Jak zvýšit laktaci?

eviknufik
21. bře 2018

Malý se narodil 36+4 s váhou 2860g(47 cm) po propuštění 2760, 9 den po porodu 2790g, tři týdny 3380 g (50 cm), v 7 týdnech 4720g(55,5 cm), v 11 týdnech 5400g (58 cm), ve třech a půl měsících 5950g (62 cm), ve 4 měsících a jednom tydnu- tedy tři týdny od předchozí kontroly 6400g (62,5 cm) to bylo 7.3. dnes zvážen doma na váze a má jen 6625g ( a cca 64 cm). Od včera zkoušim vážit před a po kojení a vysosne v průměru 50 g :( z obou prs. Sosa cca 5 min. Jsem nešťastná, nechci ještě příkrmy.
Prvního jsem kojila 22 měsíců, přibíral cca kilo měsíčně a to byl plně kojen do 6 měsíce, pak začal s příkrmy.
Nyní piju cca 1 litr melty, kojící čaje cca 3 litry denně. Kojim 2* v noci a stejně nic. Kojim cca 12-16× denně. Poraďte, jak zvýšit laktaci? Ještě uvažuji o homeo.
Ještě premyslim jestli to neni tim, Že jsem cca před měsícem a půl začala cvičit jilian michaels ( ale zas je to 15 min denně), před týdnem začala pít mladý ječmen a citronovou vodu, zda to taky neovlivňuje množství mléka.

Prosím poradte, jsem zoufalá.

gnozka
21. bře 2018

Z vlastní zkušenosti bych se na vážení vyprdla . Ja jsem vážila ze začátku a člověka to akorát stresuje což není dobře . Kojene děti pribiraji nárazové . Takže jeden měsíc můžou přibrat hodně ale další třeba málo . Myslím ze váha miminka je super . Pokud vyžaduje prso častěji nemusí jít jen o hlad . Zkuste kojit z obou prsou. Ja se u prvního strašně trápila . Malá pořad rvala ja na nervy . Mela jsem pocit ze mám málo mléka. U druhého n to prdim. Od začátku jsem si řekl ze to nebudu řešit . Půjde nepůjde . Hold bych dala um no a co . A světě div se . Malá je krásné kojena bez sebemenších problému .

eviknufik
autor
21. bře 2018

ja prave z obou prsou kojim. vazila jsem 1. mesic a to vypil z jednoho prsa víc, nez ted z obou:(. nekdy kojim po pul hodine, nekdy po hodine, nekdy vydrzi i dve. Nekdy ale to je malokdy, breci hned po kojo, kdyz ho polozim, kdyz ho nosim tak je spokojeny, tak nevim jestli je to hladem, nebo citi mou blizkost a je vklidu:(

priefi
21. bře 2018

@eviknufik jestli neni prave problem v tom kojeni z obou. Zkus prejit co kojeni to jedno prso, aby se mimco dostalo k zadnimu mleku a vystridej behem kojeni ruzne polohy (v leze, v sede fotbalistu i tanecnika). Pokud i po zmene vsech poloh bude mit dite hlad, dej i druhe prso. Ale prechod z dvou prsou v ramci jednoho koneji na stridani prsou (jedno v ramci kojeni), nelze ze dne na den, chce to prsa postupne pripravit, aby mely dostatek mleka.

A na vazeni mimca se vyprdni, stresujes se. Dite pribira narazove a nejvic v dobe spurtu. Navic postupne vaha pujde nahoru pomaleji. Hlavne to chce klid 😊 Drzim pesti a preji pevne nervy 😊

eviknufik
autor
21. bře 2018

@priefi ja prave kojila jen z jednoho, z obou jsme zacala kojit od 18.3. Na poslední kontrole (7.3)mne dr rikala, ze za tri tydny přibral 450 g, coz je ke spodni hranici. od te doby do dneska pribral jen 225 g, coz mi prijde strasne malo. mam pocit ze jsou ty prsa uplne vydudlana, kape z nich kdyz je zmacku ale jinak nic:( a nechci prestat kojit....uz nevim jak dal

2hanah
21. bře 2018

@eviknufik Určitě ta homeopatika zkuste, zabírají - Ricinus communis síla a
na podporu kojení. Zkuste taky Ruskou zmrzlinu, je po ní smetanové mléko a hodně spát. A spíš mě napadá, jestli nemáte toho kojícího čaje už moc, aby nebylo to mléko vodnaté, málo výživné. Kojit musíte hlavně v noci, to jsou v pohotovosti hormony na podporu kojení a za mě bych asi zkusila odložit to cvičení, vyčerpanost dělá hodně. A zkusila bych pít nějaké mléko pro kojící matky, nějaká Nutrimama nebo tak něco? - tohle už nevím přesně, poradili by v lékárně.

kata267
21. bře 2018

@eviknufik vyprdnete se na vazeni akorat se stresujete, pokud po kojeni place zkusila bych treba jen jednou dokrmit um a uvidite jestli to bylo hlady nebo ne a jedna davka um ho nezabije 🙂 uprimne ja mam ted mimco 4mesice,kojim zatim plne ale kdyby se me nekdo zeptal kolik vazi tak fakt nemam tucha 😀😀😀 nereste cisla, jo a asi bych se zatim vyprdla na to cviceni

kata267
21. bře 2018

@gnozka to je jak pres kopirak u nas 😉

luj89
21. bře 2018

ahoj, ja myslim, ze resis neco, co vubec nemusi byt problem. Peoc myslis, ze mas malo mleka? vzdyt kazda vaha vazi jinak. Ta u dr. a u vas doma mohou vazit odlisne. navic nevim jak u vaseho dr., ale u nas se vzdy vazi s deckou, coz je u nas 100 g navic. Je ditko spokojene? Ma dost pocuranych plinek? P.S. kojo caje, caro atd. ti laktaci nezvysi.

luj89
21. bře 2018

@2hanah vodnate nebo smetanove mleko neexistuje.

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
eviknufik
autor
21. bře 2018

Co se týče kojo čaje, tak zas tak moc to není, oni sice píšou, že se má vypít tři šálky denně, tedy tři sáčky čaje, já vypiju 4 sáčky ( vždy dva sáčky na 1.5 l vody). Momentálně mám doma dvě váhy, jedná na Tri a druhá na dvě des. mista
Když zvážím maleho, liší se jen o desítky gramů. Pocura tak 4-5 plen za 24 hod. Ten ricinus mi manžel dnes doveze tak uvidím

ivuska1986
21. bře 2018

Ahojky, nase peti mesicni holcicka pribrala za posledni mesic 420 g a doktorka je spokojena. Porodni vaha 2970 a nyni 7200. Ted jsme byli na vysetreni u jineho doktora a za 20 dnu pribrala 450 g, je to fakt narazove, navic doktorka me uklidnuje, ze mimco ted bude pribirat cim dal min, jinak by z nej byl burtik. Takze bych byla v klidu, mate krasnou vahu.

2hanah
21. bře 2018

@luj89 Ne? Tak ne, já vodnaté mléko měla, malá mi po něm nepřibírala a tohle vím přímo od laktační poradkyně.

eviknufik
autor
21. bře 2018

Holky stě mě uklidnili, není ale málo, že za 24 hodin vypije cca 785 g mléka? Když už jsem u toho vážení?

kata267
21. bře 2018

@eviknufik tak vyhodte vahu a nereste kolik gramu vypije....ja taky netusim.kolik mleka dcera vypije, pokud nerve hlady ani to resit nebudu, zbytecne se stresujete blbostma podle me...trosku se divim ze to takhle "hrotite" kdyz uz je to druhe dite 🙂

gnozka
21. bře 2018

@eviknufik z kojení to fakt nerste ! To se řeší když jsou děti na um . Opravdu se na. A váhu a ml vykaslete a kojte jak je potřeba . A tomzr miminko pláče i když je nakojene opravdu nemusí být hlad , vždyť děti neplacou jen hlady .

luj89
21. bře 2018

@2hanah deti pribiraji mene ci vice diky genetice. Dokonce kazde z dvojcat muze byt jinak ,,vykrmene,,. MM je z 80% voda.

luj89
21. bře 2018

@eviknufik Vazne, hod se do klidu a nehledej problemy tam, kde nejsou 🙂. Kolik ti vazilo ditko ve 4 mes. vazila moje dcera na 8mesicni kontrole 😀. Zbytecne se stresujes. Nebo ti ditko place hlady?

eviknufik
autor
21. bře 2018

Holky uklidnily jste mne🙂 řešim to proto, že prvního jsem kojila 22 měsíců, pak jsem musela přestat, bo jsme chtěli druhé a toho bych taky strašně ráda kojila tak dlouho. Dr už mě chce od 5 měsíce tlačit do prikrmu a to se mi právě nelíbí:(

gnozka
21. bře 2018

@eviknufik zkusila bych to s ni v klidu probrat . A pokud by se ji to nelíbilo asi bych se zařídila po svém . Naše dr je teda přístupná jakémukoli dialogu ale jsou věci které jsem si také dělala po svém . Myslím ze vaše mimi rozhodne nestrada takže si užívejte miminka . Váhu zahodte a poslouchejte svoje instinkty.

2hanah
21. bře 2018

@luj89 @luj89 Nemáte pravdu! Mám zdravotní potíže a dcera z mého mléka hladověla, na umělém mléce pak už přibírala normálně. Čekám třetí miminko, takže něco už o tom vím, také jsem pracovala v porodnici.

priefi
22. bře 2018

@eviknufik dr.hodne tlaci na prikrmy a nektere tlaci i UM, protoze neco jim.z toho kape 😉

luj89
22. bře 2018

@2hato me mrzi, ze nejste zdrava. Nemuze byt problem spis v nedostatecne tvorbe mleka?