorát názor lékařky...stejný jsem našla i na netu od jiné odbornice...jsou maminy, které hulí 5 - 10 denně , neřeší to a kojí , ale žádná se tady nepřizná , protože by ji tady každý ukamenoval...ano,já bych jí taky neplácala po rameni ,a el ona na to sama jednou přijde, až děti budou mít ekzémy, astma, alergie..pak si možná bude vyčítat, proč hulila..ale na druhou stranu, třeba ani to s některou maminou nehne..a to pak nemá význam jí domlouvat, prootže jí to je uplně jedno...
Mamince pisatelce to jedno není, a proto ji fandím, at je spokojená a šastná maminka, má zdravé dítě, skvělý život a to bez ohledu an to , zda si dá jednou týdně cígo🙂

kacenaruska
6. říj 2013

Zdravim všecky maminky,ať už kouří nebo ne 🙂 Já vim že mě asi odsoudíte,ale jsem kuřačka a vždy jsem byla,jsem také matka 3 super holčiček, nejmladší je 5dní 🙂.Každé těhotenství jsem kouřila,každé kojící období (a kojila jsem každé dítě alespoň rok)jsem kouřila a kouřím i teď a kojím,dokonce jsem utekla na cigaretu 2krát! i v porodnici.Mám totiž v hlavě zafixováno,že kvůli dětem jsem se vzdala všeho...snažím se jim být matkou se vším všudy a myslím že svou roli zvládám obstojně,ale to kouření si nechám,to mi nikdo nevezme,mám to za odměnu po šíleném dní lítání z práce(2 dny před porodem jsem ještě byla v práci) do práce ,ze školy do školy na kroužky,nákup,hřiště ...atd....si sednu na balkoně a zapálim si cigaretu...je mi to doslova odměnou...řeknu Vám velectěné nekuřačky ,že ani nechápu jak to bez toho všecko zvládáte a klobouk dolů 🙂.Všecky tři dcery (8let, 6let a mimi) jsou zatím absolutně zdravé a bez problémů.Je pravda že v těhotenství jsem to omezila na skoro vůbec,hlavně v prvním trimestru,protože mi to nechutnalo a smrdělo,alepak i pět,někdy i sedm denně,ale některý den třeba jen jednu...Znám i další maminky kuřačky,tají to a kouří víc než já a myslím že taky jejich děti nemají žádné následky,já sama mám dokonce alergie a asthma,což je pro mě ještě horší,ale nevzdám se cigarety....pokud neumírám 🙂Přiznávám se a nikdy jsem to před nikým ani před lékaři netajila....Tak se na mě sesypte a vynadejte mi já si ale myslím že nikomu neubližuji krom sebe...

lajla
6. říj 2013

@stazina já bych to nebrala jako sesypani se na někoho... Holt kdyz se někdo ptá jestli je ok kouřit při kojení tak těžko muže doufat v to ze ji všechny budeme podporovat holt tak to je...
Kazda ví sáma ze to špatně je... A tím ze se udělá diskuze se snazi situaci zlehcovat či sáma sobe se omlouvat... Sama ví ze to špatně je na kouření cigaret není nic dobrého holt tak to je
Ono x děti z toho vyjde cca dobře ale nikdy Nevis co jim kouření způsobí

@kacenaruska je to tvoje věc tvoje děti tvůj život ale pozor nicis ho nejen sobe ale i lidem tobě nejbližším .... Děti je mi líto za nic nemuzou... Dříve nebo později vsichni problémy mít budete a pak budeš nadávat jak jsi byla hloupa

kacenaruska
6. říj 2013

tak to si nemyslím že se to někde někdy projeví,tak max.u mě, a neschvaluji to,já vím že je to špatně a neomlouvám to jen vysvětluji,už jsem mockrát zkoušela přestat,ale dokud si to nějak nepřepnu v hlavičce tak to nedokážu...

lajla
6. říj 2013

@kacenaruska je mi lito ale jako kuracka mas opravdu malo informaci...zkus se podivat co koureni opravdu znamena,co cigarety obsahuji,a jak skodi...tvym detem urcite, urcite jsi vzdelana zena,tak se nebudes zlobit ,ze to pisu...a nejake info si sezenes,je to vzdy vec mozku nic jineho...a nechat se ovladat kouskem smrduteho spalku? Fuj
Urcite na to jednou prijdes

uztotakbude
7. říj 2013

@kacenaruska Aha, takže děcko je malé, ještě hloupoučké, nemůže to ovlivnit a ty jsi pánem jeho života, ty rozhoduješ o tom, jaké svinstvo mu napumpuješ do tělíčka a je ti to fuk, protože pro tebe je to odměna. Jsem jediná kdo v tom slyší stále jen to sobecká "já, já,já"? Je hnus že kouříš v těhotenství a při kojení, pokud nejsi schopna zvládnout svou závislost, neměla sis pořizovat dítě. A k té alergii a astmatu. Až se ti díky kouření v kombinaci s tímhle začnou bortit plíce, až dostaneš raka a budeš umírat v nekřesťanských bolestech, na které nic nebude zabírat a za pocitu, že se nemůžeš nadechnout. Až budeš ležet na posteli a sípat jako hrom, abys lapla alespoň maličko vzduchu a přestala ses cítit slabá, přestala se ti motat hlava a přestalo to tak strašně bolet, zatím co kolem tebe budou stát tvé tři milé děti a koukat na to, jak jim maminka odchází (a to nejsou minuty, to jsou dlouhé dny, někdy týdny), tak teprve poznáš, jak tahle skvělá odměna ve formě cigarety funguje. Když chci odměnu, uvařím si něco dobrého, zajdu si na masáž, s děckama do krytých lázní, s manželem do kina, nebo na véču. Ale nebudu do sebe cpát jed na krysy. Howg.

anushka111
7. říj 2013

@lajla Pokud máš si máš tedy pocit že 6 hodinová pauza mezi kouřením jednou či dvakrát týdně stejně miminko tak ohrožuje, pakdoufám,že jsi tak zodpovědná i v ostatních věcech.Máš miminko jen v bio bavlněném oblečení, praném v domacím prášku "slizu" Pokud je již starší, tak příkrmy zásadně od vlastního zelináře - řezníka. Spí jen v peřinkách, zavinovačce z bio bavlny a bydlítev místě plném zeleně bez aut, plus to co jsem psala v předešlém příspěvku.Víš i mamka je jen člověk a myslímže i ty máš nějaké své chybky (myšleno v dobrém, já je mám samozřejmě také), tak ybch nechala zakladetlku vklidu. Jinak jednu dobu jsem vývojovou psychologii studovala,a věř mi, že psychická pohoda mamky je to nejdůležitější (nemyslím tím, že by si maminky měli dělat co chtějí, aby to pak nebylo překrucováno). Stokrát lepší mamka co si v týdnu dvakrát zapálí, než třetina maminek na pískovištích co jsou tak ve stresu, že na své děti jen hučí a peskují je, ale těm nikdo nic neřekne - protože to je u nás bráno - chudák máma, má toho dost, tak je holt protivná.
P.s. chuť na cigaretu nemizí (je to stejné jako s chuťí na sladké, slané a ještě to má uklidňující účinek 😉 ), ta zůstavá, akorát že mamky se překonávají kvůli svým dětem a tek nekouří, nebo to omezují 😉

katfan
7. říj 2013

@baterie vůbec neměj výčitky,v okolí je tolik škodlivin,že pár cigaret jim neublíží.

fram
7. říj 2013

@katfan právě proto, že je v okolí tolik škodlivin, tak proč děťátku ještě přidávat????

punky
7. říj 2013

uprimne receno matka co kouri at tehotna nebo kojici nebo jen pred svimi detmi je neuveritelnej sobec.nechapu to jak nejaka mama tohle udela.mate jit detem prikladem a chranit jejich zdravi ne jim ho snad nicit.jinak ja kourila 9 let a a 3 roky uz nekourim 😉

michaelka83
7. říj 2013

@anushka111 Ale mizí, neboj 😉 Je to všechno jen a jen v Tvojí hlavě! 🙂 Já kouřila 8 let, cca krabičku denně. Přestala jsem ze dne na den a chuť, tak tu už opravdu nemám....

michaelka83
7. říj 2013

@kacenaruska To cos tady napsala si přečti, až uvidíš následky na Tobě a i svých dětech....nechci Tě soudit, ale napsat "že to máš za odměnu" a přitom mít doma malé miminko a kojit? Tak to je vrchol sobeckosti.....a nepiš tu prosím, že zvládáš obstojně roli matky, protože jí nezvládáš vůbec, neumíš upřednostnit zdraví svých dětí před svojí závislostí, které se dá mnoha různými způsoby zbavit.....a věř mi,že to jde, jsem taky bývalý silný kuřák...

lucavka
7. říj 2013

Já patřím k těm, co si myslí, že je lepší cigareta než stres. Ať už v těhu nebo při kojení. Já nikdy moc nekouřila a při prvním i teď při druhém těhu mi to prostě nechutná tak nekouřím. Ale hodně strarou krabičku cigaret schovanou v kabelce mám a kdyby bylo nejhůř tak si zapálím. Nikdy bych nepřeháněla ale pár cigaret za týden mi nepřijde hrozných... To už mi přijde hroší to, jak "kvalitní" jídlo musíme jíst z našich obchodů....Jediná věc je, že třeba já bych nedovolila, aby mě moje děti s cigeretou viděli. Na to sem si vždycky dávala a pokud si ještě zapálím tak budu dávat pozor...

januzza80
7. říj 2013

Bohuzel nasledky koureni se dostanou az v budoucnu.Ja nekourila a nekourim a myslim,ze se da prestat,kdyz se chce jde vsechno.Ja mam alergii a kour jako takovej nesnesu.Opravdu myslet na ty nase deti,nez na neco co nam i jim hlavne ublizuje.

jenny.kay
7. říj 2013

Jen bych si dovolila takový malý postřeh, bohužel odkaz na tu studii už nemám. Dítěti (malému miminku) prý škodí i to, když je vaše oblečení načichlé cigaretovým kouřem, protože obsahuje mikročástice, které se mu usazují v plicních sklípcích, které ještě nemá pořádně vyvinuté. Takže mu nepředáváte škodliviny jen v těhotenství a pak při kojení, ale také svým oblečením, na které se kouř chytá. Tak možná po každém cigáru ještě převlíknout...

gable
7. říj 2013

Opravdu zasnu nad nekterymi prispevky!

michaelka83
7. říj 2013

@jenny.kay Tu studii jsem taky četla... kouř zůstává v záclonách, v kobercích, v textíliích atd.docela dlouhou dobu.

anushka111
7. říj 2013

@michaelka83 Tak to máš zkrátka štěstí, je to osm let, co jsem po těch dvou měsících krabičku odložila a chuť nemizí 😉 Nicméně tohle stejně není o našich chutích na cigaretu, ale o zakladatelce, která kouří výjimečně 😉

anushka111
7. říj 2013

@michaelka83 Jinak nepřejte si vidět co znamená, když matka nezvládá svou roli vůbec, pracovala jsem chvíli v sociálních službách 😉 . Pokud bychom mluvily o přispívající mamince, která by kouřila permanentně, tak mluvíme o tom, že může dětem škodit na zdraví, nikoli že nezvládá svou rodičovskou roli vůbec 😉 Zkuste být méně radikálnější, ona otevřená mysl je pro výchovu dítěte stejně důležitá jako nekuřáctví, i když se vám to možná teď nezdá 😎

vlckulka
7. říj 2013

já to nějak nechápu, tady je to samá uvědomělá supermatka, která nikdy v životě neudělala nic, co by mohlo jakkoliv ovlivnit miminko, ale když tak koukám kolem sebe, tak snad všechny matky v mém okolí, včetně mě, jsou příšerné sobecké tyranky, které své děti ohrožují kouřem, nebio potravinami, éčky ve stravě, jednorázovými plenami atd. atd. To se asi všechny supermatky sešly na koníkovi a moralizují 😀 😀 😀 A já se výborně bavím 😎
baterie, vůbec bych se nestrasovala pár cigaretami za pár týdnů, které vykouříš, v okolí je tolik škodlivin, které dýcháme, jíme, pijeme atd., že toto je dle mého naprosto zanedbatelné minimum 🙂
jo a pro ty rejpaly zde, jsem nekuřák odjakživa, v životě jsem neměla cigaretu v puse 😝 😝

fram
7. říj 2013

@vlckulka já myslím, že tady nikdo nerejpe. A třeba já rozhodně nejsem supermatka - používáme jednorázové pleny, bio kupuji naprosto vyjímečně...a samozřejmě, že vše co dělám ovlivňuje moje dítě a ne vždy je to správně. Ale pokud má někdo mozek, tak ví, že kouření prokazatelně škodí zdraví a přispívá k rozvoji vážných onemocnění, včetně rakoviny. A opět poznámka - v okolí je tolik škodlivin.... že cigareta je zanedbatelné minimum 😝 Takže si zakouříme, ať je těch škodlivin ještě více. 😒 A moc nechápu, co tě tak strašně pobavilo na docela vážném tématu. 😕 Otázka - vzala bys svoje děti třeba do zakouřené hospody?